Poslednja vremena

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Brate cim se desi neka poplava neki zemljotres oni skoce, i vicu - "AHA! ".

Ja razumem da je neko revan, i zeli da svemu dodje kraj sto pre i da Hristos dodje, ali onaj ko zivi pravedno se ne opterecuje sa tim.

Oni se mnogo opterecuju!

Nisu prorocanstva tu da zadovolje nasu znatizelju, vec da nas upozore na "opasnost" da u tim trenucima ne budemo prevareni.

A to ce odabrani razumeti, ne svi..
Sto ti kazes nije dosao ni antihrist, slika se ne ispunjava, "znak" se ne ispunjava a oni vicu "blizu je"! On jeste blizu, uvek je bio, ali Pavle nas upozorava protiv takvih uzbunjivaca - "da vas niko ne uplasi bilo recju ili poslanicom.. kao da je vec nastao dan Hristov. Jer nece doci dok ne dodje najpre otpad i NE POJAVI SE COVEK BEZAKONJA.. ".

Mnogi su preterali u svojoj revnosti, posto vide da se to nista ne ispunjava, neki cak tvrde" da se to nece ni ispuniti po redosledu", kao "Bog je promenio plan", i "nece teci po prorocanstvu", tako poricu i "sola scripturu" - na primer to radi Laodikeja.

Svako malo od njih odstupa od Reci, nadodaje joj svoje ucenje, a zovu se "sola scriptura"

Mire, nisu oni revni zato što ih na to vodi Duh, nego zato što misle da tako treba, oko toga im je bazirana čitava teologija. Nije im bazirana na tome da se čovek obrati i poveruje Evanđelju, da primi Isusa kao svog Boga, spasitelja i otkupitelja. Nije im cilj da čovek ima nadu, nego da stalno živbi u strahu u iščekivanju. Zato se i zovu Adventisti, oni koji iščekuju. Zato i opsednutost datumima, zato i iskrivljene vizije. Inače, to nije samo Adventistička ujurduma, nego je ta opsednutost poslednjim vremenima, zajednička svim protestantima, nekima više, nekima manje. Adventistima posebno, jer su oni, tj njihovi osnivači su ih ubedili da su oni Izrael u vreme iščekivanja Mesije. Pogledaj samo filmove sa prikrivenim biblijskim temama. Naime, pošto se niko od Sola Scriptura pastora i evanđelista ne trudi da pročita Biliju na pravi način, nego je bukvalno i doslovono tumače, a da pre toiga niti znaju i poznaju jezike na kojima je ona pisana, zaboravljajući pri tome i da je jezik Bogu hvala živa pojava i da se meja kroz vreme, tumače znake mešajući ih kao što kockar meša špil karata. Pa tako pojedini očekuju krvave reke, nadjezde skakavaca, grad u pustinji, pomor prvorođenaca.... da ne govorim o uzdizanju ili rupture, gde svako malo pojedini Biblijski "nadahnuti" revnitelj objavi da će tog i tog datuma doći do uzdizanja, pa se to ne desi.

Koliko je ratova, epidemija, pada i uspona carstava, prirodnih katastrofa, lažnih učenja, revolucija, nemorala, haosa bilo od 33 godine do danas? Ogorman boj, da pomenem samo dva svetska rata, pa onda erupcije vulkana u 17 veku, pa se drugi dolazak ne desi. Da li to znači da se neće desiti? Ne. Nego to znači da se još nije ispunilo vreme, da Bog šaljhe opomene, ali da još nije čas. A mi ne treba ni da ga znamo. Jer Dan Gospodnji, Dan Gneva dolazui kao lopov u noći. Njihova opsednutost time, je kao kada bi smo mi nestrpljivo iščekivali lopova, zaboravljajući na sve ostalo. Da ne govorim o tome da se nisu ispunili svi uslovi da do toga dođe.

