Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ali ti si to predstavio lažno kako moja sekta urliče.

I šta ti imaš sa tim kada Bog sam objavljuje tu vest.

To moraš onda videti sa njim, a ne osuđivati Adventiste.

troanđeoska vest govori o padu Vavilona koji otrovnim vinom napoji sve narode.

O sudu za one koji se poklone zveri i njenoj ikoni, i prime žig zveri.

Vavilon veliki je Rimokatolička crkva sjedinjena sa otpalim Protestanskim crkvama u Ekumenizmu, a otrovno vino lažna mnogobožaćka učenja.

Zver je takođe Rimokatolička crkva, a ikona zverina su otpale Protestantske crkve sjedinjene sa zveri u Ekumenizmu.

Žig zveri je nedeljni zakon koji će prihvatiti ceo Hrišćanski svet, osim onih koji drže zapovesti Božje i biblijsku Subotu.

Zakon o obaveznom praznovanju nedelje će biti most za ujedinjenje otpalih crkava u Ekumenizmu koji predstavlja vavilon veliki.

Oni koji prihvate ovaj zakon - priznaće autoritet Vatikana, primiti žig zveri, i pokloniti se antihristu.

Tada će to biti vidljiva linija razdvajanja između ovih koji se klanjaju zveri i primaju njen žig, i onih koji drže zapovesti Božje i subotu kao pečat živoga Boga.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Da, ali ti si to predstavio lažno kako moja sekta urliče.

I šta ti imaš sa tim kada Bog sam objavljuje tu vest.

To moraš onda videti sa njim, a ne osuđivati Adventiste.

troanđeoska vest govori o padu Vavilona koji otrovnim vinom napoji sve narode.

O sudu za one koji se poklone zveri i njenoj ikoni, i prime žig zveri.

Vavilon veliki je Rimokatolička crkva sjedinjena sa otpalim Protestanskim crkvama u Ekumenizmu, a otrovno vino lažna mnogobožaćka učenja.

Zver je takođe Rimokatolička crkva, a ikona zverina su otpale Protestantske crkve sjedinjene sa zveri u Ekumenizmu.

Žig zveri je nedeljni zakon koji će prihvatiti ceo Hrišćanski svet, osim onih koji drže zapovesti Božje i biblijsku Subotu.

Zakon o obaveznom praznovanju nedelje će biti most za ujedinjenje otpalih crkava u Ekumenizmu koji predstavlja vavilon veliki.

Oni koji prihvate ovaj zakon - priznaće autoritet Vatikana, primiti žig zveri, i pokloniti se antihristu.

Tada će to biti vidljiva linija razdvajanja između ovih koji se klanjaju zveri i primaju njen žig, i onih koji drže zapovesti Božje i subotu kao pečat živoga Boga.

Najprije hvala dragom Bogu, a hvala i tebi da si na najbolji način potvrdio upravo ono što sam ja izrekao - subotare (adventiste sedmog dana) je sotona i stvorio s ciljem da truju ljude 'urličući na sve strane' da je Kristova Crkva Bludnica.

Ako se tko ovome začudi, nema potrebe, jer od oca Martina Luthera njegovi potomci, od kojih si i ti, bolji od ljudskog šljama nisu ni mogli ispasti. Počujte im oca:

Martin Luther: Ako uspijem ukinuti misu, tada vjerujem da sam potpuno pobijedio Papu. Na misu kao na stijenu oslanja se cijelo papinstvo s njegovim samostanima, biskupijama, kolegijima, oltarima, službama i naucima … Padne li svetogrdni i prokleti običaj održavanja misa, tada se mora sve srušiti.

