Psovka kao terapija?

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Mnogo sam očekivala od seminara Jurivaka i sad vidim tema u zapećku...
Ne može čovek pošteno ni da opsuje! :D

Počinjem da sumnjam u "psovku kao lek" a sve češće imam želju da je upotrebim,
zato, apelujem na stručnjake da ovo pitanje uzmu u ozbiljno razmatranje,
jer idu izbori, treba trenirati...:confused:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Psovka nije lijek, ali je terapija. Bar terapijica. :D
Psovanje je umjetnost i nije za svakoga. Psuje se s osjećajem, psuje se strastveno. Moraš imati cijelu galeriju psovki koje koristiš prema situaciji. Nije svaka psovka za svaku situaciju. Koristiš opće poznate i priznate psovke. "Narodne", što bi se reklo. Ali moraš biti i kreativan. Moraš imati svoje psovke. Autorske.

Ako nemaš svoje psovke promašen si psovač. Klon psovača. :(
I što si psovao?
Ništa. ;)


PS

I tko kaže sa se psuje samo pod stresom? :)
Psuje se i od sreće. :cool:
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Psovac postaje zavisan od psovki. Na kraju psovka pojede psovaca i ostane samo psovka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Šta je čovjek bez psovke ha,ha. Ne podržavam, ali redovno upotrebljavam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Psovac postaje zavisan od psovki. Na kraju psovka pojede psovaca i ostane samo psovka.

Šta ćemo onda sa psovkama? Mislim, tim ljudima? Možda da ih odbacimo zato što psuju?
Postoje krajevi gde se deca rađaju sa psovkama, čak ih uče babe, dede, roditelji, komšiluk... Čak ih nije sramota...
A ljudi mahom pošteni, vedri i ne bi ni mrava zgazili. Nije im potrebna terapija - nikakva.
Šta sa njima?
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Psovanje je prirodan deo razvoja ljudskog govora, sto znaci da ne poznaje socijalne granice, ko manje ko vise, svi psuju.
Kao sirena na kolima, psovanje moze da se upotrebi za uvelicavanje,eksploziju raznih osecanja naprimer besa, nezadovoljstva,zadovoljstva,iznenadjenja...
Psovaci nestaju, psovke ostaju. Razvojem kulture psovanje ce promeniti formu ali nas Mars68 nece vise biti.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Mislim da bi tema bila životna kada bi svatko napisao svoje omiljene psovke. Pa da vidimo da li tu ima kreativnosti, inovacije, umjetnosti. Ili je samo ponavljanje već viđenog, goli šablon. :D

Ovako samo uopćeno razglabamo.
A najbolji su mi oni koji znaju sve, pa čak i ono što psovka predstavlja psovačima. :eek:

Psovka je ipak intimna stvar, i treba ju ostaviti pojedincu, psovali mi ili ne. ;)
 
Učlanjen(a)
01.03.2011
Poruka
433
Svi se mi lakše osjećamo kad psujemo(izbaciš iz sebe bijes) ali bi mogli i bez toga.
 
Učlanjen(a)
10.05.2022
Poruka
22
izbegavam da psujem jer mi je jako ruzno ali nekad ne mogu drugacije da iskazem svoje emocije
 
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
107
Ovaj je bas to često koristio.

 
Natrag
Top