Pravoslavlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako neka se moli Bogu iskreno, i neka posteno istrazuje rec Bozju ne slusajuci nikoga, i pobeda je osigurana.

Mrznju i protivnicki duh ostavimo po strani, a ispunjavajmo se ljubavlju Hristovom..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ј
Ми смо заостали пагани, а они су прогресивна снага света. То је очигледан доказ чији су заправо они.

Djela svjedoče za svakoga.

Da bi neko rekao istinu da je Avramov sljedbenik nije dovoljno da samo kaže. Biblija daje kriterijum ko je to. Jovan 8,39 Odgovoriše i rekoše mu: otac je naš Avraam. Isus im reče: kad biste vi bili djeca Avraamova, činili biste djela Avraamova.

Fariseji su bili uvjereni da su Avramovi potomci, ali im je Isus rekao ovo.

"Vaš je otac đavo." (Jovan 8,44)

Isus Hristos proriče da će doći vreme kada će lažni hrišćani progoniti prave hrišćane, misleći da služe Hristu: "Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini." (Jovan 16,2) Uzrok njihove obmane Isus otkriva sledećim rečima: "I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene." (Jovan 16,3)

Zato Isus naglašava svojim učenicima potrebu za poznanjem Boga: "A ovo je život večni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista." (Jovan 17,3)

Sveto pismo poznanje Boga vezuje za čovekov odnos prema Božjem zakonu (Deset zapovesti):

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)

Samo pričanje da je neko sljedbenik Boga ne znači ništa. Bilo ko da priča.

Bog nego Sin Božji. Biblija je predvidjela ovakve formalnosti.
Matej 7,21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima.
Marko 7,6 A on odgovarajući reče im: dobro je prorokovao Isaija za vas licemjere, kao što je pisano: ovi ljudi usnama me poštuju, a srce njihovo daleko stoji od mene.
1. Samuelova 16,7 Ali Jahve reče Samuelu: "Ne gledaj na njegovu vanjštinu ni na njegov visoki stas, jer sam ga odbacio. Bog ne gleda kao što gleda čovjek: čovjek gleda na oči, a Jahve gleda što je u srcu.
Iz ljudskog srca izlaze sve poganštine.
Marko 7,21 Jer iznutra iz srca ljudskoga izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva,
Jevreji koji su odbacili Isusa su prizivali ime Jahve. Ipak im je Isus ovo rekao.
Jovan 8,44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
I Jovan Krstitelj.
Matej 3,7 A kad vidje (Jovan) mnoge fariseje i sadukeje gdje idu da ih krsti, reče im: porodi aspidini! ko kaza vama da bježite od gnjeva koji ide?
Matej 23,33 Zmije, porodi aspidini! Kako ćete pobjeći od presude u oganj pakleni?
Luka 3,7 Jovan pak govoraše ljudima koji izlažahu da ih krsti: porodi aspidini! ko vam kaza da bježite od gnjeva koji ide?


Шта је поента целог овог излагања? Да сам ја "пород аспидин" или чисто убацујеш текст који везе нема са мојом реченицом, па затрпаваш да пређемо на другу страну? Тек да људи не прочитају шта сам написао? Зато ви и јеховисти затрпавате овај форум сваки дан. Ви сте ботови, тј. ботине!

Ја тврдим, на основу ваше приче да доприносите развоју капиталистичког система, да сте саставни део антихристовог система, а ти кажеш - шта? Ништа! Копираш небулозе које нису на тему.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Шта је поента целог овог излагања? Да сам ја "пород аспидин" или чисто убацујеш текст који везе нема са мојом реченицом, па затрпаваш да пређемо на другу страну? Тек да људи не прочитају шта сам написао? Зато ви и јеховисти затрпавате овај форум сваки дан. Ви сте ботови, тј. ботине!

Ako si se sam pronašao, to je onda tvoj problem.

Naravno da nemaš odg. na ono što sam dao a učenja su sektaša subotara.

Dakle vi ne učite ono što piše u Bibliji.

Pravo slavlje Boga je kroz držanje zapov. vjeru i dobra djela.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Какав одговор? Своје затрпавање форума силним запиткивањем и копирањем огромних садржаја ви представљате као некакву победу, "обарање" и сл. Ја говорим једно, ти убацујеш суботарске науке. Још се ја чудим нешто, а до сада већ знам шта могу да очекујем. Што ме опет враћа на:

Ја тврдим, на основу ваше приче да доприносите развоју капиталистичког система, да сте саставни део антихристовог система, а ти кажеш - шта?

