Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, dobro si naveo Hristovu izjavu za fariseje i sadukeje.
Isus jeste rekao "Na Mojsijevu stolicu sedose knjizevnici i fariseji, sve sto vam kazu da cinite, drzite i tvorite..."A ZASTO NIS IZNEO CEO TEKST KOJI GLASI: "SVE DAKLE STO VAM REKU DA DRZITE, DRZITE I TVORITE,ALI STO ONI CINE NE CINITE, JER GOVORE A NE CINE." Mmatej 23,3.

Isti je slucaj i ovde, to sto su Katolici i Pravoslavci podeljeni ne znaci da je i crkva podeljena. Crkva nam je zajednicka, ali je sukob ljudski faktor, kao sto je bio i u vreme Hrista.

Mire, pa ko su ti ljudi i ko je CRKVA? Ne moze biti sukob menju ljudiima koj sacinjavaju crkvu, a da je u crkvi jedinctvo. Nema to ni traga ni glasa o jedinstvu. Kako vam je crkva jedna kad ste organizaciono podeljeni i imate razlicita pa caki suprotna verovanja.

Marko, crkva doktrinarno moze biti razjedinjena oko nebitnih stvari!

Tako je bilo u vreme Hrista, tako je i danas. To su sve nebitne stvari!

Nije crkva zato pala!

Ovo su nebitne stvari!

Hristos nije rekao da oni nisu crkva jer su podeljeni po shvatanju. Jer sustina ucenja im je bila ista, u jednog istog Boga!

Ti ces procitati da ih je nazvao crkvom, a trazio je od ljudi da ih slusaju!

Pa ne bi trazio od ljudi da ih slusaju, ako nemaju tacnu dogmu???

A oni su kao i mi danas bili razjedinjeni po pitanju shvatanja: "zakona (formalizam), zagrobnog zivota (sadukeji nisu verovali a fariseji jesu u zagrobni zivot) te oko odnosa prema vlasti (Jehovini Svedoci i nazareni npr.), pa oko shvatanja tradicije (fariseji su uvazavali tradiciju a sadukeji nisu, koristili su samo Pismo - "sola scriptura").

Sve to imamo i danas!

Ako pogledamo prvi vek, odnosno razjedinjenost jevrejske crkve po istim su pitanjima bili razjedinjeni sa kojima se i mi danas suocavamo!

Shvatamo onda da je te podele uzrokovao satana! Samo vi nikako da shvatite!

Bog sa tim apsolutno nema nista, to je ljudski faktor!

Bog ne podrzava, ni jedne ni druge ni trece (jer Hristos nije podrzao ni jednu grupu) vec je podrzao jevrejsku crkvu kao telo! Podrzao je one koji su ocuvali kontinuitet!

A sto se tice razlike izmedju nas i katolika, te razlike su toliko minorne, da ih ne vredi ni spominjati!

A na kraju sta ovo dokazuje?

To dokazuje da je crkva jedna i jedina!
I da Bog ne gleda na sitnice, kao sto kaze "cedite komarca a kamilu prozdirete", tako i vi!

Drugim recima, crkva niste ni vi ni mi, ni neko treci, vec institucija koju je on osnovao , koja ima kontinuitet, i koja ima tacnu doktrinu. A hvala Bogu ima je!

To da li crkva sprovodi tu doktrinu u delo, je za diskusiju, ali ne i to da li crkva ima istinu! Jer ima je!

Nadji slobodno sebe u sadukejima, jer oni su verovali isto sto i vi danas, bili su pismolatri, pa pogledaj sta im je Hristos rekao - "NE ZNATE PISMA"! A odbacivali su zagrobni zivot i tradiciju, kao i vi...

A pogledaj sta je farisejima rekao (jer vi kazete za nas da smo to mi) , mozda i jesmo, ali njih nije korio za nauku, vec zato sto je nisu sprovodili u delo i sto su tradiciju suvise ozbiljno shvatali. Dakle, ima tu greha i s nase strane, ali vi ne vidite svoje grehe, vi ne vidite da ne znate pismo i da nemate sile Bozje! A Hristos vam se obraca bas preko ovih sadukeja!

Vidis Marko, ja nikada nisam poricao probleme u nasoj crkvi, nebrigu svestenika za stado, njihov lagodan zivot, bogacenje, isticanje tradicije (bas sam tu primedbu i izneo na pravoslavnom forumu, da je nasa nauka u pismu, ali se ono slabo citira) itd.. Sve je to Hristos zamerao, pa tako i ja. Ali vi ne vidite svoje grehe u tom istom Pismu, za koje verujete da vam je poruka od Boga, a tamo vam sve pise ko ste vi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čuj jedna crkva, a jedan danas objavi na FB da katolički svećenik prelazi u pravoslavlje, postaje pravoslavac i pravosl. sveštenik. A jedna crkva.

