Rad na sopstvenoj duhovnosti

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Antonija, molitva za moje prihvatanje neke druge istine nije potrebna, jedino da održim onu koju posedujem.

Ni nakraj pametimi nepada dase molim da prihvatiš neku drugu istinu Krist nam kaže: ″Ja sam Istina″ (Iv 14,6) Prema tome drž se istine i spasenje je tvoje

Inače, Bog mi je negde 2013 - 2014 godine lično glasom na javi objavio "da će mi biti milostiv i da će me voditi do kraja" tako da je sve u Božjim rukama što se tiče mene, bez obzira na ljudske molitve.

I sotona se zna predstavljati kao daje gospodin , i dabi vjerne zaveo , zato oprez
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ni nakraj pametimi nepada dase molim da prihvatiš neku drugu istinu Krist nam kaže: ″Ja sam Istina″ (Iv 14,6) Prema tome drž se istine i spasenje je tvoje

Ti kao Katolkinja, sa tvoje tačke gledišta - mislim da ne bi smela da daješ takve savete jednom Adventisti.
Recimo, Pravoslavni bi u startu rekao "da je spasenje jedino unutar Pravoslavne crkve"
Katolici imaju malo mekši stav, ali tvrde "da su sve crkve otpala deca svoje majke Rimokatoličke crkve"

Dakle, sa tvoje tačke gledišta, i tačke gledišta Pravoslavlja, svi smo mi izgubljeni.

U svakom slučaju, zahvaljujem ti.

I sotona se zna predstavljati kao daje gospodin , i dabi vjerne zaveo , zato oprez

Takođe i kao devica Marija u Međugorju:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ti kao Katolkinja, sa tvoje tačke gledišta - mislim da ne bi smela da daješ takve savete jednom Adventisti.
Recimo, Pravoslavni bi u startu rekao "da je spasenje jedino unutar Pravoslavne crkve"
Katolici imaju malo mekši stav, ali tvrde "da su sve crkve otpala deca svoje majke Rimokatoličke crkve"

Dakle, sa tvoje tačke gledišta, i tačke gledišta Pravoslavlja, svi smo mi izgubljeni.

U svakom slučaju, zahvaljujem ti.



Takođe i kao devica Marija u Međugorju:)

Ni sa pravoslavne ni sa katolicke strane oni koji su u drugim crkvama nisu izgubljeni!

Jer onda bi ceo svet propao zajedno sa muslimanima , hindusima, budistima i ostalima...

Osim toga ja vece gluposti u zivotu nisam cuo , izjavio si: "molitva za moje prihvatanje neke druge istine nije potrebna".

Pa ti si 100% uveren u istinitost svoje crkve, sto je strasno! Da si uveren samo u Hrista, dao bi sansu drugoj istini odnosno crkvi, jer alternativa Hristu ne postoji, a alternativa crkvi postoji!

Dakle nisi uveren u Hrista, vec u crkvu!
Ti si izjednacio "adv. crkva = istina".

A samo je Hristos istina!

Antonija ti je dobro rekla, taj sto ti sapuce moze biti i jeste sotona! Jer te uci piramidologiji i numerologiji.

A istina se proverava, duhovi se kusaju, izjave iz duhovnog sveta testiraju, a tvoje nisu u skladu sa pismom!!! Ti si zaveden!

Ja sam Tripu više puta sugerisao zbog načina pisanja, i privatnim i javnim porukama.

Ne znam ja sta ste vi pisali privatno, ali javno napadas mene a ne njega.

Tebe lično smatram inađijom, koji zna istinu i svestan ju je, ali se inati iz sebi svojstvenih razloga.

Ja se nikome ne inatim! Ja ne verujem u vase ucenje uopste. Vidis kako je Tripo uticao na tebe da ono sto mi on pripisuje lazno ti prihvatas, a zapravo se on inati i to je ocigledno svima kako se pravi blesav sad kad sam mu pokazao da su protestanti ubijali katolike i sta su reformatori izjavljivali, kako su ucili progonu. On se na to nije ni osvrnuo a nastavlja se inatiti i ponavlja kako se rodovi vide na nivou drzava!

