"Podređenost" i "nadređenost" Oca i Sina?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Pametni, i bogobojazni, ljudi prihvaćaju i istinu koja dolazi od drugih, a idioti misle da o svemu moraju imati svoju vlastitu istinu.

Moraju jer postoji manipulacija.

Mnoštvo zaista nije jamstvo da je to mnoštvo u pravu. Ali vjera Kristove Crkve jest ispravna

Ali to mnoštvo kome ti priadaš to tvrdi. To ne znači da je ono upravu. Ti si sam rekao da ideš za mnoštvom tj. ja neidem za mnoštvom što tebe jako žalosti. Mnoštvo kome ti pripadaš nije pravu zato što ga ima preko milijardu u svetu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja govorim da ti citati ne uče to što ti zastupaš.

Ahaaa, znači ti ih interpretiraš - ti dakle činiš ono za što mene optužuješ. Ne piše u Bibliji ono što piše, nego "piše" ono što ti kažeš da piše. Krasno, ali ne čudi od nekoga tko je već desetine puta ustvrdio kako je Biblija zapravo krivo prevedena sa grčkog jezika, pa tako i krivotvorena.

Imaš interpretaciju tih citata. Naravno, ja smatram pogrešnu. I ja ima m svoju smatram ispravnom. Neka se svako odluči za sebe.

OK. Recimo onda točno o čemu je riječ, pa neka se svatko odluči za sebe. Dakle, Što znače riječi svetog Tome: Gospodin moj i Bog moj.

1. Ja tvrdim da je ovo najizravnije i najočitije priznanje i ispovijed svetog Tome da je Isus Krist pravi Bog.

2. Jovan tvrdi da je Toma ovim izričajem Isusa izjednačio "po položaju sa sotonom", jer, tvrdi Jovan, Isus nije Svemoćni Bog a sotona je također tituliran kao bog (theos).
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Već pojasnih i ovo tako da nema potrebe da se vraćamo 1000 puta na isto..

Pozdrav.

Ako ima neki drugi citat slobodno. I u vezi nadređenosti i podređenosti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ali to mnoštvo kome ti priadaš to tvrdi. To ne znači da je ono upravu. Ti si sam rekao da ideš za mnoštvom

Lažeš, ja sam rekao da idem za onim što vjeruje Kristova Crkva, a ne mnoštvo.

QUOTE="Jovan Prezviter, post: 3206971, member: 689753"]
tj. ja neidem za mnoštvom što tebe jako žalosti. Mnoštvo kome ti pripadaš nije pravu zato što ga ima preko milijardu u svetu.[/QUOTE]

Točno. Kristova Crkva nije u pravu zato što broji milijardu ili milijarde, nego zato što joj je Krist jamac i Duh Sveti voditelji i poučitelj.

Ali, jednako tako, ni ti nisi u pravu samo zato što tako kao ti, na čitavom Balkanu i Transilvaniji, vjeruju još samo trojica - Piramida, Kainos i tripo.

Već pojasnih i ovo tako da nema potrebe da se vraćamo 1000 puta na isto..

Ako ima neki drugi citat slobodno. I u vezi nadređenosti i podređenosti.

Ja sam citat za potvrdu svoje tvrdnje, da je Isus Bog, naveo (Gospodin moj i Bog moj), sada si ti na redu navesti citat gdje se Toma, ili netko od ostalih apostola, nekom čovjeku obraća sa: "Bog moj".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali, jednako tako, ni ti nisi u pravu samo zato što tako kao ti, na čitavom Balkanu i Transilvaniji, vjeruju još samo trojica - Piramida, Kainos i tripo.

Zaboravio si dodati i četvrtog, ""biblijskog "pravoslavca"" Miroljuba "kuckog" Petrovića, ali i petog "sina", Pavla Simovića - Cetinjskog....

Šta je zajedničko ovim "sinovima"? Idolatrija judejstva, materijalizam, idolatrija tekstova i naravno alma mater, pripadnost ili barem sleđenje "verovanja" sinagoge "duha proroštva" iz Maine-a USA.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja sam citat za potvrdu svoje tvrdnje, da je Isus Bog, naveo (Gospodin moj i Bog moj), sada si ti na redu navesti citat gdje se Toma, ili netko od ostalih apostola, nekom čovjeku obraća sa: "Bog moj".

Ne, ne..nećemo tako.

Zašto se tako grozničavo bojiš činjenica i svetopisamskih citata? Zašto se treseš k'o kakav 'padavičar'? Ne boj se, istina oslobađa.

Zaboravio si dodati i četvrtog, ""biblijskog "pravoslavca"" Miroljuba "kuckog" Petrovića, ali i petog "sina", Pavla Simovića - Cetinjskog....

Šta je zajedničko ovim "sinovima"? Idolatrija judejstva, materijalizam, idolatrija tekstova i naravno alma mater, pripadnost ili barem sleđenje "verovanja" sinagoge "duha proroštva" iz Maine-a USA.

