Poslednja vremena

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da tebe ne zanima sta mi kazemo, to si nebrojeno puta dokazao! Vama nije cilj razgovor koji vodi pronalazenju istine, jer vi "istinu vec imate" i ovde jedino sto radite je da je namecete drugima! Vas ne interesuje apsolutno nista sto se suproti vasem crkvenom ucenju! Zato s vama neiskrenima ne treba ni razgovarati!


Jok nema veze?

Kazes kupljeno ucenje, pa kupili ste vi vase ucenje od Milera! A ko je kasnije preprodavao dalje, to nema veze?

Pa vidis kako je sve na milerizmu bazirano! Kako mozes tako da izmisljas?

Sramota bre jedna, da ja ovde treba da dokazujem sto i malo dete razume, da se na istom ucenju baziraju vase zajednice!

Pa vi silujete ljudima um i tvrdite kako ste vi nesto drugo a ne Mileriti! I kako sa njim nemate ni veze (to je tvrdio zatucani Tripo) i da adventisticko ucenje o drugom dolasku nije uopste uticalo na teologiju Russell-a!?

Pa kako bre nije, kad je i sam proucavao adventizam i milerizam?

Znaci da jeste!

I adventisticko ucenje (ono sto se tada tako zvalo - a to je odredjivanje datuma) je uticalo i na njegovu teologiju i na vasu!!!

IZ ISTOG IZVORA NASTAJETE!


Haha, koja glupost, preslikan rimokatolicizam? :)

A da nije Hriscanstvo "preslikan hinduizam"?

Pa hindusi tvrde da smo od njih preslikali religiji, pa imaju cak i dokaze, koji su bazirani na "slicnostima" kao i vasi!

Postavio sam video o tome!

Hristos im je - Chrisna!

Zato, aj da kazemo da ste vi adventisti "hindusi" i da ste "pagani", posto se i celo ucenje biblije moze naci u paganstvu!!!

Pa to i jeste ono sto radite nama, i samo slepac ne moze videti vasu manipulaciju!!!


Podlo je ovo sto ti radis! Prvi ste nas optuzili za paganizam, po celom forumu spamujete na svakoj temi nas napadate! A to isto radis i ti (premda se pravis nevinasce) i radujes se kad drugi o tome pisu, te besomucno lupas lajkove i podrzavas to!

Nimalo nisi nevin, zlonameran si!


Nisi ti rekao "Slape izvini! I neces ni reci! Vi pucate od ponosa!


To je tacno, ali samo ako ga editujes istog trenutka, a posle 1minuta se vidi. A ti si odgovorio njemu danima kasnije!

Pored toga, znam da si meni odgovarao, na post, jer se komentar odnosi bas na moj post, a Slap o tome nije pisao! Niti je mogao pisati isto sto i ja!

Ajde kazi onda sta je on napisao, prepricaj?

Znaci da izmisljas!

Vise ti nista i ne verujem, jer ti sa ovakvim tvojim ponasanjem sam sebe diskreditujes, vidi se koliko si neiskren, a sracunato napadas druge , pripisujuci im lazi!

Hvala Bogu, pa je svima jasno da mi takvo sta ne radimo!



Sve ti pise u istoriji, zaboravio sam ko se bavio Ruselom po imenu, ali ima sve zapisano, samo proguglaj.. Ja sam citirao wikipediju i tamo ti pise.

Ne vidim razlog da se to krije, ili da se porice. Nastale su i druge sekte iz Mileritkskog pokreta a ne samo adventisti! To sto Jehovini Svedoci odnosno njihov osnivac pokazuje interesovanje za milerizam ni u kom slucaju ne diskredituje adventiste, jer je njihovo ucenje suprotno Russellovom.

Ono sto sam hteo reci, je da svi vuku poreklo iz istog. Jehovini Svedoci imaju skoro direktnu vezu sa milerizmom.. Pa nek drugi tumace to kako zele, ja imam svoje misljenje o tome!

Krivo mi je sto se to ovde izvrce! Jer neko misli, da ako namerno izvrne da ce time opravdati Adventizam. Pa adventizam se tako ne brani, time se jedino nanosi steta i sramota vama kao crkvi jer se pokazujete totalno neiskreni!

Morate s tim prestati! Prestanite izvrtati ocigledno!

Pa vise ja branim adventizam razotkrivajici ovakve lazi, Tripa i njemu slicne, nego vi sami sebe!

Drugo si ti, ti si iskren, ja znam da ti neces izvrnuti...

