Poziv članovima foruma na zajedničko udruživanje u molitvi

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Gdje ovdje stoji da se treba zajedno moliti sa njima? Nigdje, kako da se moliš zajedno kada oni nemaju istu (ispravnu) sliku o Bogu kao mi što je imamo?
Agde stoji dase mi moramo moliti zajedno sa vama , gde piše daje vaša slika ispravna prema Bogu , a moja iskrivljena

Kako da budeš sa njima jedna misli kada oni vjeruju u paganske budalije poput zagrobnog života i sl.
Kako ti znaš da nema zagrobnog života ?

Nisam bio toliko eksplicitan, vec sam govorio o ljubavi i miru sa ljudima, cak i sa neprijateljima, a opet ne praviti kompromis, vec teziti da se ti ljudi obrate.
Oljubavi i miru treba govoriti , i onda je to prava vjera , a Tripko ne daje protiv svega , sad napada i tebe koji mu želiš dobro

Naravno svaku lažnu nauku. Nema te crkve ili pojedinca koji kada iznese lažnu nauku da ga neću napasti mislim na nauku.
Što reći na ovo tvoje , naj bolje prešutjeti

Pročitaj malo svoj post, pa onda lupaj o projekciji. Ali, ne, ti sve znaš, jer imaš "Biblijsku" nauku.
Samo su njegovi spotovi ispravni , svisu drugi ništavilo , žalosno

Naravno da je imam, jer dokazujem smislom koji se nalazi u Bibliji.
Očito loše tumačiš Bibliju , pitaj Marka ,i druge Adventiste kako se to tumači , nije sramota pitati ako to neznaš

I ne trebaš jer tvoj bog i nije pravi Bog.

Tvoj bog je mučitelj, drzak, tiranin itd.
Ako je naš Bog takav , kakavlije tek tvoj
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Agde stoji dase mi moramo moliti zajedno sa vama , gde piše daje vaša slika ispravna prema Bogu , a moja iskrivljena

Kako ti znaš da nema zagrobnog života ?

Oljubavi i miru treba govoriti , i onda je to prava vjera , a Tripko ne daje protiv svega , sad napada i tebe koji mu želiš dobro

Što reći na ovo tvoje , naj bolje prešutjeti

Niigde ne stoji da se mi moramo moliti sa njima. Upravo je suprotno. No, nije to porblem ovde, problem je što je Laodikejina inicijativa dočekana na nož, što je adventista napao drugog adventistu što je i pomislio da ponudi molitvu sa nama. Mi smo smeće, a oni su Bogu mili.

O ljubavi i miru? Sestro, a kakav je to mir i kakva je to ljubav kada se svaki pokušaj takvog, rekao bih normalnijeg ponašanja nagrađuje ismevanjem predlagača i javnim etiketiranjem istog?

Zamisli da ja nekog poznanika katolika koji predloži ručak sa muslimanom javno napadnem i ismevam pred drugim katolicima, jer navodno krši nauku Crkve?

Upravo se to danas nakon Laodikejimog predloga o molitvi i dogodilo. Adventista koji je umislio da je autoritet je na Laodikejin predlog odreagovao upravo tako. Otvorio je temu u kojoj ismeva Laodikeju i proziva ga, javno da je kršio "nauku" Ellen Gould Harmon White.


Sve što je ismevač, rekao bih lakrdijaš postigao je da doslovno pokaže Versko Licemerstvo, ali i način na koji je zajednica kojoj pripada ustrojena. Mnogi mi nisu verovali kada sam iznosio da oni jedne druge špijuniraju i love pogreške, držeči jedne druge tako u šaci.
O tome da je dežurni trol pokazao po ko zna koji put svoj pravi karakter, da i ne govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
@Laodikeja , lepo od tebe sto si pozvao Tripa na mir i razgovor, verujem da si iskren pa cu podrzati tvoj predlog, i o zajednickoj molitvi. Ali kao sto sam ranije rekao, vidite i sami da je nemoguce sa njim imati normalnu komunikaciju.

