Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad si već spomenula Taramanu i to sam hvala Bogu bio upravu kada sam Laodikeju upozoravao da ne razg. sa njim jer je to bacanje bisera ... i na kraju se pokazalo da sam upravu i da on nije za razg. Laodikeja ima jako lošu psihologiju ljudi i slabo procijenjuje ljude. Bacaop je bisere ... Laodikeja poznaje istinu, ali slabo poznaje sistem prevare i lažna učenja. Zato smatra da PC ne uči reinkarnaciju ili nije siguran.

Potrebno je poznavati istinu i sistem prvare.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne znamo kako će na vas delovati pogled na oči Svete Petke, jer gledate fotografiju, a ne originalnu ikonu. Ako želite i lično da se uverite u moć očiju ove svetiteljke, manastir je na samo 20 kilometara od Niša, otvoren je svakog dana od 10 sati ujutru, a zaključan samo ponedeljkom.

Zar ovo nije izopačenje religije? Šta je drugo, možda vas ne sviđa terminlogija. Možda je preoštra, ali u svakom slučaju je tačna.

Poziva nas ovaj čovjek da gledamo u oči. I to za vas nije demonsko?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ti znaš koliko sam ja učen i koliko nisam. U PC sam išao pa sigurno 20 godina.

Kud čoveče zaluta nakon dvadeset godina ?

Vjeruj mi postoji jedno mjesto tu blizu mene , koje sam ja osobno posjetila , trebalibi ga i vi posjetiti nećete se pokajati , toje prekrasno mjesto LEPAVINA .

Kako do Manastira Lepavina
Manastir Lepavina se nalazi u mestu Lepavini, opština Sokolovac, županija koprivničko-križevačka.

Do njega se može doći iz tri osnovna pravca: preko Zagreba, Varaždina ili Virovitice.

Ako se dolazi iz smera Zagreba, potrebno je ukljuciti se na autocestu prema Varazdinu, kasnije je potrebno odvojiti se za Vrbovec i kroz Vrbovec treba voziti glavnom cestom sve do benzinske pumpe gde se skrece levo prema Krizevcima. Lepavina je na 16. kilometru posle Krizevaca prema Koprivnici.

Ako se dolazi iz smera Beca, Graza, Maribora, najbolji put je od Maribora preko Ptuja za Varazdinu, pa prema Koprivnici. I onda u Koprivnici treba skrenuti desno prema Krizevcima. Lepavina je 15 km od Koprivnice.

Ako se dolazi iz Rep.Srpske ili Beograda, preko Zagreba i Vrbovca je najbrzi put, ali isto tako mozete:


1) preko Okučana, Pakraca, Daruvara, Bjelovara, Krizevaca za Lepavinu ili,

2) autoputem do Ivanić Grada, pa preko Kloštra, Lupoglava, Prikraja, Vrbovca i Križevaca do Lepavine.
mapa.jpg


pogledajmo jedno svedočanstvo
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/XzLAXbWL720" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Feljton o isceljenjima pred čudotvornom ikonom Presvete Bogorodice Lepavinske u koprivničkom listu "Mali Podravski"

Brojna svjedočanstva o iscjeljenima u manastiru nedaleko od Koprivnice. "mali Podravski" od ovoga broja - uz posebno odobrenje igumana lepavinskog manastira, oca Gavrila-u nastavcima objavljuje svjedočenja vjernika koji su ozdravili nakon posjete manatiru i susreta sa Bogorodičinom ikonom.

Izvor: časopis "mali PODRAVSKI"

Kratko o MANASTIRU i IKONI PRESVETE BOGORODICE

- Manastir je1941. godine zapusteo, jer su monasi bili proterani, a 1943. je doziveo razaranje, kada ga je bombardovala nemacka avijacija. Na crkvu su pale tri granate, od kojih je jedna probila krov i unutra eksplodirala. Skoro sav crkveni inventar
Bogorodica.gif
je bio unisten, pa tako i prelepi ikonostas, remek-delo ranog srpskog baroka. Ikona Presvete Bogorodice je cudom Bozjim ostala neostecena, ali se posle rata dugo o njoj nije nista znalo. Pronadjena je tek 1967. godine. Dok je nesto trazio medju zabacenim stvarima na tavanu Zagrebacke mitropolije, tadasnji nastojatelj lepavinskog manastira o. Simeon (Sakulj) ugledao je cudotvornu ikonu. Ne zna se ko ju je i kada doneo u Zagreb i ostavio gore na tavanu. Tada je bila predana na restauraciju i na Veliku Gospojinu 1969. godine vracena je u manastir. Bila je sluzena sveta arhijerejska liturgija i tom prilikom je Presveta Bogorodica velikim cudom oglasila vernom narodu Svoj povratak u svetovavedenjski hram manastira Lepavine. Za vreme citanja molitava pred cudotvornom ikonom jedan gluvonemi decak je zaspao na amvonu, a kad se probudio prisao je mami i progovorio: "Mama, mama!".






