Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ralph Woodrow je povukao iz daljnje distribucije svoju knjigu Babilonska misterija religija, s obrazloženjem da je prepuna netočnih podataka, i to jasno pokazao u svojoj knjizi pod naslovom - The Babylon connection. Onaj tko nakon ovakvog poteza autora nastavi umnožavati i širiti povučenu knjigu notorni je lopov i prevarant. Znaš li ti kainose tko "dila" ovu knjigu koju je Woodrow povukao?

Na pitanje ko i dalje dila pomenutu knjigu, može se veoma lako odgovoriti. Dilaju je i koriste kao izvor Seventh Day Adventists. Na ovim prostorima njen najglasniji diler je Miroljub Petrović, ali i ova persona:

Kod:
https://www.religija.me/?page_id=9529

Da, to je on, duhovni otac, uzor i "Institucija" kako ga nazivaju pojedini sa foruma. Pavle Simović.

Inače, pomenutu "knjigu" za ove prostore, izdaje izdavačka kuća Metaphysica, čiji je profil tipično New Age Okultistički. o čemu govori i sledeće:

Kod:
http://metaphysica.rs/o-nama/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Na pitanje ko i dalje dila pomenutu knjigu, može se veoma lako odgovoriti. Dilaju je i koriste kao izvor Seventh Day Adventists. Na ovim prostorima njen najglasniji diler je Miroljub Petrović, ali i ova persona:

Kod:
https://www.religija.me/?page_id=9529

Da, to je on, duhovni otac, uzor i "Institucija" kako ga nazivaju pojedini sa foruma. Pavle Simović.

Inače, pomenutu "knjigu" za ove prostore, izdaje izdavačka kuća Metaphysica, čiji je profil tipično New Age Okultistički. o čemu govori i sledeće:

Kod:
http://metaphysica.rs/o-nama/

A ko knjigu izdaje u Hrvatskoj
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije napao bibliju vec EGW.

A sta mu je ovo:
Zato i ponavljam, nema većih neprijatelja Božijoj poruci od usukanih "Bibliolatora".[/QUOTE]

Eto kako se tvoj svestenik odnosi prema Bibliji i onima koji je proucavaju i slede.

Ne kazem da treba da cutis na bilo sta, ali mislim da treba vise da se bavimo teologijom...[/QUOTE]

Mire, pa zato to ne kazes svome bratu Darthu. Ne mogu ja da iznosim teologiju oniome ko jednako huli na istinu i ismajava se sa Biblijom. Kazi mu da promeni nacin diskusije.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa zar nisi rekao da covjek gore ne moze da prica, da samo osjeca....



Za Veitha ne mozes reci slape samo tako...on je sve sto je rekao predocio dokazima, tj. citatima....jos ti je Marko dokazao da je Woodrow vise citirao katolicku enciklopediju od Hislopa...stoga ne javljaj se vise..
Ne postavljajte uzastopne postove, - to nije dozvoljeno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A sta mu je ovo:
Zato i ponavljam, nema većih neprijatelja Božijoj poruci od usukanih "Bibliolatora".

Eto kako se tvoj svestenik odnosi prema Bibliji i onima koji je proucavaju i slede.

Ne kazem da treba da cutis na bilo sta, ali mislim da treba vise da se bavimo teologijom...[/QUOTE]

Mire, pa zato to ne kazes svome bratu Darthu. Ne mogu ja da iznosim teologiju oniome ko jednako huli na istinu i ismajava se sa Biblijom. Kazi mu da promeni nacin diskusije.
[/QUOTE]

Prvo da se zahvalim na nazivu sveštenik, iako to nisam, Drugo, ja ne napadam Bibliju, nego one koji je svojim ponašanjem i "tumačenjima" gade ljudima. Dakle, ako se vi osećate prozvanima, žao mi je, ali svoje mišljenje o uticaju onih koji ne veruju u Boga, nego u Bibliju i koji je svojim "insitistiranjem na doslovnosti" nakićenom stvarima kojih u biblioteci pisanoj milenijumima nema, iskrivljenim čas ovako, čas onako tumačenjima, što se u domaji vaše "proročice" naziva "cherry picking" , ne menjam i ostajem pri tome da ako iko čini loše knjizi koju je Crkva zapisala i sačuvala, kanonizovala, i koju na vašu žalost, svakog dana čitam, to su upravo oni koji tvrde da u njoj nalaze isključivi autoritet.