Oljubavi i miru treba govoriti , i onda je to prava vjera , a Tripko ne daje protiv svega , sad napada i tebe koji mu želiš dobro

Kako je moguce da on govori o miru kada on obozava da ratuje i da se svadja?

Upravo se to danas nakon Laodikejimog predloga o molitvi i dogodilo. Adventista koji je umislio da je autoritet je na Laodikejin predlog odreagovao upravo tako. Otvorio je temu u kojoj ismeva Laodikeju i proziva ga

Divota jedna. Znaci krenula je "igranka"!?

Lepo sam ja govorio da ne trebaju da ga podrzavaju, da ce se okrenuti protiv njih samih kao ricuci lav da ih prozdere, pa jesu li me poslusali?

Njemu nije stalo ni do kakve istine, on napada i svoje! On je prosto egoista, pun sebe, drugi ljudi ga ne interesuju, niti ih voli! Da je suprotno ovde bi se pokajao, ali on to nece uciniti!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
@Laodikeja , lepo od tebe sto si pozvao Tripa na mir i razgovor, verujem da si iskren pa cu podrzati tvoj predlog, i o zajednickoj molitvi. Ali kao sto sam ranije rekao, vidite i sami da je nemoguce sa njim imati normalnu komunikaciju.

Njegov motiv je samo da se dodvori vama, jer si mu ti natrljao nos više puta, a znao da je neću da se odazovem jer Laodik. laže gdje sam ja remetio mir.

A da se molim sa onima čiji bog je sadista, mučitelj ne bi ni u snu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A da se molim sa onima čiji bog je sadista, mučitelj ne bi ni u snu.
Glavno da ti ne smeta da se molis sa katarima - albinzanima, sa onima koje je Jovan nazvao "antihristima"!

Vidis kakav si ti? Oni su naseg Boga zvali "demijurgom" verovali da je on satana, a ti bi se sa njima molio ali ne i sa nama?

Nemoguce je da ti ne mozes da shvatis, poenta je da "neces iz inata"!

Ne moras, niko te ne tera. Ali sam onda ispravno pozvao da te osude svi i tvoji adventisti, jer oni tako nesto ne uce da je nama "razliciti Bog"!

Na kraju, nije tebi isti Bog ni sa adventistima jer ti ne verujes u Trojstvo. Kako se onda molis sa njima?

Ne, ne radi se ovde uopste o tvojem teoloskom pogledu, nego o inatu, predrasudama i mrznji!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne, ne radi se ovde uopste o tvojem teoloskom pogledu, nego o inatu, predrasudama i mrznji!

Teološki pogled? Nema to nikakve veze sa teološkim pogledom! Uostalom ko je njega ovlastio da određuje šta je ispravno a šta ne?!

Ne, ne radi se ni o inatu, niti predrasudama. Isključivo se radi o mržnji. Zelotskoj mržnji. Onoj koju Isus, Gospod Bog jedini, pripisuje onima koje Fariseji ulove i naziva ih sinovima pakla, dvostruko gorim od njih samih.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Glavno da ti ne smeta da se molis sa katarima - albinzanima, sa onima koje je Jovan nazvao "antihristima"!

Oni su bolji od vas.

Vidis kakav si ti? Oni su naseg Boga zvali "demijurgom" verovali da je on satana, a ti bi se sa njima molio ali ne i sa nama?

Pa vaš bog i nije pravi Bog, to je jedan despot, krvnik, mučitelj i sadista.

Nemoguce je da ti ne mozes da shvatis, poenta je da "neces iz inata"!

Opet me kopiraš.

Ne moras, niko te ne tera.

Vaš duh jeste nasilje nad tuđom savješću.

Ali sam onda ispravno pozvao da te osude svi i tvoji adventisti,

Jedino si u tome uspio, ali mene baš briga za to.

er oni tako nesto ne uce da je nama "razliciti Bog"!

Naravno da je različiti.

Na kraju, nije tebi isti Bog ni sa adventistima jer ti ne verujes u Trojstvo.

