Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I gde se izgubila vasa apostolska dogma onda? Da niste i vi otpali od vere???

Nisu otpali. Vjera Adventista sedmog dana seže sve do apostolskih dana. A vjeru su preuzeli od ebionita.

Svo vreme svoga zivota je on priznavao autoritet crkve. I kao decak je izjvio "ne znate li da trebam biti u kuci Oca mojega" ...

Nije li i hramski porez plaćao?

Ja imam rec Bozju, imam veru, imam zajednicu sa Bogom, i ne zanimaju me ljudske filozofije.

Imaš, vjeru Ebionita.

A vi negirate zakon, gori ste od fariseja. Mada ga ni oni nisu držali, kao ni vi.

Kršćane Mojsijev zakon ne obvezuje. Tako apostoli odlučiše. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kršćane Mojsijev zakon ne obvezuje. Tako apostoli odlučiše. :)

I Sveti Duh.

Nisu otpali. Vjera Adventista sedmog dana seže sve do apostolskih dana. A vjeru su preuzeli od ebionita.

Krasna skupina. Samo, ima jedna mala kvakica. Ebioniti su se obrezivali.

Malo više o njima:

"Ebioniti se najranije spominju u 2. veku, a njihova rana istorija i povezanost sa Jerusalimskom crkvom ostaju i danas nerazjašnjeni. Mnogi naučnici njihov nastanak povezuju sa prvim jevrejsko-rimskim ratom. Prema Euzebiju iz Cezareje, hristijani su napustili Jerusalim zbog rata i pobegli u Pela, današnji Jordan, predvođeni Simeonom Jerusalimskim, a za vreme drugog jevrejsko-rimskog rata bili su gonjeni od Bar Kohbe jer su odbili da prihvati njegove mesijanske tvrdnje. Prema ovim naučnicima, boraveći na drugoj strani Jordana, ebioniti su postali posebna grupa, odeljena od hrišćanstva, koja se veoma približila rabinskom judaizmu što rezultira „degeneriranjem“ u klasičnu judejsku sektu. Delovi ove grupe su se odelili i priklonili judejskom gnosticizmu, a neki ebioniti se sreću i u kontekstu gnostičkih pokreta rasprostranjenih u Siriji i istočnim zemjama. "

"Ebioniti su verovali da i Jevreji i neznabošci moraju poštovati Mojsijeve zapovedi ako žele da ostanu pravedni i teže k jedinstvu sa Bogom, a zapovedi su tumačili u duhu Hristovog učenja objavenog u „Besedi na gori“. Verovali su da Isusa mogu slediti samo oni koji poštuju pravila košer ishrane, subotu, pashu i druge jevrejske praznike. Za muškarce je to značilo i obrezivanje.[2] "

"Crkveni oci opisuju ebionite kao tradicionaliste, asketske jevreje koji strogo slede Mojsijev zakon, poštuju Jerusalim kao najsveti grad i mešaju se samo sa onima koji su prihvatili judaizam. Ebioniti prakticiraju svakodnevno ritualno krštenje (kupanje), ali imaju i krštenje inicijacije.[9] Jednom u godini se sabiraju u periodu oko Pashe pri čemu dele beskvasni hleb i piju samo vodu, a ne i vino, različito od tradicionalne hrišćanske evharistije. Epifanije od Salamine navodi da se protive životinskoj žrtvi i praktikuju reliogiozno vegetarijanstvo. "

Ima dodirnih tačaka, ali ih obrezanje razlikuje, kao i to da Ebioniti nisu datumarili. Pre će biti da je "proročica" pokupila šta je stigla, i onda stvorila svoj kult.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala, u pravu si. :) Dj 15,28: Zaključismo Duh Sveti i mi ne nametati vam nikakva tereta osim onoga što je potrebno ....,

To znaci da je NE UBITI, ili NE UCINITI PRELJUBU teret, i da nas je Duh Sveti oslobodio tereta, i da mi sada imamo slobodu da to cinimo?

Jel tako Stvarnoslap?

Kome je potrebna takva religija satanizma koja rusi sve moralne ograde i otpor savesti, i propagira bezakonje?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To znaci da je NE UBITI, ili NE UCINITI PRELJUBU teret, i da nas je Duh Sveti oslobodio tereta, i da mi sada imamo slobodu da to cinimo?

Jel tako Stvarnoslap?

Naravno da nije. U Novom zavjetu stoji da čovjek to ne treba činiti.

Kome je potrebna takva religija satanizma koja rusi sve moralne ograde i otpor savesti, i propagira bezakonje?

Bezakonje zagovarate vi Adventisti koji se oglušujete na zapovijedi apostola.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da nije. U Novom zavjetu stoji da čovjek to ne treba činiti.

Sta po tebi ne treba ciniti, ne treba ubiti i ne treba uciniti prreljubu, a subotu treba krsiti?

