Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Jovane, ili da te nazove Yohanane, jer to je pravi koren tvog imena, ovo što sam citirao iz tvog posta je ono što razlikuje Hrišćane od muslimana. Za razliku od Svetog Apostola Pavla, koji razložno i smireno dopušta pravom Duhu da kroz njega govori, (tako govori i David Wood), Muhamed i poneki, da ih sada ne imenujem a koji sebe kite imenom Hrišćana urla i viče, nameće i preti, izruguje se i ponižava.

Što se ostalog tiče, Pismo jeste interesantno, njegova Istorija, paralele, tajne. Ali to takođe znači da mu se treba prilaziti sa merom. Jer koliko je opasno i pogubno držati ga samo književnim delom, i u njemu tražiti neke banalnosti, isto tako je opasno prilaziti mu bukvalno i tražiti u njemu nešto što mu nije ni bila namena i opsedati se njime. Baš to je ono što ja zameram pojedinim protestantima i onima koji sebe tako nazivaju.

Pismo svakako treba čitati sa razumevanjem. To je ok. Samo je potrebno vremena, truda i molitve. E sad produkt razumevanja Pisma svakako se može videti kroz snagu argumenata kroz tekstualno i kontekstualno citiranje.:)

S tim da se to nikako ne treba upotrebiti da se neko diskredituje..da se kaže "ja znam bolje od tebe" il "ti ništa ne znaš ja sve znam". I ja to mrzim i nepodnosim. Čim to vidim jasno mi je da nekome to služi da bi se nekom dokazao sam lično nego što mu je stalo do iskrene diskusije.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
O ovome sam govorio kada sam napisao ono o vlasništvu. Biblija i Istina nisu isto. Crkva jeste čuvar i posednik Biblijske istine. Svako se može igrati tumačenjima, ali ako ona nisu u skladu sa onim što je Istina, Biblijska Istina, i učenjem čuvara te Istine, nema govora da su ta tumačenja istinita.

E vidiš, u tome je problem, i istinski paradoks i kontradiktornost u vašim izjavama, jer vi SAMO lepo govorite, ali nemate dokaza iz biblije na koju se pozivate.

Sa druge strane Adventisti vam iznesu celokupno učenje biblije u kontekstu po temama, a vi osujete paljbu po Ellen White.

Takođe, pozvao sam vas da vidimo na osnovu biblije šta je istina po temama, ali ste vi odbili, jer ste svesni da vaše teorije nemaju veze sa otkrivenjima Božje reči.

Čuvar biblije je ona crkva koja ima istinu, i koja je objavljuje ljudima za spasenje, a ne kojoj je biblija samo usputni komad enterijera.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Sa druge strane Adventisti vam iznesu celokupno učenje biblije u kontekstu po temama, a vi osujete paljbu po Ellen White.

Ne osuđuj druge i ne opravdavaj se "paljbom drugih po Ellen White". Nitko ne kompromitira Ellen White i Adventizam sedmog dana kao vi sami. Evo primjera:

1. Jedni Adventisti sedmog dana vjeruju u Boga koji je Trojstvo, kako su to deklarirali svojim temeljnim vjerovanjem broj 2. Otac je pravi Bog, Sin je pravi Bog i Duh Sveti je pravi Bog, i svakoj od ove tri Osobe pripada obožavanje.

2. Drugi pak Adventisti (tripo, Kainos) ne samo da ne vjeruju u Boga koji je Trojstvo, nego tvrde da je obožavanje Duha Svetog kao treće Božanske osobe zapravo obožavanje Lucifera. A za svoje tvrdnje pozivaju se na Ellen White.

Dakle, pusti što "drugi" kažu o Ellen White, razriješite vi svoja suprotstavljanja koja vam se temelje na Ellen White.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne osuđuj druge i ne opravdavaj se "paljbom drugih po Ellen White". Nitko ne kompromitira Ellen White i Adventizam sedmog dana kao vi sami. Evo primjera:

1. Jedni Adventisti sedmog dana vjeruju u Boga koji je Trojstvo, kako su to deklarirali svojim temeljnim vjerovanjem broj 2. Otac je pravi Bog, Sin je pravi Bog i Duh Sveti je pravi Bog, i svakoj od ove tri Osobe pripada obožavanje.