Ujedno pitajte svoje adventiste, koji se toliko busaju u grudi da "poštuju" i slede Bibliju, zašto dozvoljavaju da se ista nalazi na policama sa okultističkom literaturom?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A sta mu je ovo:
Zato i ponavljam, nema većih neprijatelja Božijoj poruci od usukanih "Bibliolatora".

To nije napad na bibliju vec na one koji je izvrcu!

Eto kako se tvoj svestenik odnosi prema Bibliji i onima koji je proucavaju i slede.

Ne vidim da je on bilo cime porekao bibliju, govorio je o tome da se biblijski tekst namerno zloupotrebljava prilikom tumacenja. Osim toga nije on svestenik, da ga tako oslovljavas..

Mire, pa zato to ne kazes svome bratu Darthu. Ne mogu ja da iznosim teologiju oniome ko jednako huli na istinu i ismajava se sa Biblijom. Kazi mu da promeni nacin diskusije.

Ponavljam, ne ismeva se on bibliji, vec zamera vama koji je pogresno tumacite, a vecina je namerno izvrcete. Jovan to ne radi, ako i ne razume ili drugacije razume bibliju bar je iskren, i zato Shone sa njim i razgovara, a kad neko namerno izvrce to se vidi iz aviona, kao sto radi Tripo i njemu slicni..

Ne znam na sta je Shone "hulio"? Pa ako je na "vasu istinu" ili na EGW, onda jeste, na to huli, jer ne smatra vase tumacenje i teologiju istinitom. Mislim da je to njegovo pravo. I vi takodje hulite na Papu i na crkveno ucenje, a vecina vasih se tome ismejava..

Sta on radi osim sto vam uzvraca istom merom! Ocekujes da tvoji hule i na Papu i na crkvu i da je nazivaju pogrdnim imenima a da niko s nase strane ne odreaguje?

Dakako, ne bi trebalo da se radi ovo ni sa jedne strane, ali nisam ja kriv, kriv je onaj koji je sa tim zapoceo! A forum svedoci ko je zapoceo, i nismo to mi..

Jovan s druge strane nikada nikoga nije ismejevao, nikada nikoga nije napadao, ima svoje tumacenje covek, a uvazava nase misljenje i posteno ga razmatra, pa ako i ne razume ili se ne slozi sa nama, njegovo je pravo da veruje sta god zeli, i niko mu nece prigovoriti sto ima suprotan stav! Sve dok on nas "namerno" ne napada, ne izaziva, ne naziva pokvarenjacima, kanibalima, kurvarima, paganima i slicno dok nas ne vredja kao licnosti i nase dostojanstvo.. I dok nasu crkvu ne optuzuje za gluposti!

Ostali, svi ovo radite (mozda licno ti ovo ne radis tako otvoreno, ali i tvoj odnos prema nama je ponizavajuci iz razloga sto nas gledas sa visine, kao da jedino tvoja crkva ima istinu, pa ti treba da nas ucis, tvrdis da bolje znas i sta nasa crkva uci od nas itd..) To je automatski ponizavajuce za sagovornika, koji se trudi da ti objasni svoju veru i njeno crkveno ucenje, a ti ga unapred omalovazis i rusis mu autoritet i znanje mu osporavas praveci ga neznalicom. Sam sebe uznosis iznad njega i smatras se velikim. Ti vec vec takvim stavom smatras sebe superiornijim i tvoju crkvu ispravnijom, a to je uveliko ponizavajuce i uvredljivo za sagovornika koji se trudi da ti objasni! Pa sto da ti objasnjava kad neces ni prihvatiti?

Znaci to je ponizavajuce, i zbog takvog nadmenog stava i odnosa mi i imamo problem u komunikaciji.

Jovan je bas zlatan primer kako jedan adventista treba da se ponasa u diskusiji, on to ne radi!

I zato Shone tako i odgovara vama i tako reaguje na vas, dok na Jovana ne reaguje. Ne treba on da se menja, vec trebate vi!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ovaj covek ne samo da napada Adventiste, vec i besomucno laze.
Štoje to slagao ???????????
Adventisti ne veruju U pismo, jer pismo nije Bog, vec veruju da je pismo Bozja rec, i da je izvor istine.
Pa kadje izvor istine zašto je onda izvrćete
On kaze: "mi verujemo Svetom Pismu, i verujemo u Boga"
To ije prava vjera , vjerujemo u Boga ,i rjrči Božjoj
Jadna je ta vera koja od ljudi cini ovakve bahate moralne nazadnike koji jos i svesno lazu.
A da ne govorimo o gomili nebiblijskih ucenja koja se ne mogu dokazati pismom, vec se postavljaju samo izgovori, i ljudska misljenja i filozofije.