E to je inat, a ne ovo sto ja govorim u odbranu sa sve obimnim dokazima.
Ti si ocigledno zaslepljen.

Ali si dobar čovek.

Ja da sam pokvaren covek ja ne bi prethodno branio adventiste kad su ih svi napadali ovde na forumu. A Tripo tvrdi da jesam. A samo ako sam ja pokvaren onda bi se mogao "inatiti" jer namerno teranje inata je ignorisanje cinjenica i pretvaranje, sto moze raditi samo pokvaren covek.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ni sa pravoslavne ni sa katolicke strane oni koji su u drugim crkvama nisu izgubljeni!

A jedan od teologa (pravosl) je rekao da samo i isključivo pravosl. će biti spaseni, dakle denominacijsko spasenje.

Dakle nisi uveren u Hrista, vec u crkvu!
Ti si izjednacio "adv. crkva = istina".

Pa neko mora da ima istinu.

A samo je Hristos istina!

Ko je rekao da nije?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A jedan od teologa (pravosl) je rekao da samo i isključivo pravosl. će biti spaseni, dakle denominacijsko spasenje.

Ma da, vaznije je sta kaze jedan pop od onoga sta kaze crkva. Uvek namerno izazivate.
Pa neko mora da ima istinu.

Ko kaze da ne mora?

Ipak ucenjem Hrista se meri svako drugo ucenje! Crkvi ima hiljadu, i ne znaci da je tvoja istinita samo zato sto si ti u to "osvedocen"!

Djavo moze prevariti coveka da on misli da je u istini. Zato uvek treba biti oprezan i uvek ostaviti bar 1% mogucnosti da tvoje crkveno ucenje nije u skladu sa Hristovim.

Vi tu mogucnost ne dopustate!
Ko je rekao da nije?

Pa vi vrednujete vise ucenje svoje crkve nego reci Isusa Hrista! Kad bi ste njegovoj reci verovali dopustili biste da vasa crkva moze biti u krivu. Naprotiv vi to ne dopustate!

Vi uopste ne slusate sta drugi govore, jer vasa "crkva je jednako istina!". I vi samo "obarate" jer mislite da vam je to duznost umesto da "proveravate" kao sto rece Jovan!

Vi mislite da je "sumnja u crkvu zabranjena" a to nije zabranjeno vec pozeljno. Jedino je sumnja u Hrista zabranjena jer onda ne bi bili Hriscani!

Vi ne razumete sta fundamentalizam znaci. Vi ste fundamentalisti u losem smislu. Crkveni fundamentalisti.

Fundamentalizam je pozitivan samo dok se drzi biblije i Hrista!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, to su SVE tvoja mišljenja.

Ti kažeš sledeće:

"Pa ti si 100% uveren u istinitost svoje crkve, sto je strasno! Da si uveren samo u Hrista, dao bi sansu drugoj istini odnosno crkvi, jer alternativa Hristu ne postoji, a alternativa crkvi postoji"

Mire, Mire, đabe ja pisa sve one odgovore i demante na ovakve tvoje neistine.

Mire moj, Hristos je upravo onaj koji svedoči svakom iskrenom čoveku koji želi istinu "da je Adventistička crkva njegov odabrani narod koji poseduje stopostotnu biblijsku istinu"

Ja ne verujem crkvi, već upravo ono što mi sam Bog svedoči, i ne sumnjam tom svedočanstvu koje je u meni.

Lako je brate moj pisati prazne fraze, a nisi odgovorio na ni jednu tačku vere koju sam izneo u temi "27 Adventističkih verovanja" sa mnoštvom biblijskih dokaza, koje od tih učenja je pogrešno.

http://serbianforum.org/threads/27-adventistickih-verovanja.622867/page-4#post-2218653

Piši što god želiš, i obmanjuj sve ovde koliko želiš, ali na ovakve neistine ću ti uvek odgovoriti.