A to su:

1. Da se Evanđelje proširi do na kraj zemlje, Tačnije da većina ljudi na planeti poveruje u Njega. Pod verovanjem podrazumevam pravu Nauku, a ne iskrivljeno tumačenje. Iako su Hrišćani, ako se sabere broj svih koji se deklarišu kao Hrišćani, ili koje smatraju Hrišćanima oko broja od 2 milijarde, to još uvek nije većina stanovništva planete. Jer, broj onih koji svoju veru žive se smanjuje, posebno u razvijenim zemljama. Uračunaj tu i uticaj sekularizma, raznoraznih ideologija, ali i Sola Scripoturalizam, koji je ma šta njegovi akoliti tvrdili mnogo ljudi oterao od vere. Protestantizam, koji se barem deklarativno poziva na Evanđelje je razdeljen na mirijade sekti, Crkvu zapada potresaju skandali, medijski naduvani, Crkvu Istoka potresaju nacionalne i političke podele, i ne malo zaveštanje komunizma. A sve zajedno napada i uništava moderni liberalizam i glumljenje vrline u korist seksualnih alternativaca, genderizma, i klanjaoca crnog kamena.

2. Da se nivo strahota, ratova revolucija, patnji, bolesti, zala poveća do te mere da većina ljudi na planeti, posebno Hrišćana to više ne može da trpi. Tj da život na zemlji bude u najvećoj meri ugrožen.

3. Znaci na nebu, političke promene, što je sve povezano sa brojem dva.

4. Pojava lažnih proroka, onih koji zavode. Otpad trećine Hrišćana, tj otpad većine stanovnika zemlje. Pojava onih koji tvrde da su Hristos. Pojava Antihrista, uspostavljanje sinkretističke religije. Ustoličenje Antikhrista u Jerusalemu za gospodara sveta.

Da li su se sve ove stvari dogodile? Nisu. Da li će se dogiodtit? Hoće. Kada? Nije na nama da uopšte znamo. Na nama je da živimo evanđelje, budemo dobri prema bližnjem svom, da se radujemo i zahvaljujemo svakom novom danu, svakom novom detetu. Da radošću slavimo Boga, i da ga iščekujemo. Ne u strahu i grču, jesmo li jeli zabranjeo, jesmo li drđali mlađake, sabate, jesmo li obrezani i tako to. Naše je da ne gradimo bogove od novca, ljudi, knjiga, filmova. Da ne brinemo više o životinjama i planeti, a manje o ljudima, da nahranimo gladne, napopojimo žedne, obučemo gole, obujemo bose, damo utočište beskućnicima. Da ne lažemo, da ne krademo, da se ne kurvamo. Da mi budemo gospodari svojih nagona, koje nam je Bog dao da ga njima slavimo, a ne da oni gospodare nama. Da budemo skromni, ponizni kao deca pred roditeljem. A ne da se pod maskom lažnog humanizma odajemo bludu i dozvoljavamo pad čoveka na nivo životnje, a to Sotona i hoće, da bi Bogu rekao "evo ti tvojih miljenika, na sliku si ih svoju stvorio, a oni su gori od životinja."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Boze Boze, koliko proroka ovde na forumu, SVI oni sve vise znaju o Adventistima, i cak poznaju njihove misli i pobude, od samih Adventista.

Tasko onima koji padnu u ovu zamku njihovog laznog proricanja.

Slava Bogu!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Boze Boze, koliko proroka ovde na forumu, SVI oni sve vise znaju o Adventistima, i cak poznaju njihove misli i pobude, od samih Adventista.

Tasko onima koji padnu u ovu zamku njihovog laznog proricanja.

Slava Bogu!

Ako iko lažno proriče to su onda oni koji računaju datume, optužuju druge, oni kojima je pravednost u hrani, mlađacima, Shabatu. Isto kao i oni koji "navodno" poznaju pravo ime Boga, koji zidaju Kule Stražare, iskrivljuju Pismo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da ne govorim o tome da se nisu ispunili svi uslovi da do toga dođe.

A to su:

1. Da se Evanđelje proširi do na kraj zemlje, Tačnije da većina ljudi na planeti poveruje u Njega. Pod verovanjem podrazumevam pravu Nauku, a ne iskrivljeno tumačenje. Iako su Hrišćani, ako se sabere broj svih koji se deklarišu kao Hrišćani, ili koje smatraju Hrišćanima oko broja od 2 milijarde, to još uvek nije većina stanovništva planete.