Zao mi je, ali je ovo cista istina.
Jadna je vaša vjera , koji više vjerujete nekoj ženi nego Bibliji , a da negovorim o gomili njezinim nebiblijskim učenjima .

Žalim ali ovo je čista istina .
Eto kako se tvoj svestenik odnosi prema Bibliji i onima koji je proucavaju i slede.
Darth nije svećenik , ali šteta bijo bi dobar svećenik

Ponavljam, ne ismeva se on bibliji, vec zamera vama koji je pogresno tumacite, a vecina je namerno izvrcete.
Pogledajte što samo Laki lupeta ,
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne znam na sta je Shone "hulio"? Pa ako je na "vasu istinu" ili na EGW, onda jeste, na to huli, jer ne smatra vase tumacenje i teologiju istinitom. Mislim da je to njegovo pravo. I vi takodje hulite na Papu i na crkveno ucenje, a vecina vasih se tome ismejava..

Dobro jutro Mire, hvala na tome što pokušavaš da me pred optužbama "ćekalaca dana saturnovog" odbraniš. No čini mi se da je uzalud. Svi smo mi kada se radi o njima unapred osuđeni. Radi se naime, ako ti kojim slučajem nije jasno, o dvostrukom štitu koji su oni sebi postavili poistovećujući "objave"! prevaranta udarenog u glavu sa objavama Svetog Pisma. Kada to znaš, onda nije ni čudo da svakog ko posumnja u njihovu budalaštinu koju nazivaju "naukom" optužuju za huljenje. Bilo da se tu radi o sumnji u smrtnu ženu, koja dokazano ima najmanje 50 kontradikcija, dakle suprotnosti sa Svetim Pismom, bilo u njihovo tumačenje tekstova Svetog Pisma.

Upravo u tim njihovim optužbama počiva sva arogancija, sva oholost, svo sektaško ponašanje koje samo po sebi kod svakog ko je primio Hrista, onog pravog, pristupajući Crkvi njegovoj, bez obzira radi li se tu o Crkvi Zapada, ili Crkvi Istoka, izaiziva potrebu da pred sledbenicima laži, a oni to jesu, svedoči Istinu.

Neko će to uraditi kao Toma, smireno, neko kao servius i smireno i argumentovano, prelazeći preko arogantnog ismevanja, dok će neko sa druge strane to raditi kao ti, Slap, Antonija, ili moja malenkost, dok će neko, makar bio i van Crkve, na taj zadatak odgovoriti onako kako je to činio Taramama.


Jednostavno je brate, njima treba odgovoriti onako kako nam je to Bog dao da odgovorimo. Kako nismo svi isti, jer On nas nije stvarao na indiustrijskoj traci, svako od nas odgovara na blasfemije, sektašenje, aroganciju, oholost i hule, prave hule onako kako treba. Ako to njima ne odgovara, a i ne može im odgovarati, jer su u svom samovoiljnom slepilu zatvorili oči za istinu, nije niti može biti naš problem.

Dakle, da sumiram. Mogu oni da tvrde koliko im duša (u koju ne veruju) hoće da bilo ko od nas (koji hvala Bogu, ne odbacismo istinu zarad kulta žene udarene u glavu) hulimo i da glumataju inkvizitore. Nas to ne treba da dotiče jer pod jedan sa njima zajedničko nemamo ništa, pod dva mi ne bi trebali da priznajemo bilo kakav autoritet mišljenju, učenju, bilo čemu što dolazi od otpadnika.

Shodno tome, ponavljam. Ellen Gould Harmon White nije "prorok" od Boga, nego lažni prorok, njene objave nisu nikakav autoritet. Svako sleđenje istih je služenje Satani, a svako tumačenje Svetog Pisma po ključu njenih sledbenika je apostaza.


Ako je to za Marka, Laodikeju, Triploša, Kainosa, sve njih hula, ne zanima me. Adventisti nemaju nikakav autoritet da bilo koga optužuju za huljenje, jer su sami otelotovorenje apostaze i blasfemije.

Za razliku od njih, bilo ko od nas, bilo ovde na forumu, bilo van njega, kršteni smo u Oca-Sina-Svetoga Duha, U Isusa smo kršteni. A ne u Satanu "duha proroštva" otelotvorenog u liku i delu Ellen Gould Harmon White.

Dakle, ko je onda hula? Neko ko je kršten u Isusa, ili neko ko se krštava u smrtnu ženu i laž nazvanu "duh proroštva"? Ko huli na Svetog Duha, neko ko sledi veru koju je On objavio, ili neko ko Ga predstavlja lažovom koji juče govori jedno, danas drugo, a sutra će nešto treće?

