Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma necu odgovarati na kojestarije...

Naravno da nećeš jer vi pravosl. ćete ispuniti svaki stih iz Biblije u negativnom kontekstu. Tako i ovaj.

Luka 21,15Jer ću vam ja dati usta i premudrost kojoj se neće moći protiviti ni odgovoriti svi vaši protivnici.

A svaku istinu ste izvrnuli.

1. Vaskrsenje Isusa izvrnuto vjerovanjem u zagrobni život.
2. Klanjaju se idolima
3. Psuju Boga (većina)
4. Stepen razvoda 25% brakova
5. Abortus vrlo visok.
6. Omladina hedonistička.
7. Mrze subotu i Božji zakon.
8. Paganska hodočašća.
9. Meditacija i misticizam.
10. Vjerovanje u reinkarnaciju. Duša ide gore pa se vraća dole u tijelo.
11. Magijsko shvatanje pričešća i drugih obreda.
12. Jedu nečistu hranu.
13. štite vladike pedofile i vladike pedofili.
14. Kradu pare iz svojih hramova (pojedinci)
15. Napravljen biznis od vjere. uzimanje para za prskanje, vjenčanja, sahrane itd.
16 Nikoga skoro ne ukoravaju za grijeh.
17. Podržavanje ratnih zločinaca i činjenje zločina (u 2. Sve. ratu)
18. Miješanje u politiku, dakle KURVANJE sa politikom.
19 Podrška nacionalizmu.
20. Mržnja prema drugima i to sa javnim propovijedima.

E to je PC, naravno čast izuzecima kojih je jako malo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Pozdrav Tripo 41. Želeo bih ti uputiti jedan predlog. Naravno, ti si revnostan Adventista i to se vidi u tvojim tekstovima. Želiš da obdraniš istinu i to je izuzetno lepo. Moj savet i predlog za tebe je da u odbrani istine budemo blagi, bratski nastrojeni prema drugoj strani baš kao što kaže Pismo. I ja diskusutujem sa bratom Miretom000, samo bih voleo lično, zarad odbrane istine da pokažemo jednu uzdržljivost od teških reči, i optužbe druge strane. Možda i Mire000 nekada posegne za teškim rečima i osudom ali imajmo u vidu da je on sam ovde koji brani Pravoslavlje tj. ovu opciju Hrišćanstva, drugih nema da mu pomognu. Zato a i iz razloga potrebe da istina koja se iznosi mora imati i na delu svoju vidljivu formu kroz birane reči i blagost moj apel i tebi i sebi i drugima je da pokušamo u jednom Hrišćanskom i ljubaznom tonu da razgovaramo, da branimo istinu a u isto vreme da ne optužujemo drugu stranu u smislu ukazivanja na motive zašto ta strana piše to što piše. Znam da je manir nekih sa druge strane da besomučno optužuju(ne mislim na Mireta000 nego na druge pravoslavce-lično iskustvo) ali mi istinu treba da branimo biranim rečima sa ljubaznošću i snagom argumenata.

Zato skoncentrišimo se u odbranu istine, nemojmo previše osuđivati druge, i gledati u njihovo dvorište već skoncentrišimo se na Bibliju i odbranu njenih istina. Moj savet i dobra namera sve u cilju boljeg prezentovanja istina Svetog Pisma.

Svako dobro u Gospodu. Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da odgovorimo na ovo.


Gde u Novom Zavetu imas:

1.) Upotrebu odora prilikom krstenja(uzeli ste katolicke odore)

Odgovor:


NEISTINA.

U nekim Adventističkim crkvama se koriste bele haljine koje su opisane u novom zavetu kao haljine koje će spaseni dobiti prilikom Hristovog drugog dolaska - to bi trebao da znaš.
Ove haljine su čisto biblijski elemenat, i nemaju u sebi ništa Rimokatoličko.


2.) Krst na crkvi

Odgovor:

POLUISTINA

Krst je u Hrišćanskom svetu prihvaćen kao simbol Hrišćanstva, i neke Adventističke crkve stavljaju krst na crkvenu zgradu, ili natpisu sa nazivom crkve.
Ja u tome ne vidim ništa pogrešno, osim obeležja koji pokazuje da je to crkva.
Adventizam nema upotrebu krsta kao obredno ritualni element, kao što je to slučaj u tradicionalnim crkvama.


