Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
08.10.2024
Poruka
8
Sotonski je jer mu je utemeljitelja Luthera vodio isti duh koji je organizirao i one orgije u Atkinsonu
A to si utvrdio..kako konkretno,jel to mozda na osnovu argumentacije tipa "rekla- kazala"ili ti mozda sapnuo neki duh pa si skontao da je realnost takva kakvu si je opisao ?
kad je začeta i rođena tvoja sekta ASD.
Hmmm,odkud sad moja,da me nisi mozda pomesao sa nekim,odgovorno ti tvrdim da ja nemam vlasnistva nad nikakvom/ni jednom sektom...
robivek, a što to točno aludira?
Hajde da prvo ignorisem naziv s kojim si me imenovao a sto se tice aludiranja iskreno prvo sto mi pada na pamet jeste papski genocid nad vernicima u toku srednjeg veka koji je bukvalno spaljivao sve one koji su hteli da svojiu veru zasnivaju na Svetom Pismu.
To je definitivno zlocinacka delatnost izuzetno velikog profila koja nema nikakvih dodirnih tacaka sa Hristovim duhom sto nam automnatski daje za prava da zakljucimo da se radi upravo o onom istom duhu kojeg si ti pomenuo a koji ujedno i tebe "inspirise".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
A to si utvrdio..kako konkretno,jel to mozda na osnovu argumentacije tipa "rekla- kazala"ili ti mozda sapnuo neki duh pa si skontao da je realnost takva kakvu si je opisao ?

Dokumen. Postoji dokumen sa suđenja iz 1845., iz kojeg je sve vidljivo.

Hmmm,odkud sad moja,da me nisi mozda pomesao sa nekim,odgovorno ti tvrdim da ja nemam vlasnistva nad nikakvom/ni jednom sektom...

Rekao si da si adventist. Točnije, napisao na jednom forumu.

Hajde da prvo ignorisem naziv s kojim si me imenovao a sto se tice aludiranja iskreno prvo sto mi pada na pamet jeste papski genocid nad vernicima u toku srednjeg veka koji je bukvalno spaljivao sve one koji su hteli da svojiu veru zasnivaju na Svetom Pismu.
To je definitivno zlocinacka delatnost izuzetno velikog profila koja nema nikakvih dodirnih tacaka sa Hristovim duhom sto nam automnatski daje za prava da zakljucimo da se radi upravo o onom istom duhu kojeg si ti pomenuo a koji ujedno i tebe "inspirise".

Dokazi? Daj dokaze.
 
Učlanjen(a)
08.10.2024
Poruka
8
Dokumen. Postoji dokumen sa suđenja iz 1845., iz kojeg je sve vidljivo.
Iznesi ga uz refernece za poreklo izvora,da vidimo ko to ovde falsifikuje javne podatke.
Rekao si da si adventist. Točnije, napisao na jednom forumu.
Svaki je hriscanin adventist jer to znaci da ocekuju drugi Hristov dolazak.
Ako si pitas svog papu potvrdice ti da ste cak i vi po tom osnovu adventisti...
Jel moze sad nekog ozbiljnog dokaza ili ces i dalje ici sa argumentacijom "rekla kazala uz jutarnju kafu" ?
Dokazi? Daj dokaze.
Trazis mi dokaze za srednjovekovni inkviziciju ?
Sta ce biti sledece,da ti dam dokaze da je trenutno Aleksandar Vucic pretsednik Srbije ?

Nego hajde kad si vec potrazio evo ti nesto za pocetak kao uvod, a socnije detalje horor zanra nesto kasnije:

The Inquisition was a judicial procedure and a group of institutions within the Catholic Church whose aim was to combat heresy, apostasy, blasphemy, witchcraft, and customs considered deviant. Violence, torture, or the simple threat of its application, were used by the Inquisition to extract confessions and denunciations from heretics.[1] Studies of the records have found that the overwhelming majority of sentences consisted of penances, but convictions of unrepentant heresy were handed over to the secular courts, which generally resulted in execution or life imprisonment.[2][3][4] The Inquisition had its start in the 12th-century Kingdom of France, with the aim of combating religious deviation (e.g. apostasy or heresy), particularly among the Cathars and the Waldensians. The inquisitorial courts from this time until the mid-15th century are together known as the Medieval Inquisition. Other groups investigated during the Medieval Inquisition, which primarily took place in France and Italy, include the Spiritual Franciscans, the Hussites, and the Beguines. Beginning in the 1250s, inquisitors were generally chosen from members of the Dominican Order, replacing the earlier practice of using local clergy as judges.[5]