Presveta Bogorodica rado prima i uslisava molitve svih ljudi bez obzira kojoj vjeri pripadali , možda i tebe vrati majki CRKVI u kojusi išao dvadeset godina
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Zašto bi bilo koji čovek ignorisao jedinog posrednika između Boga i ljudi...

1Ti 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ja znam da je kod vas jedan isti duh. Kako može Marija da prima molitva kada nije Bog?
Samo se vi izrugujte Bogorodici ,kad vas stigne Božja kazna biće vam kasno .

Piše u Bibliji "Izađi narode moj...
Točno piše samo što vi to pogrešno tumačite
Iako vi adventisti niste toliko nasrtljivi kao jehovni svedoci ,ipak ćete iskokistiti svaku priliku da nekoga obratite ,i nametnete tobož vašu istinu . Vi kao nekadašnji pravi kršćanin nasjeo si na njihove bajke . Pravi kršćani nema potrebe dase vraćaju na stari zavjet ,i daimga neko nameće .
Pošto velite dase treba držati starog također sledeće piše u Bibliji:


"Izvedi psovača iz tabora. Potom svi oni koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda neka ga sva zajednica kamenuje." (Lev 24,14)

"Ali ako je to goveče i prije bolo, a njegov vlasnik, iako opominjan, nije ga čuvao, pa ono usmrti čovjeka ili ženu, neka se to goveče kamenuje; a i njegov se vlasnik ima pogubiti." (Izl 21,29)

"Tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti." (Lev 24,16)


Kad bismo ovo primjenili koliko bi vas Adventista bilo kamenovano?
Kako kaže sv. Petar, "ni oci naši ni mi ne mogosmo nositi". Stoga, ponovno upozorenje - NE BUDIMO NAIVNI!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko želi Isusa pronaći će ga, i istinu neće žrtvovati radi službe čoveku i zemaljskim institucijama..

Ključno pitanje je "da li želimo Isusa?"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo se vi izrugujte Bogorodici ,kad vas stigne Božja kazna biće vam kasno .

Mi se "izrugivamo" vašoj nakaradnoj nauci.

Točno piše samo što vi to pogrešno tumačite

Pa kako drugačije da se tumači nego da se izađe iz lažne crkve.

Iako vi adventisti niste toliko nasrtljivi kao jehovni svedoci ,ipak ćete iskokistiti svaku priliku da nekoga obratite ,i nametnete tobož vašu istinu .

Pa zar nisu apostoli širili istinu?

Vi kao nekadašnji pravi kršćanin nasjeo si na njihove bajke .

Šta je bajka što govroe da je subota 7. dan. Znači tebi je Biblija bajka.

Pravi kršćani nema potrebe dase vraćaju na stari zavjet ,i daimga neko nameće .

U originalu i ne stoji SZ nego Tanah. Klasična zloupotreba izraza SZ kao da je to nešto što je prevaziđeno. Kako onda RKC ima sveštenstvo iz SZ. Licemjerje može sveštenstvo i odore a ne može subota i svinjetina.

Pošto velite dase treba držati starog također sledeće piše u Bibliji:

A vi se držite odora. Imate svešteničk odore.

"Izvedi psovača iz tabora. Potom svi oni koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda neka ga sva zajednica kamenuje." (Lev 24,14)

"Ali ako je to goveče i prije bolo, a njegov vlasnik, iako opominjan, nije ga čuvao, pa ono usmrti čovjeka ili ženu, neka se to goveče kamenuje; a i njegov se vlasnik ima pogubiti." (Izl 21,29)

"Tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti." (Lev 24,16)

Nisi čitala Hamurabijev zakonik ili makar jedan njegov dio. I naravno miješaš građanske zakone sa moralnim. Pa Izrael je bio država. Nikakvo čudo smrtna kazna ima u USA, Kini itd.

Kad bismo ovo primjenili koliko bi vas Adventista bilo kamenovano?

