Pa ti si taj koji je pokrenuo rat, koji trolujes, prijavljujes, izazivas, podmeces, lazes.. Dakle tema je o tebi i tebi slicnima koji to rade..
Tema nije o clanu foruma, ali ko kaze da je zabranjeno otvoriti temu o tome? Otvarali su vec! Neko od vas je otvorio temu o Slapu, opet dupli standardi vi mozete a mi ne?
Mire, pa kako da ne budu "dupli standardi", oni naime imaju "zaštitinika" koji ih čini moćnim i nedodirljivim, i svako suprotstavljanje zaumnoj "teologiji" i njenim akolitima se ipso facto mora smatrati uvredom i biti kažnjavano. Pa tako i ova tema, jer "zaboga" drznuli smo se da "njima" sacro sanctima, "pravednicima" i "doktorima" Pisama, mi, ništi, pagani, vampiri, ludaci i zveri, tražimo "diplome" i sumnjamo u njihov od "duha proroštva" dat autoritet.
Sada se najglasniji od njih ovde buni jer se prepoznao u raspravi na ovoj temi i pokušava da zaustavi raspravu, kmečeći kako je tema ne sme da bude o članu foruma. Možda zaista i ne sme, ali
samo ako se radi o članu koji nije izazivao, ponižavao, pljuvao, prozivao, i zaveravao se protiv drugih članova istog.
Znaci priznajes da nemas skolu? A lagao si da imas! Ti nas namerno dovodis u zabludu! To dokazuje nasu poentu i razlog postojanja ove teme! Cilj teme je da ukaze na ovakve prevarante kao sto si ti!
Brate, nije problem u imanju ili ne imanju diplome. Niti u dovođenju u zabunu. (Mene nije doveo u zabunu, jer mu ništa nisam od samog početka verovao). Problem je u nametanju "autoriteta"
bez ikakvih osnova i ismevanju, kako sagovornika, tako i kredibilnih autoriteta. Zavere i ostalo su samo dodatak na to.
Kako sam često pominjao Narcisoidni poremećaj ličnosti, posebno u vezi kako sa adventistima tako i sa najglasnijim akolitima istih na ovim prostorima, red je da malo kažem nešto i o njemu, pa neka ostali vide i uporede činjenice sa delovanjem već pomenutih osoba:
Tekst je u originalu na engleskom:
"People with narcissistic personality disorder (NPD) are characterized by the personality traits of persistent
grandiosity, an excessive need for
admiration, and a personal disdain and lack of
empathy for other people.
[7][8] As such, the person with NPD usually displays arrogance and a distorted sense of personal superiority, and seeks to establish
abusive power and control over others.
[9] Self-confidence (a strong sense of self) is a personality trait different from the traits of narcissistic personality disorder; thus, people with NPD typically value themselves over others, to the extent of openly disregarding the wishes and feelings of anyone else, and expect to be treated as superior, regardless of their actual status or achievements.
[7][10] Socially, the person with narcissistic personality disorder usually exhibits a fragile ego (
self-concept), intolerance of criticism, and a tendency to belittle other people, in order to validate his or her own superiority.
[10]
The
Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fifth Edition (DSM-5, 2013) indicates that a person with NPD usually displays some or all of the following symptoms, typically without possessing the commensurate personal qualities or accomplishments for which they demand respect and status:
- Grandiosity with expectations of superior treatment from other people
- Continually demeaning, bullying and belittling others
- Exploiting others to achieve personal gain
- Lack of empathy for the negative impact they have on the feelings, wishes, and needs of other people
- Fixation on fantasies of power, success, intelligence, attractiveness, etc.
