Poziv članovima foruma na zajedničko udruživanje u molitvi

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A da ti ne moraš ništa, a ja moram. Ti možeš da vrijeđaš, iznosiš najgore bljuvotine to je ok, a ja koji ne vređam ja moram.

Kako "ti ne vredjas"? Tripo ti neprestano vredjas sagovornike, ne vidis li to?

Ispasce da mi ovde vredjamo tebe a ti nas ne, znasi i sam koje si mi sve ruzne reci uputio.

Naravno da ja treba da promenim i svoj nacin diskusije, to se odnosi i na mene. Nisam ja rekao da se to ne odnosi na mene! Pa nisam ja bezgresan.

Da se molim sa onima koji ovakve riječi upućuju meni, ne pada mi napamet.

Cekaj malo, a tvoj odnos prema nama? A ti nama ne upucujes reci prezira i svakojake reci ponizavanja? Pa znas i sam da su tvoje reci zavijene u celofan "ko bombon", a u stvari su uvredljive.

Promeni to, pa cemo lepo razgovarati.

Uopste ne mora uvreda da bude ruznim recima, moze i ismejavanjem, i lepim recima moze da se vredja covek. A ti to radis.

A nije tacno ni da ruzne nisi upucivao! Mene si psovao u private. Znas i sam da si to radio i da si gresan. Zasto onda neces da prihvatis kada ti se neko izvine i pruzi ti ruku?

Ti kao da volis da se svadjas?

Nemoraš se ti moliti sa nim , moli se za njega
Tko Isusa ljubi, Isus će njega ljubiti. Svaka se molitva uslišava kad se zazove Božje milosrđe.

Pa ja se i molim za njega. Evo opet mu se obracam pomirljivo. Izvinjavam se ako sam ga uvredio (to i nije bila namera kroz moje pisanje, vec da ga dozovem pameti). Ponovo po kozna koji put mu se izvinjavam. I ako hoce, evo mozemo promeniti nacin diskusije. Ali ne moze onda tvrditi da smo jedino mi krivi. Kriv je i on, pa ajde to da promenimo?

Tripo izvini sto sam te vredjao!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako "ti ne vredjas"? Tripo ti neprestano vredjas sagovornike, ne vidis li to?

Navedi dokaze poput onih koje sam ja naveo za tebe.

Ispasce da mi ovde vredjamo tebe a ti nas ne, znasi i sam koje si mi sve ruzne reci uputio.

Pa i jeste vrijeđali.

Naravno da ja treba da promenim i svoj nacin diskusije, to se odnosi i na mene. Nisam ja rekao da se to ne odnosi na mene! Pa nisam ja bezgresan.

Moj način je takav, ne vrijeđam nikoga lično i to je dozvoljeno u okviru pravila foruma.

Cekaj malo, a tvoj odnos prema nama? A ti nama ne upucujes reci prezira i svakojake reci ponizavanja? Pa znas i sam da su tvoje reci zavijene u celofan "ko bombon", a u stvari su uvredljive.

Na forumu je to dozvoljeno, nikoga lično ne vrijeđam.

Promeni to, pa cemo lepo razgovarati.

neću ništa da promijenim, nikoga lično ne vrijeđam.

Uopste ne mora uvreda da bude ruznim recima, moze i ismejavanjem, i lepim recima moze da se vredja covek. A ti to radis.

Ali oni smajliji su dozvoljeni.

Izvinjavam se ako sam ga uvredio (to i nije bila namera kroz moje pisanje, vec da ga dozovem pameti).

Nije ako nego jesi.

Ponovo po kozna koji put mu se izvinjavam. I ako hoce, evo mozemo promeniti nacin diskusije. Ali ne moze onda tvrditi da smo jedino mi krivi. Kriv je i on, pa ajde to da promenimo?

Tripo izvini sto sam te vredjao!

To cijenim. neću koristiti one smajlije, oštrije riječi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa ja se i molim za njega. Evo opet mu se obracam pomirljivo. Izvinjavam se ako sam ga uvredio (to i nije bila namera kroz moje pisanje, vec da ga dozovem pameti). Ponovo po kozna koji put mu se izvinjavam. I ako hoce, evo mozemo promeniti nacin diskusije. Ali ne moze onda tvrditi da smo jedino mi krivi. Kriv je i on, pa ajde to da promenimo?

Mire, Mire, opet si u svojoj ljudskosti pogrešio. Izvinjavati se nekome ko ni jednu jedinu svoju poganu reč nije povukao? Zar ne znaš da je rečeno da tamo gde nas ne prime, otresemo svoju obuću i odemo? Ako već želimo da budemo što bliži Hristu, ne znači li to da trebamo da se ugledamo i na njegova uputstva data učenicima i apostolima? I te kako znači.

Da ne govorim o tome da se On nije izvinjavao farisejima, sadukejima i pismoznancima.