During the Late Middle Ages and the early Renaissance, the scope of the Inquisition grew significantly in response to the Protestant Reformation and the Catholic Counter-Reformation. During this period, the Inquisition conducted by the Holy See was known as the Roman Inquisition. The Inquisition also expanded to other European countries,[4] resulting in the Spanish Inquisition and the Portuguese Inquisition. The Spanish and Portuguese Inquisitions were instead focused particularly on the New Christians or Conversos, as the former Jews who converted to Christianity to avoid antisemitic regulations and persecution were called, the anusim (people who were forced to abandon Judaism against their will by violence and threats of expulsion) and on Muslim converts to Catholicism. The scale of the persecution of converted Muslims and converted Jews in Spain and Portugal was the result of suspicions that they had secretly reverted to their previous religions, although both religious minority groups were also more numerous on the Iberian Peninsula than in other parts of Europe, as well as the fear of possible rebellions and armed uprisings, as had occurred in previous times. During this time, Spain and Portugal operated inquisitorial courts not only in Europe, but also throughout their empires in Africa, Asia, and the Americas. This resulted in the Goa Inquisition, the Peruvian Inquisition, and the Mexican Inquisition, among others.[6]

With the exception of the Papal States, the institution of the Inquisition was abolished in the early 19th century, after the Napoleonic Wars in Europe and the Spanish American wars of independence in the Americas. The institution survived as part of the Roman Curia, although it underwent a series of name changes. In 1908, it was renamed the Supreme Sacred Congregation of the Holy Office. In 1965, it became the Congregation for the Doctrine of the Faith.[7] In 2022, this office was renamed the Dicastery for the Doctrine of the Faith.



Definition and goals​

[edit]
Tribunal at the Inquisitor's Palace in Birgu, Malta. Eymeric's manual recommends that the accused be seated on a backless low bench.[8]
The term "Inquisition" comes from the Medieval Latin word inquisitio, which described any court process based on Roman law, which had gradually come back into use during the Late Middle Ages. [9]Today, the English term "Inquisition" can apply to any one of several institutions that worked against heretics or other offenders against the canon law of the Catholic Church. Although the term "Inquisition" is usually applied to ecclesiastical courts of the Catholic Church, it refers to a judicial process, not an organization. Inquisitors '...were called such because they applied a judicial technique known as inquisitio, which could be translated as "inquiry" or "inquest".' In this process, which was already widely used by secular rulers (Henry II used it extensively in England in the 12th century), an official inquirer called for information on a specific subject from anyone who felt he or she had something to offer."[10]

Theoretically, the Inquisition, as a church court, had no jurisdiction over Muslims and Jews as such. Despite several exceptions, like the infamous example of the Santo Niño de La Guardia,[11] the Inquisition was concerned mainly with the heretical behaviour of Catholic adherents or converts (including forced converts).[12]

izvor podataka:
 
Učlanjen(a)
08.10.2024
Poruka
8
.... A evo i javnog priznaja veseg pape za inkviziciju:


List of apologies made by Pope John Paul II​


From Wikipedia, the free encyclopedia

Pope John Paul II on 12 August 1993 in Denver (Colorado)
Pope John Paul II made many apologies. During his long reign as Pope, he apologized to Jews, women, people convicted by the Inquisition, Muslims killed by the Crusaders and almost everyone who had suffered at the hands of the Catholic Church over the years.[1] Even before he became the Pope, he was a prominent editor and supporter of initiatives like the Letter of Reconciliation of the Polish Bishops to the German Bishops from 1965. As Pope, he officially made public apologies for over 100 of these wrongdoings, including:[2][3][4][5][6]


izvor dokaza:

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Iznesi ga uz refernece za poreklo izvora,da vidimo ko to ovde falsifikuje javne podatke.

Iznio sam, vidio si ga.

Svaki je hriscanin adventist jer to znaci da ocekuju drugi Hristov dolazak.

To znači da su prvi adventisti apostoli. Samo tada imaš problem, tvrdio si da tebi apostoli nisu autoritet.

Jesu li farizeji 'kršćani adventist'? Svjedočio si da su oni tebi autoritet za Biblijski kanon.

