Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hristos čak daje zapovest da se ni jedan čovek ne naziva ocem u duhovnom smislu, a tu zapovest izriče u kontekstu Fariseja koji su tražili da ih ljudi tako zovu.:

"A sva djela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojima.
I traže začelje na gozbama i prva mjesta po zbornicama,
I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: ravi! ravi!
A vi se ne zovite ravi; jer je u vas jedan ravi Hristos, a vi ste svi braća.
I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan otac koji je na nebesima.
Niti se zovite učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.
A najveći između vas da vam bude sluga.
Jer koji se podiže, poniziće se, a koji se ponižuje, podignuće se"
( Matej 23. 5 - 12 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To je pravedno jer takav ne treba da bude na forumu, još kaže da je vjernik.
Ti ces da mu kazes, sav si pravedan a mene si u privat psovao..

I on vas nije psovao nikad, rekao je za vasu prorocicu da je vestica, isto kao i vi za papu da je sotona. Vi kao mozete papu nazvati sotonom, a on ne moze EGW vesticom, dupli standardi!

I onda ste ga prijavili i temu ste mu zakljucali jer kao nije dozvoljeno vredjati proroka, a vi papu mozete?

I na kraju je dobio ban zbog vas.

Sramota!

Na to sam već dao odg.

verna Zaštitnice i Zastupnice svih grešnih ,--------------------------------------------------------------------------------------------------------Psalam 71,6 Na te se oslanjam od utrobe; ti si mi zaštitnik od majčina krila: u te se svagda uzdam.

Теби припадамо и Теби се клањамо пред свечесном и целебном иконом Твојом,--------------------------------------------------------------------------------------------------------Djela apostolska 10,26 Petar ga pridigne govoreći: "Ustani! I ja sam čovjek.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Otkrivenje 19,10 I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj,
ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo.
Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Otkrivenje 22,9 I
reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i
oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.

Ти си Виша од свих Сила Небеских и Светија од свих Светих.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------Hebrejima 1,4 A toliko uzvišeniji postade od anđela, koliko odličnije ime od njihova baštini.

Dakle crkve uče sve suprotno Bibliji. Tradicionalne.

Ocemu ti bre pises? o_O

Skrenuo si totalno temu, jer ne mozes dokazati biblijom!

PAVLE SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja,ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sam sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!


Zao mi je ali ja sam svoje dokazao biblijom, a ti po ko zna vec koji pun izbegavas i skreces temu!

Nigde apostol Pavle nije nazivao sebe ocem.

U starom zavetu postoji izraz "oćevi" ali očevi nacije koji su osnovali i izrodili Jevrejsku naciju, a ne nekakvi duhovni oci.

Ma nemoj! A pise da ih je Pavle "duhovno rodio", evo opet:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja,ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Dakle jeste Pavle "duhovni otac"!

ak i da je tako kako ti kažeš, to nije merilo istine u bilo kojoj crkvi, nikakav naziv, titula, kvalifikacija, školsko zvanje, itd, jer ljudi mogu sebi dati bilo kakva imena ili titule.
Merilo biblijska istina, i duh posvećenja koji sam svedoči da li je neko ili nešto od Boga ili ne.

Znaci priznajes da sam u pravu.

Hristos čak daje zapovest da se ni jedan čovek ne naziva ocem u duhovnom smislu, a tu zapovest izriče u kontekstu Fariseja koji su tražili da ih ljudi tako zovu.:

"A sva djela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojima.
I traže začelje na gozbama i prva mjesta po zbornicama,
I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: ravi! ravi!
A vi se ne zovite ravi; jer je u vas jedan ravi Hristos, a vi ste svi braća.
I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan otac koji je na nebesima.
Niti se zovite učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.
A najveći između vas da vam bude sluga.

Jer koji se podiže, poniziće se, a koji se ponižuje, podignuće se" ( Matej 23. 5 - 12 )

Opet se ti drzis "slova kao pijan plota", pa nije smisao "nikog ne nazivati ocem", vec je smisao ne velicati te ljude i stavljati ih ispred Boga.

Kad Pavle naziva sebe ili Avrama ocem on ne velica te ljude stavljajuci ih ispred Boga.

I roditelje svoje zoves tim izrazima, nije to zabranjeno, mozes ti dakle zvati i fizicke roditelje tako i duhovne, ali ne smes im davati prednost iznad Boga!

To je smisao!

A mi ne dajemo tim ljudima nikakvu prednost!

I opet optuzujete nas za ono sto i vi radite, i vase zovete:

-Teolog
-Profesor
-Doktor
-Magistar
-Pastor

Zasto njih cascavate kad to nije dizvoljeno???

Dosta vise licemerja, prestanite biti bezobrazni, prevrsili ste svaku mogucu meru!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tekst je jasan: "A sva djela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojima.
I traže začelje na gozbama i prva mjesta po zbornicama,
I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: ravi! ravi!"

Sta to predstavlja nego velicanje u odnosu na druge ljude, i gradjenje Bogovima na zemlji.

Ravi znaci oce.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti ces da mu kazes, sav si pravedan a mene si u privat psovao..

Naravno da ću d amu kažem, a za tebe sam se izvinio. Čak i javno.

I on vas nije psovao nikad, rekao je za vasu prorocicu da je vestica, isto kao i vi za papu da je sotona. Vi kao mozete papu nazvati sotonom, a on ne moze EGW vesticom, dupli standardi!

On je ekslodirao i jeste rekao svašta, nije meni, ali drugima jeste. Mislim da je na Marka udario ili Jovana Prez.

I onda ste ga prijavili i temu ste mu zakljucali jer kao nije dozvoljeno vredjati proroka, a vi papu mozete?

U samom naslovu teme čini mi se vještica sa kristalnim zubima se vidi njegova mržnja prema protest. a samim tim i HAC.

Dakle nije dozvoljeno vrijeđanje nikako, pa ni u naslovu.

I na kraju je dobio ban zbog vas.

Sramota!

Zar nije napustio sam forum, rekao da neće više dolaziti. A i da je dobio ban neka je.

trebao si ga i ti više puta si me vrijeđao.

Al eto nisi.

Skrenuo si totalno temu, jer ne mozes dokazati biblijom!

PAVLE SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja,ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

To ne znači da treba neko da ga zove sa oče. To je već idolopoklonstvo.

To što je rekao da je otac u duhovnom smislu, pošto nije ni bio fizički otac, a i vidi se po smislu teksta, ne znači da ga treba zvati ocem. Dakle i dalje negiraš jasan stih koji osporava praksu u PC.

Zao mi je ali ja sam svoje dokazao biblijom, a ti po ko zna vec koji pun izbegavas i skreces temu!

Dokazao si sebi, da je po tvom onaj stih ne bi trebao da bude u Bibliji, ali nije po tvom.

A ti možeš misliti šta hoćeš.
 
Natrag
Top