Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ponavljaj svoje laži iz kuhinje Jezuita do mile volje.

Autor knjige, američki sveučilišni profesor povijesti, Rodney Stark, kojega ovdje citiram i prenosim, deklarira o svojim radovima ovako:

Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest. - stoje Starkove riječi u Uvodu ove knjige. (Rodny Stark, "Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti")

Nastavak izvadaka iz Starkove knjige - Mitovi Reformacije.

Moderno naslijeđe


To što su reformacije rezultirale represivnim državnim crkvama nije jedina nesreća od povijesnog značaja. Mane državnih crkava odgovorne su za mnoge trenutne slabosti religije u Europi. Sve je ovo davno predvidio Adam Smith, koji je istaknuo da je svećenstvo u protestantskim državnim crkvama neizbježno zadovoljno 'počivanjem na svojim beneficijima' što za posljedicu ima prepuštanje neradu te tako postaje potpuno nesposoban za bilo kakav snažniji napor. Stoga je od ranih dana ‘apsentizam bio raširen’ među luteranskim klerom kao i onima iz Engleske Crkve. Osim toga, budući da su crkve državne, njima upravljaju državni autoriteti čak i kada se radi o pitanjima vjerske doktrine. Ovdje će biti korisno usredotočiti se na skandinavske državne crkve.

I dan danas postoje luteranske državne crkve u Danskoj, Finskoj, Islandu i Norveškoj, a iako je Švedska crkva izgubila svoj uspostavljeni položaj 2006., vlada nastavlja prikupljati vjerski porez u njeno ime. Svećenstvo ovih državnih crkava (uključujući i Švedsku crkvu) su državni službenici, članovi su sindikata i imaju pravo na štrajk. Gotovo ih je nemoguće otpustiti. Svećenik Danske crkve privukao je međunarodnu pozornost kada je objavio knjigu u kojoj je obznanio i priznao svoj ateizam. U nacionalnim novinama citiran je ovako: 'Bog pripada prošlosti. On je zapravo toliko staromodan da me zbunjuju moderni ljudi koji vjeruju u njegovo postojanje. Dosta mi je praznih riječi o čudima i vječnom životu.’ Nakon saslušanja vraćen je na svoju župnu propovjedaonicu.

Kao svećenički državni službenici, luteranski kler nije zabrinut zbog nedostatka posjećenosti vjernika na bogoslužjima (radi se o 2 do 3 posto tjedno), jer njihove plaće ne ovise o ponudi. Niti su se značajnije bunili kad je država preuzela na sebe nametati nove doktrine. Dugi niz godina švedska ministrica crkvenih poslova bila je Alva Myrdal, supruga poznatog ekonomista Gunnara Myrdala, i sama poznata ljevičarska ekonomistica i nevjernica. Godine 1972. imenovala je vladinu komisiju za sastavljanje novog prijevoda Novog zavjeta iz 'općih kulturnih razloga'. Objavljen je 1981., a čak i najvatreniji pristaše priznaju da sadrži 'obuhvatne transformacije prihvaćenih tumačenja. Na važne načine, nužno mora biti u suprotnosti s biblijskim tradicijama.’ Među ostalim ‘ispravcima’, nova verzija Novog zavjeta izostavlja Isusova čuda. Odlukom Švedske vlade ovaj prijevod je postao službena verzija Novog zavjeta Švedske crkve.

Slično, u Danskoj je parlament imenovao žene pastore u Danskoj državnoj crkvi, bez traženja i dobivanja nadležnog biskupa. Doista, u cijeloj Skandinaviji vladini službenici tvrde da imaju punu vlast nad crkvama – koje posvuda zjape gotovo prazne.

