Pravo za tumacenje Svetog Pisma

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Mire, ja taj tekst nisam naveo, nego si ga ti naveo, pa ko se pravi lud ti ili ja?
Ti si izjavio da sam ja izvrnuo tekst is Jovan 16,13. jer ja sam samo njega naveo. Pa lepo sam te upitao navedi sta sam ja IZVRNOU????

Evo ponovo ti ga prilaze:
Mire, naveo sam tacno onako kako pise:
"A kad dodje On, Duh istine, UPUTICE VAS NA SVAKU ISTINU..." Jovan 16,13.
To nedvsmisleno govori da je uloga Svetog Duha da ljudima objasni istinu i da ih uputi na pravi put. Prema tome Mire nista ja nisam izvrnuo doslovno sam naveo tekst i dao sam ti referencu da mozes to proveriti.


Sve najbolje

Pa izvrnuto je u smislu da nije u skladu sa kontekstom ostatka biblije o toj temi, a ne da si pogresno citirao. Naveo sam tekst koji to pojasnjava dodatno. Dakle Sveti Duh ne dobija svako vec samo clanovi crkve.. Uzevsi samo ovaj tvoj tekst ispada da svako moze primiti nadahnuce za tumacenje a to nije tako!

Ti veruj kako zelis..

On nije u stanju da da razumnu analizu i da dokaže da si izvrnuo stih.
Vec sam dokazao pa ne citate, to nije moj problem. Neka drugi procitaju diskusiju pa nek sami zakljuce ko je u pravu. Ne moramo mi do besvesti vrteti isto..

Pošto nećete da vam mi tumačimo, onda vam tumače demoni.
A kazes da ''pismo tumaci samo sebe'' pa zasto onda ti tumacis? Uzas jedan , vi ste sami sebi kontradiktorni. Tacno se vidi da ste lazni!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vec sam dokazao pa ne citate, to nije moj problem. Neka drugi procitaju diskusiju pa nek sami zakljuce ko je u pravu. Ne moramo mi do besvesti vrteti isto..

Da bi se nešto dokazalo treba da se da razumna analiza koja ima smisla, a ne samo reći da je dokazano.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ne znaš ti šta je to.
Glavno da ti znas!

Pricas kako niko ne treba da tumaci Bibliju, pogotovo ne crkva, i da Bog sam tumaci Svetim Duhom, a onda uzmes ti da tumacis!

Uzas! Pa sta tumacis, kad ne treba da tumacis? Sta se izigravas tu?

Znam ja da ti ne voliš zdravu nauku.

U vidim zdravlje, sve puca od zdravlja!
Tvrdis jedno, radis drugo.. Na silu se s nama svadjas. Tvrdoglavost i ponos.Takva vam je sva nauka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pricas kako niko ne treba da tumaci Bibliju, pogotovo ne crkva, i da Bog sam tumaci Svetim Duhom, a onda uzmes ti da tumacis!

Naravno, pa čovjek ne duguje sebi ni život, a kamoli šta drugo.

U vidim zdravlje, sve puca od zdravlja!
Tvrdis jedno, radis drugo.. Na silu se s nama svadjas. Tvrdoglavost i ponos.Takva vam je sva nauka.

Naravno, ispravnom naukom nas je Bog zaštitio od magijskog shvatanja stvari, vas nije jer vi ne želite zaštitu od Boga, nego od brojanica, ikona, svete vode, crvenog konca, ruke koja se krsti itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Naravno, pa čovjek ne duguje sebi ni život, a kamoli šta drugo.

Pa kad ne duguje tebi zivot ni tumacenje Pisma , sto mu onda tumacis? Ko te ovlastio to da cinis???

Naravno, ispravnom naukom nas je Bog zaštitio od magijskog shvatanja stvari, vas nije jer vi ne želite zaštitu od Boga, nego od brojanica, ikona, svete vode, crvenog konca, ruke koja se krsti itd.

Ma jeli? :)

Ispravna ti nauka vidim, tvrdis da covek ne treba coveku da tumaci Pismo, a sam tumacis!

Bas si ispravan, i razuman , nema sta!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa kad ne duguje tebi zivot ni tumacenje Pisma , sto mu onda tumacis? Ko te ovlastio to da cinis???

Da bi dobili svjedočanstvo, sada nemate izgovora.

Šta misliš ko me ovlastio?

Ma jeli? :)

Ispravna ti nauka vidim, tvrdis da covek ne treba coveku da tumaci Pismo, a sam tumacis!

Pa čovjek ništa ne tumači, Bog mu tumači i drugim ljudima preko ljudi, a može i demon da tumači Pismo, ali da izvrne.

Kao ono piše da je subota 7. dan i dan odmora, ali nije to baš tako, tako demon tumači.