4. Pojava lažnih proroka, onih koji zavode. Otpad trećine Hrišćana, tj otpad većine stanovnika zemlje. Pojava onih koji tvrde da su Hristos. Pojava Antihrista, uspostavljanje sinkretističke religije. Ustoličenje Antikhrista u Jerusalemu za gospodara sveta.

Da li su se sve ove stvari dogodile? Nisu. Da li će se dogiodtit? Hoće. Kada? Nije na nama da uopšte znamo.

Brate pročitao sam ovaj tvoj tekst i zanimljiv je. Međutim, morao sam istaći jednu veliku nelogičnost u tvom tekstu o znacima koji slede Hristovom drugom dolasku. Naime, deluje mi da tačka 1 isključuje tačku 4 jer je nemoguće spojiti ove dve stvari. U tački 1 ističeš da jedan znak mora biti da većina potanu Hrišćani, prave vere, ok koje god ti podrazumevaš katoličke verovatno, a u tački 4 ističeš da treba da "večina otpadne od prave vere" neka je to katolička. E sad pošto u tački 1 treba većina da primi Hrišćanstvo a u tački 4 većina da otpadne kao će u isto vreme većina primiti Hrišćanstvo a u isto vreme "većina" otpasti od hrišćanstva.

Zato brate dragi ako možeš objasniti kako je moguće ostvarenje jednog i drugog u isto vreme a sve to treba da bude znak kraja?

Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Brate pročitao sam ovaj tvoj tekst i zanimljiv je. Međutim, morao sam istaći jednu veliku nelogičnost u tvom tekstu o znacima koji slede Hristovom drugom dolasku. Naime, deluje mi da tačka 1 isključuje tačku 4 jer je nemoguće spojiti ove dve stvari. U tački 1 ističeš da jedan znak mora biti da većina potanu Hrišćani, prave vere, ok koje god ti podrazumevaš katoličke verovatno, a u tački 4 ističeš da treba da "večina otpadne od prave vere" neka je to katolička. E sad pošto u tački 1 treba većina da primi Hrišćanstvo a u tački 4 većina da otpadne kao će u isto vreme većina primiti Hrišćanstvo a u isto vreme "većina" otpasti od hrišćanstva.

Zato brate dragi ako možeš objasniti kako je moguće ostvarenje jednog i drugog u isto vreme a sve to treba da bude znak kraja?

Svako dobro.
Pa propovedanje ce biti intezivirano pred kraj, jer ne moze Bog suditi svetu koji ne zna, i mnogi ce se obratiti, ali ce stanje biti kao pred potop, sto se tice morala. To svedoci Pavle. U isto vreme je i jedno i drugo... Dakle ne obracaju se svi, ali ce svi cuti evandjelje...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pa propovedanje ce biti intezivirano pred kraj, jer ne moze Bog suditi svetu koji ne zna, i mnogi ce se obratiti, ali ce stanje biti kao pred potop, sto se tice morala. To svedoci Pavle. U isto vreme je i jedno i drugo... Dakle ne obracaju se svi, ali ce svi cuti evandjelje...

Ok, to što si napisao ima smisla i slažem se i ja sa time. Međutim, Darth je napiao da će kroz to propiovedanje jevanđelja većina postati pravi hrišćani:
Da se Evanđelje proširi do na kraj zemlje, Tačnije da većina ljudi na planeti poveruje u Njega. Pod verovanjem podrazumevam pravu Nauku, a ne iskrivljeno tumačenje.

Ako sam dobro razumeo treba "većina" da poveruje u Njega tj. da prime pravu veru i da to bude veći broj od 2 milijardi ljudi:"
ili koje smatraju Hrišćanima oko broja od 2 milijarde, to još uvek nije većina stanovništva planete.
.

Dakle, mislim da je Darth bio jasan u tački 1..da većina dakle više od 2 milijarde ljudi poveruje te postanu hrišćani i to pravi hrišćani-katolici.