Da, zaista. Koji je 'duhovni gen' koji sa sobom donosi subotarski "duh proroštva", da ljudi prokuženi njime ostaju sluđeni?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, zaista. Koji je 'duhovni gen' koji sa sobom donosi subotarski "duh proroštva", da ljudi prokuženi njime ostaju sluđeni?

Odgovor na to pitanje se zaista ne može znati, ukoliko se ne pozna "otac" od koga ti isti "geni", taj isti RNK i ne dolazi.

Na pitanje ko je taj famozni "otac", ko je praizvor odgovor nam daje sam Isus, koji ga naziva jednim od njegovih imena, Baalzabul + Belzebub. Dakle, "otac" čije je seme i SDA, nije niko drugi do sotona, "otac" farisejski, otac sadukejski.


Kao i Onaj koga iz dna svoje tamom prožete duše mrzi, i Ha Satan (čije je pravo ime Samael) ima svoje "miljenike" one koji mu slobodnom voljom pripadaju (Bog mu je dozvolio da kuša ljude) njegov "verni ostatak"

Naime, nama je ostavljeno da svojom slobodnom voljom biramo hoćemo li Boga ili "Boga", hoćemo li Onoga čije misli, čiji putevi nisu naši, dakle nisu po našim zamislima i našim "shvatanjima", ili hoćemo onoga čiji putevi, čije misli, jesu naše misli i naše zamisli.

Prvoga ne možemo ni na koji način uslovljavati, jer kao što zemaljski roditelj pozna svoju decu, tako i On zna naše misli, naša srca, nego Mu se moramo, kao deca željna roditeljske ljubavi obratiti, doslovno iskajati, poveriti Mu se, u Njemu tražiti utehu i razumevanje.

Drugi nam nudi "utehu" po uputstvima, bezosećajnu hladnoću "zakona" i pravila, nudi nam laž, zavodeći nas po potrebi, obećanjima nekakvih zemaljskih rajeva, užitaka, svakome po "potrebi", nudi nam ponos "kapoa" koncentracionog logora, glumatajući "Boga" koga eto možemo zadovoljiti subotarenjem, jedenjem biljaka, verovanjem da je sve što postoji nastalo za šest zemaljskih dana, imitiranjem fizičkog Israela...


Oni koji tom drugom poveruju, koji postanu njegov "verni ostatak", izgube upravo ono što je dar trećeg ipostasa pravoga i jedinog Boga, izgube slobodu, izgube vid, jer ime onoga koga bogom drže je Samael, "bog tame", sama smrt, ubica od iskona.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Krist je Božji - veli Pismo. Krist ima svoga Boga. Moj Otac je veći od mene. Bog je glava Kristu. I najvažnji stih od svih - na kraju će se Sin pokoriti Njemu da on - Otac bude Bog u svemu . 1 Kor 15,26....
Kod mene na poslu je spremacica najmanja po polozaju pa je i dalje "covek"! A bez nje bismo se svi zarazili, zato ona nije nista manja od direktora! Jer i direktor je covek!

I Hristov polozaj odnosno posao koji on vrsi ga ne cini manje bozanstvom, kao sto ni spremacicu posao koji obavlja ne cini manje ljudskim bicem!

Niko se dakle ne moze unizavati zbog posla koji obavlja, a jos manje njegova priroda!

Bozanske osobe takodje ne mogu sve vrsiti isti posao, tvoja ruka ne obavlja posao noge i obrnuto.. Postoji "raspodela posla"!

Dakle, ova argumentacija Jehovinih svedoka uopste ne stoji i ne dokazuje nista!

Isus se podlaze Ocu, jer takav mu je posao i uloga u planu spasenja, dok je uloga Svetog Duha veca. Zato bismo mogli reci da je Sveti Duh cak veci i od Oca i od Sina, jer se hula na njega ne oprasta a na ovu dvojicu se prasta! Ali to tako samo izgleda zbog posla koji obavlja!

Dakle, ne mozemo mi na osnovu nečijeg posla ocenjivati njegovu prirodu ili veličinu!

I sam Hristos je rekao da "onaj koji hoce NAJVECI da bude, neka svima bude SLUGA!"

Po ovome Hristos je najveci! I njegov polozaj ne uzurpira njegovu velicinu i prirodu!

na kraju će se Sin pokoriti Njemu da on - Otac bude Bog u svemu . 1 Kor 15,26....
Radi se o"pokoravanju zemaljskog carstva nebeskom". Hristos se podlaze kao kralj zemaljskog carstva nebeskom, nakon sto dovede zemlju u rajsko stanje, on je predaje Bogu!

Sta ti je ovo cudno, on samo vrsi ulogu zemaljskog kralja, a kad zavrsi tu ulogu, on predaje zemaljsko carstvo Bogu! Zemaljsko se uvek pokorava nebeskom i tako je oduvek bilo!

Vi uopste ne razmisljate sta citate, nego su vam drugi rekli sta tekst znaci! Zato i imate problem..

Hristos je ziveo na zemlji i bio podredjen Bogu, i opet ce ziveti na zemlji i biti podredjen Bogu, dok ne dovede zemlju u savrseno stanje!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top