Rad na sopstvenoj duhovnosti

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno jer uči ono što Biblija kaže.
Ja neda ne ignorišem, nego obaram vaše objašnjenje.

Dokaz da tebe bas briga sta neko govori.
Uopste te ne interesuje jel to tako, samo ti je stalo da obaras!

A ti ne možeš da oboriš moje i dokažeš svoje, što nisi oborio ovo što sam iznio.

Vec sam oborio sve, to vide oni koji citaju. A tebi se smeju! Da se zna ko si zaista, ismejavali bi ti se i u skoli gde radis. Jer nisi u stanju nista da dokazes, osim sto se inatis!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ti nista nisi razumeo, a tvrdis da si toliko dugo u veri.

Po bibliji postoji jedna istina, i jedna prava crkva koja tu istinu poseduje i objavljuje svetu.
Tako postoji i jedan Duh koji je iskljucivo dat toj crkvi.

Znas valjda sta kaze rec Bozja po tom pitanju.

''JEDAN GOSPOD, JEDNA VERA, JEDNO KRSTENJE''


Dakle, SAMO iskljucivo jedna crkva ima potpunu Bozansku istinu, i autoritet da tu istinu objavljuje svetu.

Druge crkve koje nemaju istinu, ili je imaju polovicno.
One nemaju ni Duha ni autoritet dat od Boga da bilo sta rade u njegovo ime.

One nesto rade ali pod ljudskom inicijativom, i u sopstvenoj sili, sto sotona vesto koristi da bi sirio lazna ucenja u cilju indoktrinacije covecanstva.

Dakle, Duha Svetoga imaju oni koji poseduju ovu istinu, i koji se Bogu predaju i sluze mu svakodnevno.

Postoji odredjeni broj ljudi u drugim crkvama koji ne poznaju ovu istinu, jer su zavedeni od strane svestenstva tih crkava.

neki medju njima se iskreno trude da zive krajnje posteno - po svetlosti koju imaju u tom trenutku, i Bog ce takvim ljudima suditi po savesti i srcu.

Smatram da je takvih vrlo mali broj, jer danas svako moze da spozna istinu sko to zeli, i ako se moli Bogu iskreno da mu on da Bozansko prosvetljenje da razume njegovu rec.

Vecina to ne cini, vec veruje ljudskim autoritetima, i prepusta da drugi razmisljaju u njihovo ime, prodajuci istinu radi sluzbe ljudima.

Ti mene osudjujes, a sam znas stav Jehovinih svedoka, da oni smatraju da su oni jedini od Boga, a da su svi drugi od sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaz da tebe bas briga sta neko govori.
Uopste te ne interesuje jel to tako, samo ti je stalo da obaras!

Ti uopšte ne smiješ a se baviš Biblijom i baviš se sve manje jer i sam znaš šta Biblija govori koji je kriterijum duhovnosti.

Vec sam oborio sve, to vide oni koji citaju.

vidim, rekao si da to nije mjerilo iako piše koje je mjerilo poznavanje Boga dakle duhovnosti.

A tebi se smeju!

Pa tebi i jeste cilj da ti ljudi laskaju, teška je ovo nauka za tebe, takvi su odlazili od Isusa, smijali su se i Isusu, vaše smijanje je dokaz da Laodik., Marko pa i Jovan i ja govorimo istinu.

Da se zna ko si zaista, ismejavali bi ti se i u skoli gde radis.

Pa zar Biblija ne kaže da će doći rugači i vi se rugate zdravoj nauci.

Meni godi kada ovo daješ da mi se smijete, znam odmah da sam na pravom putu.

Jer nisi u stanju nista da dokazes, osim sto se inatis!

Pa vidiš da se ne smiješ Biblije dohvatiti, sve manje i manje se baviš Pismom.

KRITERIJUM duhovnosti imamo i u ovim stihovima.


Jakovljeva 2,10

Ta tko sav Zakon uščuva, a u jednome samo posrne, postao je krivac svega.


Hebrejima 10,16

"Ovo je Savez kojim ću se svezati s njima nakon ovih dana", Gospodin govori: "Zakone ću svoje staviti u njihova srca i upisati ih u dušu njihovu.


Hebrejima 8,10

Nego, ovo je Savez kojim ću se svezati s domom Izraelovim nakon ovih dana - govori Gospodin: Zakone ću svoje staviti u dušu njihovu i upisati ih u njihova srca. I bit ću Bog njihov, a oni narod moj.

Dakle savez imaju samo oni koji drže svih 10 zapov.


Jovanova 5,3 Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške.

