Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Za sve one koji hrabro govore nepopularnu istinu nasuprot bezbrojnim lažima i zabludama poslednjih dana...

Anger that Works


Have you ever been angry? Of course, who hasn't been, right?! How do you express your anger? What drives your anger? Is all anger wrong? The Bible has a lot to say about anger. In fact, upon closer examination you may discover that anger is a revelation of who rules your heart. It is a revelation of our moral compass. Getting to the bottom of what angers us enables an intelligent repentance toward God. So what does your anger reveal about your heart orientation?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ali postoji još jedno pitanje koje danas treba da privuče pažnju crkava. Apostol Pavle je izjavio da će svi »koji žele pobožno da žive u Isusu Hristu biti gonjeni«. ***2. Timotiju 3, 12. Zašto onda izgleda da je progonstvo skoro prestalo? Jedini razlog je taj što se crkva prilagodila svetu, te ne izaziva nikakvo protivljenje. Vera naših dana nema više onaj čisti i sveti karakter koji je obeležavao Hrišćansku veru u vreme Isusa Hrista i apostola. Hrišćanstvo izgleda tako popularno u svetu samo zbog svog kompromisa s grehom, zbog toga što se na velike istine Božje Reči gleda tako ravnodušno, i što ima tako malo prave pobožnosti u crkvi. Čim se verni vrate veri i sili apostolske crkve, opet će oživeti duh progonstva i oganj gonjena će se ponovo raspaliti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Brate Tripo41,

Nemoj dozvoliti da te iko ili išta ućutka.

Verujem da će brat Tripo41 da na osnovu ličnog osvedočenja i svog razumevanja Pisma da donese pravu odluku na koji način iznositi istinu. Jer iznošenje istine je potrebno i neophodno. Amin. Ali moramo i znati na koji način da je iznosimo.Amin. Sotona najviše voli i želi da one koji poznaju istinu ako već ne može da tu istinu sakrije onda da pokuša da iscenira to da sluge Božije možda koriste rečnik ovog sveta u iznošenju istine. Setimo se da Mojsije zbog jedne jedine pogrešnje reči nije ušao u obećanu zemlju. To je bio znak da sluga Božiji koji treba da iznosi istinu ima veliku odgovrnost za svaki svoj postupak. To moramo imati na umu. Ne smemo istinu iznositi na način na koji to Bog ne bi želeo. Setimo se da su Aronovi sinovi bili kažnjeni i usmrćeni samo zato što su zamenili kadionice. Samo toliko:). Pa, nije neki veliki greh, zar ne? E pa u Božijim očima je to veliki greh jer "onima kojma je mnogo dano od njih će se mnogo tražiti". Zato neka nam pred očima uvek bude svečana opomena da iznošenje veličanstvenih Božanskih istina ne sme bude umrljano nikakavim ovosvetskim načinom iznošenja ili duhom koji nije u skladu sa tim istinama.

Naravno, ja brata Tripa41 svakako ohrabrujem da iznosi istinu ali samo ukazujem da je istina "veličanstvena" i imajmo to na umu kako sa ovim moćnim "duhovnim oružjem" rukujuemo. Sve je važno. Bratu Tripu41 želim svaki duhovni napredak i nastavak sa kvalitetnim diskusijama. Takođe to želim i bratu Miretu000 i svima ostalima. Naravno i meni nedostojnom:).
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Beskrajne debate u kojima se mnogo govori a ništa se ne zaključuje, nasuprot hrabrom propovedanju istine svakako da se razlikuje baš kao što je oštar kontrast između pravde i napravde!

Oni koji se usude da kažu jednostavnu istinu biće ukoreni od svih!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Tačno od vas ne mogu ništa zdravorazumski naučiti. Toliko sam išao u crkvu i da nigdje nisam bio ukoren za svoje grijehe. Vrlo malo skoro ništa. To nije crkva Božja. Prava crkva ukorava ljude za grijehe.

Ukorava za grehe i stalno to cini, i zato je ovo cista laz, kao i da ne poucava. Poucava one koji to zele, kojima treba pomoc u raumevanju(koji su iskreni i traze pomoc), a ne da nekom ''soli pamet'' kao vi. To sto vi radite je ''ubedjivanje'' a ne ''poucavanje''. To je bukvalno ''prisiljavanje'' i ''silovanje uma'' da neko prihvati ''vase tumacenje'', jer ''sto puta ponovljena laz se urezuje u um'' i tesko je odatle izbaciti, kao sto vidimo ovde na forumu.
Al sta da radimo kad ljudi vole da im neko ''golica usi'' pricicama..