Međutim, kako će se to desiti kada u isto vreme mora da usledi i otpad "većine":"
Pojava lažnih proroka, onih koji zavode. Otpad trećine Hrišćana, tj otpad većine stanovnika zemlje.
.

Pa bih zato voleo a mi Darth to pojasni. U svakom slučaju drago mi je da neko od tradicionalnih iznese bar neko tumačenje(svako je za poštovanje) jer vidim da mnogi beže od bilo kakvog.

Svako dobro
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ok, to što si napisao ima smisla i slažem se i ja sa time. Međutim, Darth je napiao da će kroz to propiovedanje jevanđelja većina postati pravi hrišćani:


Ako sam dobro razumeo treba "većina" da poveruje u Njega tj. da prime pravu veru i da to bude veći broj od 2 milijardi ljudi:"
.

Dakle, mislim da je Darth bio jasan u tački 1..da većina dakle više od 2 milijarde ljudi poveruje te postanu hrišćani i to pravi hrišćani-katolici.

Međutim, kako će se to desiti kada u isto vreme mora da usledi i otpad "većine":".

Pa bih zato voleo a mi Darth to pojasni. U svakom slučaju drago mi je da neko od tradicionalnih iznese bar neko tumačenje(svako je za poštovanje) jer vidim da mnogi beže od bilo kakvog.

Svako dobro

Niko ne beži od argumentacije i pristojnog razumevanja. Da pojasnim ono što te muči. U te dve milijarde ljudi uračunao sam i vernike Crkve i Protestante, dakle i vas Adventiste. Koliko je poznato na zemlji živi preko 7 milijardi ljudi, dakle, ne samo da nismo većina nego nam klanjaoci crnog kamena dahću za vratom, i opasno se približavaju po broju "vernike". Uslov da ceo svet čuje i primi evanđelje dakle nije još ispunjen. Da li Božjom providnošću, da li delovanjem Sotone (čitaj medija) broj Hrišćana je stalan, nikako se ne približava većini. Onog trenutka kada broj Hrišćana postane većinski, zadovoljiće se prvi uslov. Naime, i u vreme Noje, Nuna, ili Noaha, većina ljudi je znala za Boga, ali je otpala. Tako će biti i pri drugom dolasku. Većina će pritimi krštenje, primiti Evanđelje, ali će od te većine početi otpad, što nezadovljstvom, što klanjanjem nagonima. Ima sotona načina da navede. Uz to, tako i treba da bude, jer mnogi su pozvani, ali je malo odabranih.

Oni koji otpadnu i krenu za svetom, ili su mlaki u veri pa im je draže da igraju kako svet, tj Sotona kaže, hraniće ekspanziju zla. Tu doiazi druga tačka, a to je nemoral, ratovi, epidemije, mržnja, revolucije, klanjanje novcu, nagonima, lažima. Ali ni tada neće prestajati nedaće. Onda će se pojaviti lažni proroci koji će za sve optuživati one koji nisu otpali, tj Hrišćane. Počeće progoni kakvih nije bilo, što će opet izazvati ratove jer Hrišćani (pojedini među njima) neće hteti da okrenu drugi obraz. Lažni će proroci i lažni mesije nicati na svim stranama sveta, oni će govoriti kako je sve to zato što mi nismo sposbni da spoznamo Boga, i da su svi ljudi braća, otvarajući put Antihristu, koji će sinretizovati sve religije u jednu. Pazi, sve u jednu, tvrdeći da su sva učenja istinita, da su svi u pravu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
E pa dobro onda. Znači razumeo sam par stvari koje su mi bile nejasne. Znači većina hrišćanska podrazumeva sve hrišćane svih denominacija a ne samo katolike. Ok. Znači oni treba da budu većina tj. oko 3,5 do 4 milijarde u zavisnosti koliko bude ljudi.

Kao drugo mnogi će onda otpasti kada najpre čuju reč jevanđelja. Ok.

Nakon toga neka vrsta ekumenizma..sinkretizam.