Engleska crkva je u novije vrijeme manje podložna uplitanju države u odnosu na Skandinavske protestantske crkve, iako sve mjere koje donosi Generalni sinod Crkve moraju odobriti oba doma parlamenta. Međutim, kao i u Skandinaviji, svećenstvo Engleske crkve je sindikalno organizirano i nedavno je prisililo Crkvu da ukine pravilo o razrješenju svećenika osuđenih za kaznena djela, na temelju toga što su takve osude mogle biti neostvarenje pravde. Također, poput luteranskih državnih crkava, Engleska crkva se suočava s niskom i sve manjom stopom posjećenosti.
-----------------------------------
Da, ovo su vam protestanti. Ovo su vam potomci, kopilad, Martina Luthera. Zamislite, ako možete,- jedna nevjernica u Švedskoj vladi imenuje 'Vladinu komisiju koja će napraviti 'novi prijevod Novog Zavjeta', u tom prijevodu se izbace Isusova čuda iz Evanđelja, i onda još na kraju Odlukom Švedske vlade taj prijevod postane službena verzija Novog zavjeta Švedske Crkve. !?!? :ludd/: !?!? :ludd/:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A zašto to meni pišeš.

Ja nisam protestant, već pripadnik Božje crkve u bibliji nazvana "ostatak semena ženinog - Laodikejska crkva"

Protestanti su danas kĉeri bludnice ili Rimokatoličke crkve ( kako piše u otkrivenju ), koje čine blud ili verski kompromis sa zveri ili papstvom u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava.

I one će u poslednje vreme biti najglasniji saveznici zveri ili papstva u progonsku vernih, i pokloniće se antihristu i primiti njegov žig.

Ti nisi dobar Katolik, jer napadaš Protestante, a papstvo ih podržava i sa njima sarađuje.

A papa izjavljuje 'kako Duh Sveti deluje i kroz Protestante na spasenju čovečanstva"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
A zašto to meni pišeš.

Ja nisam protestant,

Prije si se hvalio i ponosio svojim protestantizmom. Sada, kad sam ovdje pokazao kakvi su pokvarenjaci i zlotvori bili i Luther i svi ostali 'reformatori' - otpadnici od Kristove Katoličke Crkva - pokušavaš se 'oprati od njih'. E, neće ići, oni su tvoji i ti si njihov. Tvoja svetica Jelena sve njih veliča i iskazuje ponos što je njihova sljedbenica i klanjateljica. Zar ćeš sae odreći vjere i duhovnosti svoje proročice?

već pripadnik Božje crkve u bibliji nazvana "ostatak semena ženinog - Laodikejska crkva"

Netočno. Ti si pripadnik subotarske sekte, koju je osnovala Ellen White - bogohulnica, kradljivica, lažljivica, alkoholičarka i brakolomka, a sljedbenica i klanjateljica Martina Luthera, Jean Calvina, Huldrych Zwinglia i još nekih kasnijih reformatora.

Protestanti su danas kĉeri bludnice ili Rimokatoličke crkve

Protestanti su i danas ono što su uvijek bili - otpad od Kristove Katoličke Crkve. Jedan sveti čovjek za njih (vas) reče da su izmet Crkve.

A sada nastavljamo izvadcima iz Starkove knjige - Mitovi Reformacije.

Reformacije i Židovi

Položaj Židova u Europi prije reformacije razlikovao se od mjesta do mjesta, ali su uvijek živjeli pod stigmom odbacivanja Isusa. Unatoč tome, odvratnija ograničenja – poput zatvaranja noću u geta ili čak protjerivanja iz države – nametnula im je država, a ne Rimokatolička crkva. Doista, Crkva je bila pouzdana brana protiv antižidovskog nasilja, kao što sam opširno pokazao u svojoj prethodnoj knjizi.31 Prisilna obraćenja Katolička Crkva je osuđivala i često je poduzimala mjere da spriječi i kazni napade na Židove – svećenici su često riskirali vlastite živote kako bi zaštitili lokalne Židove kada su izbili antisemitski napadi. Ovo uvijek iznova potvrđuju srednjovjekovni židovski izvori i suvremeni židovski povjesničari. Kao što je istaknuti Robert Chazan primijetio, unatoč tome što su bili predmet sumnje i trpjeli su mnoge oblike diskriminacije, 'bitna činjenica je ostala [da je službena crkvena politika] da Židovima treba biti dopušteno postojanje unutar kršćanskog društva i ispunjavanje njihovih vjerskih obveza kao Židovi'.32

