Priručnik za odbranu i zaštitu od zombija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Jao, Joco, pusti bre Saint Germana, da završimo sa slavljem, pa ćemo onda da razmišljamo o njemu. Šta si zapeo? Opusti se malo. wacko2
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Sram te bilo Joco, ništa ne čitaš, slavimo primanje Pyca u AZ. :acute:

Evo društvo, tvrdo sam se naradila, al’ sam vam svašta napravila, po svojim proverenim receptima:

thchefbetty.jpg

- pogačice sa čvarcima:

cvarci 2.jpg cvarci 4.jpg cvarci 5.jpg cvarci 6.jpg

- kiflice - razne:

kiflice3.jpg
kiflice7.jpg
kiflice8.jpg
kiflicesamaslinkama.jpg


- salčići:

salcici3.jpg
salcici4.jpg
salcici5.jpg
salcici7.jpg


- vanilice:

vanilice1.jpg
vanilice8.jpg
vanilice4.jpg


- krempite:

krempite1.jpg
krempite5.jpg
krempite2.jpg


- londoneri:

londoneri3.jpg
londoneri5.jpg


- još malo raznoraznih sitnih kolačića:

kolaci.jpg
kolacici.jpg
kolaiy.jpg


I naravno, specijalna torta za slavljenika ;)

bettyboopnoveltylarge.jpg


Šaljem vam po Pycu, a kakva je izjelica, ko zna šta će da vas dočeka...
'Ajd', pa se vidimo sutra!
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Druže ministre, moraćeš da proveriš sposobnos' one tvoje sekretaruše.
Da je ne bi ja isproveravala:butcher:
Poziv je uredno poslat sve sa čuturu i ono prase iz pasivni i zdravi krajevi!:lol:

I ja sam nešto spremila, samo za specijalne goste!:evil:
Da vi'š kako deluje- iz prve!:elf: Joooooj Zombovi gde ste da probamo odmah!?:blum3:

ftqbtt.jpg


Crvena draga, šta mi radiš? wacko2
Sad sam gladna! Ko da čeka sutra?:dntknw:
Druže Pyc ostavi malo i nama ovih đakonija!
Mlogo sam neurozna kad sam gladna!:hunter:I opasna!
Kalimerčice draga mogla bi da svrneš po mene?:buba_phone:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Sram te bilo Joco, ništa ne čitaš, slavimo primanje Pyca u AZ. :acute:

Evo društvo, tvrdo sam se naradila, al’ sam vam svašta napravila, po svojim proverenim receptima:

Pogledajte prilog 5331

- pogačice sa čvarcima:
- kiflice - razne:
- salčići:
- vanilice:
- krempite:
- londoneri:
- još malo raznoraznih sitnih kolačića:

I naravno, specijalna torta za slavljenika ;)

bettyboopnoveltylarge.jpg


Šaljem vam po Pycu, a kakva je izjelica, ko zna šta će da vas dočeka...
'Ajd', pa se vidimo sutra!

U dogovoru sa ostalim članovima najužeg rukovodstva AZ pokreta a na inicijativu ministra PYC-a iz Ministarstva za kulturu, uzaludna pitanja i zadnje rupe na sviralima (u daljem tekstu; Ministar za rupu) na video konferenciji održanoj 17. septembra 2010. godine, odlučeno je:

1. da se proslava povodom inauguracije druga PYC-a i postavljanja na dužnost Ministra za rupu zbog potrebe štednje i racionalnog korištenja sredstava iz budžeta AZ pokreta, objedini sa proslavom povodom inauguracije drugarice Marsovke na privremenu dužnost Ministra bez portfelja.

2. da se iz razloga štednje navedenih u tački 1. ove Odluke i zvanična proslava njenog rođendana održi u sklopu gore pomenutih inauguracija.

Sastanku su prisustvovali svi članovi rukovodstva AZ pokreta izuzev Milenčice koja je opravdano odsutna.

