Poslednja vremena

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Koje se ovde gluposti pisu.

Mire, hvala na tako "lepom" komplimentu.
Znaci ja ovde pisem gluposti i ti si jedini koji to primecujes.
Mire, mislim da si u pravu. Ja nisam Bizmark, ni Isak Nljutn, niti Volter, nego obican vernik koji zna u sta veruje. A posto tvrdis da sam neznalica, ajde, molim te, naucime necemu kad sve znas....


Russell je em pripadao istoj masonskoj lozi kao i Miler, em je slusajuci jednog adventistickog propovednika dosao na ideju da osnuje sektu.[/QUOTE]

Mislim da ponovo gresis. Miler je umro 1849. a Russel je rodjen 1852. Pa objasni nam kako su mogli biti zajedno u istoj lozi?
Drugio, Miler je ziveo u Masacusetu, a Russel u Pensilveniji. Prema tome nema nikave mogucnosti da su pruipadali istoj lozi. I danas postoji kuca u kojoj je Miler ziveo, ja sam je video vise puta.
Upravu si, Miler jeste bio mason, ali i to treba da znas, da ih je, pre nego sto je poceo propovedsati, godine 1831. javno napustio i pisao protiv njihovog laznog ucenja.


Istina, ne moze se reci da je bio "clan adventisticke crkve" jer adventisticka crkva tada nije ni postojala ali je svakako postojao "adventisticki pokret" i on jeste pripadao tom pokretu.[/QUOTE]

Mire, priznajem da si mudar, ali nekako danas te pamcenje izdaje.
U pravu si da Russel nije nikad bio clan Hriscanske Adventisticke crkve. Evandjelista koga je on slusao, je bio Milerov adventista, koji nikad nije imao nista zajedno sa nasom crkvom.


Drugo, ne mozes reci da u to vreme Adventisticka crkva nije ni podstojala. Adventosticka crkva postoji od 1844. Russel je rodjen 1852. a slusao je tog Milerovog propovednika kada mu je bilo 20 godina tj, godine 1870tih.

Namerna manipulacija koja se ovde potura je da je "adventisticka crkva" nesto drugo i nesto osim adventistickog pokreta.[/QUOTE]

Mire, i u tome gresis. Nema tu nikakve manipulacije, Adventisticka crkva jeste potpuno drugo od Milerovog pokreta. Adventisti su ubrzo saznali da je Subota sedmi dan i poceli da je svetkuju. Miler to nikad nije prihvatiuo, umro je kao baptista. Adventisti su decenijama proucavali Bibliju i postepeno usvajali njeno ucenje.


Sama adventisticka crkva proizlazi iz tog adventistickog pokreta koji je pokrenuo Miler. Znaci, i Miler i svi ukljuceni u taj pokret a tu mislim i na C.T.Russell-a jesu bili clanovi "adventistickog pokreta", a kasnije se pokret deli, Miler osniva svoju crkvu, EGW sa ostalim pristalicama svoju, dok C.T. Russell osniva svoju sektu.[/QUOTE]

Mire, mesas istinu i zabljudu. Pre svega u pravu si da su u pocetku, 1832. kada je Miler poceo da propoveda svi adventisti bili u istoj grupi. Nije tada postojalo nikakvo clanstvo, jer organizacije nisu ni imali. Miler je za nas znacajan zato sto je svojim propovedanjem uzbudio narod da su mnogi poceli da istrazuju Bibliju. To je bilo od 1832 do 1844. Tada su se mnogi razocarali i vratili u svoje crkve, a danasnji adventisti nastavili su da proucavaju Bibliju sa ciljem da slede njeno ucenje. Posto je Russel tek 1870tih godina imao 20 godina i posecivao Milerovog adventistu, on nikad nije imao nikakve veze sa Adventistickom crkvom.

