Pravo za tumacenje Svetog Pisma

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Stojim iza svake reci tamo! Istinu rekoh.

E to reci i Isusu na Dan Suda. Znaš šta piše o tome.

A lagao si da nisi govorio, to nećeš ni da priznaš. Znao sam odmah od početka da si ponosit.

A to je ono vaše pravo tumačenej Pisma, piše u Bibliji to, ali to ne važi više.

E to što si ti meni rekao takve su vaše države.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pravo za tumacenje Svetog pisma, nije dato nijednoj crkvi to pravo zadrzava Sveti Duh.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koji je na Pedesetnicu poslan Crkvi.

Tačno.
Poslan je crkvi čije je sedište bilo u Jerusalimu, a reč Božja laže da će Duh Sveti verne naučiti Hristovim rečima koje je govorio dok je bio na zemlj, i njom ih posvetiti:

"ON ĆE VAS NAUČITI SVEMU I NAPOMENUĆE VAM SVE ŠTO VAM REKOH"

"POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REČ JE TVOJA ISTINA"


Duh nije dat onima koji su se odrekli Hristovog jevanđelja i prihvatili mnogoboštvo nakon smrti apostola, i samoinicijativno uspostavili sveštenstvo uz pomoć Rimskih svetobvnih vlasti, ustanovivši u crkvi mnogobožačku praksu, učenja, i verovanja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Duh nije dat onima koji su se odrekli Hristovog jevanđelja

Točno, nije dat vašoj adventističkoj sekti. Jer Evanđelje kaže: Krist je svojom smrću otkupio sve grešnike, a vaša proročica Jelena i njeno društvo su punih sedam godina (od 1844. do 1851.) vjerovali i naučavali kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je također tog 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. Dakle, AntiEvanđelje ste naviještali.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dat je Hristovoj crkvi koja je od 1 veka bila progonjena, prvo od paganskog, a potom od Hrišćanskog inkvizitorskog Rima, i otkrivenje govori o sedam crkava ili istorijskih perioda od 1 veka do kraja istorije sveta, u kojima crkva deluje, u vremenima progonstva ili sloboda.
Poslednji period je Laodikejsko doba, ili doba Ladodikejske crkve ( LAOS - sud / DIKEO - narod ), što znači da je to crkva Božjeg naroda koji će živeti pred sam kraj ljudske istorije i suda Božjeg, kada će Bog podići ovu poslednju crkvu iz otkrivenja, koja ima obeležja da "DRŽI ZAPOVESTI BOŽJE I VERU GOSPODA ISUSA HRISTA, I IMA DUH PROROŠTVA - PROROČKI DAR"

Amin!

Što se tiče druge tvoje izvrljotine, na nju je već odgovoreno.

Naravno da su u to verovali u početku, po Milerovim tumačenjima da tada 1844 godine prolazi vreme milosti i da Isuus dolazi, što je ispravno biblijsko učenje o poslednjim vremenima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Dat je Hristovoj crkvi koja je od 1 veka bila progonjena,

Točno. Dat je Crkvi koja je rođena na Pedesetnicu, a ne sektama koje su nastajale po američkim kukuruzištima 18 stoljeća kasnije.

Naravno da su u to verovali u početku, po Milerovim tumačenjima da tada 1844 godine prolazi vreme milosti i da Isuus dolazi, što je ispravno biblijsko učenje o poslednjim vremenima.

A zašto su to vjerovali sve do 1851. godine? Punih sedam godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor sam dao.

Poslednji period je Laodikejsko doba, ili doba Ladodikejske crkve ( LAOS - sud / DIKEO - narod ), što znači da je to crkva Božjeg naroda koji će živeti pred sam kraj ljudske istorije i suda Božjeg, kada će Bog podići ovu poslednju crkvu iz otkrivenja, koja ima obeležja da "DRŽI ZAPOVESTI BOŽJE I VERU GOSPODA ISUSA HRISTA, I IMA DUH PROROŠTVA - PROROČKI DAR"

To je Hrisćanska Adventistička crkva.

Apostoli su bili ribari i pastiri, tako da tvoja opaska o kukuruzištima nema smisla.

Verujem da si zbog toga izbacio kukuruz iz ishrane.

Nije bitno koliko su verovali, mada je ta tvoja izjava lažna, jer se to verovanje računa od vremena pre 1844 godine, a ne kako ti računaš od 1844.
 
Natrag
Top