Волите када вас свет хвали? Волите када постижете материјалне успехе? Зато се и ослањате на науку света да се којим случајем не замерите модерним токовима науке, а тако раде сви корумпирани. Били они православци, католици или протестанти. Човек без карактера и личности (образа) лако мења причу и прилагођава се свету.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Какав одговор? Своје затрпавање форума силним запиткивањем и копирањем огромних садржаја ви представљате као некакву победу, "обарање" и сл. Ја говорим једно, ти убацујеш суботарске науке.

Jesam li dao iz Biblije ili neke druge knjige?

Pravo slavlje Boga nije u nazivu, nego u onome što sam dao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Jesam li dao iz Biblije ili neke druge knjige?

Pravo slavlje Boga nije u nazivu, nego u onome što sam dao.

Ma sta si ti dao?

Takve formalnosti koje pominjes imate i vi adventisti 90%, i krajnje je neposteno procentualno sagledavati na osnovu neaktivnih clanova crkve, te praviti statistike!

Svi su vam procenti tipa "hvalite me usta moja"!

Odnosno "protestanti hvale sami sebe", kako je njihov sistem uredjeniji i bolji, a taj sistem popusta pred pederima i LGBT te brani neka njihova prava..

Sramotno!

I to je tvoj protestantizam???

Da ne govorimo o ucescu amerikanaca u ratovima, nametanju demokratskih vrednosti puskom! Zlocinima i genocidu koje su izvrsili nad narodima, ukljucujuci tu i onaj nad indijancima, pa od crnaca pravili robove , a kolonizovali citav svet, i tako uskratili ljudima prava za koja su se toboze i zalagali!!!

Sutra ce braniti pedofiliju kao nesto normalno a vec prekosutra ce praviti televizijski show, gde ce ubice i manijake gurnuti u arenu da se bore do smrti, dok im gledaoci aplaudiraju i nasladjuju se u krvi!

To je vasa demo - kratija = demonska kratija, koju vi propovedate!

Demokratija je jedno veliko zlo, jer vodi sistematskom popustanju pred zahtevima pojedinaca, teznji ka "sve vecim i vecim slobodama", sto u kranjem vodi anarhiji i smrti, odnosno istrebljenju jedne nacije!

Tako su istrebljeni svi narodi pre vas, i vi cete nestati!

Tako je sotona propovedao "demokratiju" i "slobodu" na nebu!

Sotona vam je dao lepu politiku "pobune", da sirite njegovu nauku!

Vi ste protestanti tj. - 'oni koji se bune', koji traze nekakve slobode, jel su kao ugrozeni!

To je vas "rod" - "pobuna"!

Vi sledite satanu prvog "pobunjenika" i sirite "demokratiju" (satansku vlast)!

A Papa vam je bio satanista i antihrist, a ne mozete objasniti zasto je onda UBIJAO SVOJE VESTICE NA LOMACI!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, kakve su to lose stvari protestanti radili u proslosti.

Radio je Kalvin isto ono za sta optuzujete Papu! A EGW hvali Kalvina!!!

(dvostruki standardi kada se radi o vama i nama)

Radili su i amerikanci (i dalje rade), a protestantska su zemlja kaze Tripo, i tvrdi da se vide rodovi po zemljama.

Ako se dakle vide rodovi po zemljama, bas vam je lep rod!

Reci "svi su protestanti losi" zato sto tamo neke grupe cine ovo ili ono - bilo bi krajnje neposteno.

Pa nisam ja vas izjednacio sa drugima, vec Tripo. Reko sam da vas on sramoti!

Da sam ja adventista, leteo bi on napolje iz moje crkve nogom! A vi umesto da takvog kaznite, vi ga jos i hvalite!

Osim toga, u ovom svetu postoji Bozja crkva ostatka, koju je Bog podigao iz pepela srednjevekovne reformacije.

Ako podrzavas demokratiju, ti nisi nista bolji od satane, jel i on podrzava demokratiju i "slobode i prava pojedinaca", zato je i nastao rat na nebu!

Ako nastajete "na pepelu reformacije" i sebe nazivate "protestantima" (demokratama), onda vam je isti izvor, zatrovan!

A ti kazi svoj stav, podrzavas li demokratiju? I da li adventisticka crkva podrzava demokratiju?

Ja nisam vas direktno optuzio, vec govorim u globalu (ali po stavu nekih vidim da ste zatrovani tom naukom).

Za razliku od toga, tradicionalno Hriscanstvo nema veze sa Hriscanstvom, vec je to transformisano mnogobostvo,

Postedi me.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije kalvin radio ono što i papa.

