Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Eto Marko ja jesam. Sta sad hoces reci da ja lazem? Sto bih to radio? Mozda to zavisi od crkve do crkve, i od osobe do osobe, mozda se i klima promenila u medjuvremenu, ali ja sam to cuo ne jednom vec vise puta.. Znam da su hrtvatski adventisti npr. dosta drugaciji i oni to mozda i ne govore, ali ovi moji jesu govorili, eto licno je zena adventistkinja to rekla mom ocu, ja bio mali imao sam tada jedno 10-tak godina...

Ja bih zaista voleo da to nije slucaj..

I ja sam takve stvari od adventista čuo. I? Dakle ne radi se tu o nikakvim lažima. EGWisti zaista smatraju sve koji nisu njihovi, "sinovima Kurve", i to kao ni njihova braća po Mileru i ne kriju.

Ti bi voleo da to nije slučaj? Razumem da bi ti rado da između nas i adventista postoji "ljubav", ali nje ne može biti.

Kako ne govore, eno Kainos je sam postavio tri sestice pre neki dan govoreci o Papi..

Govore, govore i to stalno ponavljaju. Svakome ko pripada tom kultu isprali su mozak time, a oni, jadnici to povezali sa Svetim Pismom, pa ponavljaju nesvesni da ako iko zadovoljava većinu uslova da se okiti tim znakom, to je onda avatar "duha proroštva".

Posebno ako znamo da Ivan - Jovan- Yohanan nigde ne kaže da će antihrist biti muško. Niti da će ih biti samo jedan.


Ps. zver iz Apokalipse će biti smrtno ranjena u glavu, i tek nakon "vaskrsenja" od te rane će početi da govori silne hule. Ko ono beše udaren u glavu i sedmicama beše kao mrtav? Da ne govorim da ime te osobe (ime ne izmišljene titule koje i ne postoje) zaista daje broj čovjeka, broj 666.

Uz sve to, brate Mire, ikona - slika, ima više značenja u jeziku na kome je Apokalipsa pisana, i može značiti ne stvarnu sliku, ili idola, nego ideju.

No, ne treba skakati sa zaklljučcima, upravo zato što sam "duh proroštva" (a to Sveti Duh nije, nego neko drugi) će kao i uvek sve učiniti da proročanstva i tekstove Svetog Pisma izvrne tako da ljude zavede.



Ova tema nema veze sa argumentima vec sa tvojom licnoscu!

Ne moze nas da ne zanima koju ti skolu imas kada si se isticao kao obrazovan i autoritet a sve druge bez skole si nipodastavao!

Ne, ova tema i te kako ima veze sa argumentima. Onim lažnim koje adventistički akoliti u svojoj oholoj aroganciji koriste misleći da mogu da pobede Istinu, a svoju laž predstave kao "Božiju poruku".

To što je on, Tripo (ko god da se krije iza tog nick-a) ovde pokušao da ponižavanjem drugih i uzdizanjem svoje "nauke" (zaumne kao i sve što dolazi od "duha proroštva" nametne, samo je primer na koji način akoliti kontra znanja deluju. Ništa više.


Ti si skolu postavio kao merilo kojom se odredjuje necije pravo da govori o temama. Sam sebe si isticao!

Pa onda nam reci koju ti skolu imas?
Zasto lazes da imas fakultet? Znamo da lazes!

A sto se tice frustracija, njih jedino ti imas, i to u odnosu na pravoslavnu crkvu i svakoga ko rusi tvoju inteligenciju i autoritet! U adv. crkvu si otisao jer su ti podsticali ponos, a u pravoslavlju te niko nije fermao ni 3%! I to je cinjenica!

Neće ti reći, a sve i da ti kaže, od toga nemaš ništa jer dokazao je svojim postupcima da laže. Uostalom, sve i da ima "škole", samim ulaskom u kult "duha proroštva" bacio je sve te škole, pod uslovom da nisu kultističke Miki Maus fabrike diploma, ravno u klozet.

Frustracije? Mire, pa narcisoidi su hodajući magacini frustracija, praćeni kratkim fitiljem, ili lakim okidačem. Sve ih frustrira, a ponajviše što niko ne "prepoznaje njihovu genijalnost, posebnost, njihovu misiju."

Takvi zato i odlaze u sekte, posebno u kultove u kojima se članovima u umove usađuje da su svi oni "proroci" i da kroz svakog od njih može da se čuje "glas božiji" (naravno isključivo u skladu sa likom i djelom avatara "duha proroštva, u suprotnom im se ne priznaje "posebnost")
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Frustracije? Mire, pa narcisoidi su hodajući magacini frustracija, praćeni kratkim fitiljem, ili lakim okidačem. Sve ih frustrira, a ponajviše što niko ne "prepoznaje njihovu genijalnost, posebnost, njihovu misiju."