Engleska reformacija nije imala nikakvih posljedica za Židove, jednostavno zbog toga jer ih Edward I. 1290. sve protjerao iz zemlje, a ponovno ih je prihvatio Oliver Cromwell 1655., iako je njihov boravak u Engleskoj legaliziran tek 1829.! Godine 1846. ukinut je zakon koji je Židovima nametao posebna pravila odijevanja. A 1858. Židovima je bilo dopušteno da budu članovi parlamenta - više od desetljeća prije nego što je katolicima bilo dopušteno da se upišu na Oxford i Cambridge.

John Calvin je bio antisemit kao i drugi kalvinistički vođe, ali i njegov antisemitizam se sveo na verbalni, jer su Židovi bili protjerani i iz Ženeve 1491. Calvinov antagonizam prema Židovima bio je poprilično 'nevin' u usporedbi s 'otrovnim' antisemitizmom Martina Luthera.

Nastavit će se.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoja mržnja će sa tobom na sud Božji, sa svim lažima, klevetama, i uvredama koje si izrekao protiv Božje crkve i vernih Božjih ljudi, ako se u međuvremenu ne pokaješ i to sve ne odbaciš.

A vrlo ćeš iznenaditi kada shvatiš da si se borio protiv samog Gospoda, i sam ćeš se čuditi da si bio u potpunoj zabludi i lancima sotone, i sigurno tada sebe samog prekorevati.

Ali, Bog će ti dati milosti verujem, da se u sramoti i poniznosti pokaješ za sve, i budeš nanovorođeni čovek pun ljubavi prema Bogu i braći i sestrama spasenih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Tvoja mržnja će sa tobom na sud Božji, sa svim lažima, klevetama, i uvredama koje si izrekao protiv Božje crkve i vernih Božjih ljudi, ako se u međuvremenu ne pokaješ i to sve ne odbaciš.

A vrlo ćeš iznenaditi kada shvatiš da si se borio protiv samog Gospoda, i sam ćeš se čuditi da si bio u potpunoj zabludi i lancima sotone, i sigurno tada sebe samog prekorevati.

Ali, Bog će ti dati milosti verujem, da se u sramoti i poniznosti pokaješ za sve, i budeš nanovorođeni čovek pun ljubavi prema Bogu i braći i sestrama spasenih.

Tvoje prijetnje meni Božjim sudom nisu nikakvi argumenti. Ako hoćeš kao bogobojazan čovjek diskutirati demantiraj neku od činjenica koje sam ja iznio. Na primjer, probaj demantirati činjenicu kako je Šveđanka Alva Myrdal, potpuna nevjernica, godine 1972. imenovala vladinu komisiju za sastavljanje novog prijevoda Novog zavjeta. Kako je 1981. taj prijevod i objavljen, i kako su u tom prijevodu izostavljeni dijelovi koji govore o Isusovim čudima. :ludd/::ludd/: I na koncu odlukom Švedske vlade ovaj prijevod je postao službena verzija Novog zavjeta Švedske crkve. :ludd/::bfghb:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne.

Ti nemaš biblijske argumente za dogme tvoje crkve, pa si se okrenuo napadom na druge koji uče sve po bibliji.

Baviš se glupostima 'ljudima, i njihovim greškama, crkvama, pojedincima.

Počni da se baviš ličnim spasenjem.

A što se tiče misionarenja - ti u suštini nemaš šta ni da kažeš o Bogu, jer nisi sa njim nikakvo iskustvo ni doživeo.

Pa tako nemaš ni vodstvo Duha Svetoga za to delo.

Jadno ali istinito.

