Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vjerovao je Saul u život i poslje smrti i svi pagani.
Kakve veze ima Saul sa Sadukejima?

Opet spamujes, pises da zatrpas!
Uvek dokazujes da smo u pravu u vezi tebe, dajes besmislene komentare!

I toliko su ti kratki komentari da opet time dokazujes spam.

Pa i vi ga uzdižete kada vam treba, što si onda Biblijom dokazivao svoje stavove.
A ko je rekao da mi ne koristimo Pismo i da u njemu nije sadrzana nauka nase crkve?

Naravno da ste slagali sve u vezi nas!
Lazno nas optuzujete!!!

Dovoljno što je to, dovoljno onome ko uključi razum da razumije
Ne treba meni tvoj razum, videli smo vec koliko su ti razumni stavovi, vec biblijski stih koji potvrdjuje da ce crkva pasti. Daj vec jednom taj stih i da zavrsimo!?

Ostalo necu ni da komentarisem da se zamaram besmislicama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, crkva doktrinarno moze biti razjedinjena oko nebitnih stvari!

Tako je bilo u vreme Hrista, tako je i danas. To su sve nebitne stvari!

Nije crkva zato pala!

Ovo su nebitne stvari!

Shvatamo onda da je te podele uzrokovao satana! Samo vi nikako da shvatite!

Bog sa tim apsolutno nema nista, to je ljudski faktor!

Mire, cini mi se da si se uhvatio sizifovog posla koji je neodbraniv.
Crkva nije jedno, a vernici nesto drugo. Vernici su Crkva.

Slazem se sa tobom da sve podele vrsi sotona i u tom je neprestana borma izmedju dva uticaja. Samo Mire, ne mislim da se Bog u to ne mesa, Hristos ocekuje da njegova Crkva nevesta bude cista i bez mane. To znace, ne mozemo mi nase sukobe prebaciti na sotonu, a tvrditi da smo Crkva Hristova.


Bog ne podrzava, ni jedne ni druge ni trece (jer Hristos nije podrzao ni jednu grupu) vec je podrzao jevrejsku crkvu kao telo! Podrzao je one koji su ocuvali kontinuitet![/QUOTE]

E moj Mire, kakav kontinuitet je Hristos podrzao u Starozavetnoj crkvi?
Nije hteo da ima nikakve veze sa Prvosveteniko, svestenstvom niti sa Levitima. Nije trazio da ga oni rukopoloze da bi na njega preneli starozavetni kontinuitet, nego je osnovao svoju Crkvu i bez bjih i na suprot njihiovog misljenja. Eto i sam vidis kako je Isus drzao do tog prijemstva.

Mire, prica o prijemstvu i kontinuitetu je samo tu da utesi one koji pocnu dublje da razmisljaju.

A sto se tice razlike izmedju nas i katolika, te razlike su toliko minorne, da ih ne vredi ni spominjati![/QUOTE]

Zar je za teme nevazno sto je Papa nazvan Nemesnikom Sina Bozijega? Verujes li ti u to?
Verujes li da ima vlast da oprasta grehe? Verujesli u cistiliste? Je li za tebe to nevazno?
A ako ste jedna Crkva zbog cega nemate i jednu upravi, nego DVE i to ne samo drugacije, nego i suprotne. Jesi li ti spreman da priznas Papu za vrhovnog poglavara tvoje crkve? Ako ste jedna crkva onda treba da si iza to spreman.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
S P A M !

Necu da odgovaram na spam komentare koji nemaju nikakvog smisla, koji su postavljeni u svrhu zatrpavanja i veze s temom nemaju!

Pa ti ne poštuješ sagovornika, dao sam ti izjavu Vasilija Ostroškog o raskolu,a ti samo rekao moj fanatizam,a vaša izjava. Znači odmah imaš potrebu da popljuvaš sagovornika i da ga ne poštuješ.

Jer ta izjava dokazuje raskol sa KC, a ti zastupaš laži.

Zato vam Bog čini raskole i sve veći haos. Ko vam je kriv.

koji su postavljeni u svrhu zatrpavanja i veze s temom nemaju!

Vidiš da imaju veze sa temom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jesi li ti spreman da priznas Papu za vrhovnog poglavara tvoje crkve? Ako ste jedna crkva onda treba da si iza to spreman.
Papa treba da bude predstavnik svih Hriscana. A ta prica kako je Papa djavo, na nju su naseli svi, i neki Pravoslavni.

Kazem fizicki su bili podeljeni i sadukeji i fariseji pa ih je Hristos smatrao crkvom. Bog ne gleda na te stvari kao vi!

Zato vam Bog čini raskole i sve veći haos. Ko vam je kriv.

Znaci Bog nas je podelio, i on uzrokuje sekte :)

Pa kazem ja da ti ne znas ni sta pises, pises da natrpas stranice komentarima, spamujes! Bas te briga za sadrzinu posta, moze biti i glupa samo da tvoja rec bude zadnja!

Vidiš da imaju veze sa temom.
Vidim bas, kratko, dve tri recenice, tipa - "ma nemoj!" I "ti ce mi kazes!", to je sve sto ti umes, cist spam!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo kako zapadno krilo časti istočno.