Takvi zato i odlaze u sekte, posebno u kultove u kojima se članovima u umove usađuje da su svi oni "proroci" i da kroz svakog od njih može da se čuje "glas božiji" (naravno isključivo u skladu sa likom i djelom avatara "duha proroštva, u suprotnom im se ne priznaje "posebnost")
Jeste, tako je Miilos Bogdanovic umislio da je poseban, Laodikeja je poseban, Piramida je poseban, Speedy je poseban, Kainos misli da je mnogo pametan, Taramana (iako je dobar covek) je umislio da je poseban, Mr.Savkic citajuci EGW je umislio da je poseban.. Svi oni odreda brate pate od ponosa, neko manje neko vise, a sebe predstavljaju vrsnim poznavaocima Pisma i autoritetima..

Tragikomicno je da su svi oni "sami sebi crkva" i da se ni u cemu ne slazu, osim u neprijateljstvu prema crkvi!

Inace, ko je god ponosan po Pismu, a oni su svi takvi, ne moze biti Bozji sluga, a on se takvih odrice i ne otkriva im istinu! Takve on prepusta lazi koju su sami odabrali, kao i uciteljima koji ce da im golicaju usi govoreci im da su "posebni"!

Ista prevara je i van Hriscanstva, gde sotona uverava coveka da je on sam "bog". U Hriscanstvu je to samo perfidnije upakovano!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jeste, tako je Miilos Bogdanovic umislio da je poseban, Laodikeja je poseban, Piramida je poseban, Speedy je poseban, Kainos misli da je mnogo pametan, Taramana (iako je dobar covek) je umislio da je poseban, Mr.Savkic citajuci EGW je umislio da je poseban.. Svi oni odreda brate pate od ponosa, neko manje neko vise, a sebe predstavljaju vrsnim poznavaocima Pisma i autoritetima..

Miloš Bogdanović pati od narcisoidnog poremećaja. Hoćeš reći da je Laodikeja takođe zahvaćen time? Ili svi ostali koje si naveo? Uzgred, zar je Taramana njihov? Čitajući njegove postove ovde čovek bi pomislio drugačije.

Vidi, napomenuo sam već da sekte uvek love nezadovoljnike, narcisoide,, posebno su adventisti skloni tome, jer im je čitavo učenje takvo.

Tragikomicno je da su svi oni "sami sebi crkva" i da se ni u cemu ne slazu, osim u neprijateljstvu prema crkvi!

Inace, ko je god ponosan po Pismu, a oni su svi takvi, ne moze biti Bozji sluga, a on se takvih odrice i ne otkriva im istinu! Takve on prepusta lazi koju su sami odabrali, kao i uciteljima koji ce da im golicaju usi govoreci im da su "posebni"!

Ista prevara je i van Hriscanstva, gde sotona uverava coveka da je on sam "bog". U Hriscanstvu je to samo perfidnije upakovano!

Upravo tako, Zato takvi i napuštaju Crkvu, jer ne mogu da se pomire sa time da nisu "najbolji, najpametniji, najpravedniji..."

Vidi, nije se Bog odrekao takvih, nego su se oni odrekli Boga. Upravo tu i leži koren i iskon Hule Nad Hulama, one usmerene na Svetog Duha, Odbacivanje Istine samo zato, isključivo zato jer ne "golica uši". A sve objave u koje oholi, jer ne radi se o ponosu nego o oholosti veruju, jer golicaju im uši, nisu ništa drugo do laž.

Uzgred. Evo šta Bog kroz usta one koja će svetu roditi Spas kaže o takvima:

"
Veliča * duša moja Gospodina
i klikće duh moj *
u Bogu mome Spasitelju,
što pogleda na neznatnost službenice svoje: *
odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni, *
sveto je ime njegovo.
Od koljena do koljena dobrota je njegova *
nad onima što se njega boje.

Iskaza snagu mišice svoje, *
rasprši oholice umišljene.
Silne zbaci s prijestolja, *
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima, *
a bogate otpusti prazne.


Prihvati Izraela, slugu svoga, *
kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje *
prema Abrahamu i potomstvu njegovu dovijeka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ova tema nema veze sa argumentima vec sa tvojom licnoscu!

Ovde je tema rat na forumu, a ne nečija ličnost. To je zabranjeno, da se digne tema o članu foruma.