U redu, sad mi je jasno kako ide poredak stvari.

Nego sad mi jedna misao došla pa da te pitam. Vidim da imaš vrlo negativno mišljenje prema muslimanima. Naravno, znamo da su oni druga religija i da su iskrivili mnoge stvari iz Svetog Pisma. Nego, misliš li da su oni velika pretnja i zlo u svetu, manje od drgugih nehrišćanskih vera. Pitam te baš zato što videh da često ih pominješ u veoma negativnom kontekstu.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E pa dobro onda. Znači razumeo sam par stvari koje su mi bile nejasne. Znači većina hrišćanska podrazumeva sve hrišćane svih denominacija a ne samo katolike. Ok. Znači oni treba da budu većina tj. oko 3,5 do 4 milijarde u zavisnosti koliko bude ljudi.

Kao drugo mnogi će onda otpasti kada najpre čuju reč jevanđelja. Ok.

Nakon toga neka vrsta ekumenizma..sinkretizam.

U redu, sad mi je jasno kako ide poredak stvari.

Nego sad mi jedna misao došla pa da te pitam. Vidim da imaš vrlo negativno mišljenje prema muslimanima. Naravno, znamo da su oni druga religija i da su iskrivili mnoge stvari iz Svetog Pisma. Nego, misliš li da su oni velika pretnja i zlo u svetu, manje od drgugih nehrišćanskih vera. Pitam te baš zato što videh da često ih pominješ u veoma negativnom kontekstu.

Pozdrav.

Pokušaću da odgovorim, onoliko koliko poznajem materiju. Muslimani jesu pretnja, i to velika. Ni jedna druga "vera" nije ustanovljena na principima mafije. Naime, nije u ptianju to što oni stvarno iskrivljuju Bibliju, i tvrde da smo je mi Hrišćani, ali i Jevreji iskrvili i falsifikovali. Te tvrdnje je lako oboriti. Opasnost od islama leži u povlađivanju istom. Oni su neprijatelji ne samo Judaizma, ne samo Hrišćanstva (bilo koje denominacije), budizma, ovoga ili onoga. Oni su neprijatelji čovečanstva. Kult koji postavlja čoveka, pedofila, secikesu, seksualnog manijaka pored boga (namerno malim slovom, jer alah nije Bog, on je Sotona), koji se koristi lažima da zadobije poverenje žrtava, a onda im nožem pod grlom ponudi, obrati se ili umri, a ako i nećeš da se obratiš onda plaćaj reket - džizju, ne da je opasan, nego je prema njemu sotonizam bajka za malu decu.

