Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A o vasoj protestantskoj i Luterovoj inkviziciji i spaljivanju vestica cutis? Podaci govore da ste vi spalili vise vestica nego katolici! Treba li vaditi i te podatke?

Ironicno je pisati o Luteru, kada se pogledaju zlocini Rimokatolickih svestenika nad neduznim ljudima, zenama, starcima, i decom tokom mracnog srednjeg veka.

Evo podataka:

Agostino Borromeo, profesor na rimskom sveučilištu “La Sapienza” i urednik knjige “Zabilješke s međunarodnog simpozija o Inkviziciji”, sadrži izvještaje sa simpozija, koji je održan 1998. godine i na kojemu su se našli mnogi priznati povjesničari iz cijelog svijeta. Predstavljajući knjigu Borromeo je rekao: “Istraživači sada imaju dostupne materijale za istraživanje povijesti inkvizicije bez predrasuda. Ona se više ne može koristiti kao sredstvo za napad na Crkvu.”

Knjiga omogućuje da se diskusija o inkviziciji pomakne na jedan viši, statistikom utemeljeni, povijesni nivo. veliki korak naprijed bio je učinjen otvaranjem tajnih arhiva Kongregacije za nauk vjere, koje je naredio Ivan Pavao II 1998. godine. Prof. Borromeo iznio je neke zanimljive podatke iz nove knjige. Najpoznatija, španjolska inkvizicija u periodu 1540 – 1700. održala je 44.647 procesa. od svih optuženih na smrt je bilo osuđeno 1,8%, a od toga je 1,7% bilo osuđeno u odsutnosti. Umjesto njih spaljene su ili obješene lutke.

Što se tiče “lova na vještice” crkveni sudovi bili su mnogo blaži od civilnih. od 125.000 procesa, koje je održala španjolska inkvizicija, 59 “vještica” bilo je osuđeno na smrt. U Italije je 36 “vještica” osuđeno na smrt, a u Portugalu četiri (ukupno 99).

Za usporedbu spomenimo da su najbrojnija ubijanja vještica od strane civilnih vlasti uzela maha u Švicarskoj (4000 spaljeno na 1.000.000 stanovnika), Poljskoj i Litvi (10.000 na 4.000.000 stanovnika), Njemačkoj (25.000 na 16.000.000 stanovnika), te Danskoj i Norveškoj (oko 1.350 na 970.000 stanovnika).


Da ne govorimo o ustastvu i uzasnim zlocinima u Rimokatolickoj crkvi u Hrvatskoj.

Ne mogu da pronadjem izjavu jednog katolickog svestenika, mozda cak i Stepinca, koju sam procitao na izlozbi o jasenovcu u Beogradu, u kojoj taj svestenik izjavljuje da mu svestenicka odora ne brani da uzme oruzje i da tamani sve do deteta u kolevci.

Srbin, pravoslavac, Lazar Prokić (pod pseudonimom R. Oraški) kao emigrant u Njemačkoj, nekoliko godina nakon smrti kardinala Alojzija Stepinca piše:

Dva pravoslavca podigla su javno glas protesta protiv montiranog procesa Kardinalu Stepincu – američko kanadski episkop SPC Dionisije i zagrebački episkop Dositej (kojeg je Stepinac spasio od sigurne smrti u NDH, op.a). Srbi u Jugoslaviji bejahu nemoćni da reaguju ukoliko su i znali pravu istinu. Srbi u emigraciji pak ne učiniše ništa sem što prihvatiše Titove teze. Kardinal Stepinac je zaklopio oči ali ostaje njegova živa legenda u hrvatskom narodu i jedan neisplaćen dug časti pravoslavnih Srba u emigraciji, a to je rehabilitovati pokojnog Kardinala u očima onih čiji martirijum bejaše bar nešto manji od njegova. Krajnje je vreme. To smo dužni u ime istine koja je na strani pokojnog Kardinala. Zato niže potpisani (R. Oraški, op.a) pravoslavac i Srbin, iako sa zakašnjenjem pali voštanicu svom bivšem robijaškom drugu, velikom Hrvatu, ali još većem hrišćaninu, pokojnom nadbisklupu, dru Alojziju Stepincu. Neka bi u njenom plamenu sagorele sve stare zablude, neka bi njena svetlost obasjala sve nove i stare istine…“

Licno smatram da su teoriju o Luterovoj inkviziciji izmislili protivnici,

To je isto kao da ti "lično smatraš" da će sutra započeti Oktobarska revolucija 1917. godine.

