Potreba za isticanjem

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Obzirom da sam bila učesnik u startu ove teme ponoviću ono što sam na početku same teme rekla...Ne mislim da je sistem ''copy-past'' u vezi sa samopouzdanjem. I ako je u nekoj vezi, onda to važi za neznatan broj članova...(u tom trenutku mi je pao na pamet član zjovan29, ako ne grešim njegov nick, mada se ja njegovom ''nastupu'' vrlo često nasmejem...ume da stavi tekst, na način da se na kraju teksta ne vidi izvor, ili vrlo malo, pa se poneki put stekne utisak da je tekst njegov)
Više volim teme koje neko pokrene, jer me podstaknu na priču...

E sad, ako bi me neko pitao da li mi smetaju copy-past naslovi...Ne...Jednostavno, ono što mi se ne sviđa i ne čitam...Prosto to i ne primećujem...Osim toga, spadam u one članove koji vrlo često napišu komentar ispod teksta, ako je za mene zanimljiv...

Rasprava o tome da li su ''copy-past'' teme produktivne i kakav efekat imaju, nije na meni kao članu...Rasprava o tome, treba da se vodi u okvirima organizacije ovog foruma...

Ako bi me neko pitao, da li imam šta da predložim...Imala bih jedino da predložim, da copy-past naslovi koji se odnose na politiku, ne treba da daju mogućnost za komentarisanje...Poneki put se ''zaletim'', da opletem, pa se setim da se to ne sme...yes3
Takve teme bih stavila, kao teme ''vesti'' bez mogućnosti za komentarisanje...

To je moje iskreno mišljnjeyes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
U pravu si Dum, nemam zahvalnice ,ali svakako podržavam ove tvoje trenutke iskrenosti, na prvom mestu :mrgreen:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Dum, zahvalnica opet nemam, ali kao i Deathu, svaka ti je zlatna.

I ja sam, kad sam pre više od godinu i po počela da radim ovaj posao, više volela autorske teme i mnogo sam ih i sama pokrenula. Ponekad se iznenadim kad neko izvuče neku u kojoj nije pisano po više od godinu dana jer je se i ne setim, što nije ni čudno, posle ovoliko postova koliko imam.

Što se administracije tiče, mi o ovome nemamo šta da raspravljamo jer copy/paste teme smetaju samo i jedino začetniku teme. Svi ostali su mahom i sami postavljali takve teme, sad što nas sada ima manje u donjem delu pa je spalo na nas nekoliko, jer se ostatak bavi download zonom, to je druga stvar.

Ali upravo zahvaljujući ovakvim temama, forum je veoma sadržajan i izgleda kako izgleda.
Slažem se da je Ljubav-seks-romantika malo pretrpan forum, ali ni tamo nikome nije zabranjeno da piše.
A šta je loše u tome što su u forumima tipa Aktuelnosti, Kulinarstvo, Kutak za žene, Zdravlje i sličnim, mahom copy/paste teme? Pa da nije njih, u svakom bi bilo po nekoliko tema i na kraju u njih više niko ne bi ni zalazio, a o bilo kakvoj pomoći bilo kome i da ne pričamo.
Ti forumi su prepuni informacija svih tipova i mislim da tako i treba da bude.

Kad nekome pomognem temom koju sam pokrenula, puno mi je srce. I uopšte nije bitno da li je copy/paste ili lično moja. I ako je copy/paste, ja sam je postavila zato što sam pomislila da će nekome baš ta informacija dobro doći. Kome nije potrebno tako nešto, neka gleda dalje, sigurno će naći nešto korisno i za sebe.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Što se tiče Kulinarstva, skinula sam par kuvara i kopiram neke tekstove sa te ''sekcije''...Pratim novine o parfemima, aktuelnosti (sa ''pompeznim naslovima''), vesti dana, dogodilo se na današnji dan...Ima me i na nekim temama o mobilnim telefonima, informatici i naravno na ekonomiji...
Čitam većinu tekstova na psihologiji, filozofiji, obrazovanju, religiji i u tom delu najviše učestvujem jer volim da ''bistrim''...

Crvendać,ako bi me pitala da li bih razmenjivala ''recepte'' po ovom forumu i davala sugestije na koji način ''mutim jaja''...Ne znam da li bih učestvovala na takvim diskusijama...Ako bi me pitala da li bih se izjašnjavala o mojim ''najintimnijim'' iskustvima, ne bih se sigurno uključila u takvu temu...

Ali sam sigurno od retkih ''forumaša'', koji je ''prešetao'' teme foruma svojim aktivnim davanjem mišljenja, bez obzira što me ovi zlobnici iz Master tima ''osporavaju titulu''... :)

Evo sada imate ''profil'' jednog korisnika...I sada možete da steknete utisak, šta je to što neke zanima...

Što se tiče komentarisanja rada pojedinih staffova, nije na meni da se kritički osvrćem na nešto u čemu nemam učešća, niti imam ambicija...