Ja znam potrebu adventista da se ograde od Jehovinih Svedoka, oni se i distanciraju teoloski, ali ne mogu se distancirati na ovakav nacin jer prosto istorijske cinjenice govore suprotno, a to je da su i jedni i drugi nastali iz Milerovskog pokreta![/QUOTE]

Mire. daj molim te priberi se ako mozes,
Vec sam ti objasnio, da JS nemaju bas nikakve veze sa Adventistickom crkvom. Daj dokazi nam koji JS je pripadao Adventistickoj crkvi?

Pre svega Rusell je bio prezbiterijanac i napustio ih je zato sto se nije slagao da postoji pakao vecnog unistavanju. Tada se pridruzio Kongregacionalistima i od njih je posecivaop Milerovog evandjeljistu i posto ni u jednoj od tih zajednica koje je pohadjao nije nasao istomisljenika, osnovao je svoju nezavisnu zajednicu JS.
Zato je besmisleno i nerazumno tvrditi da je Russel bio clan Adventisticke crkve.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije E.G.W bila Milerov sledbenik, niti je Miler imao sledbenike ni svoju crkvu, već je držao predavanja o Hristovom drugom dolasku, na koje su dolazili pripadnici SVIH crkava, čak i Rimokatolici.

Bog je nakon razočarenja objasnio grupi koja je ostala istinu iz Danila koju Miler nije pravilno razumeo, i podigao Adventni narod, ili Adventističku crkvu.

Dakle, Adventisti nisu nastali od Milerove crkve, jer Miler nije imao svoju crkvu, već su nastali od pripadnika različitih crkava koji su posećivali Milerova predavanja, a ujedno bili zvanični članovi svojih matičnih crkava koje su tada postojale u Americi, čak i Rimokatolici.

Recimo, Ellen White i njeni roditelji su bili Metodisti, a sam Miler Baptista.

Russel nije bio član Adventističke crkve, već je on u svom traganju za istinom obilazio različite crkve, pa je tako svratio i u Adventističku.

Od tih svih učenja pokupio je pojedina i spojio ih sa masonskom filozofijom, i osnovao pokret "STUDENATA BIBLIJE" kasnije Jehovini svedoci.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koje su ovo gluposti Boze Mili!

Pa ti nisi u stanju da dokažeš da su to gluposti.

Kazes Jehovini Svedoci su proizvod Milera a Adventisti nisu?

Naravno.

Pa jel tebi dobro?

Čim ne možeš da osporiš moje navode imaš potrebu da popljuvaš sagovornika.

Hoces da se odreknes Milera???

Naravno jer naša nauka je suprotna njegovoj nauci, adventizam je nastao iz kritike Milera.

Miler je vas prorok pobogu!

Misli šta hoćeš tvoja stvar.

U vasim knjigama se velica kao Bozji prorok! I njegove racunice se uzimaju kao tacne! On je heroj vase crkve!

Lažeš, toga nigdje nema. Budi pošten pa daj dokaz.

To je kao kada bi se odrekli Jovana Krstitelja, i rekli da njegov pokret nije bio od Boga! I da iz njegovog pokreta ne nastaje Hriscanska crkva!

Besmisleno poređenje, jer Isus je imao istu nauku kao i Jovan Krs. dok mi nemamo istu nauku kao Miler, imamo suprotnu.

Ni Jovan nije tacno razumeo prorocanstva i pogresno je tumacio kao i ovaj (Miler)!

To ne dokazuje da smo mi nastali od Milera.

Dakle isti slucaj!

Isti bi bio slučaj da je ista nauka, ali nije. Čak suprotna.

Ne mozes ti poreci da od istog coveka nastajete svi vi! To je cinjenica!

Da smo nastali od njega imali bi istu nauku, JS su nastali jer su nastavili sa određivanjem datuma drugog dolaska.

Dakle, od Milera nastajete svi, EGW je bila Milerov sledbenik i Russell!

Tvoje mišljenje, ti ne pitaš dokaze, nego svoje srce. Šta se tebi sviđa.

Dakle, od Milera nastajete svi, EGW je bila Milerov sledbenik i Russell!

Da je bila sljedbenik imala bi istu nauku.

A da li je jedna crkva od Boga a druga nije, to je diskutabilno, mi tvrdimo da nije ni jedna!