A što se tiče moje poruke o sudu, to nije bila pretnja, već upozorenje da će te to snaći ako nastaviš da huliš na Boga.

A ti ovu poruku dobro ureži u um, pa kada se to desi - priseti se na ovo upozorenje, i pokaj se ako ti Bog da poslednju priliku, jer će se on objaviti celom svetu, i daće priliku za pokajanje i spasenje.

 Ako se pokaješ i uđeš u Božje carstvo, tamo će mo se možda sresti, i pružićeš ruku i reći ćeš "brate, bio si u pravu, grešio sam u vezi svega"

A ja ću te zagrliti kao brata u Hristu.

Amin - neka tako bude, i biće.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ti nemaš biblijske argumente za dogme tvoje crkve, pa si se okrenuo napadom na druge koji uče sve po bibliji.

Baviš se glupostima 'ljudima, i njihovim greškama, crkvama, pojedincima.

Ovo je tipična reakcija ljudi koji su 'alergični na istinu'. Kad im 'istresete istinu pred nosom', oni se na istinu pos*eru, a vas lažovom i sotonom proglase. Naravno, jer oni, kao sinovi oca laži, imaju zadatak sotonske laži ljudima predstavljati kao istinu. Nema boljeg primjera za pokazati ovo o čemu govorim, od primjera 'Martina Luthera patološkog mrzitelja Židova', a i ljudi općenito. Evo na primjer, advetistima sedmog dana Martin Luther je svet čovjek, najveći čovjek, valjda sjedi uz Boga, prema onome kako je Ellen White o Lutheru pisala, a sada pročitajte dolje kakav taj 'čovjek' u stvarnosi bijaše:


Lutherov antisemitizam i njegove posljedice

Godine 2012., u svojoj izvrsnoj knjizi Antisemitizam Martina Luthera, istaknuti američki učenjak i profesor luteranskog sjemeništa Eric W. Gritsch (1931. – 2012.) izrazio je žaljenje zbog toga što se:

Međunarodni kongres istraživanja Luthera, koji se sastaje svake četiri ili pet godina od 1956., bavio gotovo svim temama na predavanjima i seminarima, osim pitanja 'Luther i Židovi.'33

Gritsch je također smatrao 'zapanjujućim da je ikona njemačke historiografije, Leopold von Ranke, napisao klasično djelo 'Njemačka povijest u doba reformacije', a da nije rekao ništa o Lutherovom stavu prema Židovima kada se bavio i pisao o progonu Židova'!

Za razliku od nekih novijih luteranskih pisaca koji su pokušali ublažiti Lutherov antisemitizam, ili barem tvrditi da nije imao utjecaja na naciste ili njihovu potporu,34 Gritsch je napisao knjigu koja ne samo da pokazuje Lutherove otrovne napade na Židove, nego je pokazao kako su se nacisti u progonu Židova nadahnjivali Lutherovim tekstovima.

Prije ove knjige, Gritsch je objavio devet knjiga, uključujući i The 'Duhovitost Martina Luthera'. Svih devet knjiga objavila je Fortress Press, službena izdavačka kuća Evangeličke luteranske crkve u Americi. Ali, Fortress nije objavio ovaj posljednji Gritschev tom. Umjesto toga, objavio ju je Eerdmans, kuća koja je dugo bila neformalno povezana s Nizozemskom reformiranom crkvom. Čini se da je to u skladu recenzijama koje su luteranski pisci dali knjizi – knjiga je uglavnom ignorirana u drugim krugovima.

Dok sam radio na projektu, slučajno sam pročitao Uspon i pad Trećeg Reicha Williama Shirera i prvi put sam postao svjestan antisemitizma Martina Luthera kada sam pročitao:

Teško je razumjeti ponašanje većine njemačkih protestanata u prvim nacističkim godinama osim ako smo svjesni dviju stvari: njihove povijesti i utjecaja Martina Luthera. Veliki utemeljitelj protestantizma bio je i strastveni antisemit i žestoki vjernik u apsolutnu poslušnost političkoj vlasti. Želio je da se Njemačka riješi Židova. Lutherov savjet doslovno su slijedili četiri stoljeća kasnije Hitler, Goering i Himmler.36

Nedvojbeno je - Lutherov antisemitizam imao je užasan utjecaj na europsko židovstvo, kako odmah tako i stoljećima kasnije u nacističkoj Njemačkoj.