Jovanova 1,6 I ova je ljubav da živimo po zapovijestima njegovijem. Ova je zapovijest, kao što čuste ispočetka, da u njoj živite.

Otkrivenje 12,17 I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista.

Otkrivenje 14,12 Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.

Otkrivenje 22,14 Blago onome koji tvori zapovijesti njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.

1. Jovanova 2,3 I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo. 1. Jovanova 2,4 Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;

Luka 18,20 Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.

Jovan 14,15 Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite.

Jovan 14,21 Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

Jovan 15,10 Ako zapovijesti moje uzdižete ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovijesti oca svojega i ostajem u ljubavi njegovoj.

Marko 7,8Jer ostaviste zapovijesti Božije, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takova činite.

Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Luka 1,6 A bijahu oboje pravedni pred Bogom, i življahu u svemu po zapovijestima i uredbama Gospodnjijem bez mane.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Šta da slušam kako može da se jede svinjetina, da se ne drži subota itd. Pa vjerovaćemo Bogu a ne tebi i JS.
Koliko ja znam JS ne jedu svinjetinu ,i poštuju Subotu . Što ih toliko mrzite , pa oni su od vaše roda

Po bibliji postoji jedna istina, i jedna prava crkva koja tu istinu poseduje i objavljuje svetu.
Tako postoji i jedan Duh koji je iskljucivo dat toj crkvi.
Pazi ovu glupost , Bog kasni preko tisuću odina ,i onda se pojaviše vračari ,i vještice , dapropovedaju lažnu vjeru , tosu prvi znaci zvjeri

''JEDAN GOSPOD, JEDNA VERA, JEDNO KRSTENJE''

Dakle, SAMO iskljucivo jedna crkva ima potpunu Bozansku istinu, i autoritet da tu istinu objavljuje svetu.

Ovo mogu samo da tumače bolesnici

Postoji odredjeni broj ljudi u drugim crkvama koji ne poznaju ovu istinu, jer su zavedeni od strane svestenstva tih crkava.
:roll:
Ti mene osudjujes, a sam znas stav Jehovinih svedoka, da oni smatraju da su oni jedini od Boga, a da su svi drugi od sotone.
Viste jš gori
 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija, moli se, moli se, u grču si nepravde i nerazumevanja.
Da molim se , a nećeš vjerovat dase molim i za tebe
e45570cbf3bbc09388887a65c55c41cf.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da molim se , a nećeš vjerovat dase molim i za tebe
e45570cbf3bbc09388887a65c55c41cf.jpg

Njima su svi nepravedni i gresni, svi koji ne govore kao i oni. A njemu je cak bolji i Tripo koji izvrce i namerno podmece, od onoga koji sagledava posteno. Ispada da je ispravno boriti se nedozvoljenim sredstvima sve dok si na njihovoj strani.

On ce radije napasti mene jer govorim protiv adventizma nego Tripa koji podmece drugima lazi da bi opravdao adventizam.

Ja da sam adventista to sebi ne bi dozvolio, nego bi prvo napao ove koji lazu o drugim verama.

Toliko o postenju.

Rekao je da je njemu bolji i formalni pripadnik adventista (tj. onaj koji se pretvara da je adventista - kao Tripo) nego iskreni vernik neke druge zajednice.

Van svake pameti!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nisi pošten, a govoriš o nepoštenju.

Ja sam Tripu više puta sugerisao zbog načina pisanja, i privatnim i javnim porukama.

Drugo, ja ne smatram SVE koji ne govore kao ja grešnim i nepravednim, to si izmislio.

Ja čak smatram da su pojedini svetovni ljudi bolji po karakteru od takozvanih Hrišćana, neke poznajem i lično, a neki se od njih izdaju kao ateisti.

Duhovni licemeri su najgori, posebno oni koji poznaju istinu, a ne žele da je prihvate zbog različitih razloga.
Iz te grupe najbolji su oni koji ne poznaju istinu, ali žive krajnje pošteno po svetlosti koju poseduju, ALI kada bi imali mogućnosti da upoznaju celovitu istinu - oni bi je rado prihvatili.

Bog zna koji su to ljudi, i on će im suditi po savesti i srcu.

Tebe lično smatram inađijom, koji zna istinu i svestan ju je, ali se inati iz sebi svojstvenih razloga.

Ali si dobar čovek.

---------------------------------------

Antonija, molitva za moje prihvatanje neke druge istine nije potrebna, jedino da održim onu koju posedujem.

Inače, Bog mi je negde 2013 - 2014 godine lično glasom na javi objavio "da će mi biti milostiv i da će me voditi do kraja" tako da je sve u Božjim rukama što se tiče mene, bez obzira na ljudske molitve.
 
Natrag
Top