Politika u postovima forumaša

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Saputnici na istorijskom putu: Istina o stradanju Srba i Jevreja u NDH
02. decembar 2019. 20:02
Pored održanog akademskog okruglog stola, prilikom posete Jerusalimu ostvareni su izuzetno značajni strateški projekti

Šta znamo? Imamo izjave mnogih fašističkih i nacističkih kolaboratora od Fon Lira preko Gleze Hostenaua do komandanata SS-a u Beogradu, koji su izjavili da je, uprkos tome što su ustaše uništile kompletnu dokumentaciju 1943. a potom 1945, krajem 1942. bilo jasno da se do tog vremena radilo o 200.000 žrtava – 120.000 u Jasenovcu i 80.000 u Staroj Gradiški.

(Pečat/Nataša Jovanović i Biljana Đorović)

Opet si posegnuo za lažima i lažovima. Sram te bilo.

Evo popisa žrtava iz 1964. godine, kad je bravar Tito zatražio ratnu odštetu od Njemaca, tvrdeći pri tome da su Njemci i njihovi saveznici u Jugoslaviji ubili 1.706.000 ljudi. Kažu mu Njemci - Daj ti točno popiši tih tvojih 1.706.000 ubijenih, i onda dođi s tim popisom, pa ćemo razgovarati. Partija i UDBA angažiraju sve živo što mogu angažirati, trebalo je pronaći što više žrtava. Popisuje se "sve i svašta", neke žrtve se popisuje čak po nekoliko puta, i kakav je na koncu rezultat??? Ovakav:

Pogledajte prilog 128257

Kao što se iz ove tablice vidi, oni tvoji "ugledni povjesničari" zapravo su baš ono što rekoh - lažovi, patološki lažovi. A što možemo kad ti baš takve voliš, mnogo voliš. Dakle, tvoji lažovi kažu: U Jasenovcu i Staroj Gradišci do konca 1942. ubijeno je 200.000 ljudi, a "partizanija", popisujući neke ubijene ljude i po nekoliko puta, nađe da je od 1941.-1945. u ova dva logora stradalo 59 188 žrtava. Od toga, 33 944 Srba.

Čuvaj se istine, znaš da si alergičan na nju. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sto se tice politike, jedini koji politiku potenciraju su oni sa druge strane, adventisticke, posebno Tripo i onaj ZX sa svojim politickim pamfletima.. Cak vredjaju i hrvatsku nacionalnost.. I za to ne snose bas nikakve posledice.. Zasto? Zato sto ih ne prijavljujemo, ali zato oni nas prijavljuju i prijavljivace za sve i svasta, kad god imaju priliku.. I ko je onda ovde dobar a ko los momak?

Odgovor na to pitanje pronadjite sami!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, govoris o Tripu, a potom kazes MI.

Ko smo to MI?

Adventisti?

Nikada se Adventisti ne bave, niti su se ikada bavili politikom.

Ako se obracas Tripu, onda kazi ON.

Ja ga licno ne smatram nekim faktorom koji predstavlja SVE Adventiste, vec pise za sebe.

Tako da to sto pises su ciste neistine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Mire, govoris o Tripu, a potom kazes MI.

Ko smo to MI?

Adventisti?

Da, vi, Jelenaši.

Nikada se Adventisti ne bave, niti su se ikada bavili politikom.

Nije grijeh baviti se politikom, i nije vas mire prozvao zbog bavljenja politikom, nego zbog vaših političkih pamfleta. Pročitaj što je netko napisao prije nego što ga napadneš. A besramnim nizanjem političkih pamfleta i gadarija, bavili ste se i još se bavite, osim Jovana, svi. I ti i tripo i Marko i Kainos.

Ako se obracas Tripu, onda kazi ON.

Ja ga licno ne smatram nekim faktorom koji predstavlja SVE Adventiste, vec pise za sebe.

