Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Kao što smo videli Bog je sam napisao 10 zapovesti na kamenu...

Grešnici koji se kaju za svoje grehe, prihvatiće dar Božji...

Joh 3:16 Jer, Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina da niko ko u njega veruje ne propadne, nego da ima večni život.

I neće više mučiti Isusa Hrista ponavljajući grehe kršeći Božji zakon.

Heb 10:26 Jer, ako namerno grešimo pošto smo spoznali istinu, onda više nema žrtve za grehe,
Heb 10:27 nego samo strašno iščekivanje Suda i žestine ognja koji će proždreti Božije protivnike.
Heb 10:28 Ko odbaci Mojsijev zakon, bez milosti se pogubljuje na osnovu svedočenja dvojice ili trojice svedoka.
Heb 10:29 Zamislite koliko će goru kaznu zaslužiti onaj ko pogazi Sina Božijega i nečistom smatra krv saveza kojom je posvećen, i ko uvredi Duha milosti!
Heb 10:30 Jer, mi znamo Onoga koji je rekao: "Moja je osveta, ja ću uzvratiti", i: "Gospod će suditi svom narodu".
Heb 10:31 Strašno je pasti u ruke Boga živoga!
Heb 10:32 Sećajte se onih prvih dana kada ste, tek prosvetljeni, podneli tešku borbu punu stradanja.
Heb 10:33 Ponekad ste bili javno izvrgnuti poruzi i nevoljama, a ponekad ste stajali rame uz rame s onima s kojima se tako postupalo.
Heb 10:34 Saosećali ste sa sužnjima i s radošću ste primali otimanje vaše imovine, znajući da imate bolje i trajno imanje.
Heb 10:35 Ne odbacujte, dakle, svoje pouzdanje - doneće vam bogatu nagradu.
Heb 10:36 Jer, potrebna vam je istrajnost da izvršite Božiju volju i primite ono što je obećao.
Heb 10:37 Jer, još malo, vrlo malo, "i doći će Onaj koji dolazi, neće zakasniti.
Heb 10:38 Moj Pravednik će živeti od vere. A ako odstupi, neću biti njime zadovoljan."
Heb 10:39 Ali, mi nismo od onih koji odstupaju, pa propadaju, nego od onih koji veruju i spasavaju se.

1Jn 4:8 A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.

Ljubav prema Bogu se iskazuje potpunom promenom i usklađivanjem sa svim što je Bog rekao.

Kako može čovek da voli Boga a da stalno krši zapovesti koje regulišu njegov odnos sa Bogom?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Jasno je da postoje ljudi koji prihvataju lažnu religiju.

Na žalost, ljudi biraju lažnu religiju zato što se zapravo ne kaju za grehe.

A samim tim pokazuju da nemaju ljubav prema Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
U pokajanje zbog greha uključeno je i odvajanje od njega. Mi nećemo odbaciti greh ako ne uvidimo njegovu izopačenost; sve dok se naše srce ne odrekne greha, u našem životu neće biti nikakve stvarne promene.

Mnogi ne uspevaju da spoznaju pravu prirodu pokajanja. Oni žale što su grešili i naoko se čak menjaju, ali samo zato što se boje da će zbog svojih zlih dela morati da trpe. To nije pokajanje u biblijskom smislu. Oni se žale na patnje umesto na greh. Takav je bio i Isavov bol kad je shvatio da je zauvek izgubio prvenaštvo. Valam, prestravljen od anđela koji je stajao na njegovom putu sa isukanim mačem, priznao je svoju krivicu da ne izgubi život; ali tu nije bilo istinskog kajanja zbog greha, nije bilo promene namera, nije se pojavila odvratnost prema zlu. Juda Iskariotski uzviknuo je pošto je izdao svog Gospoda: “Ja sagreših što izdadoh krv pravu!” (Matej 27,4)

Priznanje se otelo njegovoj grešnoj duši pod nepodnošljivim pritiskom savesti o krivici i u strašnom očekivanju osude. Posledice koje su mu pretile ispunjavale su ga užasom, ali u njegovoj duši nije bilo duboke žalosti koja slama srce, nije žalio što je izdao neokaljanog Božjeg Sina i što se odrekao Sveca Izrailjevog. Dok je podnosio Božje kazne, faraon je priznavao svoj greh da bi izbegao dalje kažnjavanje, ali je nastavljao da prkosi Nebu čim bi zla bila zaustavljena. Svi ovi jadikovali su zbog posledica greha, ali ih nije obuzimala žalost zbog samog greha.

