Pravo za tumacenje Svetog Pisma

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovorio sam, ali se svesno praviš naivan.

Zato što je Miler propovedao da će doći Hristos, pogrešno protumačivši sam događaj iz Danila 8 i 9 poglavlje, a ako on dolazi, po bibliji prolazi vreme milosti.

I to je tvoje Mišljenje da je do 1851.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
I to je tvoje Mišljenje da je do 1851.

Nije moje, vidi:

"Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth, 1849.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pogledaj ove godine kojima je povećan font - 1849. i 1851.!? Pogledaj, nisu Jelena i ostali vaši "duhovni preci" 24.10.1844. prestali vjerovati da se grešnici nakon 22.10.1844. ne mogu više obratiti i spasiti, nego su to vjerovali i naučavali punih sedam godina - sve do 1851. godine.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogledaj ove godine kojima je povećan font - 1849. i 1851.!? Pogledaj, nisu Jelena i ostali vaši "duhovni preci" 24.10.1844. prestali vjerovati da se grešnici nakon 22.10.1844. ne mogu više obratiti i spasiti, nego su to vjerovali i naučavali punih sedam godina - sve do 1851. godine.

Opet ponavljanje davno osporenog arg.

Po tome ispada da apostoli nisu apostoli jer su vjerovali da će Isus sjesti na presto u Jerusal. i otjerati Rimljane.

A sada će slup reći da su to apostoli vejrovali 3,5 godina, a EGV čak 7 godina.

To je dokaz da se članovi foruma iz suprotne strane u razg. mentalno vraćaju u srednji vijek.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Opet ponavljanje davno osporenog arg.

Šta ste osporili? :)

Po tome ispada da apostoli nisu apostoli jer su vjerovali da će Isus sjesti na presto u Jerusal. i otjerati Rimljane.

Kad su apostoli na Pedesetnicu primili Duha Svetog, razišli su se svijetom propovjedati Spasitelja Krista i njegovo Evanđelje. A kad je Jelenu posjetio "njezin duh šaptač", ona je 7 godina nakon toga vjerovala i propovjedala da je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. Dakle, za razliku od apostola "Jelene&Co" naviještali su AntiEvanđelje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Tako je Slape. Vidis da se slazemo. Taj isti Duh Sveti koji jeste poslat Apostolskoj crkvi, svakome koji cita Bibliju, pomaze mu da razume ono sto mu je neophodno potrebno za spasenje.

Ako vam Duh Sveti dok čitate Bibliju pomaže da razumijete ono što je potrebno za spasenje, kako to da razumijete na 50 000 suprotstavljenih načina?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Šta ste osporili? :)



Kad su apostoli na Pedesetnicu primili Duha Svetog, razišli su se svijetom propovjedati Spasitelja Krista i njegovo Evanđelje. A kad je Jelenu posjetio "njezin duh šaptač", ona je 7 godina nakon toga vjerovala i propovjedala da je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. Dakle, za razliku od apostola "Jelene&Co" naviještali su AntiEvanđelje.

Slape, neprestano ponavljas ono sto su prvi adventisti verovali. Vise puta sam ti objasnio, da su ti ljudi u to vreme jos pripadali drugim crkvama i svako od njih je verovao ono sto je naucio u svojoj crkvi, Prema tome to ne mozes uzeti kao razlog da Adventisti danas nemaju utvrdjenu doktrinu i odredjeno verovanje.

Neprekidno ponavljas da je EGW u pocetku pogresno verovala. U pravu si, zaista jeste tako, ali kako je upoznavala istine Svetog pisam tako ih je i prihvatala kao i svi ostali.

Ne prestajes navoditi pogreske da je i EGW jedno vreme nesto pogresno verovala. I u tom si u pravu.
Medjutim bilo bi korosno da naucis, da ni jedan prorok nije sve znao. On zna samo ono sto mu je otkriveno, a nikad nijednom proroku u jednoj viziji nije bilo sve otkrivena.

Sta misli da li je prorok Danilo od samog pocetka sve znao? NIJE!
Posle jedne vizije pise kako je iznemogao od strasnog utiska vizije koju nije razumeo. Danilo 8,27. Da li ti je poznato koliko dugo je Daniel ceko da dozna znacenje te vizijue? Puinih 12 godina i tek tada dolazi andjeo Gavrilo da mu objasni viziju.
Znaci da Danilo 12 godina nije znao sta znaci ono sto mu je bilo pokazano u viziji.

Drogo, secas se kad je prorok Ilaija izjavio Bogu koji mu se javio u viziji: "Oltare Tvoje raskopase i proroke Tvoje pobise i ja ostadoh SAM i traze dudu moju." Da li je prorok Ilija rekao istinu. On je rekao ono sto je zamisljao, ali to nije bilo tako. Jer Bog mu kaze ostavio sam 7000 ljudi u Izrilju koji nijedan ne svai kolena svojega pred valom niti ga celiva."
Zar to nije iznenadjujuce da Bozji prorok nije znao za tih 7000 vrenih ljudi u Izrilju. Jeste, ali je istina da nije to znao.

Jos jedan prime da prorok nije sveznanje, on zan ono sto mu je otkriveno. Kad je prorok Natan posetyio Davida i David mu se zali kako on zivi u ukrasenom dvoru, a Dom Gospodnji je pod satorom. Zato je resi da zida Hram. Sta mu je Natan odgovorio? "Sto ti je u srcu cin, jer Gospod je sa tobom."


Svi bismo mi tako rekli, ko bi od nas bio protiv da se podigne hram u slavu Bogu.
Medjutim, kada je prorok posao kuc, jos nije izasao iz dvorista cartskog dvora, Bog mu kaze vrati se i kazi Davidu ovaku: Neces ti gradito dom Meni, jer si prolio mnogo krvi, ali ce to uciniti tvoj sin."
Zar nije prorok bio rekao da treba da gadi Hram i da je Bog s njim? Jeste, ali je pogresio, to nije bio Boziji plan, nego Natanovo misljenje koje se u ovom slucaju suprotilo Bozijem planu.

Ovo sve pokazuje da Bozij prorok nije sveznanje, on zna ono sto mu je ootkriveno, a ono sto mu nije otkriveno on prosudjuje po svome shvatanju. Ako je njegova pogreska ozbiljna, Bog ga uputi da ispravi pogresku kao sto je bio slucaj sa Natanom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Pomesao si dva dogadjaja o kojima govori Ellen White.

U prvom ona govori o verovanju onih okupljenih oko Milera da ce Isus doci i da prolazi vreme milosti pre tog dogadjaja, kako je Miler i propovedao.\

Kasnije ona govori o odbacivanju onih koji su odbacili svetlost o Isusovoj posrednickoj sluzbi.

Dakle, namerno si sve pomesao i izvadio iz konteksta i ova dva dogadjaja stavio u isti kos.
 
Natrag
Top