To svako tvrdi za one druge.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hoces da se odreknes Milera???

Naravno jer naša nauka je suprotna njegovoj nauci, adventizam je nastao iz kritike Milera.

"Adventni pokret 1840.-1844. bio je veličanstvena manifestacija Božje sile." (Ellen White, Velika borba)

U vasim knjigama se velica kao Bozji prorok! I njegove racunice se uzimaju kao tacne! On je heroj vase crkve!

Lažeš, toga nigdje nema. Budi pošten pa daj dokaz.

Adventisti sedmog dana imaju svoj koren u mileritskom adventnom probuđenju iz 1840-tih godina. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

Najistaknutiji među pojedincima koji su proizašli iz mileritskog pokreta i poveli u osnivanju Crkve adventista sedmog dana bili su Joseph Bates i James i Ellen White. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

Prvo poglavlje toga dela (18. poglavlje) bavi se Vilijamom Milerom, koji je, piše ona, bio pozvan kao Jelisije da "napusti svoj plug i da ljudima otkriva tajne Božjega carstva" (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

Ellen White je 1884. pisala: "Oni koji su uključeni u naviještanje vijesti trećeg anđela istražuju Pisma po istome planu koji je prihvatio otac Miller." (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

Božji anđeli pratili su Williama Millera u obavljanju njegove zadaće. Bio je čvrst i nepokolebljiv neustrašivo naviještajući vijest koja mu je bila povjerena. (Ellen White, Rani spisi)

Tisuće su prihvatile istinu koju je propovijedao William Miller i Božji su sluge ustali u Ilijinom duhu i sili da objave vijest. (Ellen White, Rani spisi)
___________________________________________________

I??? Je li učenje Ellen White i Adventista sedmog dana nastalo na kritici Millerova djela i učenja? Ne, ono je upravo preuzeto od Millera. Samo što je Miller svoje greške i gluposti priznao i odrekao ih se, A Ellen White i pioniri oko nje na tim glupostima izgradili svoju adventističku sektu.

Dakle, od Milera nastajete svi, EGW je bila Milerov sledbenik i Russell!

Da je bila sljedbenik imala bi istu nauku.

Ellen White je 1884. pisala: "Oni koji su uključeni u naviještanje vijesti trećeg anđela istražuju Pisma po istome planu koji je prihvatio otac Miller." (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

P.S. Treba li još?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde tu Stvarnoslap pise "DA JE MILER IMAO SVOJU CRKVU?"

Milera jeste Bog upotrebio da iznese ovu vest iz Danila, ali ponavljam vec napisano:

Nije E.G.W bila Milerov sledbenik, niti je Miler imao sledbenike ni svoju crkvu, već je držao predavanja o Hristovom drugom dolasku, na koje su dolazili pripadnici SVIH crkava, čak i Rimokatolici.

Bog je nakon razočarenja objasnio grupi koja je ostala istinu iz Danila koju Miler nije pravilno razumeo, i podigao Adventni narod, ili Adventističku crkvu.

Dakle, Adventisti nisu nastali od Milerove crkve, jer Miler nije imao svoju crkvu, već su nastali od pripadnika različitih crkava koji su posećivali Milerova predavanja, a ujedno bili zvanični članovi svojih matičnih crkava koje su tada postojale u Americi, čak i Rimokatolici.

Recimo, Ellen White i njeni roditelji su bili Metodisti, a sam Miler Baptista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači, Mileriti nisu bili Millerovi sljedbenici!? Hvala ti na prosvjetljenju.

Miler nije bio duhovni ucitelj, prosvetitelj, Dalaj Lama, ili papa, da bi bio nekakav verski vodja, vec jednostavno je drzao predavanja, a oni koji su dolazili nisu bili nikakvi podanici, sledbenici..itd.. vec ljudi iz razlicitih crkava.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija i samo Biblija se koristi da se identifikuje sila koja je nazvana Antihrist u Otkrivenju. Mali rog iz Danila 7 sa njegovih 12 specifičnih karakteristika ukazuju tačno na onoga ko zadovoljava.

 
Natrag
Top