Ni ne znaš svrhu tih zakona u starom Izraelu, kao što i ne znaš da su ti zakoni bili ukinuti kada je Izrael bio okupiran. I dokaz da vi ne slijedite Isusa koji je zaštitio bludnicu od takvih. I dokaz da je RKC pobila milione dakle vi ste ubijali iako je to zabranjeno.

Kako kaže sv. Petar, "ni oci naši ni mi ne mogosmo nositi". Stoga, ponovno upozorenje - NE BUDIMO NAIVNI!

O tome je rekao Isus "NI JE TE NE ODUĐUJEM".

Pošto si katolkinja imam za tebe informaciju da je u Portugalu prije više decenija bio zemljotres u Lisabonu. Pobio je sve vjernike u crkvi u Lisabonu, a kafane i kupleraji su ostali čitavi.

Što je dokaz stiha da će prije kurve i carnici ući u castvo nebesko nego licemjeri.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Mi se "izrugivamo" vašoj nakaradnoj nauci.
Samo izvolite licemeri . Biblijski citat:"Teško vama, književnici i fariseji, licemeri, što prohodite more i kopno da stvorite jednog sledbenika, i kad to postane,činite ga sinom paklenim, dvaput gorim od sebe."

Pa zar nisu apostoli širili istinu?
Vid molimte vise smatrate apostolima .Biblijski citat:"Pazite da pravdu svoju ne činite pred ljudima samo da bi vas oni videli, jer za to nema nagrade od oca svoga.

Šta je bajka što govroe da je subota 7. dan. Znači tebi je Biblija bajka.
Zašto izvrćeš nisam rekla daje Biblija bajka .Biblijski citat :"Teško vama, književniici i fariseji, licemeri, što dajete desetak od nane, kopra i kima, a ostaviste što je pretežnije u Zakonu, pravdu, milosrdje i veru; ovo je trebalo činiti, a ono ne ostavljati. Slepe vodje, koji cedite komarca, a kamilu gutate."

U originalu i ne stoji SZ nego Tanah. Klasična zloupotreba izraza SZ kao da je to nešto što je prevaziđeno. Kako onda RKC ima sveštenstvo iz SZ. Licemjerje može sveštenstvo i odore a ne može subota i svinjetina.
Ko o čemu ti o glupostima . Biblijski citat:"
Teško vama književnici i fariseji , licemeri, što ste kao okrečeni grobovi, koji spolja izgledaju lepi, a iznutra su puni mrtvačkih kostiju i svake nečistoće. Tako se i vi spolja pokazujete ljudima pravedni, a iznutra ste puni licemerstva i bezakonja.

A vi se držite odora. Imate svešteničk odore.
Vise samo držte Jelene , jedna pjesma samo za tebe[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/NPAKLkKmCjU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Nisi čitala Hamurabijev zakonik ili makar jedan njegov dio. I naravno miješaš građanske zakone sa moralnim. Pa Izrael je bio država. Nikakvo čudo smrtna kazna ima u USA, Kini itd.
Jasam citirala Biblijske citate , a što ti radiš ?
Pošto si katolkinja imam za tebe informaciju da je u Portugalu prije više decenija bio zemljotres u Lisabonu. Pobio je sve vjernike u crkvi u Lisabonu, a kafane i kupleraji su ostali čitavi.

Što je dokaz stiha da će prije kurve i carnici ući u castvo nebesko nego licemjeri.

Jesam i sretna sam zbog toga ,i nebi izdala vjeru svoji pra pra djedova kao neki ,i dame vešaju .To što lupetaš gluposti toje tvoj problem . Biblijski citat:"Dajte i dace vam se; dobru meru, nabijenu, stresenu, prepunu, dace u vaše narucje; jer kakvom merom merite, onakvom ce vam se odmeriti
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Laodikeja ima jako lošu psihologiju ljudi i slabo procijenjuje ljude. Bacao je bisere ...

Glavno da ti poznajes psihologiju i mene si procenio :)
Svaka ti cast :)

Laodikeja poznaje istinu, ali slabo poznaje sistem prevare i lažna učenja. Zato smatra da PC ne uči reinkarnaciju ili nije siguran.

Potrebno je poznavati istinu i sistem prvare.

Uh, pa ti sve znas :)

Mi se "izrugivamo" vašoj nakaradnoj nauci.

Isti si ko Taramana, i onda njega osudjujes.

Ja se nikom ne "izrugivam", mislis li da bi trebalo???
 
Natrag
Top