A on za tebe kaže da ti ne predstavljaš čak niti jednog jedinog adventista, jer, tvrdi tripo, ni ti sam nisi adventista.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije grijeh baviti se politikom, i nije vas mire prozvao zbog bavljenja politikom, nego zbog vaših političkih pamfleta. Pročitaj što je netko napisao prije nego što ga napadneš. A besramnim nizanjem političkih pamfleta i gadarija, bavili ste se i još se bavite, osim Jovana, svi. I ti i tripo i Marko i Kainos.

Baviti se politikom možda i nije greh, ali je zato licemerno i nadasve providno koristiti istu kao sredstvo ućutkavanja protivnika, tačnije kao sredstvo za koje se misli da će doneti dominaciju nad sagovornikom. EGWisti, svi koje si nabrojao upravo to i čine, jer nemaju nikakvih drugih argumenata kojim bi svoj kult prikazali ispravnim. Naime, kada maske padnu, kada se pokaže da njihovo verovanje nema nikakve veze ni sa Svetim Pismom, niti sa Hrišćanstvom, kada se argumentovano dokaže da su kult, oni, nabrojani, posežu za politikom kao sredstvom kojim pokušavaju da oduzmu moralno i teološko pravo Katolicima i Pravoslavcima da njih, kultiste razotkrivaju. U tome još i pokazuju svo licemerje, jer su sebi zadržali pravo da pljuju po svima, čak i po srbima sve dok im isti i njihovo stradanje ne mogu poslužiti za napade na Crkvu. Tada su svima njima, svi dobri, jadni, i svi su žrtve.

Upravo to vidimo kod zx16, uTripo41vanog, Marka, Kainosa, ali i Raselovca Zaokreta....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A on za tebe kaže da ti ne predstavljaš čak niti jednog jedinog adventista, jer, tvrdi tripo, ni ti sam nisi adventista.
Tripo moze da tvrdi sta god hoce, ni on nije nikakav faktor u crkvi, upravo suprotno.. A politicke izjave zavijene u religiozne tvrdnje (tipa pravoslavna crkva je nacionalisticka i drzavna religija i mesa se u politiku, pokrece verske ratove, svi pravoslavci su nacionalisti ili katolicka crkva je ustaska i sl..) su iznosili svi osim Jovana, za koga ja smatram da najbolje oslikava adventizam, i ja tom coveku nemam sta da prigovorim..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tripo moze da tvrdi sta god hoce, ni on nije nikakav faktor u crkvi, upravo suprotno..

Ha, ha, ha

Nije on ni inače nikakav faktor.

A politicke izjave zavijene u religiozne tvrdnje (tipa pravoslavna crkva je nacionalisticka i drzavna religija i mesa se u politiku, pokrece verske ratove, svi pravoslavci su nacionalisti ili katolicka crkva je ustaska i sl..) su iznosili svi osim Jovana, za koga ja smatram da najbolje oslikava adventizam, i ja tom coveku nemam sta da prigovorim..

Te i takve izjave iznose isključivo zato jer su, uprkos pripadanju kultu, svesni da nemaju argumentaciju za svoje budalaštine od verovanja, te da bi isto odbranili, lukavo igraju na iznošenje "političkih grehova" onih čije bi mesto kod neobaveštenih žrtava hteli da preuzmu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nismo mi krivi kada se bludnica i njene ćerke bludnice mešaju u politiku.

To onda ide zajedno.

Amfilohije kaže da se ne glasa za DPS u CG. Mi samo prenosimo vaše kurvanje sa politikom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Хронологија Злочина над Србима и уништење Србије ватиканско зло

На крају, сетимо се речи владике Николаја Велимировића: "Бирајте Срби, живот или смрт, част или срамоту, светлост или таму, правду или неправду, Бога или ђавола бирајте! Бирајте или Христа или Барабу. Од тог избора зависила вам је сва ваша прошлост, од тога зависиће и сва ваша будућност.”…

I ovo su riječi tog istog vladike Nikolaja Velimirovića, usred Beograda 1935. godine na Kolarčevu narodnom sveučilištu, rekao je sljedeće:

"Nacionalizam je srpski najstariji u Evropi, stariji je 600 godina od evropskog. Ali ne samo da je najstariji, već je i savršeniji, jer je jevanđelski i organski. Evropski nacionalizam rođen je u buntu i očajanju, dok je svetosavski nacionalizam započet i ostvaren u tišini i radosti stvaranja. Najzad se Evropa umorila od strašnih i stoletnih borbi i napora i u toj zamorenosti mnogi njeni sinovi digli su ruke sasvim, ne samo od crkve, nego i od vere hrišćanske. Ipak se mora odati poštovanje sadašnjem nemačkom vođi Hitleru, koji je kao prost zanatlija i čovek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anomalija i jedan hladan i nesiguran mehanizam. I evo, u XX veku on je došao na ideju Svetoga Save i kao laik poduzeo je u svome narodu onaj najvažniji posao koji priliči jedino svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svršio Sv. Sava (…). Otuda je nacionalizam srpski, kao stvarnost najstariji u Evropi"
(Episkop Nikolaj Velimirović, Nacionalizam Svetog Save, Beograd, 1935.)

P.S. Pitam se samo, a upitaj se i ti, kakvo li će krvoproliće tek biti kada stvari dođu "mak na konac", kad se bude moralo odlučiti - jeste li vi Srbi potomci Arijevaca Njemaca, ili su Njemci potomci Arijevaca Srba? :)

Još je interesantno spomenuti da sektaši, Lutherov duhovni otpad, rado posežu za vladikom Velimirovićem. To može biti upravo zbog Velimirovićevih stavova o Židovima, koje je i intelektualno i duhovno baštinio od Martina Luthera. Evo nekih izjava vladike Velimirovića o Židovima:

Sva moderna gesla evropska sastavili su Židi, koji su Hrista raspeli: i demokratiju, i štrajkove, i socijalizam, i ateizam, i toleranciju svih vera, i pacifizam, i sveopštu revoluciju, i kaptalizam, i komunizam. Sve su to izumi Židova, odnosno oca njihova đavola.

Iz ove rečenice kao da sam Martin Luther progovara kroz usta Nikolaja Velimirovića. Stoga je posve razumljivo Velimirevićevo divljenje Hitleru i njegovo poistovjećivanje Hitlera sa svetim Savom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sva moderna gesla evropska sastavili su Židi, koji su Hrista raspeli: i demokratiju, i štrajkove, i socijalizam, i ateizam, i toleranciju svih vera, i pacifizam, i sveopštu revoluciju, i kaptalizam, i komunizam. Sve su to izumi Židova, odnosno oca njihova đavola.

Problem sa Velimirovićem je taj što je na njega veliki uticaj ostavilo studiranje u Engleskoj. Ujedno, čudi me da kada se već hvatamo Nikolaja Velimirovića, niko ne pomene da je isti uprkos ovakvim izjavama, bio protiv i subotarskih "bibličara", te da bi, ako je suditi po tome, bio protiv i onih koji za izvore "znanja" uzimaju njihovog "studenta" prevaranta Miroljuba Petrovića.

Iako bi Nikolaj i njemu slični i mene nazivao svakojakim imenima, (ne zaboravimo da su i on i njegov duhovni otac Justin bili protiv konkordata iz 1937) ne treba ga koristiti kao nekoga ko bi podržavao one koji svoju naciju i njenu istoriju traže u debilnostima "naučnika" koja finasiraju oni što su Hitlerov rođendan slavili.

Naravno, možda i grešim što branim Velimirovića, ali ne mogu prihvatiti da srbi sebi dozvoljavaju da ih na mamac nacije love sotonini sinovi, sektaši i prevaranti, koji će kada jednom postignu svoj cilj, istu tu naciju pljuvati jer nije "Biblijska" i "Reformisana".






 
Poslednja izmena:
Natrag
Top