4.) Gde je zapovedjeno u NZ da se posvecuje dete Gospodu

NEISTINA

U Izraelu se nad tek rođenim detetom vršilo posvećenje u hramu, i sam Isus - pa i Jovan krstitelj su posvećeni Gospodu, i to pronalazimo u jevanđeljima.
Ovaj običaj nije promenjen sa Hristom i apostolima, i on se vrši i u novozavetnom periodu.
Tradicionalne crkve su ovaj običaj zamenile krštavanjem male dece - što je nebiblijski, i ne stoji na istini nauke o spasenju.


5.) Gde stoji zabrana ishrane mesom?

Odgovor:

NEISTINA


Bog je dao univerzalna pravila o ishrani u starom zavetu, koja važe za sve ljude u svim vremenima - od stvaranja do kraja istorije sveta, jer ono što je bilo štetno po ljudsko zdravlje u starom - to je štetno i u novom zavetu, i pojam nečistih životinja se spominje i u novom zavetu u negativnom kontekstu.
Ove zdravstvene principe danas potvrđuje i moderna medicina, i nažalost milioni umrlih i bolesnih koji se suočavaju sa posledicama nezdrave ishrane, posebno svinjskog mesa.


6.) Gde pise da tebamo uzimati desetak od vernika?

Odgovor:

Bog je ustanovio davanje desetka za potrebe njegovog hrama i izdržavanje sveštenika koji su služili u tom hramu.
Ova praksa je prenesena u novi zavet, i apostoli su sakupljali ovaj vid priloga po novozavetnim crkvama.


7.) Gde stoji da svestenici trebaju primati platu? (uzdizete svestenstvo iznad laika[cist paganizam])

Odgovor:


NEISTINA

Novi zavet jasno govori o finansiranju sveštenika ili propovednika, i apostoli su primali ovaj vid materijalnih dobara.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pozdrav Tripo 41. Želeo bih ti uputiti jedan predlog. Naravno, ti si revnostan Adventista i to se vidi u tvojim tekstovima. Želiš da obdraniš istinu i to je izuzetno lepo. Moj savet i predlog za tebe je da u odbrani istine budemo blagi, bratski nastrojeni prema drugoj strani baš kao što kaže Pismo.
I ja diskusutujem sa bratom Miretom000, samo bih voleo lično, zarad odbrane istine da pokažemo jednu uzdržljivost od teških reči, i optužbe druge strane.

Ja sam ga isto to molio nebrojeno puta, ja ne sumnjam u njegove motive, on veruje to sto veruje.
Da li on gresi ili ja gresim, o tome mozemo diskutovati, ali se to moze na lep nacin..


Možda i Mire000 nekada posegne za teškim rečima i osudom ali imajmo u vidu da je on sam ovde koji brani Pravoslavlje tj. ovu opciju Hrišćanstva, drugih nema da mu pomognu.

Posezem za istim, jedino onda kada i drugi posegnu za teskim osudama i recima.
Postoji u Bibliji ono sto se naziva 'opravdani gnev', pa cak i tada su to samo malo ostrije reci, sa ciljem da se covek trgne, i shvati da tako ne treba...

a u isto vreme da ne optužujemo drugu stranu u smislu ukazivanja na motive zašto ta strana piše to što piše.

Postoje ljudi kojima je jedino cilj da se prepiru, kao sto kaze Bozja rec boluju od ''zapitkivanja i raspravljanja''.
Ja se nadam, i stvarno se nadam da Tripo nije takav, ali iz njegovog pisanja do sada nisam video iskrenost, i da on zeli posteno razmotriti argumente, za razliku od mene, koji sam uvek bio spreman posteno sve sagledati, on nije spreman.. Tripo sve sto radi je da ''tera inat''. Ipak i pored moje dobre volje, da diskutujem sa njim, on me neprestano optuzuje za nepostenje itd.. Kao sto radi i Laodikeja u zadnje vreme, a zna da to nije istina..

Znam da je manir nekih sa druge strane da besomučno optužuju(ne mislim na Mireta000 nego na druge pravoslavce-lično iskustvo) ali mi istinu treba da branimo biranim rečima sa ljubaznošću i snagom argumenata.