Katolicizam preslikano Pravoslavlje_ Ili beše obratno? Pa kako da ne budu kada je to Crkva. Katolička i Pravoverna. Opšta - Saborna - Ortodoksna. To što jedni imaju papu kao primasa i časti ivlasti, a drugi imaju primase koji su primas inter pares, ili što se jedni krste sa tri, a drugi sa pet prstiju, što se jedni pričešćuju kvasnim, a drugi beskvasnim hlebom, to nije bitno, radi se o praksama. Vera je jedna. Ispovedaju veru u Jednoga Boga koji je Otac, Sin i Duh Sveti. I jedni i drugi će u poslednja vremena patiti, kao što su patili kroz čitave vekove od početka. Mrzeli su ih i napadali Jevreji, Rimljani, Germani, Muslimani, svako se iživljavao nad Hrišćanima. A oni nikoga nisu dirali. Držali su se Isusove, i Pavlove: Caru Carevo, Bogu Božije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ispovedaju veru u Jednoga Boga koji je Otac, Sin i Duh Sveti.

To ispovijedaju skoro svo.

što se jedni pričešćuju kvasnim,

A treba beskvasnim.

I jedni i drugi će u poslednja vremena patiti, kao što su patili kroz čitave vekove od početka.

Nije mjerilo patnja, jer pate svi. Imaju dva stradanja u Bibliji.

kao što su patili kroz čitave vekove od početka.

A da drugi nisu patili, kao hugenoti, Jan Hus itd.

Baš imaš jake arg.

Mrzeli su ih i napadali Jevreji, Rimljani, Germani, Muslimani, svako se iživljavao nad Hrišćanima.

Zato su Jevreji bježali u Holandiju, Dansku itd. iz Španije, Italije, Portugala.

A oni nikoga nisu dirali.

Da nije bilo inkvizicije.

Držali su se Isusove, i Pavlove: Caru Carevo, Bogu Božije.

Da držali su subotu kao Isus, podjelu hrane itd.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja svo vreme i tvrdim da su 144 000 doslovni Jevreji i za to imam dokaze po vasem "pismo tumaci samo sebe" ;)

Hristos kaze "nisam poslat nikome do izgubljenim ovcama doma izraelovog" ali je posle rekao "imam i druge ovce koje nisu iz ovog tora i njih moram da dovedem , i bice jedno stado i jedan pastir"!

Ceo Novi Zavet govori o "dve grupe"!

JS to pogresno tumace, jer tu se radi o dve grupe "jevreja i nejevreja", koji su simbolicno predstavljeni u otkrivenju! 144 000 su jevreji (i broj je ogranicen, jer je malo izraelaca prihvatilo mesiju) nasuprot "velikom mnostvu" koje dolazi "iz svih naroda plemena i jezika" (zato broj nije ogranicen).

To veoma jasno predstavlja sliku Hriscanstva u prvom veku koje se zasnivalo na propovedanju "paganima"!

Sve u otkrivenju se i primenjuje na period rane crkve...

Zapravo, ova tema mi je i pomogla da napustim Jehovine Svedoke!

Samo ja ne znam kako se to tebi uklapa u ucenje EGW, jer njoj 144 000 nisu jevreji?

Mire. Sam Bog je rekao da će biti dva Israela, prvi to jest Jevreji, i drugi, koje će na slavu svoju sakupiti iz svih naroda sveta. Prvi su Jevreji, ali samo oni koji su ostali verni, a drugi smo mi Hrišćani, koje je kao i prve ON sam odabrao.

@tripo 41,
Ne, ne ispovedaju skoro svi. Adeventisti se nisu mogli odlučiti, i dalje postoji struja koja negira Isusovo božanstvo i svodi ga na anđela.

Hugenoti? Jan Hus? Stara priča koju protestanti, posebno Adventisti ponavljaju kao papagaji, Hugenoti su bili Kalvinisti, Katari jeretici dualisti. Hus je bio pre svega politički pobunjenik. Ujedno, kako bi ste se vi ponašali da vam neko mlatara Biblijom i odvlači ljude? Naravno, vlast na sreću nemate, jer da je imate ponovili bi se Puritanci. Uostalom zato i sikćete na Džehoviste, jer je Rasel od vas ljude odvlačio. Isto onako kako su to radili Hugenoti, Hustiti, Lolardi, Bogumili, Patareni, Katari, Pavlikijanci, Arijanci i ostali.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire. Sam Bog je rekao da će biti dva Israela, prvi to jest Jevreji, i drugi, koje će na slavu svoju sakupiti iz svih naroda sveta. Prvi su Jevreji, ali samo oni koji su ostali verni, a drugi smo mi Hrišćani, koje je kao i prve ON sam odabrao.
Tako je brate moj, to pise kroz ceo NZ, i u otkrivenju je to predstavljeno dvema grupama, "144 000" su jevreji, a "veliko mnostvo .. iz svakog naroda nacije i plemena" smo mi, koji smo dosli od pagana...

Druga stvar je sto protestanti to tumace pogresno, i ne primenjuju na period rane Hriscanske crkve, pa tako uzmu i zenu koja radja musko u otkrivenju pa umesto na Bogorodicu primene na sebe!

Sve nakaradno rade!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je brate moj, to pise kroz ceo NZ, i u otkrivenju je to predstavljeno dvema grupama, "144 000" su jevreji, a "veliko mnostvo .. iz svakog naroda nacije i plemena" smo mi, koji smo dosli od pagana...