Bas si ispravan, i razuman , nema sta!

Da, ja sam tema ovdje. :mig:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Da bi dobili svjedočanstvo, sada nemate izgovora.
Sta ce mi tvoje svedocanstvo kad Biblija sama za sebe svedoci?

Šta misliš ko me ovlastio?

Bog te nije ovlastio ako je to Bog kojeg zastupas, njemu ne trebaju tumaci , on sam svedoci za sebe kroz Bibliju!

Znaci nemas ti sta da nam propovedas i tumacis! To on Svetim Duhom radi!

Znaci sam sebe si ovlastio!!!

Pa čovjek ništa ne tumači, Bog mu tumači i drugim ljudima preko ljudi, a može i demon da tumači Pismo, ali da izvrne.

U divna ti je teologija! :)
Znaci ti tumacis al ne tumacis!
Ti nas ubedjujes i silujes nas um ali ne radis to! Nego Bog radi preko tebe, a ovamo kazes da mu nisi potreban jer ''biblija samu sebe tumaci"!

Pa ti si Boze me sacuvaj! Van razuma..

Sta imas ti da tumacis Pismo kad Bog tumaci Svetim Duhom? Sta ces mu ti? Ko si bre ti???

ao ono piše da je subota 7. dan i dan odmora, ali nije to baš tako, tako demon tumači.

Pa bas demon tumaci preko tebe jer kazes da Bogu ne trebaju tumaci, jer on sam tumaci Pismo pojedincima svojim Svetim Duhom, a ovamo nam ti tumacis!

Boze me sacuvaj tvoje nauke!


Da, ja sam tema ovdje. :mig:

Pa jesi, stavio si se u ulogu tumaca, a kazes da tumaca nema vec ''biblija samu sebe tumaci'' tj. Bog je tumaci!?

Jadan si! Kontradiktoran do bola, i jos neces da se opametis nego treskas glavom o zid ko fariseji!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa izvrnuto je u smislu da nije u skladu sa kontekstom ostatka biblije o toj temi, a ne da si pogresno citirao. Naveo sam tekst koji to pojasnjava dodatno. Dakle Sveti Duh ne dobija svako vec samo clanovi crkve.. Uzevsi samo ovaj tvoj tekst ispada da svako moze primiti nadahnuce za tumacenje a to nije tako!

Mire, kako si se ovde izrazi ispada da je Biblija izvrnuta.
Kazes da se tekst koji sam naveo suproti kontekstu.
Pa jade da vidimo sta kontekst kaze:
"Nego vam ja istinu govorim; bolje je za vas da Ja idem... Utesite ce doci... A KAD ADODJE ON DUH ISTINE UPUTICE VAS NA SVAKU ISTINU; JER NECE OD SEBE GOVORITI, NEGO CE GOVORITI STO CUJE I JAVICE VAM STA CE BITI UNAPRIJED." Jovan 16,7-13.


Mire, sta u ovom kontekstu se suprotstavlja onome sto sam ja naveo? Bas nista. Kontekst nije suprotan Hristovoj izjavi.

Drugo, ti govoris o nadahnucu. Tekst ne spominje nikakvo nadahnuce, Sveti duh je neogranicen od utice na sve ljude, samo je mamlo onih koji sluisaju Njegove savete. Nadahnuce je nesto sasvim drugo, to su imali proroci.


Trece, gde pise da Svetog Duha dobijaju samo clanovi crkve? NIGDE.
Zar Kornilije nije primio Svetog Duha PRIJE NEGO STO JE POSTAO CLAN CRKVE?
Zar Duh nije urticao na Etiopljanina jos pre nego sto ga je sreo Filip.

Duh Bozij nema granica. Niko nema prava da upravlja njim ni crkva ni duhovni pastiri, On je licnost koja deluje nezavisno.

Evo ti jos jedan jasan tekst: "A UTjESITELJ DUH SVETI, KOGA CE OTAC POSLARTI U IME MOJE, ON CE VAS NAUCITI SVEMU I NAPOMENUCE VAM SVE STO VAM REKOH." Jova 14,26.

Sta je Isus rekao Nikodimu: "Duh dise gdje hoce, i glas Njegov cujes." Jovan 3,8.
Vidis, Nikodim nije jos bio pripadnik Crkve, a Isus mu svedoci da i on cuje glas Svetog Duha.
To je ono sto je i pprorok Isaija napisao: "I usi ce tvoje slusati rijeci iza tebe gdje govori: To je put, idite dnjim, ako biste svrnuli na desno ili na lijevo." Isaija 30,21.

To otkriva da Bozji Duh deluje i upucuje ljude preko njihove saveti. On je dostipan svakome. I oni koji primaju i slede Njegove savete to su deca Bozja.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top