Ja osudjujem sve koji tako rade i Pravoslavce, ali moramo ih razumeti, jer pored onih koji besomucno optuzuju Pravoslavlje, Pravoslavci osecaju potrebu i da se brane, a buduci da protestanti koriste ostre reci(nema tu ''izvini brate sto ti ovo kazem'') nego uvek ko grom iz vedra neba teskim recima, onda je i njihova reakcija srazmerno tome neodmerena..

Ja znam da su optuzbe prvi izneli Pravoslavci, nazivima sekta itd.. Ali jednostavno, situacija nije vise onakva kakva je bila , adventisti se uvazavaju danas u Srbiji, i ja ne vidim uopste potrebu niti razlog da se protestanti tako zustro bore kao da su oni ugrozeni. Niti su ugrozeni niti postoji neka organizovana hajka i borba protiv njih. To vise nije slucaj ni u trecerazrednim zemljama.. Situacija se prosto izokrenula, dok je Pravoslavlje osudjivalo sekte i prestalo to da cini, adventisti i drugi su nastavili, i sad imamo da su oni najglasniji svugde po forumima u osudi i napadima protiv Pravoslavnih..
Prosto likuju, kao vi nama ne mozete odgovoriti, sto su gluposti, na sve ima odgovor..

I da napomenem jos, da u adventistickoj crkvi, medju vernicima, necete nigde naci coveka koji ce da stane i da napada Pravoslavlje i da osudjuje i da radi ovo sto se radi po forumima.. Ovde je prosto rec o ''ostrascenim i nedovoljno informisanim ljudima'' koji nemaju druga posla.. I dok se napolju Pravoslavci i Adventisti druze bez problema i cak adventisti posecuju slave kod Pravoslavnih, ovde na forumu se nastavlja jedna ista i rekao bih ''neistinita prica'' u optuzbama protiv Pravoslavlja...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Naravno da nećeš jer vi pravosl. ćete ispuniti svaki stih iz Biblije u negativnom kontekstu. Tako i ovaj.

Luka 21,15Jer ću vam ja dati usta i premudrost kojoj se neće moći protiviti ni odgovoriti svi vaši protivnici.

A svaku istinu ste izvrnuli.

1. Vaskrsenje Isusa izvrnuto vjerovanjem u zagrobni život.
2. Klanjaju se idolima
3. Psuju Boga (većina)
4. Stepen razvoda 25% brakova
5. Abortus vrlo visok.
6. Omladina hedonistička.
7. Mrze subotu i Božji zakon.
8. Paganska hodočašća.
9. Meditacija i misticizam.
10. Vjerovanje u reinkarnaciju. Duša ide gore pa se vraća dole u tijelo.
11. Magijsko shvatanje pričešća i drugih obreda.
12. Jedu nečistu hranu.
13. štite vladike pedofile i vladike pedofili.
14. Kradu pare iz svojih hramova (pojedinci)
15. Napravljen biznis od vjere. uzimanje para za prskanje, vjenčanja, sahrane itd.
16 Nikoga skoro ne ukoravaju za grijeh.
17. Podržavanje ratnih zločinaca i činjenje zločina (u 2. Sve. ratu)
18. Miješanje u politiku, dakle KURVANJE sa politikom.
19 Podrška nacionalizmu.
20. Mržnja prema drugima i to sa javnim propovijedima.

E to je PC, naravno čast izuzecima kojih je jako malo.

Izneo si 20 lazi.
Sta ja tebi da radim sto si ti toliko ostrascen, i sto ti je Pravoslavlje ''odvratno''?
Mogu li ja tebi pomoci edukacijom? Ne ne mogu.
Ti jednostavno tako hoces, da nas pretvoris u ''najgore ljude'', ''najgluplje'' , ''pagane'', ''ubice'' i ''siledzije'', a to samo radis zato da bi svoju crkvu uzdigao. Da ne mislim suprotno rekao bi cak da ''mrzis'' Pravoslavlje..



Hajde da odgovorimo na ovo.
U Izraelu se nad tek rođenim detetom vršilo posvećenje u hramu, i sam Isus - pa i Jovan krstitelj su posvećeni Gospodu, i to pronalazimo u jevanđeljima. Ovaj običaj nije promenjen sa Hristom i apostolima, i on se vrši i u novozavetnom periodu.

I opet pitam, GDE PISE DA SE DETE TREBA POSVECIVATI GOSPODU U NZ???