Kad se srce pokori uticaju Božjeg Duha, savest se budi, i grešnik raspoznaje ponešto od dubine i svetosti Božjeg Zakona, koji je temelj Njegove vladavine i na Nebu i na Zemlji. “Videlo istinito koje obasjava svakoga čoveka koji dolazi na svet” (Jovan 1,9) rasvetljava tajne odaje duše, i sakrivena dela tame izlaze na videlo. Osvedočenje obuzima um i srce. Grešnik postaje svestan Božje pravednosti i oseća užas da se pod teretom svoje krivice i poročnosti pojavi pred Onim koji ispituje srca. On vidi Božju ljubav, lepotu svetosti, radost čistote; čezne da bude očišćen i dostojan veze sa Nebom.

Davidova molitva posle pada pokazuje kako izgleda prava žalost zbog greha. Njegovo pokajanje bilo je iskreno i duboko. U molitvi nije ulagao napor da umanji svoju krivicu; nije izražavao želju da izbegne kaznu koja mu je pretila. David je uvideo veličinu svog prestupa; shvatio je da je ukaljao svoju dušu; gnušao se svoga greha. Nije se molio samo za oproštenje već za očišćenje srca. Čeznuo je za radošću svetosti - za obnavljanjem sklada i zajednice sa Bogom. Ovako je progovorio:

“Blago onome, kojemu je oproštena krivica, kojemu je greh pokriven.
Blago čoveku kojemu Gospod ne prima greha i u čijem duhu nema lukavstva.”
Psalam 32,1.2.

“Smiluj se na me, Bože,
po milosti svojoj,
očisti bezakonje moje,...
i greh je moj jednako preda mnom,...
Pokropi me isopom, i očistiću se;
umij me, i biću belji od snega,...
Učini mi, Bože, čisto srce, i duh prav ponovi u meni.
Nemoj me odvrgnuti od lica svojega,
I Svetoga Duha svojega nemoj uzeti od mene.
Vrati mi radost spasenja svojega,
i duh vladalački neka me potkrepi,...
Izbavi me od krvi, Bože, Bože,
Spasitelju moj,
i jezik će moj glasiti
pravdu Tvoju.”
Psalam 51,1-14.

Pokajanje kao što je ovo nadmašuje našu moć, mi ne možemo da ga postignemo, već ga dobijamo jedino od Hrista, koji se uzdigao u visine i dao dare ljudima.

Upravo ovde mnogi greše i zato ne dobijaju pomoć koju Hristos želi da im da. Oni misle da ne mogu da pristupe Hristu ako se prvo ne pokaju i da ih pokajanje prethodi oproštenju greha; jer samo slomljeno i skrušeno srce oseća potrebu za Spasiteljem. Ali, mora li grešnik da čeka na pokajanje da bi tek onda mogao da dođe Isusu! Sme li pokajanje da se podiže kao prepreka između grešnika i Spasitelja?

Biblija ne uči da grešnik mora da se pokaje pre nego što posluša Hristov poziv: “Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti!” (Matej 11, 28) Sila koja dolazi od Hrista vodi pravom pokajanju. Petar je ovo objasnio Jevrejima kad je rekao: “Ovoga Bog desnicom svojom uzvisi za Poglavara i Spasa, da da Izrailju pokajanje i oproštenje greha.” (Dela 5, 31) Mi se ne može pokajati bez Hristovog Duha koji budi našu savest kao što ni oproštenje ne možemo dobiti bez Hrista.

Hristos je izvor svake dobre pobude. On jedini može u srce da usadi neprijateljstvo prema grehu. Svaka želja za istinom i čistotom, svako osvedočenje u našu sopstvenu grešnost, dokaz je da Njegov Duh deluje na naša srca.