Ali kad sam god dosao na forum vidim slapovo i darthovo piskaranje, ponizavanje, vrijedjanje. Otvorili su sto tema o EGW, Oholost i sektastvo, Protestantizam i njegovi plodovi....ja sam se na svim forumima trudio samo komentirati.

Kao prvo, nabroji teme koje smo Darth i ja otvorili o Ellen White. :) Lako ćemo izbrojati koliko ih je. I drugo, nisi samo komentirao, nego si pokušao organizirati "atentat" na mene, k'o kakav udbaš.

Svaku temu spominju EGW - nije da branim tripa, ali tripo uvijek citira Bibliju, nikad nije spomenuo EGW...

Kako bi tripo rekao - "I kušač citira Bibliju." :)


i Marko je prije pisao i komentirao normalno,

Tko mu brani, neka i dalje piše i komentira normalno.

i ova tema "Katolicizam i njegovi plodovi" je odgovor na sto tema na kojima oni pljuju adventiste i EGW....cak i kad napisem normalan komentar i oni nemaju odgovora na njega - oni napisu neku besmislenu recenicu punu ironije....

Normalan komentar!?!?!? U pozivanju na bolesnog čovjeka, patološkog lažova i mrzitelja, Alberta Riveru, nema ništa normalno.

I mi mozemo isto reci - da smo vas u raspravi kako kaze tripo pobili i da nemate vise argumenata....eto to je razlog kako ti kazes, zasto sam kao tripo i da i ja pljujem.....svako dobro....

Naravno, možete reći što god vas volja, tko vam može zabraniti. Samo, navedi još samo jednog svjedoka, koji će svjedočiti za vas osim patoloških lažova: Alexandera Hislopa, Artura Weigalla, Alberta Rivere, Waltera Veitha, Miroljuba Petrovića, Pavla Simovića.

Kada sam rekao da ste ti i Slap "posledica njihovog ponasanja" , mislio sam da vi ne bi bili ni upola tako zestoki kao sto ste sada.

Ako se slučajno sretnete i dođete u kontakt s adventistom sedmog dana (EGWistom), ako ne u petoj rečenici, najkasnije u devetoj svojoj rečenici priopćit će vam da je Katolička crkva Kurva (Bludnica iz Otkrivenja). A što ste onda vi ako ste katolik? Vrlo jednostavno, vi ste "kurvin sin. Možda će netko reći - pa nisu svi adventisti takvi. OK, ako nisu svi takvi, ako vam neki adventisti neće to reći, onda su ili licemjeri ili neznalice. Naime, kao što mi kršćani moramo ispovijedati i djelima svjedočiti svoju vjeru, tako i oni moraju ispunjavati misiju koja je data svakom adventistu sedmog dana. A jedna od najvažnijih misija adventista sedmog dana, ispravite me ako griješim, je naviještanje vijesti trojivce anđela. a jedna od njih govori o Kurvi Katoličkoj crkvi. Zato sam rekao da je adventist, koji katolika ne nazove "kurvinim sinom":

1. Licemjer - Crkva mu tako uči i određuje mu da to naviješta, a on to prešućuje ... ili

2. Neznalica - Ako vas adventist ne nazove "kurvinim sinom" jer ne zna da mu crkva tako uči, onda je naprosto neznalica.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao prvo, nabroji teme koje smo Darth i ja otvorili o Ellen White. :) Lako ćemo izbrojati koliko ih je. I drugo, nisi samo komentirao, nego si pokušao organizirati "atentat" na mene, k'o kakav udbaš.

Koliko znam ni jednu jedinu temu o avataru "duha proroštva" nas dvojica otvorili nismo. To što se njima ne sviđaju činjenice koje se o istoj iznose na svim temama koje njeni sledbenici zagađuju svojim spamovanjem, njihov problem.

O "atentatu" koji su Triploš i Zagi spremali, nemam komentara. To samo potvrđuje kakav je zaista mentalni sklop sledbenika avatara "duha proroštva"


Naravno, možete reći što god vas volja, tko vam može zabraniti. Samo, navedi još samo jednog svjedoka, koji će svjedočiti za vas osim patoloških lažova: Alexandera Hislopa, Artura Weigalla, Alberta Rivere, Waltera Veitha, Miroljuba Petrovića, Pavla Simovića.