Nastavit će se.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Nastavak izvadaka iz Starkove knjige - Mitovi Reformacije.

Martin Luther o Židovima i njihovim lažima

U svojim ranim danima
kao vođa njemačke reformacije, Luther je izražavao veliku simpatiju prema Židovima i pretpostavio je da će se oni uskoro obratiti na njegovu vrstu kršćanstva, budući da je ono sada bilo očišćeno od svih papinskih iskrivljenja. U eseju: 'Da je Isus Krist rođen kao Židov', napisanom 1523., Luther je zabilježio:

Kad smo skloni hvaliti se svojim položajem, trebamo se sjetiti da smo mi samo pogani, dok su Židovi Kristova slika. Mi smo stranci i tazbina; oni su krvni rod, rođaci i braća Gospodinovo . . .

Ako im doista želimo pomoći, moramo se u ophođenju s njima voditi zakonom kršćanske ljubavi. Moramo ih srdačno primiti. . . Ako se neki od njih pokažu tvrdoglavima, što s tim? Uostalom, ni mi sami nismo svi dobri kršćani.

Negdje do 1538. Luther je shvatio da se Židovi neće obratiti. Tako je tada napisao da je - 'očito da ih je Bog napustio, da više ne mogu biti njegov narod.'

Nakon ovoga, razmišljajući o ovom pitanju još pet godina, Luther je napisao ‘malu knjigu' - "O Židovima i njihovim lažima". To je bio toliko huškački tekst da je sigurno da takav antisemitski traktat nije nikada bio napisan.

Bit stvari leži u Lutherovom retoričkom pitanju: ‘Što ćemo mi kršćani učiniti s ovim odbačenim i osuđenim narodom, Židovima?’ Luther je ponudio sedam stvari.

Prvo, zapaliti njihove sinagoge i škole. . .

Drugo, savjetujem da se i njihove kuće sruše i unište.

Treće, savjetujem da im se uzmu sve njihove molitvene knjige i talmudski spisi, u kojima se poučava takvo idolopoklonstvo, laži, psovke i bogohuljenje.

Četvrto, savjetujem da se njihovim rabinima ubuduće zabrani poučavanje pod prijetnjom gubitka života i tijela. . .

Peto, savjetujem da se Židovima potpuno ukine sigurno kretanje na cestama. Jer oni nemaju posla na selu.

Šesto, savjetujem da im se zabrani kamatarenje i da im se oduzme sva gotovina i blago u srebru i zlatu.

Sedmo, preporučam mladim, snažnim Židovima dati mlatilo, sjekiru, motiku, lopatu, preslicu ili vreteno u ruke i pustiti ih da zarađuju kruh u znoju lica svoga. … Ali ako se bojimo da bi nam mogli nauditi, onda se ugledajmo na zdrav razum drugih naroda, zauvijek ih izbacimo iz zemlje.
----------------------------

Treba li ovome komentar? Koliki idiot čovjek mora biti da mu se ove činjenice već stoljećima skrivaju, a serviraju im se laži od 'protestantskih historičara bitangi'? Jer, i ovdje je očito pokazano, zlo nije donijela Katolička Crkva, niti u srednjem vijeku niti kasnije, nego je zlo došlo sa 'zvjerinjačkim protestantizmom', upravo je Martin Luther bio glavni nadahnitelj Adolfa Hitlera.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koju istinu imaš.
Gde ti je.

Ne otvaraš bibliju da propovedaš Hrista i spasenje u njemu.

Ovo što ti iznosiš je đubre.
 
Natrag
Top