Trazis mi dokaze za srednjovekovni inkviziciju ?
Sta ce biti sledece,da ti dam dokaze da je trenutno Aleksandar Vucic pretsednik Srbije ?

Nego hajde kad si vec potrazio evo ti nesto za pocetak kao uvod, a socnije detalje horor zanra nesto kasnije:

The Inquisition was a judicial procedure and a group of institutions within the Catholic Church

During the Late Middle Ages and the early Renaissance, the scope of the Inquisition grew significantly in response to the Protestant Reformation and the Catholic Counter-Reformation. .. Mexican Inquisition, among others.[6]

With the exception of the Papal States, the institution of the Inquisition was abolished in the early 19th century,


Definition and goals​

[edit]
Tribunal at the Inquisitor's Palace in Birgu, Malta.
The term "Inquisition" comes from the Medieval Latin word inquisitio, .... Inquisitors '...

Theoretically, the Inquisition, as a church court, had no jurisdiction over Muslims and Jews as such.

izvor podataka:

Jak ti izvor.

Pošteni ljudi i učeni povjesničari kažu ovako:

Uobičajeni prikaz španjolske inkvizicije uglavnom je hrpa laži, koju su engleski i nizozemski propagandisti izmislili i proširili u šesnaestom stoljeću tijekom svojih ratova sa Španjolskom, i koje su ponavljali zlonamjerni ili zavedeni povjesničari kako bi održali sliku o Španjolskoj kao naciji fanatika. (Rodney Stark, Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti)

Nije toliko iznenađujuće da su ovakve laži cvjetale u doba vjerskih ratova u Europi. Ali nema opravdanja za neodgovorne suvremene „znanstvenike“ koji nastavljaju podržavati takve tvrdnje, zanemarujući izvrsna istraživanja o inkviziciji prošlih naraštaja. Koliko god se to činilo nevjerojatnim, novi povjesničari inkvizicije otkrili su da je španjolska inkvizicija, u usporedbi sa sekularnim sudovima diljem Europe, bila dosljedan primjer pravde, suzdržavanja, nepristrana suđenja i prosvijećenosti.

U popularnoj kulturi termin „Inkvizicija“ gotovo je pa sinonim za mučenje. Kao što John Dowling objašnjava: „Sveta inkvizicija je remek-djelo među svim izumima papinske okrutnosti …. Nemoguće je da bi i sam Sotona smislio groznije sprave za mučenje i prolijevanje krvi."

Ovo je možda najveća laž od sviju! Svi su sudovi u Europi koristili mučenje, ali Inkvizicija je to činila puno manje nego drugi sudovi. Kao prvo, crkveni je zakon ograničavao mučenje na jednu sesiju od najviše petnaest minuta, a uz to se nije smjelo naškoditi životu ili tijelu niti se smjela proliti krv! Nadalje, postoji širok konsenzus o tome da su zatvori kojima je upravljala Inkvizicija bili najudobniji i najhumaniji u Europi - zabilježeni su primjeri „kriminalaca u Španjolskoj koji su namjerno bogohulili kako bi ih se prebacilo u zatvore inkvizicije".

(Rodney Stark, Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti)

"Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest". - ovim riječima Rodny Stark završava Uvod svoje knjige.
 
Učlanjen(a)
08.10.2024
Poruka
8
Iznio sam, vidio si ga.
Izvini,promako mi,citiraj sve to molim te jos jednom.
To znači da su prvi adventisti apostoli. Samo tada imaš problem, tvrdio si da tebi apostoli nisu autoritet.
ZAsto zbrajas babe i zabe,apostoli mi definivno nisu autoritet koji promovise vresku praksu vec je to iskljucivo Hristos.
Apostoli su kao Njegovi ucenici samo konstatirali ispunjenje nekog zakona u skladu sa citavim Pismom i to je to,nista manje ali i nista vise od toga.
Hriscani ne slede apostole vec zajedno sa apostolima slede Isusa Hrista.
Jesu li farizeji 'kršćani adventist'? Svjedočio si da su oni tebi autoritet za Biblijski kanon.
Iznesi dokaza da sam ja ovo rekao ili priznaj da lazes ili da mozda pogresno tumacis moje reci dok ti tumacenje generalno slabo ide.
Jak ti izvor.