Isus je rekao: “I kad ja budem podignut od zemlje, sve ću privući k sebi.” (Jovan 12,32) Hristos mora da se otkrije grešnuku kao Spasitelj koji umire za grehe sveta; i dok gledamo Božje Jagnje na krstu na Golgoti, tajna otkupljenja počinje da se otkriva našem umu i Božja dobrota počinje da nas vodi na pokajanje. Umirući za grešnike, Hristos je pokazao nepojmljivu ljubav; i dok grešnik posmatra tu ljubav, ona omekšava njegovo srce, utiče na um i čini ga krotkim.

Istina je da se neki put ljudi postide svojih grešnih puteva i odvacuju neke svoje zle navike i pred nego što postanu svesni da su privučeni Hristu. Ali kad god ljudi pokušavaju da se poprave sa iskrenom željom da čine dobro, pokreće ih Hristova sila. Na njih deluje uticaj kojeg nisu ni svesni, savest se budi, i u životu dolazi do vidljive promene. I kad ih Hristos privuče da gledaju Njegov krst, da posmatraju Onog kojeg su njihovi gresi prikovali, tada se zapovesti upisuju u njihovu savest. Otkriva im se sva zloća njihovog života, greh koji se duboko ukorenio u njihovu dušu. Počinju da razumevaju ponešto od Hristove pravednosti i uzvikuju: “Šta je onda greh kad je bila potrebna takva žrtva za otkupljenje njegovih robova? Zar je stvarno bila potrebna sva ta ljubav, sve to trpljenje, sve to poniženje, da mi ne poginemo već da imamo život večni?”

Grešnik može da se odupre toj ljubavi, može da odbije mogućnost da bude privučen Hristu; ali ako se ne bude opirao, Isus će ga privući; poznavanje plana spasenja dovešće ga do podnožja krsta, punog pokajanja zbog grehova koji su prouzrokovali patnje dragog Božjeg Sina.

Deo poglavlja Pokajanje iz knjige Put Hristu, Ellen White
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Kao što smo videli Bog je sam napisao 10 zapovesti na kamenu...

Neoborivi dokaz je ono što je Tvorac napisao svojim prstom na kamenu!

Exo 31:18 I izgovorivši ovo Mojsiju na gori sinajskoj, dade mu dve ploče svedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim.

Exo 32:15 Tada se vrati Mojsije, i siđe s gore sa dve ploče svedočanstva u rukama svojim; i ploče behu pisane s obe strane, otud i odovud pisane.
Exo 32:16 I behu ploče delo Božje, i pismo beše pismo Božje, urezano na pločama.

Kakve veze ima sto je Bog ''napisao''?
Pisao je i Hristos po prasini ''grehe'', jesu li gresi vecni?

Napisao je Bog ''prstom svojim'' i znak na Kainu da ga ''ne ubije ko ga udesi''.

Ovo nije argumenat..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Kakva je to religija koja uči ljude laž?

Kakvo je to hrišćanstvo koje uči ljude da ne treba da poštuju jednu ili više Božjih zapovesti?

To je lažno hrišćanstvo!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Kakva je to religija koja uči ljude laž?

Kakvo je to hrišćanstvo koje uči ljude da ne treba da poštuju jednu ili više Božjih zapovesti?

To je lažno hrišćanstvo!

Mozes li ti uopste razgovarati sa mnom, kazi mi?
Zaista, stavicu te na ignor, ja ne zelim citati postove koji nemaju znacenje..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Postoje ljudi koji vole greh!

Postoje ljudi koji neće da ostave greh!

Postoje ljudi koji će braniti laž do svoje smrti!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Zato što ljudi vole greh, zato postoje lažne religije!

U susretu sa pravom religijom, svi oni koji ne žele da ostave greh biće nadahnuti palim anđelima da progone istinu i one koji je prenose. Oni će kao i njihov otac upotrebiti svo svoje umeće i znanje da bi ratovali protiv onih koji drže sve Božje zapovesti.

Evo ko je meta Sotone (aždaje) i svih njegovih sledbenika...

Rev 12:17 Aždaja se razgnevi na ženu pa ode i povede rat protiv ostalih njenih potomaka - onih koji se drže Božijih zapovesti i imaju Isusovo svedočanstvo
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top