Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A o tom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski, ni Sin, nego samo Laodikeja. I kome Laodikeja kaže, a kazao je tripi.

Hmm, a ko je rekao Laodikeji? Ko? Sve tri osobe Boga Jedinog, su se "razdvojile", pa je Sin piskarao u Svetinji Nad Svetinjama, Duh Sveti išao po Facebooku i Instagramu da zaprati EGWiste, a Otac sa Laodikejom išao da uplati tiket u kladionici i usput mu rekao da kaže tripi? To li je?

Neko bi rekao da su prevazišli sami sebe, ali znajući šta im je "duh proroštva" radila i pisala, šta je izjavljivala, daleko su još od prevazilaženja sebe. Daleko.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zašto recimo Slap ili ja ne namećemo prihvatanje primata Cathedra Petri? Zašto niko od pravoslavnih ne nameće sinodalnost i nas dvojicu ne ubeđuje da je insistiranje na tom primatu pogrešno? Kuda bi nas odvelo kada ni jedni drugima zamerali način na koji se krstimo (ne krštavamo, nego činimo znak krsta), kuda bi nas odvelo kada bi jedni drugima zamerali oblik pričesnog hleba?

Ne da mi ovde jedni drugima ne namecemo, nego mi nikome nista ne namecemo, a objasniti uvek mozemo, ali nametati ne smemo. To silovanje je posao antihrista i vidimo ga ovde na delu, na forumu.. A protiv toga se i borimo..

Ne može se naime tražiti i naći zajedničko sa nekim ko negira Božanstvo Isusa, i predstavlja ga anđelom. Ne može se imati išta zajedničko sa nekim ko negira besmrtnost duše, ko negira prisutnost u Euharistiji, ko negira Bogorodicu, ko propoveda uslovljeno spasenje, ko judaizira... ne može.

Moze isto toliko koliko i sa muslimanima. Jer osim cinjenice da smo svi ljudi, nista nas drugo ne povezuje.. A oni su naruzili i Bozji lik u sebi, tako sto se voljno podaju sotoni u sluzbu (neki od njih).

Kakav je to duh arijanizma (bolje reci satanizma), koliko je napadacki i zlostavljacki vidimo i po ponasanju Tripe - Milosa.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne da mi ovde jedni drugima ne namecemo, nego mi nikome nista ne namecemo, a objasniti uvek mozemo, ali nametati ne smemo. To silovanje je posao antihrista i vidimo ga ovde na delu, na forumu.. A protiv toga se i borimo..

Upravo tako. Uostalom, zašto bi smo i nametali bilo šta. Istina se ne nameće, a svi smo mi, svako od nas grešni, te ako išta trebamo je milosti i ljubavi, razumevanja, i ljudskog razgovora. To je upravo ono na šta je Isus mislio kada je Ocu upućivao svoju molitvu da svi budu jedno. U Njemu Jedno.

Moze isto toliko koliko i sa muslimanima. Jer osim cinjenice da smo svi ljudi, nista nas drugo ne povezuje.. A oni su naruzili i Bozji lik u sebi, tako sto se voljno podaju sotoni u sluzbu (neki od njih).


Mire, nemože ni sa njima. Osim, kao što si lepo primetio pripadnosti jednom rodu (ljudskom) mi sa njima zajedničko ništa nemamo. Uzgred, oni i ne veruju da je čovek stvoren na sliku Božiju. O, ne. Alah stvara slugu, ne sliku svoju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, nemože ni sa njima. Osim, kao što si lepo primetio pripadnosti jednom rodu (ljudskom) mi sa njima zajedničko ništa nemamo. Uzgred, oni i ne veruju da je čovek stvoren na sliku Božiju. O, ne. Alah stvara slugu, ne sliku svoju
S tim sto ja muslimane kao ljude volim, i njih volim sve do jednoga, da ne bude zabune, kao ljude i Bozja stvorenja, ali njihovu veru ne podrzavam i greh ako gaje u srcu. Svakom bi pritekao u pomoc i nikog ne bi ostavio i najgoreg medju njima bi pomogao.. Ima i iskrenih koji nisu svesni sta rade i prevareni su, a bore se protiv nas, ima i pojedinaca koji cak i namerno idu nasuprot nama..

