Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth. hvala ti na brzom "odgovoru".

Bio si tako brz da nabrojis cak 14 subotarskih crkava, ne znam da li su u nih ubrojao i Jevreje, a kad sam te zamolio da nam kazes na koliko zajednica je podeljen katolicizam, ti ostade nem. Vidimo mi da bi ti rao pricao o protestantima, ali ne tako i osebi i svojoj crkvi kojoj pripadas?

Zato ostajes duzan da nam odgovoris na pitanje: Na koliko zajednica je podeljen katolicizam?

Sve najbolje
Darth. hvala ti na brzom "odgovoru".

Bio si tako brz da nabrojis cak 14 subotarskih crkava, ne znam da li su u nih ubrojao i Jevreje, a kad sam te zamolio da nam kazes na koliko zajednica je podeljen katolicizam, ti ostade nem. Vidimo mi da bi ti rao pricao o protestantima, ali ne tako i osebi i svojoj crkvi kojoj pripadas?

Zato ostajes duzan da nam odgovoris na pitanje: Na koliko zajednica je podeljen katolicizam?

Sve najbolje

Nisam ubrojao Jevreje, jer oni nisu Hrišćani
Drugo, ne može se poistovećivati Crkva koju sačinjavaju pomesne - lokalne Crkve, i 14 zajednica od kojih svaka za sebe tvrdi da je Crkva. To čak nije isto ni sa sinodalnošću Crkve istoka.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nisam ubrojao Jevreje, jer oni nisu Hrišćani
Drugo, ne može se poistovećivati Crkva koju sačinjavaju pomesne - lokalne Crkve, i 14 zajednica od kojih svaka za sebe tvrdi da je Crkva. To čak nije isto ni sa sinodalnošću Crkve istoka.

Darth, hvala na sturom odgovoru. Ti i Slape neprestano tvrdite da su drugi podeljeni u hiljede verskih zajednica, ali nikad ne odgovarate na pitanje podele Katolicke crkve, u koje nisu ubrojani protestanti? I u vasoj crkvi postoje odvojene grupe, kao ona najnovija sto ju je osnovao kardinala Levgevre. pa zasto nam onda ne kazete koliko takvih grupa postoje u vasoj crkvi?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Raskol dokazuje da PC poistovjećuje vjeru i naciju, RKC uopšte nema taj problem, ali ima neke druge probleme. Veliki broj protes. zajednica nije dokaz veće razjedinjenosti, jer su protest. više jedinstveni oko nekih učenja, nego svo pravoslavlje zajedno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu odgovorili na pitanje koje sam postavio, a tiče se onih koji ovde na forumu, a i šire napadaju druge crkve, a ono glasi:

Od 2 Vatikanskog koncila 1962 godine, Vatikan je doneo zaključak da spasenje nije samo u okviru Rimokatolicizma i Pravoslavlja, već da i druge crkve učestvuju u spasenju, i da imaju Duha Svetoga na spasenju drugih u okviru Ekumenizma."

To znači, da oni koji napadaju druge crkve, ne pridržavaju se zapovesti i postulata svojih tradicionalnih crkava, jer im je gore pomenutom odlukom koncila to zabranjeno.

Zašto?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisu odgovorili na pitanje koje sam postavio, a tiče se onih koji ovde na forumu, a i šire napadaju druge crkve, a ono glasi:

Od 2 Vatikanskog koncila 1962 godine, Vatikan je doneo zaključak da spasenje nije samo u okviru Rimokatolicizma i Pravoslavlja, već da i druge crkve učestvuju u spasenju, i da imaju Duha Svetoga na spasenju drugih u okviru Ekumenizma."

To znači, da oni koji napadaju druge crkve, ne pridržavaju se zapovesti i postulata svojih tradicionalnih crkava, jer im je gore pomenutom odlukom koncila to zabranjeno.

Zašto?