Ti se se izvinjavaš nekome ko ne samo da se ponaša kao fariseji, nego ih i nadilazi u svim njihovim zlim delima. Grešiš, jer to će on kao i svi slični ili identični njemu shvatiti kao slabost i nastaviće još i gore nego pre.

Što se tzče molitve, za svoje neprijatelje molim se samo da im Bog ako je volja Njegova otvori oči, nizašta drugo.


Dakako da ima u Bibliji.

Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?
I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?

Matej, glava 5


Naravno da ima, ali neko misli da je Stari Zavet važniji od Novog. Zamišlja u svojoj oholosti da sedi na Mojsijevoj stolici, i da je okružen Navinima, pa da je dovoljno da kaže kako je nešto u suprotnosti sa njegovim tumačenjem "zakona" i da Navini odreaguju.

U istom tom Novom Zavetu piše i ovo:

"Jer ako svojevoljno griješimo pošto primismo spoznanje istine, nema više žrtve za grijehe,27nego strašno iščekivanje suda i bijesa ognja što će proždrijeti protivnike. 28Je li tko prekršio Zakon Mojsijev, bez milosrđa biva pogubljen na osnovi dvojice ili trojice svjedoka.29Zamislite koliko li će goru kaznu zavrijediti tko Sina Božjega pogazi, i nečistom smatra krv Saveza kojom je posvećen, i Duha milosti pogrdi? 30Ta poznajemo Onoga koji je rekao: Moja je odmazda, ja ću je vratiti; i još: Sudit će Gospodin svome puku. 31Strašno je upasti u ruke Boga živoga. " Heb 3 10 26 - 31

Pa i ovo:

" Spominjite se svojih glavara koji su vam navješćivali riječ Božju: promatrajući kraj njihova života, nasljedujte njihovu vjeru. 8Isus Krist jučer i danas isti je – i uvijeke. 9Ne dajte se zanijeti različitim tuđim naucima! Jer bolje je srce utvrđivati milošću nego jelima, koja nisu koristila onima što su ih obdržavali. 10Imamo žrtvenik s kojega nemaju pravo jesti služitelji Šatora. " Heb 13 8-10.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To cijenim. neću koristiti one smajlije, oštrije riječi.

Dobro, ajde onda da vidimo hocemo li uspeti da promenimo nacin diskusije. Raduje me sto si se pozitivno odazvao , necu ni ja vise koristiti ostre reci i pokusacu da promenim celokupni nacin diskusije.

Mire, Mire, opet si u svojoj ljudskosti pogrešio. Izvinjavati se nekome ko ni jednu jedinu svoju poganu reč nije povukao?

Rekao je da vise nece koristiti one smajlije i da nece koristiti ostrije reci. Znaci ipak se pozitivno odazvao. I to malo je dovoljno da promenimo nacin diskusije. Niko ne trazi da se on mora sloziti sa nama, samo da imamo pristojan razgovor.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Rekao je da vise nece koristiti one smajlije i da nece koristiti ostrije reci. Znaci ipak se pozitivno odazvao. I to malo je dovoljno da promenimo nacin diskusije. Niko ne trazi da se on mora sloziti sa nama, samo da imamo pristojan razgovor.

Mire, Mire, zar ti zaista misliš da je sva gužva i sukob nastao zbog smajlija i oštrijih reči? Razlog za to je mnogo dublji. Mnogo.

Videćemo da li je njegovo obećanje pravo, ili je kao i ono iz Edenskog vrta, kada je rečeno Evi, nećete vi umreti.

Čini kako misliš da je dobro, ali ja takvima kakav je on ne verujem. Prvom prilikom će početi ponovo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Videćemo da li je njegovo obećanje pravo, ili je kao i ono iz Edenskog vrta, kada je rečeno Evi, nećete vi umreti.

Čini kako misliš da je dobro, ali ja takvima kakav je on ne verujem. Prvom prilikom će početi ponovo.
Brate, odgovoricu ti stihom:

"Ljubav sve snosi, sve veruje svemu se nada, sve trpi, ljubav nikad ne prestaje" (1. Kor. 13).

I Bog je najpre pokazao svoju ljubav k nama - "Ljubazni! Kad je ovako Bog pokazao ljubav k nama, i mi smo dužni ljubiti jedan drugog."

Hristos kaze "nadvladajte zlo dobrim".

Vatra se vatrom ne gasi. Tripo je toga svestan, i trebao bi biti. Pokusali smo gasiti vatrom i jedni i drugi ali ne ide. I on je nas napadao i mi njega. Koristimo dakle oruzje Bozje koje je ljubav i prastajmo jedni drugima i budimo milostivi. Jer Bog to zeli. Budimo ljudi najpre.

Nikoga ne moze ljubav ostaviti ravnodusnim, zato mu ja oprastam. Oprastam cak i ako se ne kaje. Nadam se da ce ga ta ljubav sa nase strane promeniti da ce i on poceti razmisljati i pisati drugacije. Pa i ovo malo sto je obecao dovoljno je.