Onda apostoli lazu kada pisu o celovitosti deset zapovesti:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona: ( Jakovu poslanica 2. 10 - 11 )

Dakle, poslanica Jakovu upucuje na deset zapovesti, i kaze "KO SAGRESI I JEDNU ZAPOVEST OD DESET POSTAO JE PRESTUPNIK ZAKONA"

Koga trebamo mi Adventisti da slusamo, bibliju ili tebe?

Bezakonje zagovarate vi Adventisti koji se oglušujete na zapovijedi apostola.

Da, to je tako u tvojim zluradim snovima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sta po tebi ne treba ciniti, ne treba ubiti i ne treba uciniti prreljubu, a subotu treba krsiti?

Sve ti piše u Novom zavjetu. :) Subota je sjena, kaže sveti Pavao pišući kološanima.

Onda apostoli lazu kada pisu o celovitosti deset zapovesti:

Nigdje to apostoli ne pišu.

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona: ( Jakovu poslanica 2. 10 - 11 )

Ovdje sveti Jakov govori o Zakonu (grčki νόμον), a ne o Deset zapovijedi (grčki: dekalogos - δεκα λογουσ).

Dakle, poslanica Jakovu upucuje na deset zapovesti, i kaze "KO SAGRESI I JEDNU ZAPOVEST OD DESET POSTAO JE PRESTUPNIK ZAKONA"

Jok. :) Jakov govori o Zakonu, Tori.

Koga trebamo mi Adventisti da slusamo, bibliju ili tebe?

Ništa ja tebi ne zapovjedam, samo komentiram i ispravljam tvoje netočnosti.

Da, to je tako u tvojim zluradim snovima.

Opet neistina. Ne poštujete Pavlovu zapovijed da svakog prvog dana u tjednu skupljate za one koji su u potrebi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve ti piše u Novom zavjetu. :) Subota je sjena, kaže sveti Pavao pišući kološanima.

Ne, nego zrtve koje su se prinosile za kakav praznik, uza mladine, i za subote ( u vreme kakvog praznika, mladina, i subota )

Nigdje to apostoli ne pišu.

Ovdje sveti Jakov govori o Zakonu (grčki νόμον), a ne o Deset zapovijedi (grčki: dekalogos - δεκα λογουσ)

Jok. :) Jakov govori o Zakonu, Tori..

Naravno, moralni zakon deset zapovesti, a to znamo jer apostol citira neke od deset zapovesti.

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona: ( Jakovu poslanica 2. 10 - 11 )

Da je apostol mislio na starozavetni obredni zakon o prinosenju zrtava, obrezanju, o praznicima..itd ( kako ti tvrdis ), to bi znacilo da ti u stvari tvrdis da je apostol nama zapovedio da prinosimo zrtve, da se obrezujemo, i slavimo starozavetne praznike, sto je ludost.

Dakle, radi se o zakonu deset zapovesti.

Ništa ja tebi ne zapovjedam, samo komentiram i ispravljam tvoje netočnosti.

Netacnosti su tvoje, i one upravo razotkrivaju tvoje zablude.

Opet neistina. Ne poštujete Pavlovu zapovijed da svakog prvog dana u tjednu skupljate za one koji su u potrebi.

I te kako skupljaju za siromasne.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne, nego zrtve koje su se prinosile za kakav praznik, uza mladine, i za subote ( u vreme kakvog praznika, mladina, i subota )

Pavao kaže da je subota sjena, a ne žrtveni prinosi subotom. :)

I te kako skupljaju za siromasne.

Ali Pavao je zapovjedio kršćanima da skupljaju u prvi dan tjedna (nedjelju) kad se okupljaju na Euharistiju.

1 Kor 16,2: Svakoga prvog dana u tjednu neka svaki od vas kod sebe na stranu stavlja i skuplja što uzmogne da se ne sabire istom kada dođem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pavao kaže da je subota sjena, a ne žrtveni prinosi subotom. :)

U tvojoj projekciji DA.

U bibliji NE, jer TIPOS znaci predslika, a to su bile zrtve koje su bila predslika Hristove zrtve, a one su se prinosile ZA KAKAV, ili U VREME KAKVOG PRAZNIKA, MLADINA, I U VREME SUBOTA ( obrednih sedam puta u toku godine, kao i sedmicnih ).

Ali Pavao je zapovjedio kršćanima da skupljaju u prvi dan tjedna (nedjelju) kad se okupljaju na Euharistiju.

Nigde Pavle ne kaze da se prilozi skupljaju na Euharistiji u nedelju, vec da "SVAKO OSTAVLJA KOD SVOJIH KUCA U PRVI DAN NEDELJNI" kao sto si i sam naveo:

1 Kor 16,2: Svakoga prvog dana u tjednu neka svaki od vas kod sebe na stranu stavlja i skuplja što uzmogne da se ne sabire istom kada dođem.

Tako da je tvoja kontradiktornost ocigledna.

U bibliji pise da su euharistiju obavljali "SVAKI DAN PO KUCAMA"
 
Natrag
Top