Ovde sam da se malo našalim, nešto naučim i razmenim mišljenje sa ljudima koji su različiti ili slični meni...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Naravno, a za sve što se postavi postoji statistika. I to je "ogledalo" koliko je bilo šta na ovom forumu zanimljivo i korisno. A skoro da nema teme koja nije pregledana bar 10 puta, što opet nešto znači.
Nije toliko bitno koliko se nešto komentariše, mnogo je bitnije koliko se čita. Ima mnogo ljudi koji ovde dođu jer ih Google pretraživač pošalje dok traže nešto. Ako mogu da vide bez registracije na forum, pregledaju i idu dalje. I to je jedan od razloga zašto je komentara malo. Ali svejedno, ti ljudi "zalutaju" kod nas zbog jedne stvari, pa nađu drugi, treću, pretu, dvadesetpetu... i na kraju počnu da dolaze redovno i učestvuju u radu foruma, jer vide da ovde na jednom mestu mogu da nađu sve.
E to i jeste svrha postavljanja toliko različitih tema iz svih oblasti.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ali svejedno, ti ljudi "zalutaju" kod nas zbog jedne stvari, pa nađu drugi, treću, pretu, dvadesetpetu... i na kraju počnu da dolaze redovno i učestvuju u radu foruma, jer vide da ovde na jednom mestu mogu da nađu sve.
E to i jeste svrha postavljanja toliko različitih tema iz svih oblasti.
Evo, ja sam ta ''zalutala''...Tražila sam neki programčić na ''googlu'' i on me je ''doveo'' na ovaj forum...Malo sam se zainteresovala za temu Brojanica na Religiji, i malo po malo,dopalo mi se mišljenje pojedinih ljudi i neke ''sekcije'' i tu sam i ostala...Inače, nikada ranije nisam učestvovala u diskusijama, osim na nekim stručnim forumima...

Inače, nisu sve osobe iste...I nisu sve osobe za ''otvorene'' komunikacije...Ja sam jedna od njih...I bez obzira što sam neko sa ''stavom'', prilično sam ''introvertna''...

Bez obzira, što je ''glup'' povod doveo do ove diskusije, sigurno će pomoći onima koji rade na ovom forumu da ga koliko-toliko unaprede...
Spadam u dobronamerne osobe, i ne bih volela da sada među vama koji ste u ''staffu postoji neki radzor'', pogotovo što ste dugo na ovom forumu, a razdor ničemu ne vodi...

U svakom slučaju, želim vam uspeha u daljem radu...(Ja ko ministar:))
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Jurivaka, tebi je izgleda mnogo dosadno u životu kad možeš ovoliko u nedogled da raspravljaš o stvarima koje ničemu ne vode.
Ako ti je dosadno, prihvati se malo foruma Ekonomija i IT koji si preuzeo da radiš pa se nisi odmakao dalje od početka. Ostao je prazan, jer si ti toliko kreativan. Forum postoji već bar pola godine, a sadrži 58 tema i 198 postova. Mislim da je to sramota.





Jurivaka ima 58 tema i 198 postova. Stari podaci.
Upravo sam kontrolirao, ima 59 tema i 201 post.


Ti samo na prve tri stranice Ljubav-Sex-Romantika imaš 14 tema bez i jednog posta. Upravo sam izbrojao. Da sam brojao do zadnje 94. stranice, taj broj bi bio ohohoj preko 100.;)

Ako je za njega ocjena "sramota", koja je za tebe?


Doduše, za tebe vrijede drugačiji aršini.


Naravno, a za sve što se postavi postoji statistika. I to je "ogledalo" koliko je bilo šta na ovom forumu zanimljivo i korisno. A skoro da nema teme koja nije pregledana bar 10 puta, što opet nešto znači.
Nije toliko bitno koliko se nešto komentariše, mnogo je bitnije koliko se čita. Ima mnogo ljudi koji ovde dođu jer ih Google pretraživač pošalje dok traže nešto. Ako mogu da vide bez registracije na forum, pregledaju i idu dalje. I to je jedan od razloga zašto je komentara malo. Ali svejedno, ti ljudi "zalutaju" kod nas zbog jedne stvari, pa nađu drugi, treću, pretu, dvadesetpetu... i na kraju počnu da dolaze redovno i učestvuju u radu foruma, jer vide da ovde na jednom mestu mogu da nađu sve.
E to i jeste svrha postavljanja toliko različitih tema iz svih oblasti.



Za tebe se broji broj posjeta.;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
A zašto ništa rekao o onome zbog čega je otvorena tema s obzirom da si i sam postavio dosta tekstova sa drugih sajtova...dakle o vezi između takvog delovanja i samopouzdanja i želje za isticanjem sa druge strane?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka ima 58 tema i 198 postova. Stari podaci.
Upravo sam kontrolirao, ima 59 tema i 201 post.


Ti samo na prve tri stranice Ljubav-Sex-Romantika imaš 14 tema bez i jednog posta. Upravo sam izbrojao. Da sam brojao do zadnje 94. stranice, taj broj bi bio ohohoj preko 100.;)

Ako je za njega ocjena "sramota", koja je za tebe?


Doduše, za tebe vrijede drugačiji aršini.

Za tebe se broji broj posjeta.;)

Kantona, ne upuštaj se u raspravu. Vidiš da ovdje neki ne razlikuju forum od čitaonice.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Samo par brojeva. Njima jedino vjerujem. 100 %.
Ljudima već malo teže ide. Pogotovo ako im je "pogođena sujeta".;)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top