 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ma da, vaznije je sta kaze jedan pop od onoga sta kaze crkva. Uvek namerno izazivate.

Reklo je još njih, čak meni lično, ali njega sam izabrao jer je značajan u PC.

Ko kaze da ne mora?

Biblija.

Ipak ucenjem Hrista se meri svako drugo ucenje! Crkvi ima hiljadu, i ne znaci da je tvoja istinita samo zato sto si ti u to "osvedocen"!

Zato što kaže Biblija.

Djavo moze prevariti coveka da on misli da je u istini.

Taj arg. ne ide tebi u prilog.

Zato uvek treba biti oprezan i uvek ostaviti bar 1% mogucnosti da tvoje crkveno ucenje nije u skladu sa Hristovim.

1% onoga što nije toliko bitno. Neki detalj nebitan.

Vi tu mogucnost ne dopustate!

Glavne nauke sigurno nema lažne.

Pa vi vrednujete vise ucenje svoje crkve nego reci Isusa Hrista!

Još da dokažeš svoje besmislene tvrdnje.

Kad bi ste njegovoj reci verovali dopustili biste da vasa crkva moze biti u krivu.

Pa baš ko vjeruje taj i ima istinu.

Vi uopste ne slusate sta drugi govore, jer vasa "crkva je jednako istina!

Da ne slušamo ne bi obarali vaše arg.

vi samo "obarate" jer mislite da vam je to duznost umesto da "proveravate" kao sto rece Jovan!

Kako onda ne slušamo ako obaramo.

Vi uopste ne slusate sta drugi govore, jer vasa "crkva je jednako istina!". I vi samo "obarate" jer mislite da vam je to duznost umesto da "proveravate" kao sto rece Jovan!

A da ti provjeravaš.

Vi mislite da je "sumnja u crkvu zabranjena" a to nije zabranjeno vec pozeljno.

To baš tvoja crkva uči.

Vi ne razumete sta fundamentalizam znaci.

Ti ne znaš šta znači misliš da je to nešto negativno.

Vi ste fundamentalisti u losem smislu.

Nema u lošem ili jesi ili nisi lav.

Crkveni fundamentalisti.

Fundamentalizam je pozitivan samo dok se drzi biblije i Hrista!

A vi se držite jedete svinjetinu, svetkuju nedelju, mole se ikonama, mole se mrtvima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Reklo je još njih, čak meni lično, ali njega sam izabrao jer je značajan u PC..

Nije bitno sta kaze neki pop, vec sta kaze ucenje crkve.
Nema u lošem ili jesi ili nisi lav.

Znam ja da si ti lav. Zato se i boris, ali na pogresnoj strani. Gde ti je onaj lav sa slike?

A prestani da se inatis, nisi ni svestan koliko je to ruzno. Ako si intelektualac , onda budi otvorenog uma, ne zatvaraj se prema novim saznanjima i ne stavljaj sebi okove. To ne cine umni ljudi.

Piši što god želiš, i obmanjuj sve ovde koliko želiš, ali na ovakve neistine ću ti uvek odgovoriti.

Ajde ajde.. ne tuguj... nisam ja kriv sto tvoja crkva uci laz, pa ti moras da pendrecis bibliju..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nije bitno sta kaze neki pop, vec sta kaze ucenje crkve.

To kažu skoro svi.

Znam ja da si ti lav. Zato se i boris, ali na pogresnoj strani.

Kao što i ja tebi kažem to isto.

A prestani da se inatis, nisi ni svestan koliko je to ruzno. Ako si intelektualac , onda budi otvorenog uma, ne zatvaraj se prema novim saznanjima i ne stavljaj sebi okove. To ne cine umni ljudi.

A nisam bio otvoren kada sam saznao da je duša smrtna i da se subota treba držati.
 
Natrag
Top