Kao zagovornik prave "slobode govora", mogao bih da se složim sa time da im niko ne može zabraniti da lupetaju, ali takođe ni oni nama ne mogu (a žele i te kako to žele) zabraniti da njiihova lupetanja dekonstruišemo udarajući argumentima na same osnove njihovih lupetanja. Naime, i ti i Mire i bilo ko ko ne pripada EGWizmu znamo da oni, EGWisti argumenata za svoje lupetanje nemaju, ali to drugi ne znaju, i na to neznanje EGWisti, sledbenici kulta nastalog na kontra znanju i histeriji kao produktu istog i računaju u svom lukavom lovu na duše.

Zato i koriste patološke lažove koje si nabrojao (ispustio si Miloša Bogdanovića, koji nije manji lažov od njegovih uzora, već navedenih). Jednostavno kontra znanje računa na neznanje ili sumnju u već utvrđene činjenice, na nezadovoljstvo istima.


Ako se slučajno sretnete i dođete u kontakt s adventistom sedmog dana (EGWistom), ako ne u petoj rečenici, najkasnije u devetoj svojoj rečenici priopćit će vam da je Katolička crkva Kurva (Bludnica iz Otkrivenja). A što ste onda vi ako ste katolik? Vrlo jednostavno, vi ste "kurvin sin. Možda će netko reći - pa nisu svi adventisti takvi. OK, ako nisu svi takvi, ako vam neki adventisti neće to reći, onda su ili licemjeri ili neznalice. Naime, kao što mi kršćani moramo ispovijedati i djelima svjedočiti svoju vjeru, tako i oni moraju ispunjavati misiju koja je data svakom adventistu sedmog dana. A jedna od najvažnijih misija adventista sedmog dana, ispravite me ako griješim, je naviještanje vijesti trojivce anđela. a jedna od njih govori o Kurvi Katoličkoj crkvi. Zato sam rekao da je adventist, koji katolika ne nazove "kurvinim sinom":

1. Licemjer - Crkva mu tako uči i određuje mu da to naviješta, a on to prešućuje ... ili

2. Neznalica - Ako vas adventist ne nazove "kurvinim sinom" jer ne zna da mu crkva tako uči, onda je naprosto neznalica.

Upravo tako. Mi Katolici smo za njih "kurvini sinovi". A propovedanje da smo sinovi "kurve Babilonske" im je zaista jedan od stubova "vere".

PS. i to je deo "protestantizama", no EGWisti su to sledeći satansko tumačenje Apokalipse 14, to samo podigli na mnogo viši nivo, sledeći Charlesa Fitcha, jednog od Mileritskih "propovednika" koji je upravo pod Babilon veliki ukjljučio sve koji ne ispovedaju datumarenje, shabatizam i sve ostale produkte masovne histerije četrdesetih godina XIX stoleća.

Pročitan onako kako treba, taj odlomak uopšte ne govori ono što ovi sledbenici kontra znanja i avatara "duha proroštva" pominju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako se slučajno sretnete i dođete u kontakt s adventistom sedmog dana (EGWistom), ako ne u petoj rečenici, najkasnije u devetoj svojoj rečenici priopćit će vam da je Katolička crkva Kurva (Bludnica iz Otkrivenja). A što ste onda vi ako ste katolik? Vrlo jednostavno, vi ste "kurvin sin.

Ovo je 100% tacno. Nebrojeno puta sam to slusao -"sta si ti po veri katolik? Jesam! Nemoj da se ljutis ali, znas li da je tvoj Papa djavo!". Bukvalno tim recima.

Naime, kao što mi kršćani moramo ispovijedati i djelima svjedočiti svoju vjeru, tako i oni moraju ispunjavati misiju koja je data svakom adventistu sedmog dana. A jedna od najvažnijih misija adventista sedmog dana, ispravite me ako griješim, je naviještanje vijesti trojivce anđela. a jedna od njih govori o Kurvi Katoličkoj crkvi.

U pravu si. Razlog njihovog postojanja je da navescuju vest o "crkvi kurvi"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U pravu si. Razlog njihovog postojanja je da navescuju vest o "crkvi kurvi"!

Ne.