''Nije promenjen'' zasto lazes?
Vama su ''ukinuti svi obredni zakoni'', a ovaj vam nije ukinuit!?

Isus je bio posvecen po Jevrejskom obicaju i zakonu, gde se svako prvo musko posvecivalo Gospodu, i taj zakon nalazimo u SZ, a u NZ nije ponovljen, i prema vasoj prici ''obredni zakon'' je UKINUT!

Luka o tome pise:

Pošto se svršiše dani čišćenja, što ih je propisivao zakon Mojsijev, donesoše ga u Jerusalem, da ga prikazu Gospodinu.Jer ovako stoji napisano u zakonu Gospodnjem: "Svako muško prvorođeno ima se posvetiti Gospodinu." I oni htjedoše prinijeti žrtvu, kao što je propisano u zakonu Gospodnjem: "dvije grlice ili dva golubića.


Znaci izmislili ste nesto i drzite ono sto ''nije Biblijski obicaj''.
A sve sto nije po Bibliji kako si se izrazio je ''satanizam''.

Bog je dao univerzalna pravila o ishrani u starom zavetu, koja važe za sve ljude u svim vremenima - od stvaranja do kraja istorije sveta, jer ono što je bilo štetno po ljudsko zdravlje u starom - to je štetno i u novom zavetu, i pojam nečistih životinja se spominje i u novom zavetu u negativnom kontekstu.

I opet pitam, gde u Bibliji IMAS ZABRANU ISHRANE MESOM???
NIGDE!

Niti je zabranjeno Noju, niti Avramu, niti Mojsiju, niti Hriscanima. Nego vama je zapovedila EGW.
I opet tvoja crkva ima nesto sto ''Ne postoji u Bibliji'' kao zapovest!
A sve sto nije po Bibliji kako si se izrazio je ''satanizam''.

Bog je ustanovio davanje desetka za potrebe njegovog hrama i izdržavanje sveštenika koji su služili u tom hramu.
Ova praksa je prenesena u novi zavet, i apostoli su sakupljali ovaj vid priloga po novozavetnim crkvama.

I opet pitam GDE U NZ ZAVETU PISE DA TREBAMO UZIMATI DESETAK OD VERNIKA?

Navedi mi gde je to zapovedjeno u NZ?
Daj mi stih? Malo se ti pravis blesav.
Takvo nesto ne postoji u NZ i opet vi imate nesto sto ''Ne Postoji u Bibliji''!
A sve sto nije po Bibliji je kako si se izrazio ''satanizam''.

Novi zavet jasno govori o finansiranju sveštenika ili propovednika, i apostoli su primali ovaj vid materijalnih dobara.

I opet pitam GDE STOJI DA SVESTENICI TREBAJU PRIMATI PLATU?

Hristos je rekao: Zabadava ste dobili, zabadava dajite!

Pavle je odbio ovu prednost i sam je zaradjivao sopstvenim rukama, kao i ostali:

I trudimo se radeći svojim rukama. Psuju nas, a mi blagoslivljamo; progone nas, a mi trpimo;

Ako smo mi vama duhovna dobra sijali, je li što veliko, ako mi vaša tjelesna požanjemo?

Ali se ne poslužismo ovim pravom, nego sve podnosimo..

Ne znate li, da oni, koji vrše svetu službu, od svetinje se hrane..

A ja nijesam ništa od toga uporabio. A ovo ne napisah, da tako bude meni;


Petar je upucivao da staresine ne trebaju primati platu:

Starješine dakle, koje su među vama, opominjem, pasite stado Božje, koje vam je povjereno, i nadgledajte ga ne na silu, nego dragovoljno; ne radi nepoštenog dobitka, nego gorljivo“ (1. Petrova 5:1-3)

Opet vi imate nesto sto ''Ne Postoji u Bibliji''!
A sve sto nije po Bibliji je kako si se izrazio ''satanizam''.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ja sam uvek za bratski dijalog i na Forumu. Zato mi nije priajtno kad vidim teške reči i sa jedne i sa druge strane. Izgleda da su najmirniji JS-ovde:). No, svakako volim diskusije u kojoj ne moram mog brata sagovrnika da prisiljavam da prizna da nije upravu već iznesem svoj stav pa ako hoće da prihvati hoće ako neće njegova stvar. Ono što volim jeste preglednost, i detaljisanje što je potrebno ako želimo temu na pravi način da obradimo. Ne volim recimo kada se krene sa jednim stihom i temom pa se onda udari na dvadeset drugih koji imaju malo veze sa temom. Jednostavno volim temu do kraja da iscrpim te ne volim da prelazim s teme na temu. Ali i ja sam to naučio pišući na drugim forumima i uviđajući kako svoje tako i pogreške drugih.