Pa zar u jednoj crkvi ima da se prelazi. A da sada ćete reći prešao je iz saudikeja u fariseje.

A može i obrnuto.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čuj jedna crkva, a jedan danas objavi na FB da katolički svećenik prelazi u pravoslavlje, postaje pravoslavac i pravosl. sveštenik. A jedna crkva.

Pa zar u jednoj crkvi ima da se prelazi. A da sada ćete reći prešao je iz saudikeja u fariseje.

A može i obrnuto.

Naravno, to su minorne razlike, bitna je sustina..

Da je to bilo bitno u vreme Hrista, bilo bi bitno i danas, i on bi rekao da oni nisu crkva. Ali nije tako rekao!

Jos manje je pohvalio vas pismolatre da znate Pisma, rekao je - "NE ZNATE PISMA" i jos rece - "nemate sile Bozje"!

To vam je ukor za uobrazilju!

A ukorio je i nas naravno, ali vi krijete da on kori i vas!

Rekao je takodje: "jerusalime jerusalime... eto ce vam se ostaviti vasa kuca prazna"!

Dakle, nije on odbacio crkvu svo vreme svog boravka na zemlji! Priznao je njen autoritet!

Dakle, Isus je priznao kontinuitet crkve, a jedino vi pismolatri to poricete! I pricate kako je ona pala!

A nije pala!

U vreme najvece razjedinjenosti i dalje je stajala!

Sta vise obecano je, da je "ni vrata paklena nece nadvladati"!

Dok vi nemate danas ama bas ni jedan stih koji uci da ce crkva pasti! Ili da ce se ponovo "njena kuca ostaviti prazna'', kao sto je ovde prorekao!!!

Posto to nemate, vasa nauka o paloj crkvi je laz! I ne znate sta Pismo uci, kao sto rece!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno, to su minorne razlike, bitna je sustina..

Pa baš i nisu minorne, oni vam prave raskol. Papa vas je više puta častio negativnim komentarima, a i vi njega.

Da je to bilo bitno u vreme Hrista, bilo bi bitno i danas, i on bi rekao da oni nisu crkva. Ali nije tako rekao!

Znači da su okd vas zasjeli fariseji i saudikeji. Pa to i jeste predviđeno.

Jos manje je pohvalio vas pismolatre da znate Pisma, rekao je - "NE ZNATE PISMA" i jos rece - "nemate sile Bozje"!

Ko ima silu vidi se po djelima.

To vam je ukor za uobrazilju!

A ukorio je i nas naravno, ali vi krijete da on kori i vas!

Vi nemate nas šta ukoriti.

Rekao je takodje: "jerusalime jerusalime... eto ce vam se ostaviti vasa kuca prazna"!

Dakle, nije on odbacio crkvu svo vreme svog boravka na zemlji! Priznao je njen autoritet!

Ali je zato njenim predstavnicima rekao da im je otac đavo.

Dakle, Isus je priznao kontinuitet crkve, a jedino vi pismolatri to poricete! I pricate kako je ona pala!

A nije pala!

Pa imaju dva kontinuiteta, stolice i Avramovog sjemena.


Pa pala je, nije još definitivno, ali raskoli na Istoku, a afere na Zapadu.

U vreme najvece razjedinjenosti i dalje je stajala!

Sta vise obecano je, da je "ni vrata paklena nece nadvladati"!

Pa već je pakao iznutra.

Dok vi nemate danas ama bas ni jedan stih koji uci da ce crkva pasti! Ili da ce se ponovo "njena kuca ostaviti prazna'', kao sto je ovde prorekao!!!

Već je pala.

Posto to nemate, vasa nauka o paloj crkvi je laz! I ne znate sta Pismo uci, kao sto rece!

Isus je rekao po djelima ćemo se poznati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Izbrisani su svi postovi koji se nisu odnosili na zadatu temu! Vodite računa o temi kada pišete svoje komentare, da vam postovi ne bi bili brisani.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Izbrisani su svi postovi koji se nisu odnosili na zadatu temu! Vodite računa o temi kada pišete svoje komentare, da vam postovi ne bi bili brisani.

Tako i treba.

Evo dokaza da ima raskol.

"Ja sam se borio katoličenja Srba i ujedinjenja sa katolicima, a vi pišete latinicom po našim ikonama, miješate katoličke ikone sa našima Pravoslavnim , mislite to je isto. Nije isto Rimo-katolici su OTPALI od Svete i Saborne Apostolske crkve".