Pošteni ljudi i učeni povjesničari kažu ovako:

Uobičajeni prikaz španjolske inkvizicije uglavnom je hrpa laži, koju su engleski i nizozemski propagandisti izmislili i proširili u šesnaestom stoljeću tijekom svojih ratova sa Španjolskom, i koje su ponavljali zlonamjerni ili zavedeni povjesničari kako bi održali sliku o Španjolskoj kao naciji fanatika. (Rodney Stark, Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti)

Nije toliko iznenađujuće da su ovakve laži cvjetale u doba vjerskih ratova u Europi. Ali nema opravdanja za neodgovorne suvremene „znanstvenike“ koji nastavljaju podržavati takve tvrdnje, zanemarujući izvrsna istraživanja o inkviziciji prošlih naraštaja. Koliko god se to činilo nevjerojatnim, novi povjesničari inkvizicije otkrili su da je španjolska inkvizicija, u usporedbi sa sekularnim sudovima diljem Europe, bila dosljedan primjer pravde, suzdržavanja, nepristrana suđenja i prosvijećenosti.

U popularnoj kulturi termin „Inkvizicija“ gotovo je pa sinonim za mučenje. Kao što John Dowling objašnjava: „Sveta inkvizicija je remek-djelo među svim izumima papinske okrutnosti …. Nemoguće je da bi i sam Sotona smislio groznije sprave za mučenje i prolijevanje krvi."

Ovo je možda najveća laž od sviju! Svi su sudovi u Europi koristili mučenje, ali Inkvizicija je to činila puno manje nego drugi sudovi. Kao prvo, crkveni je zakon ograničavao mučenje na jednu sesiju od najviše petnaest minuta, a uz to se nije smjelo naškoditi životu ili tijelu niti se smjela proliti krv! Nadalje, postoji širok konsenzus o tome da su zatvori kojima je upravljala Inkvizicija bili najudobniji i najhumaniji u Europi - zabilježeni su primjeri „kriminalaca u Španjolskoj koji su namjerno bogohulili kako bi ih se prebacilo u zatvore inkvizicije".

(Rodney Stark, Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti)

"Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest". - ovim riječima Rodny Stark završava Uvod svoje knjige.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Izvini,promako mi,citiraj sve to molim te jos jednom.

Ne, nije ti promaklo.

ZAsto zbrajas babe i zabe,apostoli mi definivno nisu autoritet koji promovise vresku praksu vec je to iskljucivo Hristos.

Nama kršćanima apostoli jesu autoritet.

Iznesi dokaza da sam ja ovo rekao ili priznaj da lazes ili da mozda pogresno tumacis moje reci dok ti tumacenje generalno slabo ide.

Na drugom mjestu traži nešto protiv zaboravljanja, ja ti za to nisam.
 
Učlanjen(a)
08.10.2024
Poruka
8
Ne, nije ti promaklo.
Pa jel mi mozes pojasniti zastro ga nisam video,jel trebam mozda obnoviti dioptriju ili ce ipak biti da si stavio neke pljuvacke stogodarije koje se stidis od ponavljanja ?
Nama kršćanima apostoli jesu autoritet.
Iskreno ovo prvi put cujem,jel imas nekog Biblijsog dokaza da su hriscanima apostoli bili AUTORITET profila kojeg sam ppojasnio a da to nije Hristos ???
Na drugom mjestu traži nešto protiv zaboravljanja, ja ti za to nisam.
Slazem se da nisi ali se cini da si jos manje za teolosku diskusiju stoga te molim da se bolje fokusiras na moje navode kako bi sve to bar malo skontao,cisto da budes u toku o cemu je rec,totalno razumevanje cemo ipak ostaviti za neka bolja vremena... :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Pa jel mi mozes pojasniti zastro ga nisam video,jel trebam mozda obnoviti dioptriju ili ce ipak biti da si stavio neke pljuvacke stogodarije koje se stidis od ponavljanja ?

Iskreno ovo prvi put cujem,jel imas nekog Biblijsog dokaza da su hriscanima apostoli bili AUTORITET profila kojeg sam ppojasnio a da to nije Hristos ???