Papa je progonio crkvu 15 vekova, i pobio više ljudi nego nacisti u 2 svetskom ratu.

Kalvin jeste predao jednog čoveka vlastima, i odgovoran je za taj jedan život, i to je jedina crna tačka u njegovom životu.

Kao drugo, nisu Evropski protestanti koji su se naselili na Američko tlo vodili ratove protiv ikoga, već je to činila tadašnja Američka masonska Administracija.

Ja ne podržavam demokratiju, jer demokratija nikada u izopačenom svetu greha nije i ne može biti ono za šta se izdaje, jer demokratija onakva kakva se predstavlja - daje apsolutnu slobodu svemu i svačemu, ne gledajući da li te slobode imaju diskriminatorski efekat na one koji smatraju da nisu sve slobode dobre, i da ih Bog ne dopušta.

Dakle, za jedan deo populacije koji ima moralnu svest - demokratija nije, i ne može biti oblik slobode koji bi odgovarao svakome, jer ono što je sloboda za jedne, to je ropstvo za druge, i u takvom poretku široki put je onaj kojim ide većina.

Smatram da je kojim slučajem Isus danas rođen na ovoj zemlji u ovom društvu, da bi njegova misija kao spasitelja doživela potpuni fijasko, jer bi ceo život proveo u zatvorskoj ćeliji kao diskriminator savremene demokratije i sloboda.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma sta si ti dao?

Takve formalnosti koje pominjes imate i vi adventisti 90%, i krajnje je neposteno procentualno sagledavati na osnovu neaktivnih clanova crkve, te praviti statistike!

Čim sam spomenuo Bibliju odmah si prešao na drugu temu da napadneš advent.

Pa zato vi i napadate subotu jer bi je vi formalno držali kao i fariseji.

Odnosno "protestanti hvale sami sebe", kako je njihov sistem uredjeniji i bolji, a taj sistem popusta pred pederima i LGBT te brani neka njihova prava..

Pitaj Kačavendu za to i još bar 2-3 vladike kako se priča.

Da ne spominjem afere pedofilije i dr.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Nije kalvin radio ono što i papa.

Papa je progonio crkvu 15 vekova, i pobio više ljudi nego nacisti u 2 svetskom ratu.

Kalvin je bacao u zatvor sve koji nisu priznavali njegovu veru i koji su bili nemoralni, dakle isto kao i papa!

Kakve veze imaju procenti?
Greh je greh!

I za papu kazes da je satanista, A UBIJAO JE SVOJE VESTICE!?

Kako to moze biti!?


Kao drugo, nisu Evropski protestanti koji su se naselili na Američko tlo vodili ratove protiv ikoga, već je to činila tadašnja Američka masonska Administracija.


Ma kako da ne, sad su masoni, a svi doseljenici bili engleski protestanti i oni su cinili ogromni deo populacije do 1800-ih (dokazano)!

Ajd molim te, sta ti pricas!!!

Evo sa wikipedie:

"Veliki broj tih doseljenika su činili pripadnici raznih protestantskih sekti koje su se suprotstavljale službenoj Anglikanskoj crkvi. Tih je doseljenika bilo daleko više u sjevernim dijelovima budućih SAD, nego južnih, gdje je relativno mali broj zemljoposjednika uvozio crne robove. Zbog toga se kao neslužbeni izraz za nukleus američke nacije koristi skraćenica WASP (White Anglo Saxon Protestant, "bijelac anglosaksonskog porijekla i protestantske vjere")."

Sluzbeno sve do 1800-ih (do dolaska iraca i nemaca) americko drustvo je bilo 90% protestantsko!

1789. je osnovana americka administracija, a do tada indijanaca vise nije ni bilo!

Dakle, po svemu sudeci, uzimajuci zvanicnu istoriju, jasno je da su vasi protestanti pobili indijance! Takodje su imali robove i cinili zlodela protiv ljudskih sloboda, koje navodno danas celom svetu preporucuju!

Dakle, sve su to cinili vasi protestanti!

To kaze istorija!

Ja ne podržavam demokratiju, jer demokratija nikada u izopačenom svetu greha nije i ne može biti ono za šta se izdaje, jer demokratija onakva kakva se predstavlja - daje apsolutnu slobodu svemu i svačemu, ne gledajući da li te slobode imaju diskriminatorski efekat na one koji smatraju da nisu sve slobode dobre, i da ih Bog ne dopušta.

To si vec rekao, to pohvaljujem..


Pa zato vi i napadate subotu jer bi je vi formalno držali kao i fariseji.

Ajde bezi bre, formalista si bio pa nam pripisujes svoje grehe! Sramoti se!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top