Sv. Vasliije Ostroški
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači da su okd vas zasjeli fariseji i saudikeji. Pa to i jeste predviđeno.
Vi ste sadukeji!

Ali je zato njenim predstavnicima rekao da im je otac đavo.
Uvek se najvise ukorava crkva. Djubre se prvo cisti sa svog praga! Tako i vasa EGW vise kritikuje crkvu nego one spolja!

Pa imaju dva kontinuiteta, stolice i Avramovog sjemena.
Mojsijeva stolica ti je nesto drugo od Avramovog semena kroz koje dolazi svestenstvo i sam Hristos tj. oni koji sede na stolici i Isus kao vrhovni svestenik?

O Boze namerne zelje za izvrtanjem!


Rekao Tripo!

Gde pise da ce osim sekti koje se odvajaju biti pad crkve???

Isus je rekao po djelima ćemo se poznati.
Neprestano ponavljanje i silovanje uma!

To sto su fariseji delima odstupali od nauke, nije dokazalo da nisu bili crkva, a jos manje da im je nauka netacna!

Sad si i sam priznao i uvideo da ih je Hristos smatrao crkvom i da njihova nauka nije zbog dela bila netacna!

Dakle, ne stoji ono da ce se "po rodovima prepoznati crkve", vec se time poznaju pojedinci , samom sebi si dokazao ono sto sam svo vreme tvrdio.

A sad ces reci da nisi to mislio, znam ja da jesi al ces pobiti sad i mene i sebe, moras nekako izmanipulisati i izvrdati da odrzis uobrazilju.

Evo dokaza da ima raskol.

"Ja sam se borio katoličenja Srba i ujedinjenja sa katolicima, a vi pišete latinicom po našim ikonama, miješate katoličke ikone sa našima Pravoslavnim , mislite to je isto. Nije isto Rimo-katolici su OTPALI od Svete i Saborne Apostolske crkve".
I sadukeji i fariseji su jedni druge optuzivali za nauku a sedeli su u istoj crkvi. Pa Hristos ne uci da se jevrejska crkva podelila ili da je pala. Dokaz da Bog ne gleda tako ni danas!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi ste sadukeji!

Vaš opis vaskrsenja je reinkarncija, duša se vraća u tijelo. Tako da ste vi saudikeji.

Uvek se najvise ukorava crkva. Djubre se prvo cisti sa svog praga! Tako i vasa EGW vise kritikuje crkvu nego one spolja!

Mi ukoravamo vas jer vi to nećete.

Mojsijeva stolica ti je nesto drugo od Avramovog semena kroz koje dolazi svestenstvo i sam Hristos tj. oni koji sede na stolici i Isus kao vrhovni svestenik?

Nisam znao dok mi ti nisi rekao.

Rekao Tripo!

Gde pise da ce osim sekti koje se odvajaju biti pad crkve???

A raskoli i afere?

Neprestano ponavljanje i silovanje uma!

Zato što ti ponavljaš jedne iste fraze.



To sto su fariseji delima odstupali od nauke, nije dokazalo da nisu bili crkva, a jos manje da im je nauka netacna!

Pa oni su odstupili od nauke, držali su običaje, a ne zapovijesti.

Sad si i sam priznao i uvideo da ih je Hristos smatrao crkvom i da njihova nauka nije zbog dela bila netacna!

Kako nije, Isus im kaže ne dade li vama Mojsije zakon i nijedan od vas ne živi po zakonu.

Dobro ukidate zapov. Božju za običaje svoje, kao i vi. Dakle vi ste i saudik. i fariseji.

Dakle, ne stoji ono da ce se "po rodovima prepoznati crkve", vec se time poznaju pojedinci , samom sebi si dokazao ono sto sam svo vreme tvrdio.

Pa kako ćeš prepoznati pojedince nego po rodu crkve.

A sad ces reci da nisi to mislio, znam ja da jesi al ces pobiti sad i mene i sebe, moras nekako izmanipulisati i izvrdati da odrzis uobrazilju.

:beee: eno gore Vasilije udari po zapadnom krilu crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vaš opis vaskrsenja je reinkarncija, duša se vraća u tijelo. Tako da ste vi saudikeji.
Sadukeji nisu verovali u zivot posle smrti kao ni vi, dakle mi ne mozemo biti sadukeji, vec jedino vi koji ne verujete u zagrobni zivot.

Isto tako oni su jedino Pismo uzdizali kao pravilo vere i zivota, dok su fariseji imali i tradiciju!

Vi ste dakle sadukeji!