Svi zasluzuju milost, i ja se nadam da oni koji namerno to rade, da ce se pokajati, oni koji su neiskreni prema sebi, da ce to shvatiti, a oni koji su zavedeni, da ce primiti istinu..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Neko bi rekao da su prevazišli sami sebe, ali znajući šta im je "duh proroštva" radila i pisala, šta je izjavljivala, daleko su još od prevazilaženja sebe. Daleko.

Darth, bio bi ti presrecan da ste imali tako plodnog duhovnog posca u vasoj crkvi kao sto je Elen Vajt!

Darth:
Mire, nemože ni sa njima. Osim, kao što si lepo primetio pripadnosti jednom rodu (ljudskom) mi sa njima zajedničko ništa nemamo. Uzgred, oni i ne veruju da je čovek stvoren na sliku Božiju.[/QUOTE]

Stvarno! da li je zbilja tako? Ne bih rekao.

Procitaj ovo pa razmisli da li su tvoje primedbe ispravne?


6. Stvaranje
Bog je tvorac svega, koji je u Svetom pismu otkrio verodostojan izveštaj o svojoj stvaralackoj delatnosti. Za šest dana Gospod je stvorio “nebo i zemlju”, sva bica na Zemlji i odmorio sedmog dana te prve sedmice. Na taj nacin On je uspostavio Subotu kao vecnu uspomenu na svoje završeno stvaralacko delo. Prvi covek i žena stvoreni su po Božijem oblicju kao kruna stvaralackog dela. Coveku je data vlast nad svetom, ali i odgovornost da se brine o njemu. Kada je stvaranje sveta bilo završeno, svet je bio “veoma dobar” spreman da objavljuje Božju slavu.
(1. Mojsijeva 1,2; 2. Mojsijeva 20,8-11; Psalam 19,1-6; 33,6.9; 104; Jevrejima 11,3)

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
S tim sto ja muslimane kao ljude volim, i njih volim sve do jednoga, da ne bude zabune, kao ljude i Bozja stvorenja, ali njihovu veru ne podrzavam i greh ako gaje u srcu. Svakom bi pritekao u pomoc i nikog ne bi ostavio i najgoreg medju njima bi pomogao.. Ima i iskrenih koji nisu svesni sta rade i prevareni su, a bore se protiv nas, ima i pojedinaca koji cak i namerno idu nasuprot nama..

Svi zasluzuju milost, i ja se nadam da oni koji namerno to rade, da ce se pokajati, oni koji su neiskreni prema sebi, da ce to shvatiti, a oni koji su zavedeni, da ce primiti istinu..

Upravo je ono što si napisao najbolji primer šta je Hrišćanstvo. Vidi ja nisam rekao da muslimane treba mrzeti, nego da se sa njima ne može o veri, posebno ne sa onima koje je moderno povlađivanje islamu pretvorilo u nekoga ko misli da je superioran.

Shvati, čovek je grešno i kvarljivo biće, i mnoge je lako kupiti, što povlađivanjima, što ovim ili onim. Satana to veoma vešto koristi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Ma dobro, mozda ja i gresim u vezi tebe, al vec te je jednom Jurivaka upozorio da ne stavljas link foruma.. Bio on mrtav ili ne, a to ne negira ono sto sam rekao da vecinu ovde ne interesuje istina, nego imate neku svoju istinu koju zelite nametnuti.. Diskusija u takvoj atmosferi je nemoguca..

Svako od nas ima svoja vjerovanja, i zar svako od nas nije apologet koji brani svoje ucenje...ko namece svoju vjeru. Ovdje je nemoguce s vama diksutirati...idem ja na svoj forum, eno sam ga ozivio....
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Zašto je nemoguće? Ne slažemo se s vama adventistima? :)

Ja te nisam nikad vidio na drugim forumima a da raspravljas o nekim prakticnim temama, uvijek mora biti o adventistima ili EGW...nego vidim i kod mene si registruran kao slap i imas 7 postova, a opet se ticu navedenih tema...pa ima li foruma gdje ti nisi registriran...
 
Natrag
Top