Poslednja vremena

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Vasa crkva zvanicno ne postoji od 1844. napravio si lapsus, a tim lapsusom si potvrdio nasu pricu :)

I zasto ponavljas to? Kakve to veze ima?
Ja sam rekao da nastajete iz istog "adventnog pokreta"!

Pogresno Mire, mi Adventisti imali smo vezu za Milerovim pokretom, ali JS nisu. To ti i omi svedoce. To sto je on izmedju ostalih slusao i nekob baptisu adventistu, nema nikakve veze za JS.

Ona je kao tinejdzer bila sledbenik Milera! U medjuvremenu je odrasla i potpala pod njegov uticaj. Nakon razocarenja adventista 1844. , ona dobija svoju prvu viziju, koja za cilj ima da ohrabri adventiste! [/QUOTE]

Mire u pravu si. Elen Vajt je teki 1844 bila tijedzerka i tek tada je primila svoju prvu viziju.
Miler nikad nije prihvatio adventisticko ucenje do kraja zivota ostao je baptista.

Ajd da se pravimo blesavi kao vi, tako vi stalno![/QUOTE]

Mire, ko je koliko pametan a koliko blesam ni ti ni ja nismu merodavni da to utvrdimo. Kome to fali neka se obrati psihijatru.


Jehovini Svedoci imaju veze sa adventnim pokretom, Russell je bio sledbenik adventizma,

NIIKAD RAUSSELL NIJE SLEDIO UCENJE ADVEBNTISTICKE CRKVE. JA BIH VOLEO DA JESTE, ALI NIJE TO NI JS NE PRIZNAJU ZATO NEMOJ DA IZMISLJAS.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Marko, to sto vi negirate vezu, nece sakriti cinjenice. Ovo svako moze da proveri iz istorije, i to svi znaju, pa i sami adventisti priznaju. Za mene bi bilo ispod casti kad bi bio adventista da ovo negiram. Postoji drugi nacin da se brani adventizam, ali ovo nije. Ignorisanjem istorije se ne postize nista. Vi ni ne znate da branite adventizam, samo sebe kompromitujete ovakvim izjavama.

Eto, necu vise da te mucim, ti to ne zasluzujes. Tripo je nesto drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Marko, to sto vi negirate vezu, nece sakriti cinjenice.

Pa ti sve nazivaš činjenicama što tebi odg. očigledno da ne možeš naći zamjerku za neko od učenja adventista, pa hajde da im pripišemo da su nastali od Milera koji je određivao datume. Jadno.

A šta očekivati drugo od vas.

Ovo svako moze da proveri iz istorije, i to svi znaju, pa i sami adventisti priznaju.

To nije nikakvo mjerilo. Ko je kome nasljednik se gleda po nauci.

Za mene bi bilo ispod casti kad bi bio adventista da ovo negiram

Opet pitaš svoje srce.

Postoji drugi nacin da se brani adventizam, ali ovo nije.

Znamo mi šta je tvoja (vaša) namjera, ako priznamo eto priznali smo da smo nastali od lažnog proroka, znači d anam je sve lažno.

Pošto niste drugačije mogli da osporite nauku HAC.

Ignorisanjem istorije se ne postize nista.

Šta treba da prihvatimo vaše laži.

Vi ni ne znate da branite adventizam, samo sebe kompromitujete ovakvim izjavama.

Čim se ovim baviš kao i spamom znači da nisi bio u stanju da osporiš nauku HAC.

Eto, necu vise da te mucim, ti to ne zasluzujes. Tripo je nesto drugo.

Ti možeš da mučiš samo sebe i da sebe uvjeravaš i sebi umiruješ savjest.

Ja za razliku od tebe mirno spavam ko top, a ti tu non-stop visiš na forumu kada treba da se spava.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakve to ima veze što je neko od nekoga nešto preuzeo, i šta se dokazuje tom tvrdnjom.

I Pravoslavni kupuju Adventističke knjige za svoje teološke časove na fakultetu, i ja bih sada trebao da osudim celo Pravoslavlje zbog toga.

Ako je neko nešto preuzeo, to je njegova stvar.

JS je podigao sotona da bi ometao Božju crkvu u njenoj misiji objave jevanđelja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kakve to ima veze što je neko od nekoga nešto preuzeo, i šta se dokazuje tom tvrdnjom.

I Pravoslavni kupuju Adventističke knjige za svoje teološke časove na fakultetu, i ja bih sada trebao da osudim celo Pravoslavlje zbog toga.

Pa vidiš da površno sve shvataju, formalno, ako neko dođe na neki skup i onda osnuje religiju po njima je on nastavak te religije, jer je bio na skupu u toj zajednici.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, to sto vi negirate vezu, nece sakriti cinjenice. Ovo svako moze da proveri iz istorije, i to svi znaju, pa i sami adventisti priznaju. Za mene bi bilo ispod casti kad bi bio adventista da ovo negiram. Postoji drugi nacin da se brani adventizam, ali ovo nije. Ignorisanjem istorije se ne postize nista. Vi ni ne znate da branite adventizam, samo sebe kompromitujete ovakvim izjavama.

Eto, necu vise da te mucim, ti to ne zasluzujes. Tripo je nesto drugo.

Dobro jutro Mire,
Kada ti ne bi izvrnuo cinjenice izgleda da ti ne bi ni bio Mire. Jel tako?
Pre svega da ti jos jednom objasim pa prestani sa tim lutanjem.

Prvo, mi uopste ne negiramo vezu sa Milereom. Za nas Miler je u svoje vreme i na svoj svojstven nacin odigrao dobru ulogu. Svojim propovedanjme uspeo je za nekih 14 godina da uzbudi narod i pozove ga da prucsava Bibliju. Miler nije osnovao svoju crkvu, on je pripadao baptismoma, ali je isao od crkve do crkve i ko god ga je pozvao on je isao i propovedao. Cak je pravilno proracunao Danilovo prorocanstvo, samo pogresno ga je primenio. U ono vrem svi hriscani koji su doilazili na skupove da ga slusaju nazivali su se adventistima iako su jos uvek svi bili clanovi svojih crkava. Tako Milerov rad za nas ima svoju vrednost, ali on nije ni imao nikakvu odredjenu ili posebnu teologiju. Kada je nasa crkva osnovana 1844. Miler je vec bio star i posle pet godina je i umro.
Tako Teologija nase crkve nema veze sa Milerom, jer ni on nije imao odredjenu teologiju. Vidis mi ne negioram vezu sa Milerom kako si ti to naveo, samo iznosimo cinjenice da u pocetku ni mi Adventisti nismo imali odredjenu teologiju, jer su to bili vernici koji su potiicali iz raznoh crkava i svako od njih je imao drugacije verovanje. Zato mi smo poceli od nule. Osnovane su tzv konferencije koje su se povremeno sastajala a koje su trajale po sedmicu ili dve, na kojima su raspravljali o pojedinim istinama Biblije. Kako su uspeli da shvate pojedine istine tako su ih i primali i protekle su decenije dok konacno Crkva nije imala definitivno svoju teologij.

Eto Mire, nadam se da si me sada razumeo.

Sve najbolje
 
Natrag
Top