Папа Франциско: Православље је болесно
у Актуелно, Вести 8. фебруара 2016. 18 Коментара

Ватикан – Поглавар Римокатоличке цркве и први папа из реда језуита опасних по човечанство Франциско изјавио је како је Православље болесно и да он има лек за његово оздрављење. Боравећи у посети свом верном сараднику, екуменистичком васељенском патријарху Вартоломеју са којим убрзано ради на уједињавању односно покатоличавању свих православних, изнео је увреду на рачун ортодоксних хришћана који никада неће пристати да се моле и клањају сатанином изасланику.

„Црква је нездрава када верници, клирици и ђакони нису у јединству са њеним бискупом. Црква која није у јединству са бискупом, јесте болесна Црква. Исус је желео такво јединство свих верника са бискупом. Исто важи и за свештенике и ђаконе. Свако треба да буде свестан да је бискуп постављен као видљива веза сваког са Црквом и Цркве са Апостолима и са осталим заједницама, које су такође сједињене са бискупима и са папом у једну, јединствену цркву“, изјавио је поглавар Римокатоличке цркве.

A ovdje ste navodno ujedinjeni, samo zbog nas.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, a ko je rekao da je Papa djavo? Ja ne, a ti si to napisao.

Dobro Marko, samo jedno pitanje* Na koji način Adventistički, Džehovistički akoliti predstavljaju Rim? Ako papa za vas nije "đavo", zašto onda "Vavilonska religija", zašto onda "sešće kao Bog u crkvu božiju"?

Tema raskola je tema ljudskih podela, a evo vidimo kako se borba za prevlast, jer o tome se u suštini radi, rasplamsava oko crkve u Ukrajini. Sa druge strane, veoma je arogantno, da ne kažem bezobrazno radovati se takvoj svađi i koristiti se istom za nametanje svoje doktrine kao jedine ispravne, kada ne postoji jedna Adventistička "crkva", nego više njih, kada ne postoji samo jedna Sola Scriptura "crkva" nego hiljade njih. I to doslovno više njih. O tome da se ovde kao argument i trolovanje postavljaju citati sa neproverenih click bait izvora, neću ni da govorim.

Mire, Hebreji, Jevreji, Židovi, kako god hoćeš da ih nazoveš i dan danas nisu apsolutno jedinstveni po pitanju vere, podeljeni su na raznorazne struje u Talmudskom Judaizmu, o tome da postoje kao i kod nas mnogi kojima vera nije ni na kraj pameti, i koji su sekularni nacionalisti, i oni kojima je i jevrejstvo samo neka dalja odrednica. Oni koji veruju, svađaju se međusobno, čak dolazi i do fizičkih obračuna, ali ni jednom na pamet nije palo da kaže za drugog da ne veruje u Boga. Među Hrišćanima jeste. Judaizam naime za razliku od Hrišćanstva (islam nije religija, on je politički i satansitički kult) nije univerzalistički monoteizam, nego pre svega ima veoma izraženu henoteističku, etno filetističku crtu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Baš ovdje vidimo duh jedinstva.

Poštovani čitaoci, povodom povlačenja poznatog revnitelja za čistotu Pravoslavlja – arhim. Georgija (Kapsanis) sa mesta igumana svetogorskog manastira Grigorijat, kao i najava Vatikana da će nadbiskup genocida – Alojzije Stepinac biti proglašen za “sveca“, donosimo tekst arhimandrita Georgija na temu rimokatoličke jeresi i njenim pokušajima da povuče Pravoslavne u dubine adske, gde se i sama nalazi.

„Papa je arhijeretik i krivac za večni greh istrajanja u nepokajanosti, u najvećem skandalu Hrišćanstva – papističkom totalitarizmu.“

Arhimandrit Georgije Kapsanis

Gordi „bezgrešni“ čovek iz Rima odbija da prepusti svoj položaj Bogočoveku Hristu, jedinoj istinski bezgrešnoj Glavi Crkve. On je potčinio sebi sve crkve na zapadu i istočne unijate. Pravoslavni su ostali kao jedini preostali ne-papisti podesni za potčinjavanje, pošto protestanti nisu sačinjeni od crkava, nego religijskih skupina.

Po pitanju unijaćenja Pravoslavne Crkve, Vatikan je promenio metode. Nastupa sa pozicija blagonaklonosti i dobrih namera, ciljajući na to da zadobije poverenje Pravoslavnih, i na taj način ih privoli na prilazak Rimu. Ukidanje anatema, međusobne posete, dozvole papistima da se pričešćuju u Pravoslavnim crkvama kao i Pravoslavnim da se pričešćuju kod papista, konferencije i zajedničke službe, sve to služi toj istoj svrsi.

Papisti veruju da Pravoslavni, koje svet inače vidi kao slabe, loše pozicionirane i neorganizovane (ne imajući jaku centralizovanu upravu popout papizma), pomoću toga mogu biti lako apsorbovani, kao što se to desilo sa drugim drevnim Pravoslavnim crkvama na Zapadu, i polovinom Patrijarhata Antiohije, koja je svojevremeno pocepana od strane unijata.

Reagovanja Pravoslavnih Patrijarha, Episkopa, sveštenstva i teologa po pitanju papističkih nastupanja, idu u prilog planovima Vatikana.Prijateljski odnos prema papistima od strane Pravoslavnih vođa i teologa, otupljuje tradicionalnu odbojnost Pravoslavnog naroda, i priprema Pravoslavne za plansku, dobro zamišljenu i postepenu konverziju u unijate.

Intermagazin.
 
Natrag
Top