Kod Crvene sam se pojavio tačno u 22h kako mi je i rekla, neposredno pošto joj je čovjek otišao u treću. Odmah na ulazu u zgradu me je zapahnuo predivan slatki miris vanile koji se pojačavao kako sam se približavao njenim vratima. I pored otvorenih vrata u stanu je bilo izuzetno toplo jer je veći dio dana provela spremajući kiflice, pogačice i razne kolače. Rerna je gotovo neprekidno bila uključena. Zovnuo sam je iz predsoblja i ona se pojavila na kuhinjskim vratima golih ruku i ramena, opasana bijelom kuvarskom keceljom. Prostorija je bila puna kolača i ostalih đakonija koje je spremila za proslavu. Nevjerovatno koliku količinu je ta žena uspjela da napravi za tako kratko vrijeme. Malo po strani je stajala velika torta sa njenom figurom kao ukrasom. Zastao sam iznenađen tim brdom kolača dok mi nije rekla da sjednem za sto na kojem je već bila poslužena kafa. Sjeli smo jedno nasuprot drugoga i počeli neku bezveznu priču o vremenu i ne sjećam se više čemu. Gledao sam u njena gola ramena dok je ona bez prekida mljela o tome kako je imala neka dva recepta za kiflice, jedan od pokojne babe Ikonije, drugi od njene strine, kao dvoumila se po kojem da ih napravi, razlika je u nečemu... ne sječam se više šta je kazala. Usred te priče koja mi je glatko na jedno uvo ulazila a na drugo izlazila ona odjednom vrisnu i đipi sa stolice trčeći prema rerni.
Da u tom momentu nisam sjedio na stolici pao bih na glavu. Okrenuta i nageta nad otvorenu rernu ispod keceljice je imala samo haltere koji su pridržavali crne najlonke. Mislim da mi je pritisak istog momenta skočio na 200 dok sam gutajući knedle sa šoljicom prinjetom ustima blenuo u... rernu. Izvadila je vreo pleh, stavila ga na šporet, okrenula se prema meni i uz vragolast osmjeh me upitala:
"Šta je PYC, nešto si mi ubledeo"?
Zatim se ponovo okrenula prema šporetu vadaći pogačice iz pleha i slažući ih na tanjir dok sam ja pokušavao da dođem sebi mahinalno ispijajući na silu kafu, ne bi li izgledao što normalmije. Zatim sam uzeo ona dva gumena bombona ili šta već, što ih je servirala uz kafu umjesto ratluka i progutao ih. Imali su poružan ukus i nije mi jasno ko to još pored onakvog ratluka može jest uz kafu. Zatim je rekla da ide u kupatilo da se okupa a ja da na miru dođem sebi pijuckajući kafu.

Ovde ostavljam prazan prostor jer mi je već jednom rekla da mi je jezik ko u krave rep i da previše pričam. Ako bude htjela neka vam ona ispripovjeda šta se dešavalo do jutra.

____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

Kada me je probudila poslije samo sat i po sna, kafa je već bila skuvana i na stolu. Ovaj put je umjesto onih ružnih gumenjaka poslužila par londonera. Valjda vidjela i ona da mi se gumenjaci nisu dopali. Brzo smo popili kafu i ja sam počeo da tovarim u kola sve ono što je ona napekla prethodni dan. Onaj njen je trebao da dođe s posla pa smo požurili.

Evo sve sam donio osim što nisam odolio da ne načnem tortu. Prethodno veče sam ostao zadivljen njenim šarmom, blistavom inteligencijom, erudicijom i kulturnim ponašanjem... svjetska žena. Zbog toga sam za sebe odrezao onaj dio koji najbolje i najpotpunije odgovara osobinama koje sam upravo nabrojao... njenu guzu.

f51rw5.jpg

1glsah.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
235
Zdravo narode, ja stigla na proslavu. Vidim imate i nove članove. Čestitam na prijemu Marsovki i ovom malom PYC-u. Gde bre nađoste takva imena, kako bre žensku da zovem Marsovka? Jel imaš ti neko drugo ime il nadimak? Ovo mi nekako ne ide.

A ovaj PYC mi nikako ne ide preko jezika. Jel se to čita Pic ili Rus? Kako pišeš najbolje bi ti odgovaralo Prc. Mnogo si mi nešto šaren i drčan.

Ajd dobro sad je proslava pa neću više o tome. Evo ja donela pršut i švarcvald tortu, tu Ekus najviše voli, obožava višnje i šlag.

doml2q.jpg

2808vaw.jpg


Pozdravljam i tebe matori namčoru iz Velikog Bečkereka. Jel ti nosač aviona još uvek parkiran kod Ečke?

Kalimerčice dušo, šta ima kod tebe? Kako zdravlje, ljubav? Jel još voleš rebarca i slaninicu? Pazi se holesterola draga moja. Jedi više kupusa.