Ne moze da nas ne zanima koju ti skolu imas kada si se isticao kao obrazovan i autoritet a sve druge bez skole si nipodastavao!

I bez toga što sam rekao ja sam obrazovan.

Ti si skolu postavio kao merilo kojom se odredjuje necije pravo da govori o temama. Sam sebe si isticao!

To sam samo onako usput spomenuo. Nebitna stvar. Bitno je da sam vašu nauku razorio.

Pa onda nam reci koju ti skolu imas?

Onu koju ti svakako nemaš. Vrlo važno.

:D

Zasto lazes da imas fakultet? Znamo da lazes!

Još gore za vas ako nemam, a nauka vam je uništena.

Znamo da lazes!

:beee:što onda pitaš?

A sto se tice frustracija, njih jedino ti imas, i to u odnosu na pravoslavnu crkvu i svakoga ko rusi tvoju inteligenciju i autoritet!

Što se onda baviš mojom ličnošću?

U adv. crkvu si otisao jer su ti podsticali ponos, a u pravoslavlju te niko nije fermao ni 3%! I to je cinjenica!

A mene baš briga šta si ti. Meni je bitno da sam od tebe i ostalih uzeo niz besmislica koje ću da širim dalje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jeste, tako je Miilos Bogdanovic umislio da je poseban, Laodikeja je poseban, Piramida je poseban, Speedy je poseban, Kainos misli da je mnogo pametan, Taramana (iako je dobar covek) je umislio da je poseban, Mr.Savkic citajuci EGW je umislio da je poseban.. Svi oni odreda brate pate od ponosa, neko manje neko vise, a sebe predstavljaju vrsnim poznavaocima Pisma i autoritetima..

Ista prevara je i van Hriscanstva, gde sotona uverava coveka da je on sam "bog". U Hriscanstvu je to samo perfidnije upakovano!

Vidi, napomenuo sam već da sekte uvek love nezadovoljnike, narcisoide,, posebno su adventisti skloni tome, jer im je čitavo učenje takvo.

Upravo tako, Zato takvi i napuštaju Crkvu, jer ne mogu da se pomire sa time da nisu "najbolji, najpametniji, najpravedniji..."

Prvo da napomenem da je danas (22.10.2019.) ravno 175 godina od "Millerovsko-adventne histerije", koja je izazvala "veliko razočarenje", a razočarenje oholica rezultiralo je prihvaćanjem jedne od najvećih laži kojima antikrist lovi baš takve. Naime, notorna je laž, da Je Isus čitavih 1810 godina živio "u dvorištu Očeve kuće", a onda se tek 1844. "doselio Ocu" (Darthsone je iz povjerljivih izvora čuo da je Isus Ocu došao na Harley Davidson-u). Tako sve do dana današnjeg naučavaju Adventisti sedmog dana.

P.S. Da, zaboravih.

Heb 1,3: On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama;

Heb 8,1: A glavno u ovom izlaganju jest: takva imamo Velikog svećenika koji sjede zdesna prijestolja Veličanstva na nebesima

Heb 10,12: A ovaj, pošto je prinio jednu jedincatu žrtvu za grijehe, zauvijek sjede zdesna Bogu
-----------------------------------------------------------------------------
Evo, vidimo da je sveti Pavao vjerovao i naučavao kako je Isus (Sin) odmah po uzašašću zauvijek sjeo zdesna Ocu, ali "novija istina", koja dolazi od "proročice" Ellen White i Adventista sedmog dana, kazuje nam da su stvari stajale malo drugačije. Nije Isus, kako kaže Jelena i kako vjeruju adventisti, odmah po uzašašću sjeo zdesna Ocu, kako je sveti Pavao "natucao", nego je punih 18 stoljeća živio u "Očevu komšiluku" (Svetinji), a onda se 22.10.1844. doselio u Očevu kuću, Svetinju nad svetinjama.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prvo da napomenem da je danas (22.10.2019.) ravno 175 godina od "Millerovsko-adventne histerije", koja je izazvala "veliko razočarenje", a razočarenje oholica rezultiralo je prihvaćanjem jedne od najvećih laži kojima antikrist lovi baš takve. Naime, notorna je laž, da Je Isus čitavih 1810 godina živio "u dvorištu Očeve kuće", a onda se tek 1844. "doselio Ocu" (Darthsone je iz povjerljivih izvora čuo da je Isus Ocu došao na Harley Davidson-u). Tako sve do dana današnjeg naučavaju Adventisti sedmog dana.