Slazem se da nisi ali se cinio da si jos manje za treolosku diskusiju stoga te molim da se bolje fokusiras na moje navode kako bi sve to bar malo skontao,cisto da budes u toku o cemu je rec,totalno razumevanje cemo ipak ostaviti za neka bolja vremena... :D

Probaj sada i nešto suvislo napisati.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.324
Pa zasto mire, protestanti, biblijski krscani su bili dobri ljudi, koji su iz Europe pobjegli zbog papstva...i upravo zbog tih crkava u skolama se u Americi molilo, u nekim gradovima nije bilo alkohola, kockarnica i ti velis ti masoni stvorili protestantske sekte....pa zar nije bolje i protestantksi krscani kad u to vrijeme nije bilo pravoslavaca tamo....ili si nesto drugo htio reci sa tim svojim citatem....

Ja sam pisao kako je nastala amerika, i ko su masoni i hazari. Hazari nisu pravi javreji vec lazni, koji su samo formalno presli na judaizam dok su zadrzali satanisticku praksu. I oni vode svet danas i upravljaju svim institucijama, korporacijama, drzavama.. Nikakvi jezuiti nemaju veze sa tim!

Dakle, preruseni jevreji (satanisti) upravljaju svetom i tajnim drustvima, vode holivud, muzicku industirju itd.. I oni su njihovi osnivaci..

Da bi danas postao poznat, ti njima moras da dodjes!

Evo bas citam da je uhapsen Pi Didi, ako znas ko je to? Optuzen je za zlostavljanje itd.. Postoji spisak muzickih izvodjaca koji su ucestvovali na njegovim 'freek' zurkama koje je organizovao, gde su se zlostavlja i deca. Ti dakle dodjes na zabavu,on te drogira i natera da radis uzasne stvari, pa te onda snimi, i posle ucenjuje! Ti nisi ni bio svestan sta radis..

To su radili svim muzickim zvezdama od pocetka! I tako funkcionise sistem kontrole.


Trenutno se vodi postupak.. Pronadjeni su podzemni hodnici ispod njegove vile, droga, oruzje, kao i zvucno izolovane sobe i snimci poznatih licnosti..

Trenutno je javni tuzioc izjavio, da ce spisak svih koji su ukljuceni biti javno dostupan, i da ce to izazvati sok, jer je rec o spisku na kojem su skoro svi muzicari..

Ovo je ponovo pokrenulo istragu i o smrti Majkla Dzeksona, jer je Pi Didi izgleda umesan..Cak je i on javno pominjao jevreje u svojim poslednjim izjavama, dok je bio ziv..

Kako god, hocu da kazem sledece: ameriku vode (hazari) satanisti, i nikakvi protestanti nisu bili ukljuceni i nemaju veze, niti je iko bezao od papstva u ameriku. Ameriku osnivaju kauboji koji su dosli sa puskama i pistoljima da kopaju zlato! Pobili su milione nevinih indijanaca a ti mi pricas da su dosli protestanti? Da li su mozda puskama propovedali evandjelje?

Inace, ta ideja protestantizma je bila plemenita u pocetku, kasnije su se uvukli satanisti koji su to iskoristili za svoje ciljeve. Kraljevske porodice (hazarske), kojima je smetalo papsko ogranicenje (nisu mogli da bludnice) su iskoristili to ucenje da se oslobode pape..

Dakle, vi ste iskorisceni! Vi ni ne znate sta je pravi protestanatizam!

Pravi protestanatizam nije sloboda veroispovedanja za sve: za vestice i sataniste, to je sloboda veroispovedanja samo za Hriscane! I to je ono za sta se zalagao Martin Luter!

Ako mi ne verujes, pretrazi u istoriji za sta se Martin Luter zalagao.. On je cak trazio da se satanisti i vestice pogube, a ne kao vi da im se dozvoli veroispovedanje!

Vi ste izmanipulisani od hazara (satanista) da to trazite, sto uopste nije normalno ni razumno! Sve drzave sveta su se uvek kroz istoriju tome suprotstavljale!

Ne mozes ti zahtevati slobodu za negativan princip! Ako taj princip zagovara nasije i ubijanje, onda on ne moze koegzistirati sa pozitivnim!

Dakle, ja se zalazem za slobodu veroispovesti Hriscana i svake normalne vere koja zagovara pozitivan princip. A sto se tice nevernika, njima moralne vrednosti moraju biti i silom nametnute, zbog ocuvanja reda mira i zdravlja u drustvu, sto je danas nedovoljno podrzano postojecim zakonima, jer je on i suvise liberalan.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top