Poslednja vremena

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Skoro svi "kanalizacijski (Youtube) uratci" koje ovdje ostavlja tripo vrijeđaju osjećaje pripadnika Kristove Crkve. Evo primjera iz videa koji je tripo postavio odmah iza Jurivakina upozorenja.

Ja osobno nisam za uklanjanje njegovih "kanalizacijskih uradaka", nego samo tražim da oni koje se na ovaj način vrijeđa mogu adekvatno odgovoriti.
Živi linkovi i klipovi YouTube-a i Vikipedije dozvoljeni su, za razliku od linkova drugih sajtova. Da tamo ima svakakvog smeća, slažem se, ali morate se nositi sa time.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Skoro svi "kanalizacijski (Youtube) uratci" koje ovdje ostavlja tripo vrijeđaju osjećaje pripadnika Kristove Crkve. Evo primjera iz videa koji je tripo postavio odmah iza Jurivakina upozorenja.
Pogledajte prilog 108458
Pogledajte prilog 108459
Ja osobno nisam za uklanjanje njegovih "kanalizacijskih uradaka", nego samo tražim da oni koje se na ovaj način vrijeđa mogu adekvatno odgovoriti.

Slape, pa to nije ništa čudno, jer čitava teologija kućnih tumača biblije i počiva na napadanju na Crkvu, Euharistiju, Sakramente...
Ako ti uprava dozvoli, postavi klčipove fra Maljura, oca Rafaila i mnogih drugih, gde se razložno i pismom dokazano pobijaju teološka baljezganja kućnih tumača Biblije, čekalaca sedmog dana i Džehovista....
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Živi linkovi i klipovi YouTube-a i Vikipedije dozvoljeni su, za razliku od linkova drugih sajtova. Da tamo ima svakakvog smeća, slažem se, ali morate se nositi sa time.
Tema je: Poslednja vremena. Pišite o temi i ne spamujte!
Poštovanje Jurivaka , sve je dozvoljeno kad Andentisti pišu , dasu Pravoslavci otpad , papa antikrist , i slično , a kad neko napiše vještica sa kristalnim zubima , ili vještica sa Orijonaa , onda gase izbaci sa foruma na šezdeset dana , svi znamo koje bijo izbačen , izbacilisuga isti ovi antikristi
POŠTOVANJE
1540238897229.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ništa ne žalosti Boga više nego kada vidi Svoju decu prevarene i odvučene od Njega. To je Sotonin konačni plan, da odvuče ljude od Boga ka zlim prevarama. Ovaj rat između dobra i zla nije samo fizički rat, nego je i rat za um. Ko god osvoji umove stanovnika zemlje, imaće kontrolu. Da li smo dovoljno sigurni u Božju Reč i da li je dobro poznajemo kako ne bi bili zavedeni?

Uredniče može li sada ova objava? Pozd.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Poštovanje Jurivaka , sve je dozvoljeno kad Andentisti pišu , dasu Pravoslavci otpad , papa antikrist , i slično , a kad neko napiše vještica sa kristalnim zubima , ili vještica sa Orijonaa , onda gase izbaci sa foruma na šezdeset dana , svi znamo koje bijo izbačen , izbacilisuga isti ovi antikristi
POŠTOVANJE
Nikome nije dozvoljeno vrijeđanje na ovom PF. Drugo, ja nikoga nisam izbacio - banovao, kako ti insinuiraš. Ko je taj što je, po tvome, bio banovan na 60 dana? Slobodno napiši, jer i imene to zanima.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Nikome nije dozvoljeno vrijeđanje na ovom PF. Drugo, ja nikoga nisam izbacio - banovao, kako ti insinuiraš. Ko je taj što je, po tvome, bio banovan na 60 dana? Slobodno napiši, jer i imene to zanima.
U ono vrjeme nije bilo urednika pa nisi upoznat stim ? Mislim dasi iti učestovao u zatvaranju njegove teme , vještica sa kristalnim zubima , otkučajte temu paćete znati o komese radi
To nije nikakva tajna tojr Taramana
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U ono vrjeme nije bilo urednika pa nisi upoznat stim ? Mislim dasi iti učestovao u zatvaranju njegove teme , vještica sa kristalnim zubima , otkučajte temu paćete znati o komese radi
To nije nikakva tajna tojr Taramana
Ja nemam ništa sa banovanjem Taramane, niti sa zatvaranjem teme koju pominješ. To se desilo kada nisam aktivno uređivao ovaj PF.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I ja takođe na osnovu metoda Pismo tumači Pismo sam došao do tog zaključka. Ja pre svega jer u Otkrivnju 7 i 14 se jasno razgraničavaju Jevreji i nejevreji, pa zato mi je sasvim opravdano da se to odnosi na doslovne Jevreje.:) A i Pavle u Rimljanima govori da su Jevreji "prirodna grana" pitome masline i da će se obratiti u poslednja vremena.

Velika verovatnoca je da od njih dolazi i antihrist, jer ce se Hram obnoviti, a veliki broj jevreja ce se obratiti u Hriscanstvo, Jerusalim ce biti steciste svih naroda, i Hriscani ce dolaziti u Judejski Hram takodje slaveci Boga. Dok ce onaj koji ce sesti u Hram kasnije tvrditi da je bog, i bice to imitator Hrista!

Ja pak mislim da se ovo odnosi na poslednje vreme tj. vreme kada Jevreji zajedno sa velikom mnoštom budu objavili vest "Pade pade Vavilon". Zato se ovih 144000 obraćaju u posednje dane..

To se vec ispunilo u prvom veku! I veliko je pitanje je da li ce se uopste ispuniti u poslednjim danima, jer kad su apostoli pisali "velika nevolja" (za njih je bila u prvom veku, seti se da su ih u vreme pisanja razapinjali i bacali lavovima!). Zato kad Jovan kaze "velika nevolja" misli bas na to! A kad su govorili "poslednje vreme" takodje su mislili da je to neposredno blisko vreme..

Zato je ovo vrlo diskutabilno, iako se slazem da ce se hram obnoviti i da ce velika vecina ako ne i svi jevreji biti na kraju obraceni!

Medjutim, ono sto je greska mnogih, je sto od tih prorocanstva stvaraju "dogmu crkve". To je neozbiljno raditi! I nasa crkva ne radi to (jer jednom kad padne tumacenje prorostva pada i ucenje crkve), jer se prorostva razumeju tek neposredno ili nakon ispunjenja, a postoje i uslovna prorocanstva, i ona su potvrda Bozjeg plana i upozorenje vernima sta da rade u tim trenucima...

Zato je nezahvalno tumaciti prorocanatva i od toga praviti dogmu, zato nasa crkva pusta vernicima na volju da sami to pokusaju da shvate..

Mislim da EGW nije u potpunosti ovu temu obradila i nesumnjam da je i ona proučavala i pisala prema svetlosti datoj joj a da je Bog vodio tako da ostavlja prostor za kasniju dopunu znanja o ovoj temi. I sama je pisala da će nova svetlost obasjati razne teme koje se nama sada čine da su u potpunosti iscrpljne. Tako da idemo i dalje tragom i svetlosti Pisma.

Ne vidim kako se to moze uskladiti sa njenim pisanjem, jer ona 144 000 ne vidi kao doslovne jevreje. Kako ti mislis da se to moze uklopiti bas me zanima?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top