Da skratim. Povlađivanje i ulagivanje islamu, zbog nafte, i straha od terorizma je ništa drugo do potčinjavanje. Tu mi Hrišćani nosimo ogroman deo krivice, jer u njima vidimo "decu Božiju" koja su eto skrenula sa puta. Ali oni to nisu, njima su mozgovi isprani, spremni su da lažu samo da bi nas kafire naveli da im poverujemo, a onda kada zadobiju većinu, što im ne pada teško jer za razliku od "Hrišćana" imaju pravo na više žena, nema abortusa, i ako ga i ima, mnogo je manji broj abortiranih, sledi nametanje Šarije. Onda ide pokori se ili umri. Hrišćani se Rimu nisu pokoravali, trpeli su progone i mučenja, nisu pristali da se zarad glave na ramenima priklone kultu Imperatora, ali su zato kada se islam pojavio pristajali da se pokore, da plaćaju džizju. Španiju su držali sedam vekova, ove prostore četiri i dalje su tu. Pokorili smo se kao što se žrtva silovanja pokorava silovatelju. A to je pogrešno. Rim je bio mnogo jači, mnogo organizovaniji od bandi ubeđenih da su na božanskoj misiji, pa smo mu se oduprli. Nismo se ulagivali, nismo mu činili ustupke. Nismo pristajali da budemo niža vrsta, majmuni i svinje kako nas i jevreje muhamed naziva. Teško je onima koji su živeli pod slobodom Američkih prostranstava da shvate kako je to kada se trpi.
Da li je islam božije delo? Ne, On je sotonski, Bog jeste dozvolio da se islam pojavi, u skladu sa proročanstvima o Sotoni kome je dopušteno da nas rešeta. Snaga vere nije u tome da sotoni okrećemo i drugi obraz, nego u tome da mu kažemo NE. Da mu kažemo: Dalje nećeš moći.
Inače, možda neko pomišlja da će islam i njegovi sledbenici biti milostiviji zbog sličnosti učenja, ali neka zna da se vara. bili bi žrtve jer su slični Jevrejima. Jer, je i Hitler, koji je mnoge adventiste poslao u koncentracione logore samo zato što su ga podsećali na Jevreje imao ne male saveznike u muslimanima. U mafijaškom ubeđivanju i leži snaga islama, jer mnogi će se pokoriti i postati član kulta iz koga se izalazak kažnjava smrću, samo da bi zadobili ili zadržali privilegije. I baš u tome, pored ostalog, se i nalazi dokaz o Sotonskom poreklu islama, Kratkovidosti. Onog trenutka kada bi ceo svet postao islamski, ili Dar es Islam, kada najveći broj ljudi postane klanjaoc crnog kamena, kreće ekonomska i svaka druga propast.Jer islam ne može bez osvajanja i onih koji plaćaju reket, od koga su svi muslimani oslobođeni. Zato su pali svi kalifati, zato je palo Tursko carstvo.
U islamu se što zbog brojnosti, što zbog spremnosti da ubija za kult krije opasnost, koju pojačava moderno povlađivanje istom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da, razumem te. Dosta od toga što govoriš jeste istina. Vrlo su surovi i strogi da kažem fanatični u svojoj veri bar kako ih mi evro-atlanski hrišćani doživljavamo.

Mada vidiš oni kažu da su Jevreji i Hrišćani "narod knjige". Što bi značilo da imaju izvesno poštovanje prema nama. Mada u praksi je to drugačije. Vidiš, ja sam svojevremeno raspravljao na jednom njihovom forumu, naši muslimani iz Bosne. Ono što sam mogao videti jeste da nisu nešto ni oni upoznati sa svojom verom tako dobro a još manje sa hrišćanstvom da bi mogli da ga opovrgavaju. Nama možda izgledaju da su mnogo više načitani od prosečnog hrišćanina i upućeni u svoju veru ali nisu. Slična je relativizacija vere i kod njih i imaju brojne škole.

Ono što je meni slično sa tradicionalnim hrišćanstvom je to da se suniti (90%) muslimana poziva na hadise tj. tumačenja Kurana učenih i onda imaju tumačenja tumačenja itd...Drugi pak smatraju da se Kuran može tumačiti direktno bez posrednika(hajde da kažem da su bliski Protestantima) a to su šiiti. Ali imaju još mnogo škola tumačenja Korana i samim tim i mnoge razlike tako da je taj mulimanski svet i dosta razjedinjen iako mi mislimo da su jedinstveni.

Međutim, ono što bih ovde istakao jeste da postoji jedan dobar način pridobiti muslimane za hrišćanstvo. Naime, sam Koran uči da su "reči Božije" nepromenjive. I ima dosta ajeta i sura gde se to navodi. Onda pod time se podrazumeva da i ono što je napisano u "knjizi" kako oni nazivaju Bibliju je sve istina i nije moguće bilo iskriviti je. E sada tu oni nemaju odgovora, pošto tvrde da je Allah sačuvao sve reči neokaljane a onda navode da su reči Knjige promenjene padaju u oprečnost sami sa sobom. I kada se navedu ajeti Korana mnogi muslimani se pitaju šta je istina. Ima svedočanstvo jednog muslimana da je upravo čitajući Koran shvatio da je Hristos Mesija i da je Hrišćanstvo prava vera. Zato mislim da je dobro poznavati neke stvari iz Korana da bi se muslimani mogli pridobiti jer upravo Koranom mnogi mogu biti pridobijeni za Hrista.
 
Natrag
Top