Pogledajte svetogrdnika!?!? Svetogrdnik Luther čak i Kristovu euharistiju smatra i naziva svetogrdnim i prokletim činom, nadajući se da bi tada 'pala i Crkva'. A tada on, Martin Luther, preuzima vlast. Martin Luther koji je svojom jezičinom sam sebe najbolje opisao i oslikao, pa još jednom pročitajte kakvo zlo bijaše ćaća protestanata:

WA Ti, 3, 75, 2911: „ … Ja, Martin Luther, u pobuni sam zatukao sve seljake, jer sam ih naložio pobiti; sva njihova krv na mome je vratu. Ali ja upućujem nanašega Gospodina Boga, on mi je to zapovjedio govoriti.“

Walther Kohler, evangelički teolog: U Lutherovom slučaju nemoguće je govoriti o slobodi savjesti ili vjerskoj slobodismrtna kazna za krivovjerje počiva na najvišem Lutherovom autoritetu … gledišta drugih reformatora na progonstva i privođenje pravdi krivovjeraca su bili ništa više nego mladica Lutherovog plana; oni nisu donijeli ništa novo.

Martin Luther, Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti svoje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.): Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“

Adolf Hitler: „Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti ništa ovde drugo ni ne izričeš osim laži.

Umesto da propovedaš spasenje u Hristu kako bi se ljudi obratili, ti ovde godinama prosipaš bezumlje i opačinu.

Sramota si za Hrista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ti ništa ovde drugo ni ne izričeš osim laži.

Sam provjeri jesam li što netočno i neistinito citirao od Martina Luthera, ili je ovo gore bezumlje i opačina zaista od Luthera. Ja ti opraštam ovu laž protiv mene, ali Bogu ćeš trebati odgovoriti zašto mene zbog istine nazivaš lažovom.

Umesto da propovedaš spasenje u Hristu kako bi se ljudi obratili, ti ovde godinama prosipaš bezumlje i opačinu.

Sramota si za Hrista.

Ja Krista i propovjedam. A ti, koga ti propovjedaš? Sveti Ivan za ovakve kao ti, koji niječu da je Krist pravi nestvoreni i vječni Bog (Židovi bi rekli Jahve), kaže da su antikristi:

1 Iv 2,22-23: Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca.
A Isus jednako izravno kaže kako će završiti oni koji Ga ne priznaju za vječnog, nestvorenog Svemogućeg Boga, ovako:

Iv 8,24: Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam (Jahve - kako se Bog objavio Mojsiju), umrijet ćete u grijesima svojim."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne propovedaš ti Hrista.
Ti si za Hrista uvreda.

Svako može da vidi šta pišeš.

Sotona je nazvan "SATANAS - opadač braće"

Šta ti činiš drugo nego opadaš druge.

Jasno je čijim duhom si nadahnut, jer su vam dela identična.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ne propovedaš ti Hrista.
Ti si za Hrista uvreda.

Ja istinu propovjedam, a baš to Krist traži od nas. Istina će vas spasiti, Kaže Isus.

Svako može da vidi šta pišeš.

Zato i pišem da svi vide. Jer ponovo, Krist traži da se svjetlo 'postavi na uzvisinu' da ga svatko može vidjeti. Jednako tako, Krist od nas traži da govorimo i pišemo istinu koja je od Boga.

Sotona je nazvan "SATANAS - opadač braće"

Šta ti činiš drugo nego opadaš druge.

Jasno je čijim duhom si nadahnut, jer su vam dela identična.

Vi koji niječete Boga Krista, niste moja braća, vi ste antikristi. Jednako tako, vi koji vrijeđate Kristovu euharistiju i koji progonite Kristovu Katoličku Crkvu, također niste moja braća, vi ste okrečeni grobovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne samo da lažeš.
Ti si opshrven iskonskim ludilom.

Adventistička crkva veruje u trojstvo, i da je Isus Bog.

To verujem i ja.
Isus je jednak Ocu po Božanskoj prirodi, i poseduje telo njegovog tela, i duh njegovog duha.

Dakle, nemoj više lagati jer si neumesan i dosadan.

A istinu i Hrista u svakom slučaju ne propovedaš.
Već opadaš druge, kao što svi vide.

Kad počneš to istinski da činiš u ljubavi Hristovoj, ja ću te prvi pohvaliti, i ako želiš uputiti aplauz.

Ovako, ti si za najgoru vrstu ukora.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ja ništa odbacio, ni prihvatio, jer mi ta tema nije bitna.

Meni je bitno 'da je Isus moj spasitelj, i da sa njim imam živa iskustva"
 
Natrag
Top