- Self-perception of being unique, superior, and associated with high-status people and institutions
- Need for continual admiration from others
- Sense of entitlement to special treatment and to obedience from others
- Intense envy of others, and the belief that others are equally envious of them
izvor:
https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissistic_personality_disorder
Prevod na naš jezik:
"Osobe s narcističkim poremećajem ličnosti (NPD) karakterišu osobine ličnosti uporne grandioznosti, pretjerane potrebe za divljenjem i ličnim prezirom i nedostatkom empatije prema drugim ljudima. [7] [8] Kao takva, osoba sa NPD obično pokazuje arogantnost i izobličen osećaj lične superiornosti i nastoji da uspostavi nasilničku moć i kontrolu nad drugima. [9] Samopouzdanje (snažno osećanje sebe) je osobina ličnosti različita od svojstava narcističkog poremećaja ličnosti; prema tome, ljudi sa NPD obično se vrednuju nad drugima, u meri u kojoj otvoreno zanemaruju želje i osećanja bilo koga drugog i očekuju da budu tretirani kao superiorni, bez obzira na njihov stvarni status ili dostignuća. [7] [10] Društveno, osoba sa narcističkim poremećajem ličnosti obično pokazuje krhki ego (samo-koncept), netoleranciju na kritiku i sklonost da omalovažava druge ljude, kako bi se potvrdila njegova sopstvena superiornost. [10]
Dijagnostički i statistički priručnik mentalnih poremećaja, Peto izdanje (DSM-5, 2013) ukazuje da osoba koja ima NPD obično pokazuje neke ili sve sledeće simptome, obično bez posedovanja odgovarajućih ličnih kvaliteta ili dostignuća za koja zahteva poštovanje i status :
Bombastićnost praćena očekivanjima vrhunskog tretmana od drugih ljudi
Neprestano ponižavajnje, maltretiranje i omalovažavajnje drugih
Iskorištavanje drugih za postizanje lične koristi
Nedostatak empatije za negativan uticaj koji imaju na osećanja, želje i potrebe drugih ljudi
Fiksacija na fantazije moći, uspeha, inteligencije, privlačnosti itd.
Samoopažanje jedinstvenosti, superiornosti i povezanosti sa ljudima i institucijama visokog statusa
Potreba za stalnim divljenjem od drugih
Osećaj prava na poseban tretman i poslušnost drugih
Intenzivna zavist drugima i verovanje da su i drugi podjednako zavidni njima
Sve ovo dvojica psihijatara saželi su u "sedam smrtnih grehova" Narcisoidnosti:
" Psihijatri Hotchkiss i James F. Masterson identifikovali su ono što su nazvali sedam smrtnih grehovaa narcizma: [8]
Besramnost: Narcisi su često ponosno i otvoreno besramni; ne osećaju emocionalnu vezu sa potrebama potrebama i željama drugih. Narcisi mrze stid, i smatraju ga „otrovnim“ , jer sramota podrazumeva činjenicu da oni sami nisu savršeni da je potrebno da se menjaju. Narcisi više vole krivicu zbog sramote, jer im osećaj krivice omogućava da odvoje svoje postupke od sebe samih - samo su njihovi postupci pogrešni, dok je njihova namera dobra.
Magično razmišljanje: Narcisi smatraju sebe savršenim, koristeći distorziju i iluziju poznatu kao magično razmišljanje. Oni takođe koriste projekciju da "bace" krivicu na druge.
Arogantnost: Narcisoidni čovek koji se oseća oslabljenim može „ponovo ulepšati“ svoj osećaj sopstvene važnosti smanjujući, ponižavajući ili degradirajući nekog drugog.
Zavist: Narcis može osigurati svoj osećaj superiornosti u odnosu na druge osobe koristeći prezir kako bi ponizio drugu osobu ili njena dostignuća.
Prava: Narcisi prikazuju nerazumna očekivanja naročito povoljnog tretmana za sebe uključujući i automatsko poštovanje (autoritet), jer sebe smatraju posebnim. Nepoštovanje smatraju napadom na njihovu superiornost, a počinitelj se smatra „nespretnom“ „teškom“ ili mentalno poremećenom osobom. Prkos njihovoj volji predstavlja narcističku povredu, koja može izazvati ono što se naziva narcistički bes.
Eksploatacija: Može imati mnogo oblika, ali uvek uključuje eksploataciju drugih bez obzira na njihove osećaje ili interese. Često je druga osoba u podređenom položaju, pa je otpor težak ili čak nemoguć. Ponekad potčinjenost nije toliko stvarna koliko se pretpostavlja. Ova eksploatacija može rezultirati mnogim kratkim, kratkotrajnim vezama.
Nepriznavanje granice: Narcisi ne mogu da prepoznaju svoje granice, tj. da su drugi odvojeni i nisu produžetak njih samih. Drugi kod narcisa ili postoje kako bi zadovoljili Narcisove potrebe ili možda uopšte ne postoje. Oni koji podržavaju Narcise bivaju tretirani kao da su deo Narcisa, koji očekuje da ispune sva njegova ili njena očekivanja. U umu narcisa nema granice između sebe i drugih.
izvor:
Kod:
https://www.wikiwand.com/en/Narcissism
Razlog zašto se "živcira" će nam biti poznat ako pogledamo ovo gore. (pod delom Prava)