2. Drugi pak Adventisti (tripo, Kainos) ne samo da ne vjeruju u Boga koji je Trojstvo, nego tvrde da je obožavanje Duha Svetog kao treće Božanske osobe zapravo obožavanje Lucifera. A za svoje tvrdnje pozivaju se na Ellen White.

Dakle, pusti što "drugi" kažu o Ellen White, razriješite vi svoja suprotstavljanja koja vam se temelje na Ellen White.

Sve i da hoće, ne mogu. Ako odbace učenje Ellen Gould White, prestaju biti adventisti, jer na njenim učenjima, nastavku Milerovog datumarenja, se i zasniva celokupna "vera" adventista. To što je ista u najmanje 15 tačaka u kontraditnosti sa Biblijom, koju oni navodno drže za izvor autoriteta, to je nevažno. Ako je Biblija isključivo izvor autoriteta, odakle onda 50.000 raznoraznih suprotstavljenih "zajednica" i verovanja? Nemoguće je da su svi oni posednici Istine. Istina je samo jedna. Nešto tu ne štima i nije ispravno. Bog nije neko sa 50.000 različitih lica, međusobno suprotstavljenih. Ako je već tako, onda i sama Sola Scriptura, i njen derivat Solo Scriptura nije od Boga, nego u najmanju ruku od čoveka...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne osuđuj druge i ne opravdavaj se "paljbom drugih po Ellen White". Nitko ne kompromitira Ellen White i Adventizam sedmog dana kao vi sami. Evo primjera:

1. Jedni Adventisti sedmog dana vjeruju u Boga koji je Trojstvo, kako su to deklarirali svojim temeljnim vjerovanjem broj 2. Otac je pravi Bog, Sin je pravi Bog i Duh Sveti je pravi Bog, i svakoj od ove tri Osobe pripada obožavanje.

Tako je.

2. Drugi pak Adventisti (tripo, Kainos) ne samo da ne vjeruju u Boga koji je Trojstvo, nego tvrde da je obožavanje Duha Svetog kao treće Božanske osobe zapravo obožavanje Lucifera. A za svoje tvrdnje pozivaju se na Ellen White.

Postoje pojedinci u Adventizmu koji ne veruju u trojstvo, ali to ne znači da je to zvanično učenje Adventističke crkve.

Za razliku od toga u tradicionalnim crkvama postoji opšti haos u verovanju, jer skoro SVI tradicionalni Hrišćani po pitanjima vere imaju svoja lična gledišta, čak i kada obiđete različite crkve, različiti sveštenici će vam izneti suprostavljene stavove, a to je slučaj i sa Svetim ocima koji su često pisali kontradiktorne izjave jedni od drugih.

Dakle, pusti što "drugi" kažu o Ellen White, razriješite vi svoja suprotstavljanja koja vam se temelje na Ellen White.

Nema suprotstavljanja kod Ellen White ili crkve, već kod pojedinaca koji pojedine istine shvataju drugačije, i one su minimalne.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Postoje pojedinci u Adventizmu koji ne veruju u trojstvo, ali to ne znači da je to zvanično učenje Adventističke crkve.

Kako te pojedince (ovdje na forumu tripo i Kainos) možete smatrati pripadnicima crkve ASD, ako ne vjeruju u jedno od vaših temeljnih vjerovanja - Trojstvo?

Za razliku od toga u tradicionalnim crkvama postoji opšti haos u verovanju, jer skoro SVI tradicionalni Hrišćani po pitanjima vere imaju svoja lična gledišta,

Stani malo. Stotine puta ste ponovili kako mi ne smijemo ni "vlastitom glavom misliti", nego moramo vjerovati onako kako Crkva određuje. A vidi kako nas sada ti "oslikavaš" - "po pitanjima vjere svatko ima svoje lično gledište". Ne može oboje biti točno, jel'da?