Pozdrav svima i puno dobre diskusije:).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja sam uvek za bratski dijalog i na Forumu. Zato mi nije priajtno kad vidim teške reči i sa jedne i sa druge strane. Izgleda da su najmirniji JS-ovde:). No, svakako volim diskusije u kojoj ne moram mog brata sagovrnika da prisiljavam da prizna da nije upravu već iznesem svoj stav pa ako hoće da prihvati hoće ako neće njegova stvar. Ono što volim jeste preglednost, i detaljisanje što je potrebno ako želimo temu na pravi način da obradimo. Ne volim recimo kada se krene sa jednim stihom i temom pa se onda udari na dvadeset drugih koji imaju malo veze sa temom. Jednostavno volim temu do kraja da iscrpim te ne volim da prelazim s teme na temu. Ali i ja sam to naučio pišući na drugim forumima i uviđajući kako svoje tako i pogreške drugih.

Pozdrav svima i puno dobre diskusije:).

A sta ako on tebe prisiljava da ti priznas?
I onda te vija po forumu i zatrpava sa jednim istim pitanjem?
Ili ide s teme na temu i pise protiv tvoje crkve?
To je Taramana radio adventistima..

A to rade sa Pravoslavljem neki..

Nazalost nemamo urednika da to sankcionise..


A moj prethodni post nije protiv adventista, imaju istina oni nekih stvari koje nisu iz Novog Zaveta, imaju i to da se meso ne treba jesti.. Nije to nista lose.. Nego Laodikeja koristi duple standarde..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
A sta ako on tebe prisiljava da ti priznas?
I onda te vija po forumu i zatrpava sa jednim istim pitanjem?

Ako sam siguran u izneto i imam bibijsksu potvrdu toga insistiraću da mi taj stih koji sam ja izneo pojasni i kada mi da svoje pojašjenje tog stiha reći ću zašto ja mislim da treba tako ga razumeti dajući njemu pravo da tumači tako kako je protumačio. I to je to. Nema potrebe niko da me vija:).

Meni se dešalo da me na drugim forumima zatrpaju hrpom stihova ali ja nikada se na to ne obazirem dok ne iscrpim sve o jednom ili dva pa onda možemo dalje. I mnogima ta moja da je nazovem "poziciona borba" ne odgovara pa sami osustanu jer vide da me ne mogu udaljiti od teme citirajući mi hrpu stihova koji nemaju veze sa temom ili imaju vrlo malo.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo je učenje otpalog hrišćanstva:

"Ništa neće toliko iskorenjivati greh i toliko pomagati vrlini da uzrasta i cveta kao neprestani strah.'' (Sv. Jovan Zlatousti)

“Prva definicija o filozofiji je meditacija o smrti. Neka vaša filozofija bude da uvek mislite na smrt.” (Sveti Vasilije)

"Starac je savetovao da se neprestano plače i misli na smrt; to je put pokajanja, a drugog puta nema. ("Atonski podvižnici" str.19)

"Moje skromno mišljenje je da je za naše spasenje dovoljno da stalno i ozbiljno razmišljamo o smrti..." (Leontije Napuljski, Život Svetog Jovana Almsgiver, 41)

"Pogledaj duboku jamu, neprobojni mrak; vatru bez svetlosti ... Onda zamisli vrstu crva koji je otrovan i proždrljiv, koji može da jede nezaustavljivo, a da se nikad ne zasiti, a da uzrokuje nepodnošljive bolove svojim ujedima. Onda zamisli najgoru kaznu: večni prekor i sramotu. Boj se tih stvari; i treniran ovim strahom, obuzdaj svoju dušu od želje da činiš zlo" (Sveti Vasilije, O mukama Gehene)