Razlog postojanja Adventisticke crkve je da objavljuje vest o spasenju u Gospodu Isusu Hristu, a paralelno sa tim i ostale istine, medju kojima je istina o Isusovom drugom dolasku i dogadjajima posletka, u koje je ukljucena i biblijska istina o Rimokatolicizmu koji predstavlja Antihriscansku silu koja ce u savezu sa svetovnim vlastima, Amerikom i Ujedinjenim nacijama progoniti Bozju crkvu.

Ja sam 26 godina u Adventizmu, i nikada nisam cuo ni jednog Adventistu da je u svedocenju i razgovoru sa ljudima govorio o Rimokatolicizmu kao kurvi ( kako se ovde predstavlja ).

Na predavanjima o poslednjim dogadjajima se neminpovno pokrece i tema o Antihristu i Rimokatolicizmu, ali uvek iz biblijskog i istorijskog konteksta.

Vi osudjujete Adventiste, a Pravoslavlje isto uci da je Rimokatolicizam biblijska bludnica, a papa Antihrist.

Bar je to bio stav crkvenih otaca u proslosti, ali i danas.

Ali kako vreme prolazi Pravoslavna crkva je sve vise naklonjena papstvu i ujedinjenju sa Rimom.

Evo samo naslova jednog teksta u kome jedan od crkvenih otaca izjavljuje:

ОТАЦ РАФАИЛ БРЕСТОВ: ПАПА ЈЕ ПРЕТЕЧА АНТИХРИСТА
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Budi siguran da Pravoslavlje neće nikada prihvatiti primat Rima niti odustati od svojih dogmata i pravila vere.

"ОТАЦ РАФАИЛ БРЕСТОВ: ПАПА ЈЕ ПРЕТЕЧА АНТИХРИСТА "

Mišljenje nekih zvaničnika i velikodostojnika PC nije zvanični stav Crkve već lični stav ili ubedjenje kako po ovome pitanju tako i po bilo kom drugom koje nema veze sa Učenjem Crkve.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Odlazi od mene sotono!

Sa njima si se udružio u mržnji prema istinama Biblije.

A oni su nama kao narodu spaljivali kuće i hramove i svašta radili. NIsu ti to radili adventisti.

Tamo jadac gde bitno, a ovde gladac.

Budi siguran da Pravoslavlje neće nikada prihvatiti primat Rima niti odustati od svojih dogmata i pravila vere.

Potpuno nebitna stvar iste zablude imaju Rimu sasvim dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam 26 godina u Adventizmu, i nikada nisam cuo ni jednog Adventistu da je u svedocenju i razgovoru sa ljudima govorio o Rimokatolicizmu kao kurvi ( kako se ovde predstavlja ).

Ti nisi cuo, kao da je tvoja rec merilo, ti prakticno nisi ni bio adventista nikad se nisi ni druzio s njima! Nisi cuo a forum prepun toga?

Sa njima si se udružio u mržnji prema istinama Biblije.

A oni su nama kao narodu spaljivali kuće i hramove i svašta radili. NIsu ti to radili adventisti.

Ti nisi sav svoj, katolici mi spalili kucu? Pa tvoja baba Elen White je bila isto toliko fanatik kao i ti pa je imala kosmare kako joj katolici lupaju na vrata i odvode je, jadnica!

A ti se nacitao njenih gluposti!

Izjavljujes isto sto i Luter da ih treba pobiti, da im treba uzvratiti a nista ti nisu uradili! Tolika mrznja hoce kad nisi sa Bogom! Glavno da vi njima niste nista radili! Toliko ste bili sveti!
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Dzaba, slap i darth su leopardi koji nikada sare ne mijenjaju.... s toga idemo dalje...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nisi cuo, kao da je tvoja rec merilo, ti prakticno nisi ni bio adventista nikad se nisi ni druzio s njima! Nisi cuo a forum prepun toga?

Pricas kojestarije.

Merilo je rec Bozja, a ti upravo uzimas ljudsku za svoje merilo, a ne Bozju.

Ja sam Adventista, krsten sam u velikoj crkvi u Beogradu, i od 1993 godine sam aktivno posecivao.

Adventista se ne postaje rodjenjem u Adventistickoj porodici, vec potpunim predanjem Bogu, i zivot sa njim u zajednici, i primenom njegove reci u licni zivot.
 
Natrag
Top