Prava istina po ovom pitanju je da mi vjerujemo onako kako Crkva vjeruje i ispovjeda već dva tisućljeća. Jer, Crkva je stup i uporište istine, kaže sveti Pavao.

Nema suprotstavljanja kod Ellen White ili crkve, već kod pojedinaca koji pojedine istine shvataju drugačije, i one su minimalne.

Kako nema? Marko citira Ellen White dokazujući valjanost Trojstva, a tripo se poziva na Ellen White tvrdeći da je prihvaćanje Trojstva MEGA OTPAD u crkvi Adventista sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako te pojedince (ovdje na forumu tripo i Kainos) možete smatrati pripadnicima crkve ASD, ako ne vjeruju u jedno od vaših temeljnih vjerovanja - Trojstvo?



Stani malo. Stotine puta ste ponovili kako mi ne smijemo ni "vlastitom glavom misliti", nego moramo vjerovati onako kako Crkva određuje. A vidi kako nas sada ti "oslikavaš" - "po pitanjima vjere svatko ima svoje lično gledište". Ne može oboje biti točno, jel'da?

Prava istina po ovom pitanju je da mi vjerujemo onako kako Crkva vjeruje i ispovjeda već dva tisućljeća. Jer, Crkva je stup i uporište istine, kaže sveti Pavao.



Kako nema? Marko citira Ellen White dokazujući valjanost Trojstva, a tripo se poziva na Ellen White tvrdeći da je prihvaćanje Trojstva MEGA OTPAD u crkvi Adventista sedmog dana.


Slape, oni sami jesu kontradikcija, primer kontradikcije. Inače vera u Trojstvo je kao deo 28 fundamental beliefs postavljena tek tridesetih godina prošlog stoleća, zvanično tek 1980.

Inače, toliko o tome da oni navodno imaju trajnost doktrine. Imaju, ali u držanju Ellen Gould White. Sve ostalo je promenljivo po potrebi, uključujući tu posebno veru u Trojstvo, gde se postavlja i pitanje kakvo Trojstvo, tri ipostaze - ličnosti, ili Trijadu bića, kako se to Laodikeja izrazio komentarišući moju odbranu Trojstva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, SVE su to vaše laži i izvrtanja.

A što se tiče drugog, ti nisi pripadnik tvoje crkve, jer tako se tvoja crkva ne ponaša.

Idi raspitaj se pa se javi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Stvarnoslap, SVE su to vaše laži i izvrtanja.

A što se tiče drugog, ti nisi pripadnik tvoje crkve, jer tako se tvoja crkva ne ponaša.

Idi raspitaj se pa se javi.

???? Po čemu on nije pripadnik svoje Crkve? Po kom ponašanju Stvarnoslap nije pripadnik Una Sancta?

Negira li on verovanje? Veruje li suprotno Crkvenom učenju? Ne. Ako mislite na to što pojedini prelati - arhijereji, ne napadaju sektaško delovanje, a mi eto napadamo, to ne znači da smo nas dvojica manje vernici. Ne pripada se Crkvi tako što se papagajski ponavljaju pravila i ponašanje.

Uz to ko je vama, apostazi apostaze, dao za pravo da nekome određujete da li je ili nije vernik, član Crkve? Ko je vama dao za pravo da tumačite Hristologiju i još da vaše umotvorine predstavljate kao jedinu Istinu? Biblija? Od kada to predmeti nekom daju nešto?

Laži i izvrtanja postoje kod vas, Jer na laži ste nastali, laž koristili da se operete od "razočarenja" laži vrcaju na sve strane, upleli ste se u toj meri da je danas skoro nemoguće otplesti se.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije pripadnik jer je Rimokatolicizam doneo zaključke na nekom od crkvenih sabora da i druge protestantske crkve učestvuju u spasenju ljudi, i da su Božje, a ne samo Rimokatolička, i da onaj ko napada protestante da čini suprotno odluci crkve.
 
Natrag
Top