Crkva to ne radi, ljudi imaju Bibliju, mogu sami da procitaju, i ona je sama po sebi razumljiva onima koji zele spasenje..
Dok onima kojima su sekte silovale um, crkva lepo objasni..

Ti nikada ne bi bio adventista, da ti oni ''nisu silovali um''. Citajuci samostalno Bibliju, ti nikada ne bi otisao protestantima, covek razume sta je istina, i koja je crkva prava, jednostavnim citanjem, ali kad ti neko ''siluje um lazima''( i propagandom) , onda samo vidis ''sliku koju su ti tumaci urezali u um''.

Da si ti iskren, i da ponos ne vlada tobom, ti bi lepo otisao u crkvu i zatrazio pomoc.
Bog svoju istinu ''ne namece nikom'' i ''ne siluje um'', vec je sve na dobrovoljnoj osnovi.

A to sto vi nazivate ''poucavanjem'' nije pouka, vec vi Bibliju koristite kao prirucnik, kojom dokazujete svoje ideje, to vi radite..

Verujem da će brat Tripo41 da na osnovu ličnog osvedočenja i svog razumevanja Pisma da donese pravu odluku na koji način iznositi istinu....sotona najvise voli da iscenira to da sluge Božije možda koriste rečnik ovog sveta u iznošenju istine..

Upravo ovakav duh, duh pobune, je i pokrenuo protestantizam, gde nema lepe reci, niti zelje da se razume istina, da se pita, vec je u pitanju bila pobuna.. Protestanti su grmeli sa propovedaonica kako je ''blizu kraj sveta'' , i kako je ''papa sam djavo''. I ja ne znam sta ocekivati od takvih, nego ruzne reci..

U vezi nacina iznosenja istine, tu si u pravu.
SudNarodima rece da je opravdano reci: "zmije i porodi aspidini''?
Ali to moze da kaze samo prorok, ili sam Gospod Isus Hristos koji poznaje srce i um, a ne mi..

Pavle je rekao, da kada poucavamo, da pazimo da i ''sami ne budemo iskusani'':

"Vi duhovni ispravljajte takvoga duhom krotosti, čuvajući sebe da i ti ne budeš iskušan."

A na drugom mestu kaze: ''neka svaka vasa rec bude soljem zacinjena''.

Ko se toga pridrzava?

NIKO!

Svi su pali na ovome, i ja sam..
Neka mi Bog oprosti..

Molim za oprostaj one kojima sam uputio ostre reci, pomislio sam da je to dobro da se takva osoba malo ''trgne''.
Ali to me ne opravdava..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, sledeći biblijski tekst ruši celu tvoju postavku.

"Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?
A kako će propovedati ako ne budu poslani? Kao što stoji napisano: Kako su krasne noge onih koji donose glas za mir, koji donose glas za dobro!
Ali svi ne poslušaše jevanđelje: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom"
( Rimljanima 10. 13 - 17 )

Ljudi umiru u grehu i bezakonju, mladi u svojoj nesvesnosti čine po svojim telesnim strastima na štetu sebi i drugima, starci i starice umiru u svojim krevetima - često bolesni i nepokretni, bez videla koje bi dobili da su oni koji imaju svetlost istine ažurniji, da im odnesu reč Hristovu koja je život čoveku.

Pitanje je "zašto je crkva tako neosetljiva za duhovne potrebe ovog sveta???"







 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Svi su pali na ovome, i ja sam..
Neka mi Bog oprosti..

Molim za oprostaj one kojima sam uputio ostre reci, pomislio sam da je to dobro da se takva osoba malo ''trgne''.
Ali to me ne opravdava..



Zato imamo novu šansu. Neka nam svima Bog u tome pomogne.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Nije problem to što grešite protiv mene i braće. Niko vam to neće zameriti.

Problem je zapravo mnogo veći, a to je prihvatanje zablude i ljubav prema laži. Ta ljubav prema laži navodi čoveka da napada istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Zaista je zabluda koja izvrće istinu nešto strašno!

Greh je strašan princip! Uništiće odnos ljubavi.

Neminovno mora doći do sukoba između onih koji nepokolebljivo slede Hrista i uzdižu Božji zakon i svih onih koji slede Sotonu prihvatajući njegove laži.
 
Natrag
Top