Mi ukoravamo vas jer vi to nećete.
Nama vas ukor ne treba, jedan je sudija Bog. Vi mislite da poznajete Pismo, da ste Bogom dani, a Hristos kaze za tskve, tj. za vas sadukeje - "NE ZNATE PISMO I NEMATE SILE BOZJE"!

Bas ste vi merodavni nas da ukoravate!

Nisam znao dok mi ti nisi rekao.
Tvrdio si da je Mojsijeva stolica drugi kontinuitet od Avramovog semena, dakle ne znas ni sta pises! Samo pises da zatrpavas i spamujes!

A raskoli i afere?
Kako to dokazuje pad crkve?

Podele ne dokazuju da je crkva pala kao ni u Hristovo vreme sto je crkva bila podeljena na sadukeje i fariseje. I na drige sekte.

Afere jos manje dokazuju, jer i Hristos je pominjao afere, ali nije im osporio da su crkva!

Zato što ti ponavljaš jedne iste fraze.
Ja nisam ogranicen um da ponavljam jedno isto, moj um je sirok..

Pa oni su odstupili od nauke, držali su običaje, a ne zapovijesti.
Pa upravo tako, imali su nauku i zapovesti ali su od nje odstupali, imaju i nasi pa odstupaju.

Slave slavu ali su se koncentrisali na sam ritual vise nego na cinjenicu da se time proslavlja Bog. Ne razumeju da sam obicaj nije vazan, nego njegov smisao, i da teoloski slava nije zapovedjena nigde, da Rusi nemaju slave, Grci nemaju, zato sto to nije zapovedjeno zapovescu, i da to ne spada ni u doktrinu nase crkve!

Dakle nije to pogresno, ali je postalo prazna forma, i obdrzavanjem toga zanemaruju se mnogo vaznije stvari, ljudi pomisljaju da ce praznovanjem slave biti zasticeni od necega.

Tako su i fariseji mislili, da ce ih rituali spasiti i preporuciti Bogu, da spoljasnjost i obicaji spasavaju..

Ti mislis da mi to ne znamo, pa treba ti da nas ucis?

Kako nije, Isus im kaže ne dade li vama Mojsije zakon i nijedan od vas ne živi po zakonu.
Pa ne zive, ne zive ni danas po zakonu Hristovom, premda ga znaju!

To ne dokazuje da nisu imali nauku, vec da nisu ziveli po njoj!

Dobro ukidate zapov. Božju za običaje svoje, kao i vi. Dakle vi ste i saudik. i fariseji.
Mi ne mozemo biti sadukeji, to ste vi, jer sve verujete isto sto i oni.

A to "ukidate zapovest Bozju" ne znaci doslovno, vec se pre odnosi na zanemarivanje vaznijih stvari, kao sto im je rekao "cedite komarca a kamilu prozdirete"! Oni su bili optereceni ritualima i spoljasnjom poboznoscu, nisu bili koncentrisaji na promenu srca!

To opet ne znaci pogresnu nauku, jer je lepo rekao - "sve sto vam kazu fariseji, drzite i tvorite ali kako oni cine ne cinite, jer govore a ne cine"!

Pa kako ćeš prepoznati pojedince nego po rodu crkve.

Ne govori o pojedincima u crkvi, vec govori o "prorocima", jesi li ti citao te stihove sto navodis da ne govori o ljudima iz crkve vec o onima koji ce donositi novu nauku tvrdeci "ja sam Hristos"?

Njih proveravano po rodovima, jer se nauka proroka ne moze drugacije ni proveriti vec po delima, jer oni cine cuda(a cuda mogu biti imitacije)! Dakle ne odnosi se to u globalu na neku zajednicu, jer Hristos nije u globalu uzeo fariseje i zbog globalno losih dela osudio celu crkvu da je pala.

Daj vise dodji k sebi!

eno gore Vasilije udari po zapadnom krilu crkve
Sta ucini fanatizam coveku, da ne moze normalno razmisljati, i da odbija razmisljati.

Dobro rece Adrijan, ti nisi bio takav dok nisi otisao u adventizam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sadukeji nisu verovali u zivot posle smrti kao ni vi, dakle mi ne mozemo biti sadukeji, vec jedino vi koji ne verujete u zagrobni zivot.

Vjerovao je Saul u život i poslje smrti i svi pagani.

Isto tako oni su jedino Pismo uzdizali kao pravilo vere i zivota, dok su fariseji imali i tradiciju!

Pa i vi ga uzdižete kada vam treba, što si onda Biblijom dokazivao svoje stavove.

Nama vas ukor ne treba, jedan je sudija Bog. Vi mislite da poznajete Pismo, da ste Bogom dani, a Hristos kaze za tskve, tj. za vas sadukeje - "NE ZNATE PISMO I NEMATE SILE BOZJE"!