Notorna laž, doista, ali kako su oholice bili razočarani, onda su morali da izmisle nešto čime bi potisnuli svoje razočarenje. Sve je započelo umišljanjem da je Miler (mason, takođe oholica) bio u pravu, te da se nešto zaista dogodilo tog datuma,

Kako u svojim posednutim umovima nisu znali šta se tačno dogodilo, razočarane oholice su opet nakrivo tumačile Daniela, te je jedan od njih imao "viziju" o tome kako se Isus (u to vreme On za ove oholice nije Bog), preselio iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama, i započeo čišćenje iste (to što je pod jedan nedokazivo da postoji nekakva doslovna Nebeska Svetinja Nad Svetinjama, još manje da se ista treba "čistiti", ovim posednutim oholicama nije bilo bitno).

Tada se u glavi (udarenoj, pa "izlečenoj") osnivačice SDA javlja "vizija" o zatvorenim vratima, koju ona dodatno kiti Isusovom vožnjom na "vatrenim kolima" (otud ona moja informacija o Harley Davidsonu.

Razočarani sledbenici Milera, sada su "utešeni", "duh proroštva" polako počinje svoje delovanje, a sledbenici istog/iste i dan danas naučavaju ovu zaumnu "nauku".


P.S. Da, zaboravih.

Heb 1,3: On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama;

Heb 8,1: A glavno u ovom izlaganju jest: takva imamo Velikog svećenika koji sjede zdesna prijestolja Veličanstva na nebesima

Heb 10,12: A ovaj, pošto je prinio jednu jedincatu žrtvu za grijehe, zauvijek sjede zdesna Bogu
-----------------------------------------------------------------------------
Evo, vidimo da je sveti Pavao vjerovao i naučavao kako je Isus (Sin) odmah po uzašašću zauvijek sjeo zdesna Ocu, ali "novija istina", koja dolazi od "proročice" Ellen White i Adventista sedmog dana, kazuje nam da su stvari stajale malo drugačije. Nije Isus, kako kaže Jelena i kako vjeruju adventisti, odmah po uzašašću sjeo zdesna Ocu, kako je sveti Pavao "natucao", nego je punih 18 stoljeća živio u "Očevu komšiluku" (Svetinji), a onda se 22.10.1844. doselio u Očevu kuću, Svetinju nad svetinjama.

Apostoli, Pisma, sve naučava drugačije, ali oholice, a to zaista jesu, veruju onoj koju nazivaju utešiteljem - pružaocem utehe i kao i svi koji prihvate hule, pokušavaju evo već skoro 200 godina da ubede druge, one koji veruju Božijoj reči da su otpadnici, a da su oni, sledbenici avatara "duha proroštva" (koji je govorio da je onome što ne znaju ni Sin, ni anđeli, do li Otac, moguće odrediti "tumačenjem" Daniela. Dakle suprotno onome što je Sveti Duh, čiji je jedan od darova i proroštvo i koji zaista govori po prorocima, govorio u Knjizi koju je INSPIRISAO). nekakvi nosioci istine, kojima je dozvoljeno da pljuvanjem, prozivanjem, laganjem, optužuju druge i "evangeliziraju ih".

U svojoj oholosti, ovi, slobodno ih možemo nazvati huliteljima, izmišljaju (tačnije prihvataju i šire) antievanđelje, uslovljeno spasenje sledeći avatara "duha proroštva" u koga se i "krštavaju", a koji je upolašiviši se za svoju decu, "viziju" o zatvorenim vratima, proširila blasfemijom o "istražnom postupku". Na sve to oni i dalje oholo naučavaju suprotno Objavi Svetog Duha, da su Hrišćani obavezni, i da im je to uslov spasenja da drže Mojsijev zakon, iako u Pismu (za koje ovi oholo tvrde da ga poštuju, doslovno stoji suprotno od njihove zaumne objave.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da govore ljudima da je Papa djavo pri prvom susretu. Licno sam slusao to nebrojeno puta.. I ja sam isto toliko upoznat sa adventizmom koliko i ti godina, mozda 2-3 manje..

To pricaju pojedinci, a nije princip Adventizma, kao sto je i Servius Tullius napisao "Mišljenje nekih zvaničnika i velikodostojnika nije zvanični stav Crkve već lični stav ili ubedjenje kako po ovome pitanju tako i po bilo kom drugom koje nema veze sa Učenjem Crkve"

Vi nas osudjujete za izjave pojedinaca, a pravdate izjave vasih pojedinaca, koji uglavnom predstavljaju crkvu jer rade u rukovodstvu crkve.

Eto naprimer jadni Stvarnoslap.
On nema blage veze sa biblijom, niti sa ucenjem biblije o Svetinji i Isusovoj posrednickoj sluzbi na nebu, niti o Tipologiji te sluzbe kroz starozavetnu Svetinju, a hoce drugima da sudi.