"Na najvećem ikad vidjenom spektaklu, poslednjem i večnom sudu, kako ću se diviti, kako se smejati, kako se radovati, kako likovati, kad ugledam toliko mnogo ponosnih kraljeva kako stenju u najnižem bezdanu tame; toliko mnogo sudija koji se kuvaju u plamenu žešćem nego onom koji su ikada zapalili protiv hrišćana; toliko mnogo mudrih filozofa koji se crvene u vrelom ognju sa svojim obmanutim učenicima; toliko mnogo pisaca - tragičara još poetičnijih u izražavanju svoje patnje; toliko mnogo plesača koji skakuću još življe od svoje patnje, nego ikada ranije od aplauza." (Tertullian, De Spectaculis, XXX)

A ovo je učenje Jevanđelja:

“Strah kojim me se boje zapovest je ljudska kojoj su naučeni.” “U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer je u strahu mučenje, a ko se boji nije se usavršio u ljubavi.” “Jer nam Bog ne dade duha straha, nego sile i ljubavi i čistote.” (Isaija 29,13; 1.Jovanova 4,18; 2.Timotiju 1,7) “Ili ne mariš za bogatstvo Njegove dobrote i krotosti i trpljenja, ne znajući da te dobrota Božja na pokajanje vodi?” (Rimljanima 2,4)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ako sam siguran u izneto i imam bibijsksu potvrdu toga insistiraću da mi taj stih koji sam ja izneo pojasni i kada mi da svoje pojašjenje tog stiha reći ću zašto ja mislim da treba tako ga razumeti dajući njemu pravo da tumači tako kako je protumačio. I to je to. Nema potrebe niko da me vija:).

Meni se dešalo da me na drugim forumima zatrpaju hrpom stihova ali ja nikada se na to ne obazirem dok ne iscrpim sve o jednom ili dva pa onda možemo dalje. I mnogima ta moja da je nazovem "poziciona borba" ne odgovara pa sami osustanu jer vide da me ne mogu udaljiti od teme citirajući mi hrpu stihova koji nemaju veze sa temom ili imaju vrlo malo.

Pozdrav.

Da ali oni ne odustaju na takav nacin ovde :)

Ovo je učenje otpalog hrišćanstva:

"Ništa neće toliko iskorenjivati greh i toliko pomagati vrlini da uzrasta i cveta kao neprestani strah.'' (Sv. Jovan Zlatousti)

Dobro je da covek razmislja o kratkoci zivota i da se pripremi za vecnost, jer onaj koji ne razmislja i uziva u sladostima ovoga sveta izgubice i vecni zivot. I Sveti Oci su na to upozoravali a nisu nikog plasili ''smrcu''.
Znam ja sta ti pokusavas da kazes kako su ''oni plasili ljude'' - zar to nije podmuklo sa tvoje strane?

Ili ti stvarno nista ne znas o veri ili namerno izvrces.
A bice da je ovo prvo.


“Prva definicija o filozofiji je meditacija o smrti. Neka vaša filozofija bude da uvek mislite na smrt.(Sveti Vasilije)

Naravno da treba razmiljati jesmo li spremni umreti i izaci pred Boga na sud gde cemo poloziti racun za sve ono sto smo u telu na zemlji za zivota cinili, bilo dobro ili zlo.. U tome nema nista lose!

I adventisti imaju ''strah'' pred Bogom , hoce li vecno ziveti ili ne.
I u jednom i u drugom slucaju je to ''strasno'' bilo zauvek ''izgubiti vecnost'' ili ''u vecnosti plakati" zato sto te je Bog odbacio''

Jevrejima 10:27: ''Nema vise zrtve.. vec ocekivanje STRASNOGA SUDA"

"Pogledaj duboku jamu, neprobojni mrak; vatru bez svetlosti ... Onda zamisli vrstu crva koji je otrovan i proždrljiv, koji može da jede nezaustavljivo, a da se nikad ne zasiti, a da uzrokuje nepodnošljive bolove svojim ujedima. Onda zamisli najgoru kaznu: večni prekor i sramotu. Boj se tih stvari; i treniran ovim strahom, obuzdaj svoju dušu od želje da činiš zlo" (Sveti Vasilije, O mukama Gehene)

Da te demantujem stihovima:

Jevrejima 10:27: ''Nema vise zrtve.. vec ocekivanje STRASNOGA SUDA"
Ps. 111:10: ''STRAH od Gospoda, pocetak je mudrosti''
Filip. 2:12: ''Radite na svom spasenju sa STRAHOM I DRHTANJEM''
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top