I pre ili kasnije se opet pokajao i opet nastavljao po starom, ali kaze Pismo "ako ti brat i 7 puta na dan zgresi i dodje k tebi govoreci - oprosti mi, oprosti mu". Niko nije savrsen, ako imamo razumevanja za svoje pogreske trebamo i za tudje.

Ja se zaista nadam da je ovo iskreno sa njegove strane i da ce biti jos bolji u buducnoati, nadam se zaista. Jer niko mu ne zeli zlo vec dobro. Tako je i sa vase strane i sa moje, znam.

Pokazujmo dakle ljubav. Ne pominjimo njegovu proslost, vec gledajmo u buducnost. Znas li kako otac docekuje svog zabludelog sina, siri ruke i grli ga. Nemojmo odbacivati nekoga ko se makar i malo pokajao i dobru volju pokazao. Nego ga pozdravimo, a on ce ohrabren time pokazati jos i vecu ljubav i zahvalnost.

Ja mu dajem sansu, jer sam ipak u njegovim recima prepoznao dozu kajanja. Trebate i vi tako.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pokazujmo dakle ljubav. Ne pominjimo njegovu proslost, vec gledajmo u buducnost. Znas li kako otac docekuje svog zabludelog sina, siri ruke i grli ga. Nemojmo odbacivati nekoga ko se makar i malo pokajao i dobru volju pokazao. Nego ga pozdravimo, a on ce ohrabren time pokazati jos i vecu ljubav i zahvalnost.

Ja mu dajem sansu, jer sam ipak u njegovim recima prepoznao dozu kajanja. Trebate i vi tako.

Zaista* Mogao bih da se složim. Ali.

"
You are ignoring content by this member.
DarthShone said:
Ps. Kada tu činjenicu uzmemo u obzir, onda zaista nije čudo da pomenuta dvojica pokazuju znake lažljivosti, prevarantstva, lopovluka i ostalih viskoko moralnih emanacija "duha proroštva".
Opet autoprojekcija.

DarthShone said:
O tome da isti, nemaju nikakva prava da bilo šta zameraju KRŠTENIMA U OCA, SINA, I SVETOGA DUHA, da ne govorim.
Vidimo to po favelama i kartelama, haosu, bijedi, beznađu, bježaniji.



Hrišćanski je dakle dati šansu. Ali ovo stoji između nas.
115832


Možeš misliti da sudim, da prosuđujem. Pa ako je i tako, bolje je biti hladan ili vreo, nego mlak i bljutav.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaista* Mogao bih da se složim. Ali.
Hrišćanski je dakle dati šansu. Ali ovo stoji između nas.
Pogledajte prilog 115832


Možeš misliti da sudim, da prosuđujem. Pa ako je i tako, bolje je biti hladan ili vreo, nego mlak i bljutav.


Postovanje Garth,
Pogledao sam tekst koji si prepricao i nije takav kako si ga predstavio.
Zbog cega nisi kopirao tekst onakav kakav je nego ga ti obradjujes?

Ona u tom poglavlju govori o time kako su se ljudi odnosili na vest skorog Hristovog dolaska.
Navodi vest koju je Miler objavio: "Bojte se Boga i podajte mi slavu jer dodje cas suda njegova." Otkrivenje 14,7.
Zatim ukazuje na one koji su se suprotstavljali toj vesti i opisuje da to nisu bili dobri pastiri, koji u svojim crkvama propovedaju "samo mir i kad mira nema."
Pastori koji nisu prime vest prvog adjela,osudjivali su one koji su je primili.
Dakle, ona ovde pise o istoriji, kako je bilo onda kada je Miler propovedao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smatram da je govorenje istine uvek potrebno, posebno biblijske istine.

Ja sam je pisao, i nisam istina licno dozivljavao uvrede od prisutnih na forumu upucene na moj racun.

Koliko vidim Tripu jesu upucivane odredjene reci poput: Glupav si ko noć! E jado jadni! sramoto jedna! Jako si jadan Tripo! A jel vidis koliko si ti bolestan?

Licno sagledavajuci Tripov nacin rada, a u u svetlosti reakcije prisutnih na forumu od kojih su i stizale ove poruke na njegov racun, donosim zakljucak da je Tripo sam kriv za ovakve reci koje su mu upucene.

Ovim stavom ne svrstavam se ni na jednu stranu, vec sagledavam stvari objektivno bez osvrta ko je ko u sta veruje i kojoj crkvi pripada.

Ja sam licno spreman da se u pojedinim slucajevima suprodstavim i samim Adventistima ako njihovo ponasanje, reci, i dela nisu u skladu sa verom koju ispovedaju.

Uostalom, na to sam i pozvan, da ukazujem na grehe unutar crkve, i da pozivam na pokajanje, i probudjenje prave poboznosti.

Sada tek vidim da je i Tripo u grupi formalnih Adventista kome je i te kako potrebno probudjenje, i spoznaja prave prirode posvecenja i sluzbe.
 
Natrag
Top