Promašaji Adventne crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvari uvijek valja provjeriti, pa provjerimo:

Adventisti sedmog dana - Vjerovanje br. 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Kao što možemo vidjeti u tekstu vjerovanja broj 18, Adventisti sedmog dana zaista vjeruju da im je Ellen White (njeni spisi) utješitelj. Dakle, nije ništa lagao Darth, nego neistinu iznosiš ti i lažno čovjeka optužuješ.

Gde pise da je Ellen White utesitelj?

Evo sta pise:


njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje.

Dakle, vasa laz je potpuna, jer ovde jasno pise da su NJENI SPISI izvor ISTINE koja koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje.

Istina koju je Bog dao obezbedjuje sve to.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adventisti sedmog dana - Vjerovanje br. 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Kao što možemo vidjeti u tekstu vjerovanja broj 18, Adventisti sedmog dana zaista vjeruju da im je Ellen White (njeni spisi) utješitelj. Dakle, nije ništa lagao Darth, nego neistinu iznosiš ti i lažno čovjeka optužuješ.

Reci mi molim te zbog čega bih ja lagao? Šta vera u Krista i ja koji je ispovedam ima od toga?

Sve što sam uradio je da povežem činjenice.

Nisam ja pisao taj njihov fundamental, a oni zaista veruju da je ona otelotovrenje "paraklitosa". Jer ne zaboravimo, epitet utešitelj, učitelj, dušebrižnik se u Svetom Pismu, posebno u Novom Zavetu upotrebljava isključivo za samo jednu osobu, za treći ipostas - lice - osobu Onoga Koji Jeste, Boga.

Kako zovemo onoga tko pruža utjehu? :)

Hmm..... opet headshot.

Jer, Catholic Encyclopedia kaže sledeće:

"Paraclete, Comforter (L. Consolator; Greek parakletos), an appellation of the Holy Ghost. The Greek word which, as a designation of the Holy Ghost at least, occurs only in St. John (14:16, 26; 15:26; 16:7), has been variously translated "advocate", "intercessor", "teacher, "helper", "comforter". "

Paraklitos - utešitelj, savetnik predstavlja epitet Svetog Duha. Grčka reč koja se kao oznaka Svetog Duha čini se pojavljuje jedino u Evanđelju Svetog Ivana - Jovana je bila različito prevođena kao "predstavnik", "branitelj", "zagovornik", učitelj", "pomagač", "utešitelj".

Od svih epiteta kojima Adventisti Sedmog Dana (namerno pišem punu i zvaničnu oznaku kulta, jer ovo je ozbiljno) kite svoju "proročicu", utešitelj se najviše ističe, no tu su i "predstavnik", kao i "učitelj" , ona im je i "pomagač" u "razumevanju Biblije....

Dakle Advenstisti Sedmog Dana smrtnoj ženi pripisuju epitete treće osobe - lica - ipostasa Trojstva.

Ne zaboravimo da se oni krštavaju u fundamentale, a među istima je i fundamental 18. Tu je takođe i reakcija na iznošenje činjenica o Ellen Gould Harmon White u kojoj nas, u ovom slučaju konkretno mene lično adventista Marko optužuje da hulim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
On DarthShone laze u svakom komentaru iznoseci neistine protiv Adventista.
I nije ni ni cudo sto je sebi dao nadimak "Darth Shone"

"Darth" po nekom liku iz filma ratovi zvezda Darthu Vaderu koji je pripadnik mracne strane i koristi mracnu silu.

Izraz "Shone" je tipicni nadimak ulicnog satrovackog govora koji je izmislio satanista Alister Krouli, koji je kreirao novi nacin govora izvrtanjem reci i njihovog redosleda, sto je neozbiljno za jednog Hriscanina.

Citirao sam samo da Shone vidi sta Laodikeja pise o njemu :)

I moje ime Mire000 ste povezali sa 666 - nule. A ja dodao nule jer nisam mogao drugacije odabrati.

Stvarno sta radite..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

17. Dar proroštva

Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i ispoljio se u službi Elen G. Vajt. Kao Gospodnji vesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi obezbeduje utehu, vodstvo, poucavanje i popravljanje. Oni, takode, naglašavaju da je Biblija merilo kojim se moraju ispitati sva ucenja i iskustva.
(Joilo 2,28.29; Dela 2,14-21; Jevrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Citirao sam samo da Shone vidi sta Laodikeja pise o njemu :)

I moje ime Mire000 ste povezali sa 666 - nule. A ja dodao nule jer nisam mogao drugacije odabrati.

Stvarno sta radite..