Bitno je poznavati karakter Boga.

Ne, ne radi se ovde uopste o tvojem teoloskom pogledu, nego o inatu, predrasudama i mrznji!

Opet projektuješ sebe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@Laodikeja , lepo od tebe sto si pozvao Tripa na mir i razgovor, verujem da si iskren pa cu podrzati tvoj predlog, i o zajednickoj molitvi. Ali kao sto sam ranije rekao, vidite i sami da je nemoguce sa njim imati normalnu komunikaciju.

Moji poslednji komentari nisu bili direktni poziv na zajednicku molitvu, vec na sredjivanje odnosa na forumu prelaskom na visi nivo postovanja koji ce se videti u nacinu pisanja.

Tripo je odbio moje pozive koje sam mu upucivao i u privatnim, i javnim porukama.

Licno smatram da kod njega postoji neki licni problem u komunikaciji sa ljudima, posebno drugih vera i crkava, u sta necu da ulazim.

Eto, to je dokaz da i u Adventizmu postoje i ekstremi, koji su po meni retki, ali su tu prisutni, a verujem da oni mogu biti posledica razlicitih faktora.

Bog sigurno ne, a ni sami uticaji koje covek prima dolaskom u Adventisticku crkvu, jer Adventisti uce o ljubav medju ljudima, i svedocenje u duhu ljubavi i bratskog zalaganja za spasenje drugih.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moji poslednji komentari nisu bili direktni poziv na zajednicku molitvu, vec na sredjivanje odnosa na forumu prelaskom na visi nivo postovanja koji ce se videti u nacinu pisanja.

Ali je ovo ta tema.

Tripo je odbio moje pozive koje sam mu upucivao i u privatnim, i javnim porukama.

Ti si znao da ću odbiti nego si poslao poziv da bi sebe pokazao kako si fin, a ja kako nisam.

Licno smatram da kod njega postoji neki licni problem u komunikaciji sa ljudima, posebno drugih vera i crkava, u sta necu da ulazim.

Baš me briga šta ti misliš. Tvoja nauka je lažna i nije advent. To sam poslao i drugim advent.

Eto, to je dokaz da i u Adventizmu postoje i ekstremi,

To je već projekcija, ja bih tome dodao i fanatizam i obožavanje nauke. Umišljanje ljudi da su posebno dobili neki dar.

koji su po meni retki, ali su tu prisutni,

Vidi se to po tvojoj nauci ovdje koju sam spomenuo.

a verujem da oni mogu biti posledica razlicitih faktora.

Slabo ti to znaš, to se već studira na ozbiljnom nivou.

a ni sami uticaji koje covek prima dolaskom u Adventisticku crkvu, jer Adventisti uce o ljubav medju ljudima, i svedocenje u duhu ljubavi i bratskog zalaganja za spasenje drugih.

Pa gore je i to učiti uz lažnu nauku, nego suprotno uz ispravnu.

A gdje sam ja učio suprotno ljubavi?
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
poziv na zajednicku molitvu

Laodikeja ideja ti je dobra , nema tu nikakvih dogmatskih ili kanonskih prepreka za onakvu molitvu kako si i napisao u naslovu teme – udružene molitve ili udruživanja u molitvi.
Udružena molitva gde je akcenat stavljen na svrhu a ne na način molitve , tako bar sam ja razumeo tvoj predlog, podrazumeva da se svako od nas pomoli onako kako misli da treba i u vreme koje mu odgovara za nekog ili nešto bez ikakve druge premise ili obaveze.
Nijedna Crkva ne brani da se molimo za nekog drugog ma koje vere bio, štaviše suprotno je, pogotovu kada je u nevolji.

Takodje podrška milosrdnim i dobrotvornim akcijama, u okviru bilo koje Crkve ili humanitarne organizacije, mislim da bi bila dobar pokazatelj nekih uopštenih duhovnih smernice medju ljudima koji veruju u Gospoda Isusa Hrista.
Pozdrav i neka Gospod osvetli puteve tvoje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top