Druga stvar je sto protestanti to tumace pogresno, i ne primenjuju na period rane Hriscanske crkve, pa tako uzmu i zenu koja radja musko u otkrivenju pa umesto na Bogorodicu primene na sebe!

Sve nakaradno rade!

Ma ne uzimaju svi protestanti sebe umesto Bogorodice. To rade Mileritovci. Ujedno, gde im je dokaz da su progonjeni. Ko je progonio Milera? Ko je Hrišćane progonio u Amerikama? Ko? Marsovci? Međusobno su se svađali čije je tumačenje Biblije tačno, i onda vrištali "Progon!" ako bi neko odreagovao. Dok je istovremeno Carska vlast u Rusiji držala patrijarha na uzici kao psa, muslimani ubijali Hrišćane po bliskom istoku i Balkanu, a katolicima sekularisti visili nad glavama, i ubijali ih po Engleskoj, Francuskoj, Nemačkoj, papa bio sveden na marionetu u rukama Habsburga.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja svo vreme i tvrdim da su 144 000 doslovni Jevreji i za to imam dokaze po vasem "pismo tumaci samo sebe" ;)

Hristos kaze "nisam poslat nikome do izgubljenim ovcama doma izraelovog" ali je posle rekao "imam i druge ovce koje nisu iz ovog tora i njih moram da dovedem , i bice jedno stado i jedan pastir"!

Ceo Novi Zavet govori o "dve grupe"!

JS to pogresno tumace, jer tu se radi o dve grupe "jevreja i nejevreja", koji su simbolicno predstavljeni u otkrivenju! 144 000 su jevreji (i broj je ogranicen, jer je malo izraelaca prihvatilo mesiju) nasuprot "velikom mnostvu" koje dolazi "iz svih naroda plemena i jezika" (zato broj nije ogranicen).

To veoma jasno oslikava Hriscanstvo u prvom veku koje se zasnivalo na propovedanju "paganima"!

Sve u otkrivenju se i primenjuje na period rane crkve...

Zapravo, ova tema mi je i pomogla da napustim Jehovine Svedoke!

Samo ja ne znam kako se to tebi uklapa u ucenje EGW, jer njoj 144 000 nisu jevreji?


I ja takođe na osnovu metoda Pismo tumači Pismo sam došao do tog zaključka. Ja pre svega jer u Otkrivnju 7 i 14 se jasno razgraničavaju Jevreji i nejevreji, pa zato mi je sasvim opravdano da se to odnosi na doslovne Jevreje.:) A i Pavle u Rimljanima govori da su Jevreji "prirodna grana" pitome masline i da će se obratiti u poslednja vremena. Mislim da smo jednom i to pominjali kada smo diskutovali. U svakom slučaju ja sam veliki zagovornik da Jevanđelje(Novi Zavet) govori veoma afirmativno o doslovnim Jevrejima.

Da JS misle da se ovih 144000 odnosi na njih samo a i veliko mnoštvo opet su JS. Samo ovih 144000 su izabrani ovde na zemlji i nekim čudnim putem nakon smrti odneseni na nebo u novom telu a ovo telo zauvek nestaje...ma čudna teologija baš ali dobro njihovo pravo..poštujem i to.

Ja pak mislim da se ovo odnosi na poslednje vreme tj. vreme kada Jevreji zajedno sa velikom mnoštom budu objavili vest "Pade pade Vavilon". Zato se ovih 144000 obraćaju u posednje dane..ima još puno toga da dodam u vezi ovoga na osnovu mog proučavanja pa možemo i temu otvoriti o tome posebnu..bilo bi lepo izneti ova otkrića Božijom milošću meni nedostojnom datih. Hvaljen Gopod naš Isus.

Mislim da EGW nije u potpunosti ovu temu obradila i nesumnjam da je i ona proučavala i pisala prema svetlosti datoj joj a da je Bog vodio tako da ostavlja prostor za kasniju dopunu znanja o ovoj temi. I sama je pisala da će nova svetlost obasjati razne teme koje se nama sada čine da su u potpunosti iscrpljne. Tako da idemo i dalje tragom i svetlosti Pisma.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vodite računa da u raspravama ne vrijeđate vjerska osjećanja drugih: To nije ni ljudski, ni hrišćanski, ni civilizacijski...,a to zabranjuje i Pravilnik ovoga foruma.

Skoro svi "kanalizacijski (Youtube) uratci" koje ovdje ostavlja tripo vrijeđaju osjećaje pripadnika Kristove Crkve. Evo primjera iz videa koji je tripo postavio odmah iza Jurivakina upozorenja.
1540196913884.png
1540196925516.png
Ja osobno nisam za uklanjanje njegovih "kanalizacijskih uradaka", nego samo tražim da oni koje se na ovaj način vrijeđa mogu adekvatno odgovoriti.
 
Natrag
Top