Hahahahaha. Napisah ranije da me njihovo mišljenje ne interesuje. Izneo sam činjenice koje govore da su adventisti hula nad hulama, u rangu sa braćom im Raselovcima (kod kojih je Sveti Duh bezlična sila. Boga nazivaju po imenu koje i nije Njegovo) i pri tome ostajem.

Doslovno me ne interesuje da li će me neko od onih koji se krštavaju u smrtnu ženu nazivati ovakvim ili onakvim. To samo govori o njima. Ne i o meni.

Što se tiče Markovih pokušaja da ospori Slapove i moje argumente, uzaludni su. Jer vidi ovo:

"Baptized into Ellen G. White

By Robert K. Sanders

Some Seventh-day Adventist members have written to us, telling us that they were not baptized into Ellen G. White. Read on.

This "baptism" is done in such a way that baptismal candidates do not realize what has happened. The pastor or Bible teacher will teach the baptismal candidates that Ellen G. White has the "Spirit of Prophecy." I have listed below the "Summary of Doctrinal Beliefs and Vows" from the SDA Church Manual.

Summary of Doctrinal Beliefs, Number 20. "The church is to come behind in no gift, and the presence of the gift of the Spirit of prophecy is to be one of the identifying marks of the remnant church. (I Cor. 1:5-7; 12:1-28; Amos 3:7; Hosea 12:10, 13; Rev. 12:17; 19:10.) Seventh-day Adventists recognize that this gift was manifested in the life and ministry of Ellen G. White."

Note: As you can see the candidate is taught that Ellen G. White had the "Spirit of Prophecy." But when the candidate is quizzed before the church they use the "Vows" which does not mention EGW in the "Baptismal Vow and Baptism number 8".

Vow number 8. "Do you accept the Biblical teaching of spiritual gifts, and do you believe that the gift of prophecy in the remnant church is one of the identifying marks of that church?" (See pp. 39, 40, 293.)

Note: To the candidate, the remnant church is the Seventh-day Adventist Church, and the gift of prophecy is given to Ellen G. White their prophetess. So if you did not hear Ellen G. White mentioned in your vows, this is the reason, you had already agreed to it in your indoctrination. And when the church hears the vows it is assumed by all that you have accepted Ellen White. If any non-Adventist visitors are present they will not think anything cultic has transpired, which they would if the pastor asked, "do you accept Ellen G. White as having the "Spirit of Prophecy"? They would ask, "Who is Ellen G. White," that you are accepting before you can be baptized into Christ?

izvor:
Kod:
http://www.truthorfables.com/Baptized_into_EGW.htm

Autor xe na kraju pita, i to sa pravom: Where is there one example in the Bible requiring baptismal candidates to accept a prophet as having the Spirit of Prophecy to be baptized?

Gde se u Bibliji može naći jedan primer u kome se od katekumena (kandidata za krštenje) zahteva prihvatanje proroka kao nosioca Duha Proroštva, da bi bio kršten?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako zovemo onoga tko pruža utjehu? :)

Nije Ellen White nikakav utesitelj, vec kako i pise, sto si i sam citirao:


Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Dakle, Sveti Duh kroz spise Ellen White koje je nadahnuo Sveti Duh pruzaju utehu, vodstvo, poucavanje, i popravljanje.


Prema tome, radi se o Svetom Duhu koji deluje na coveka putem nadahnutih spisa Ellen White.

Ako ti to iskustvo nisi doziveo, ima miliona ljudi koji su ga doziveli, cak i ljudi u svetu, cije sam iskustvo licno slusao ili citao.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Doslovno me ne interesuje da li će me neko od onih koji se krštavaju u smrtnu ženu nazivati ovakvim ili onakvim. To samo govori o njima. Ne i o meni.
"Baptized into Ellen G. White

Koliko je Darth posten i koliko je hriscanina to pokazuju njegove gluposti koje neprestano ponavlja da se Adventisti krstavaju u ime mrtve zene. BEZUMLJE DARTOVO!

Evo u cije ime se krstavaju Adventisti:



14. Krštenje
Krštenjem ispovedamo svoju veru u smrt i vaskrsenje Isusa Hrista i dokazujemo svoju smrt grehu i nameru da hodimo u novom životu. Na taj nacin priznajemo Hrista kao Gospoda i Spasitelja, postajemo Njegov narod i primljeni smo za vernike Njegove crkve. Krštenje je znamenje našeg jedinstva sa Hristom, znamenje oproštenja naših greha i primanja Svetog Duha. Krštenje se vrši uronjavanjem u vodu i moguce je na osnovu priznanja vere u Isusa i dokaza o kajanju zbog greha. Ono sledi uputstva iz Svetoga pisma i prihvatanja njegovog ucenja.
(Rimljanima 6,1-6; Kološanima 2,12.13; Dela 16,30-33; 22,16; 2,38; Matej 28,19.20)


Eto sada sami procenite koliko je Darth neposte i kolike neistine prosipa o drugim hriscanima!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Koliko je Darth posten i koliko je hriscanina to pokazuju njegove gluposti koje neprestano ponavlja da se Adventisti krstavaju u ime mrtve zene. BEZUMLJE DARTOVO!