Crvena kako si mi ti? Tebe za ljubav bolje da ne pitam. Okitila se s tim srculima, odma se vidi da si zaljubljena. Sigurno opet u neku budalu. Taka sam ti ista, nikad pameti da dođem. Nama ženama uvek fali neki qu**c.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Hvala draga Piggy na dobrodošlici!
(''...možeš me zvati kako god hoćeš...'';-)whistle3 )
Što ti je lep pršuuut! Mmmm...:yea:
A tek tortaaa...:acute:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Radni narode bahanalije mogu da počnu. Sve priprame su temeljno i savjesno obavljene. Što se hrane tiče, mesa ima ko drva. Masakr papkara i njihovo naticanje na kolac je obavila ekipa mojih drugara na tri lokacije u mojoj blizini. Prasići su još juče ispečeni i već su prohlađeni za konzumaciju.

hwg5rd.jpg


Jagnjići i jarići su pripremljeni i nabijeni na ražanj ali će da budu pečeni tek kada stignete jer su jagnjetina i jaretina najbolje kada su vruće. Slika koju vidite je iz ranijeg perioda sa proslave povodom umlaćivanja jednog lokalnog zombeta prošle godine.

9fpnpk.jpg


Mimo ovoga pripremljena je i rolana prasetina bez kostiju, krmeća rebarca za roštilj i nešto malo krmenadli takođe za roštilj, tek tolko, da se nađe i razbije monotoniju.

m81sgg.jpg


Takođe u cilju razbijanja moguće monotonije pripremljeno je teleće i jagnjeće meso (odabrani komadi) za pečenje ispod sača.

34terkx.jpg


U predasima između prežderavanja mesom pripremio sam gibanice, proje i projare da se nađe za zanimaciju.

296gglk.jpg


Kao što vidite sve je isječeno i čeka vas.

2vu0y0h.jpg


Da vam se crevca ne bi smrsila od silnog mesa i da vam govanca ne bi bila pretvrda, kao prilog su napravljene, francuska i margarita salata, pečene paprike sa bijelim lukom ta osvježavajuće salate od sezonskog povrća, srpska, šopska i grčka. Za svaki slučaj ako dođe do zastoja u vašim crijevima spremio sam i Bekunis čaj, gorku so, ricinusovo ulje i klistiranje mlakom vodom. Nešto od ovoga će sigurno da vas pročepi.

16gx55y.jpg


Ako vam se ipak desi da pretjerate sa ićem i pićem ili ko što bi naš narod reko "ožderete se ko svinje"...

241s178.jpg


...da bi opterećujuće balastne materije i produkti vašeg metabolizma nesmetano i konforno napustili vaša crevca, mjehure a bogami kad prigusti i burage, na raspolaganju su vam tri wc-a od kojih je jedan kompletno opremljen svom komunikacionom opremom i vrlo brzom internet konekcijim. Drugi je sa stanovišta povezanosti sa spoljnjim svijetom nešto skromnije opremljen jer sadrži samo laptop sa brzom konekcijom. Treći tzv. čučavac je namjenjen onima koji pate od opstipacije jer položaj na njemu (položaj skijaša u skokovima sa skakaonice) obezbjeđuje najprirodnije pražnjanje zadnjeg crijeva i osjećaj lepršavosti poslije toga.

35izk41.jpg


Za piće nemoj da me pitate ništa jer ima sve. Četiri vrste piva, vina bijela i crna, zemljotres prepečenica, kajsijara, kobrovača, votka, konjak, viski, sokovi gazirani, negazirani... ima sve.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Pigice dušo, dobrodosla.gif ti nama nazad. Mnogo si nam nedostajala, samo da znaš. Čula sam da si imala upalu jajnika, kako si mi sad? Zna to da bude zeznuto, naročito ako na teren ideš pod punom opremom (čarapice, halteri, minići i slično). Čuvaj se, draga, molim te. Nemoj opet da nam nazebeš pa da te nema.
Što se ljubavi tiče, ma bolje da ti ne pričam. Onako, k'o i uvek, osim što me ovaj Pyc mnogo juri i napada u poslednje vreme, al' eto, uvuk'o mi se pod kožu. Čim ga malo izgrdim, on se umusi k'o dete, samo što ne zaplače. A ja, žensko k'o žensko, ne mogu da ga pustim da tuguje, i tako...
Pusti, nije baš sasvim čitav, valjda zato što stalno skakuće, pa mu u glavi nije baš sve kako treba, prošle noći kod mene progut'o 2 kondoma, jedva sam ga spasla da se ne zadavi. Šta da ti pričam... Kažem ti da je k'o dete...
A Marsovka je super. Stvarno nemam reči. I kao koleginica, i saborka. Biće od nje dobar AZ borac.
Fali nam Milenčica, nadam se da će se i ona uskoro vratiti.

Pyc, kol'ko se sećam, znaš šta pijem. Gde mi je piće? Daj mi ovde, da sednem malo da se ispričam s Pigicom, dugo se nismo videle.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top