Bas ste vi merodavni nas da ukoravate!

Pa ko ne prihvata ukor prosvijećenih ljudi neće ni od Boga.

Tvrdio si da je Mojsijeva stolica drugi kontinuitet od Avramovog semena, dakle ne znas ni sta pises! Samo pises da zatrpavas i spamujes!

Navedi gdje sam tvrdio.

Kako to dokazuje pad crkve?

Dovoljno što je to, dovoljno onome ko uključi razum da razumije.

Podele ne dokazuju da je crkva pala kao ni u Hristovo vreme sto je crkva bila podeljena na sadukeje i fariseje. I na drige sekte.

Nego šta dokazuje. Bog kaže da se bude jednih misli.

Ja nisam ogranicen um da ponavljam jedno isto, moj um je sirok..

To kažu i džihadisti.

Pa upravo tako, imali su nauku i zapovesti ali su od nje odstupali, imaju i nasi pa odstupaju.

Nisu ni imali nauku, ko ima običaje nema nauku.

Slave slavu ali su se koncentrisali na sam ritual vise nego na cinjenicu da se time proslavlja Bog. Ne razumeju da sam obicaj nije vazan, nego njegov smisao, i da teoloski slava nije zapovedjena nigde, da Rusi nemaju slave, Grci nemaju, zato sto to nije zapovedjeno zapovescu, i da to ne spada ni u doktrinu nase crkve!

Ali ste od toga i od svega napravili magiju.

Dakle nije to pogresno, ali je postalo prazna forma, i obdrzavanjem toga zanemaruju se mnogo vaznije stvari, ljudi pomisljaju da ce praznovanjem slave biti zasticeni od necega.

To radite vi, većina.

Pa ne zive, ne zive ni danas po zakonu Hristovom, premda ga znaju!

Pa i ne znaju ga, formalno da. I vi formalno znate.

To ne dokazuje da nisu imali nauku, vec da nisu ziveli po njoj!

Da su imali živjeli bi po njoj.

Mi ne mozemo biti sadukeji, to ste vi, jer sve verujete isto sto i oni.

Niste saudikeji, imate gore stanje nego oni što ga imaju.

A to "ukidate zapovest Bozju" ne znaci doslovno, vec se pre odnosi na zanemarivanje vaznijih stvari, kao sto im je rekao "cedite komarca a kamilu prozdirete"! Oni su bili optereceni ritualima i spoljasnjom poboznoscu, nisu bili koncentrisaji na promenu srca!

Pa vi ukidate zapov. i to još gore nego oni, oni bar formalno nisu, a vi otvoreno ukidate.

To opet ne znaci pogresnu nauku, jer je lepo rekao - "sve sto vam kazu fariseji, drzite i tvorite ali kako oni cine ne cinite, jer govore a ne cine"!

Pa jesu imali pogrešnu nauku jer nisu samo to govorili nego i drugo.

Njih proveravano po rodovima,

Svako se provjerava po rodovima.

jer se nauka proroka ne moze drugacije ni proveriti vec po delima, jer oni cine cuda(a cuda mogu biti imitacije)! Dakle ne odnosi se to u globalu na neku zajednicu, jer Hristos nije u globalu uzeo fariseje i zbog globalno losih dela osudio celu crkvu da je pala.

I narod se provjerava po rodovima.

Pa po čemu bi ti drugo porvjerio, SVI KAŽU da imaju ISPRAVNU VJERU, šta je drugo mjerilo nego rod.

Šta može biti drugo mjerilo nego rod? Zato ne pričaj besmislice.

Sta ucini fanatizam coveku, da ne moze normalno razmisljati, i da odbija razmisljati.

Što si me citirao za Vasilija O. i onda pričaš besmislice, ne znaš kako se normalno razg. ako si me citirao onda to komentarišeš, a ne uzmeš moj komentar i pričaš nešto bezveze.

Dobro rece Adrijan, ti nisi bio takav dok nisi otisao u adventizam.

Adrijanu to smeta zbog nauke, pa kako ne može da je ospori, onda sam ja postao gori čovjek.

Tako vi svima govorite ko je došao iz PC u HAC.

To meni i ovdje govore, jer im smeta zdrava nauka. U stvari vama to smeta, pa ajd da udarimo po njemu, kada nauku ne možemo da osporimo.

Dokaz da sam u pravu je da me je on optužio za izdaju, dakle njemu nije bitan moj karakter, nego si napustio jednu i svetu sabornu i apostolsku crkvu.

Ali koja je u raskolu.
 
Natrag
Top