Evo u cije ime se krstavaju Adventisti:



14. Krštenje
Krštenjem ispovedamo svoju veru u smrt i vaskrsenje Isusa Hrista i dokazujemo svoju smrt grehu i nameru da hodimo u novom životu. Na taj nacin priznajemo Hrista kao Gospoda i Spasitelja, postajemo Njegov narod i primljeni smo za vernike Njegove crkve. Krštenje je znamenje našeg jedinstva sa Hristom, znamenje oproštenja naših greha i primanja Svetog Duha. Krštenje se vrši uronjavanjem u vodu i moguce je na osnovu priznanja vere u Isusa i dokaza o kajanju zbog greha. Ono sledi uputstva iz Svetoga pisma i prihvatanja njegovog ucenja.
(Rimljanima 6,1-6; Kološanima 2,12.13; Dela 16,30-33; 22,16; 2,38; Matej 28,19.20)


Eto sada sami procenite koliko je Darth neposte i kolike neistine prosipa o drugim hriscanima!
Nije on nista izvrnuo i slagao, stvarno te pitaju prilikom krstenja da li prihvatas EGW za proroka! I ti se sa tim moras sloziti ako zelis biti krsten. Inace kad bi izrazio sumnju u bilo koju tacku vere a ponajvise u Elen White, odbili bi da te krste!

Dakle, u koga se krstavas? U ime Elen White i njene doktrine ili u ime Hrista?

Ako se krstavas u ime Isusa Hrista, vera u Elen White ne bi smela da se zahteva! Trebala bi biti dozvoljena sumnja u nju, ali nije!

To samo potvrdjuje na kojim temeljima je zasnovana vasa crkva! Dakako, vi cete tvrditi da to nije, ali jeste!

Preterivanje je mozda reci da su je adventisti smatrali "utesiteljem" ali poenta onoga sto je Shone rekao ostaje!

Tvoje pravljenje njega lazovom, nikako ne pomaze. Ne govori on nista od sebe nego sto su drugi davno primetili i sto zameraju adventizmu! Znaci, nista on namerno ne izmislja da bi vas ocrnio!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Nije on nista izvrnuo i slagao, stvarno te pitaju prilikom krstenja da li prihvatas EGW za proroka! I ti se sa tim moras sloziti ako zelis biti krsten. Inace kad bi izrazio sumnju u bilo koju tacku vere a ponajvise u Elen White, odbili bi da te krste!

Dakle, u koga se krstavas? U ime Elen White i njene doktrine ili u ime Hrista?

"Po plodovima ćete ih njihovim prepoznati"? Vjerska histerija u prvoj polovici 19. stoljeća među američkim protestantskim fundamentalistima iznjedrila je histerične likove i histerične plodove? Valja reći kako je "iskra" zapaljena među engleskim protestantima, a onda je preskočila Ocean i kao "najzapaljivije" tlo zahvatila Ameriku. Evo nekoliko najpoznatijih.

- Joanna Southcott: Rođena i živjela u Engleskoj. Pridružuje se metodistima i sama se predstavlja kao proročica, objavljuje brojne pamflete u kojima su njene objave. Imala je ekstaze (isto kao i Ellen White) te je najavila brzi Kristaov dolazak. Vodila je unosan posao u prodaji svojih knjiga, opet kao Ellen White. Čudno, kako se čini, mnogi vodeći propovjednici u Engleskoj su joj vjerovali, a tisuće su postale njeni sljedbenici, tako da su u nekoliko godina brojali više od sto tisuća. Ona je samu sebe smatrala zaručnicom Jaganjca i proglasila, kada su joj bile šezdeset četiri godine, da je trudna s pravim Mesijom, kojeg nosi od 19. listopada 1814. Joanna Southcott tvrdila je da je pozvana "opečatiti" sto četrdeset i četiri tisuće Otk. 7,1-4. Ellen White je tvrdila da ima poruku za "pečaćenje" sto i četrdeset i četiri tisuće, znakom subote. Čini se da je Ellen White, nakon puno vremena, kopirala Joannu Southcott na razne načine. Joanna je umrla u svojoj samoobmani 27. 12. 1814., ali njeni sljedbenici nastavili su do 1831. pridržavati se židovske subote.