Zamislite zemaljskog sudiju koji bi se nasao kao veliki neznalica u nekom procesu.
Taj bi vise stete naneo neduznom svetu, jer bi po njemu svi neduzni bili optuzeni za dela koja nisu pocinili.

Njegova je stvar sta ce pisati, ali nama soliti pamet i prosipati takvo bezumlje prozeto svojim opstim neznanjem, to je sramota za njega samoga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Jeste, tako je Miilos Bogdanovic umislio da je poseban, Laodikeja je poseban, Piramida je poseban, Speedy je poseban, Kainos misli da je mnogo pametan, Taramana (iako je dobar covek) je umislio da je poseban, Mr.Savkic citajuci EGW je umislio da je poseban.. Svi oni odreda brate pate od ponosa, neko manje neko vise, a sebe predstavljaju vrsnim poznavaocima Pisma i autoritetima..

Tragikomicno je da su svi oni "sami sebi crkva" i da se ni u cemu ne slazu, osim u neprijateljstvu prema crkvi!

Inace, ko je god ponosan po Pismu, a oni su svi takvi, ne moze biti Bozji sluga, a on se takvih odrice i ne otkriva im istinu! Takve on prepusta lazi koju su sami odabrali, kao i uciteljima koji ce da im golicaju usi govoreci im da su "posebni"!

Ista prevara je i van Hriscanstva, gde sotona uverava coveka da je on sam "bog". U Hriscanstvu je to samo perfidnije upakovano!

Spedy12 je kul lik...cuo sam se s njim prije godinu dana...poslao mu poruku ovdje na forumu....steta sto vise ne pise...ko je Mr. Savkic?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
I ja sam takve stvari od adventista čuo. I? Dakle ne radi se tu o nikakvim lažima. EGWisti zaista smatraju sve koji nisu njihovi, "sinovima Kurve", i to kao ni njihova braća po Mileru i ne kriju. Ti bi voleo da to nije slučaj? Razumem da bi ti rado da između nas i adventista postoji "ljubav", ali nje ne može biti.

Darth nisam siguran dali te pamcenje izdaje ili namerno izvrces istinu.
Nije istona da Adventisti smatraju sve koji nisu njihovi aaaaa'sinovima kurve". To ti tvrdis EGEWajtista a ne adventisti. Zbogh cega si rec Kurva napisao velikim slovom?
To je zaista zabrinjavajuce.


Govore, govore i to stalno ponavljaju. Svakome ko pripada tom kultu isprali su mozak time, a oni, jadnici to povezali sa Svetim Pismom, pa ponavljaju nesvesni da ako iko zadovoljava većinu uslova da se okiti tim znakom, to je onda avatar "duha proroštva".

Posebno ako znamo da Ivan - Jovan- Yohanan nigde ne kaže da će antihrist biti muško. Niti da će ih biti samo jedan.


Ps. zver iz Apokalipse će biti smrtno ranjena u glavu, i tek nakon "vaskrsenja" od te rane će početi da govori silne hule. Ko ono beše udaren u glavu i sedmicama beše kao mrtav? Da ne govorim da ime te osobe (ime ne izmišljene titule koje i ne postoje) zaista daje broj čovjeka, broj 666.


Uh, i taj Ivan, zasto je napisao "BROJ COVJEKA je 666, a nije napisao broj zene. Ha ha ha ha .
Vidis EGEWajtista da te je Ivan otkrio i dokazao da iznosis besmislice.





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovde je tema rat na forumu, a ne nečija ličnost. To je zabranjeno, da se digne tema o članu foruma.

Pa ti si taj koji je pokrenuo rat, koji trolujes, prijavljujes, izazivas, podmeces, lazes.. Dakle tema je o tebi i tebi slicnima koji to rade..

Tema nije o clanu foruma, ali ko kaze da je zabranjeno otvoriti temu o tome? Otvarali su vec! Neko od vas je otvorio temu o Slapu, opet dupli standardi vi mozete a mi ne?

Još gore za vas ako nemam, a nauka vam je uništena.

Znaci priznajes da nemas skolu? A lagao si da imas! Ti nas namerno dovodis u zabludu! To dokazuje nasu poentu i razlog postojanja ove teme! Cilj teme je da ukaze na ovakve prevarante kao sto si ti!

ko je Mr. Savkic?

Mr. Savkic je prorok u kozjoj dlaci, ima videe na youtubu, ovde je pisao i proricao. Jedan od vasih pismolatra :)
 
Natrag
Top