Prvo, niko od strane tradicionalne Crkve ne napada bilo koga, da bi se snowflakes osećale prozvanima, Drugo, da li "ekumenska nastojanja" II Vaticanuma uopšte podrazumevaju da se napadi snowflakes moraju trpeti? Dijalog podrazumeva odnos poštovanja, a ne da druga strana besomučno napada osnove vere Crkve. Ako je to ekumenizam, onda sam protiv takvog puta ka obnovi jedinstva, pa neka me ekskomuniciraju ako im je draže da ih sekta nastala u bespućima SAD naziva kurvarima, apostatama i sotonama koristeći pri tome PISMO koje je Crkva kanonizovala kao osnovu za napade.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne samo im prevrću stolove, a istorija nema drugih događaja, nema ionkvizicije.

Kažu nema raskola, a raspolutili se u Ukr. na 3 PC.

Kakve sada veze ima Inkvizicija sa vama? Na teritoriji onoga što će postati SAD, a to je kolevka Adventista, nije bilo Katoličke Inkvizicije uopšte. Niko nije dirao kalendariste iz kojih će se prostom deobom izroditi Adventisti i Stražari. Ali, kako onda pojasniti mlađahnoj i starijoj publici "nadahnute" vizije ako se ne začine bajkama o progonu i padu.

Ukrajina, ili Kijevksaja Rus je žrtva alavosti Moskve, političke alavosti, Podela im nije zbog teologije.
Uostalom, 14 je zajednica koje iščekuju, što ne znači da ih neće biti više, ako se pojedini razočaraju, ili ih otera povlađiovanje što Raselovoj korporaciji, što ovome, što onome. Pa tako, nije baš pristojno, niti je Hrišćanski radovati se i osećati superiornosti kada se Hrišćani nađu u problemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakve sada veze ima Inkvizicija sa vama? Na teritoriji onoga što će postati SAD, a to je kolevka Adventista, nije bilo Katoličke Inkvizicije uopšte. Niko nije dirao kalendariste iz kojih će se prostom deobom izroditi Adventisti i Stražari. Ali, kako onda pojasniti mlađahnoj i starijoj publici "nadahnute" vizije ako se ne začine bajkama o progonu i padu.

Pa to nije vezano za nas, kao adven. nego za vas.

Ukrajina, ili Kijevksaja Rus je žrtva alavosti Moskve, političke alavosti, Podela im nije zbog teologije.

Jeste i zbog teologije, svako na svoj način tumači uglavnom ista učenja. A često daju potpuno suprotna mišljenja.

To je jedan od razloga, drugi je i glavni a to je etnofiletizam, vezivanje vjere za naciju. 3. želja za dominacijom nad teritorijom i ljudima naravno.

4. miješanje u politiku, kako se dešavaju raskoli u politici onda se to prenosi na vjeru.

Pa tako, nije baš pristojno, niti je Hrišćanski radovati se i osećati superiornosti kada se Hrišćani nađu u problemu.

To je konstatacija stanja, po tebi se onda svaki dr raduje kada konstatuje stanje pacijenta. Ovo sam prenio da bi shvatio da nije radovanje.

osim toga vi negirate raskol i sa KC, tako da nam je dužnost da vam ukažemo na to.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro Darth, neprestano ponavljas nekakav broj 14 zajednica, a jos nam nisi odgovorio koliko zjadnica se nalazi u katolicizmu?
Zasto postoje rimokatolici i grkokatolici? I na koliko je delova podeljen katolicizam?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobro Darth, neprestano ponavljas nekakav broj 14 zajednica, a jos nam nisi odgovorio koliko zjadnica se nalazi u katolicizmu?
Zasto postoje rimokatolici i grkokatolici? I na koliko je delova podeljen katolicizam?

Dobro marko, zašto je to uopšte važno? Crkva Zapada ima jedinstvo prema spolja i prema unutra. Svako arhiepiskopsko sedište je sedište lokalne crkve koja je neraskidivi deo opšte Crkve. Pomenuo si Rimokatolike i grko katolike, tačniji bi naziv bio latinske i vizantske katolike, jer jedina razlika je u obredu. Ne postoje podele. Dok to nije slučaj kod onih koji sebe nazivaju "Biblijskim Hrišćanima". Tih 14 "adventisttičkih" zajedinca, nisu jedinstvene, nemaju jedinstvo ni po obredu, ni po tumačenju pisma, niti po doktrini. Crkva to ima,
 
Natrag
Top