Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na temi o proročanstvima EGW, napisao je da mu je lično Isus rekao da je trebalo da se vrati 1885, ali da je zbog toga što je Crkva zakazala promenio odluku.

https://serbianforum.org/threads/prorostva-sestre-vajt-elen-vajt.711346/post-2336326

Tačno, napisao sam da mi je Bog otkrio da je u periodu 1888 - 1890 godine Isus trebao da dođe.

On to nije otkrio Ellen White pre 1888 - 1890, već samo da je blizu Hristov dolazak, a nakon te godine je uputio poruku da bi došao da je crkva obavila misiju koja joj je data.

I šta ti lično imaš sa tim da opadaš, a tvrdiš da si kršten i promenjen?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I šta ti lično imaš sa tim da opadaš, a tvrdiš da si kršten i promenjen?

Nikoga ja ne opadam, nego pokayujem kakvo je stanje uma kod sledbenika EGW. Svi od reda ste lažni proroci.

Ako niste znali, taj čaj dan ni čas ne znaju ni anđeli, ni Sin, nego Otac. Bog se nikada nikome nije pravdao, samo vi i otac vaš Miler tvrdite da jeste.
Mnogi koji prate šta i kako rade sledbenici "malog svetla", obraćaju pažnju na svakojake stvari, ali na ovakve izjave ne obraćaju pažnju, što je greška, jer u tome i leži osnova krivoverja. Bajka o Daru Proroštva. Mislim da znate šta je rečeno za lažne proroke, kako u Starom Zavetu, gde je kazna za takve stvari bila kamenovanje, tako i u Novom gde smo upozoreni na mnoge koji će tvrditi da govre u Njegovo ime.

Uz sve ovo, nigde u Bibliji nije pomenut nikakav uslov koji Crkva, ili u vašem slučaju "crkva" treba da ispuni da bi se drugi dolazak dogodio. Osim ako pod tium uslovom, a po svemu sudeći vi na to i mislite, ne podrazumevate da većina ljudi na planeti zemlji prihvati "anti evanđelje" a onda da se desi otpad od tog "antievanđelja,
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle ili se radi o lažnom prosvetnom radniku, ili o penzioneru kome je demencija pojačana prihvatanjem učenja žene udarene u glavu, notornog fallsfikatora i plagijatora. Ili je jednostavno reč o trolu, samozaljubljenom i arogantnom. Najverovatnije se radi o ovom trećem.

Da, riječ je o trolu -"trolu sisavcu". "Trol sisavac" je trol koji je sve što zna isisao iz srednjeg prsta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
BOGOVI!!!

Od sad preporučujem klanjanje DarthShoneu, i Stvarnoslapu.

Ali predhodno staviti na oreolu slova L, I, P.. ( lažovi, izvrtači, i prevaranti )
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
BOGOVI!!!

Od sad preporučujem klanjanje DarthShoneu, i Stvarnoslapu.

Ali predhodno staviti na oreolu slova L, I, P.. ( lažovi, izvrtači, i prevaranti )
Zar čovjek koji je Bogom osvedočen ima takvo mišljenje o braći svojoj
Ti koji sa Bogom razgovaraš , morao bi braću po savjetovati , a nei L, I, P.. lažovi, izvrtači, i prevaranti
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dobro jutro gospon Mire

Nemoj tako žestoko Mire, da bi čovek video njegove zablude treba da ima samo malo prisebnosti i duhovnog poštenja. Trebao bi da već znaš danam Laki nosi težak teret ličnog dokazivanja,i branjenja Milerovih budalaština , i proturanja satanskih i bezbožničkih laži. Ovde se kristalno vidi ko je zaljubljen u satanske laži, on to jasno neće videti, on će nastaviti sa uzdizanjem Oca Laži i njegovih proroka .
Mire znaš onu narodnu, kakvog boga obožavaš takvi su ti i
sveci , njegov je svetac otac laži , i svi oni američki lažovi i obmanjivači: farmer Miler i skriboman Vajtovka.
Sve si tacno rekla nemam sta dodati.

Podržavaju zvaničnu istoriju, a ne veruju joj.

Da, a ti podrzavas "zvanicnu istoriju" dotle dok ti pase, kad vise ne pase onda je u pitanju "falsifikat"! Toliko o tvom postenju!

Ja nisam nikada tvrdio da je zvanicna istorija objektivna, jer su je pisali protestanti (pobednici) , ali ona sadrzi i istinite elemente.

Ovaj put je riječ o silovanjima časnih sestara od strane svećenika.
O tome

Znao sam da cete ovo postaviti, pitanje je u kolikoj je to meri izrazeno verovatno u maloj meri pa je preuvelicano, a o svojim zlostavljacima dece cutite!? Pa Papa bar osudjuje to!

Pitam se samo koliko će još sledbenici EGWizma da zagađuju svaku temu. Pa čak i ovu o plodovima "protestantizma".

Promenice se to..

Pa to moj DarthShone vi upravo činite SVE vreme, na svakoj temi zatrpavate o Luteru i Ellen White..

To je isto kada bi prijatelja tapšao po ramenu, a radio mu o glavi.

Videli smo ko ima nameru da zagadi raspravu, ko ovde koga vija, ko pravi zavere, ko spamuje , i ko zeli da izazove negativnu reakciju a potom prijavi moderatorima uvredu!

Tako je i mene Tripo naveo da ga osudim blijskim tekstom pa posle prijavio kao licnu uvredu, ali se prevaario jer je i on dobio ban zbog izazivanja.

Tako sada pokusavaju Marko i on da smeste Slapu i da ga banuju i pobrisu postove. To se lepo vidi i na onoj temi sto sam otvorio i postavio sam dokaz kako vi pripremate "zajednicku operaciju" odnosno zaveru!

Hvala Antoniji sto nam je to otkrila. A ovamo se pravite fini i puni ljubavi, tako su i Taramanu banovali, a Marko se i tada pretvarao da je fin i govorio "brate"..

Ali na kraju - "to su vasi plodovi"!

Vi nemate argumente, vec morate da se zalite moderatorima da brisu nase postove i banuju!

Svaka vam cast!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vi nemate argumente, vec morate da se zalite moderatorima da brisu nase postove i banuju!

Upravo tako. Činjenice i istina su najopasnije i "najotrovnije" za EGWizam. Zato ih oni moraju pod svaku cijenu uklanjati s foruma, bilo "zatrpavanjem hrpama smeća od teksta", bilo prijavljivanjem i traženjem od moderatora da brišu postove koji ih potpuno razotkrivaju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Upravo tako. Činjenice i istina su najopasnije i "najotrovnije" za EGWizam. Zato ih oni moraju pod svaku cijenu uklanjati s foruma, bilo "zatrpavanjem hrpama smeća od teksta", bilo prijavljivanjem i traženjem od moderatora da brišu postove koji ih potpuno razotkrivaju.

Sa foruma da, van foruma nisu tako "moćni" i postoje načini da se sa njima normalno razgovara, barem za sada, dok nisu postali štićenici Političke Korektnosti, na putu su da to postanu, sve što je potrebno je da udovolje svetu, a to rade veoma vešto; abortus je jedan od primera, osnivač im je bila žena, relativiusti su po verovanjima, tj izjedančavaju "boga" zamotanih sa Bogom biblije, "pacifisti" su.... uzevši sve u obzir već su deo svetske religije Tolernacije, iako tvrde da nisu.
 
Natrag
Top