- Joseph Smith i Mormoni: Ovaj "prorok" i njegove vizije i objave su također dobro poznati. Smith je rođen 1805., a umro je 1844., iste godine kad je Ellen White počela primati objave. On je postao poznat u velikom religijskom buđenju, kao što je Ellen White u Adventnom pokretu 1843-1844. Kao i Ellen White bio je neobrazovan siromašan i nepoznat. Njegova "viđenja" i "objave" počele su 1823., kao i susreti i razgovori s anđelima. Drugi Kristov dolazak bio je blizu, tvrdio je, otuda i ime "Sveci posljednjeg dana." Njegovi sljedbenici su "sveci", a sve ostale Crkve su poganske ili bezbožničke. Sljedbenici Ellen White jednako tako su sveci, a sve ostale Crkve su "Babilon" i otpadnice. Što se tiče "darova" u crkvi Mormoni čak nadmašuju Adventiste. Osim što imaju proroka, oni imaju i apostolsku zadaću činjenja mnogih čuda, imaju dar jezika, i mogu pokazati mnoga proroštva koja su potpuno ispunjena. Oni također imaju novu Bibliju, novo Otkrivenje, oformili su potpuno novu zajednicu, neće imati ništa zajedničko s drugima, ali preobraćat će sve druge. Mormoni, isto kao i Adventisti sedmog dana koji tvrde da oni moraju biti istinita Crkva jer imaju živog proroka i progonjeni su, tvrde da oni imaju živog proroka i da su progonjeni tisuću puta više od Adventista. Smith i drugi bili su ubijeni, mnogi su premlaćeni, mazani katranom, napadani trulim jajima, kamenovani, maltretirani, otjerani izvan grada i izopćeni. Stoga oni moraju biti istinita crkva! Za usporedbu, Adventisti su u odnosu na Mormone pretrpjeli sitnicu. Adventisti zapravo i neznaju što je progon, a pokazuju se kao da jedva čekaju da se prikažu mučenicima.

- Eddy i Kršćanski Scijentisti: Gospođa Eddy je rođena 16. srpnja 1821. u New Hampshireu, a umrla je 3. prosinca 1910. kraj Bostona. Prema gospođi Eddy sve je samo um, duh, načelo. Nema osobnog Boga, nema đavla, nema anđela, nema grijeha, ni zla, ni bolesti, ni pakla, ni vječne kazne, ni izgubljenih duša. Isus je samo čovjek, nema uskrsnuća, ni drugog dolaska, nema dana suda, dijelovi Biblije samo su mitovi i zablude, Bog nikada ne odgovara na molitvu. Reklo bi se kako je ovo suprotnost onome što nalazimo kod Ellen White, ali obje proročice, s tako suprotnim teorijama, nalaze spremne sljedbenike. Sljedbenici i jedne i druge vjeruju svom vlastitom proroku s jednakom predanošću i spisima svake od njih kao nadahnutima i nepogrešivima. Ovi spisi su njihove Biblije, koje objašnjavaju ono što Božja Biblija govori.

- Charles T. Russell: Sam je sebe imenovao 'pastor' Russell. Russell je postavio brojne datume za dolazak kraja svijeta, posljednji je bio 1914. U listopadu iste godine rekao je: "Vremena pogana" bila bi ispunjena. Njegovi sljedbenici tvrde da je on bio najveći čovjek koji je živio od apostola i da je njegova vjerska zajednica jedina prava Crkva. Sve ostale su Babilon. Russell je živio u isto vrijeme kad i Ellen White i gospođa Eddy. Sljedbenici svakog od njih prihvatili su svog vođu kao jedinog nepogrešivog Božjeg proroka. Mogu li svi oni biti u pravu?

- Alexander Dowie: Dowie je bio još jedan zagovaratelj božanskog nadahnuća - drugi Ilija. Godinama je uživao široku popularnost. Tvrdilo se da je izveo na stotine čudesnih izlječenja. Privrženost i entuzijazam njegovih sljedbenika bili su bezgranični. Novac je pritjecao slobodno. Kao i svi ostali iz plejade "histeričara" bio je nekritičan i svojevoljan. Njegova riječ bila je zakon. Zahtijevao je strog vjerski život, nadmašujući čak i Ellen White.

- Ellen White: Puno je već o njoj rečeno, a sličnosti s ovima gore pokazane su u prikazu svakog od njih pojedinačno.

Mogu li svi ovi gore biti u pravu? Naravno da ne mogu. Ne samo da nisu svi oni u pravu, nego su svi oni gomila lažnih proroka pretprošlog stoljeća, koja je proizvela histeriju koja je još uvijek "u zraku" i u ovim našim vremenima.
 
Natrag
Top