Odgovor je jasan da jasniji ne može biti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Štoje to slagao ???????????

On DarthShone laze u svakom komentaru iznoseci neistine protiv Adventista.
I nije ni ni cudo sto je sebi dao nadimak "Darth Shone"

"Darth" po nekom liku iz filma ratovi zvezda Darthu Vaderu koji je pripadnik mracne strane i koristi mracnu silu.

Izraz "Shone" je tipicni nadimak ulicnog satrovackog govora koji je izmislio satanista Alister Krouli, koji je kreirao novi nacin govora izvrtanjem reci i njihovog redosleda, sto je neozbiljno za jednog Hriscanina.

Evo sta je slagao u poslednjih dva komentara.

Napisao je sledece:

1. "Doslovno Ellen Gould Harmon White je za njih "utješitelj", "paraklitos",

2. Upravo tako, mi verujemo Svetom Pismu, i verujemo u Boga a ne kao Pismolatori koji veruju u Pismo.


Sada ti meni Antonija odgovori.

Da li covek moze da se naziva Hriscaninom a da drugima pripisuje ovakve stvari?

A moji odgovori na ove njegove lazi glasi:

1. Adventisti ne veruju U pismo, jer pismo nije Bog, vec veruju da je pismo Bozja rec, i da je izvor istine.

2. Ellen White nije nikakav utesitelj ili PARAKLETOS, sto je biblijski naziv za Svetog Duha.


Ellen White je obicna zena koja je pisala u nadahnucu, i njene spise Adventisticka crkva naziva "SVEDOCANSTVA DUHA PROROSTVA" jer veruju da je Ellen White nadahnuo sam Bog i Sveti Duh u pisanju.

Spisima je dakle dat naziv svedocanstva Duha prorostva ili Duh prorostva, i odnosi se na Svetog Duha koji je govorio kroz Ellen White.

Pa kadje izvor istine zašto je onda izvrćete

Adventisti ne izvrcu rec Bozju, vec je svedoce u kontekstu, i njihovo ucenje se 100% zasnovano na bibliji, a to moze svako da proveri ako je iskren i istinoljubiv, i ne podleze ljudskim manipulacijama.

Upravo je suprotno, da rec Bozju izvrcu oni koji vade pojedinacne stihove da bi dokazali svoje tvrdnje, cesto ne uzimajuci druge prevode blize originalu.

Biblija se dakle sagledava u celini, a ne vadjenjem pojedinacnih tekstova, i ljudskim misljenjima i dogmama.

To ije prava vjera , vjerujemo u Boga ,i rjrči Božjoj

Da verujete Bogu i Bozjoj reci vi bi se njemu predali i znali bi sta je istina.

Ovako, vasa vera se zasniva na pesku ljudskih misljenja, predpostavki, i dogmama, koje nemaju veze sa pismom.

Jadna je vaša vjera , koji više vjerujete nekoj ženi nego Bibliji , a da negovorim o gomili njezinim nebiblijskim učenjima .

Adventisti ne veruju nikakvoj zeni, vec reci Bozjoj koju je iznosila i ta zena Ellen White je pisala na osnovu istine zapisane u Bozjoj reci.

Ne postoje nebiblijska ucenja Ellen White, vec je sve u skladu sa biblijom.

Žalim ali ovo je čista istina .

Na zalost, ili na radost, nema tu "i" od istine, vec si i ti prihvatila princip ostalih da iznosis neistine protiv Adventista i Ellen White.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Evo sta je slagao u poslednjih dva komentara.

Napisao je sledece:

1. "Doslovno Ellen Gould Harmon White je za njih "utješitelj", "paraklitos",

2. Upravo tako, mi verujemo Svetom Pismu, i verujemo u Boga a ne kao Pismolatori koji veruju u Pismo.


A moji odgovori na ove njegove lazi glasi:

1. Adventisti ne veruju U pismo, jer pismo nije Bog, vec veruju da je pismo Bozja rec, i da je izvor istine.

2. Ellen White nije nikakav utesitelj ili PARAKLETOS, sto je biblijski naziv za Svetog Duha.

Stvari uvijek valja provjeriti, pa provjerimo:

Adventisti sedmog dana - Vjerovanje br. 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Kao što možemo vidjeti u tekstu vjerovanja broj 18, Adventisti sedmog dana zaista vjeruju da im je Ellen White (njeni spisi) utješitelj. Dakle, nije ništa lagao Darth, nego neistinu iznosiš ti i lažno čovjeka optužuješ.
 
Natrag
Top