"Podređenost" i "nadređenost" Oca i Sina?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemam nista od teoretisanja jer je to mlacenje prazne slame.
Verujem da je zemlja okrugla, ali mi to nije ni bitno, cak i da je oblika kocke, ili kupe, to ne menja moju veru u Boga stvoritelja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Nemam nista od teoretisanja jer je to mlacenje prazne slame.
Verujem da je zemlja okrugla, ali mi to nije ni bitno, cak i da je oblika kocke, ili kupe, to ne menja moju veru u Boga stvoritelja.
Menja sve, jer ako je zemlja kockasta, Elen White ti je lazni prorok. Zato ste toliko i zapeli da dokazete da je zemlja okrugla!

Ja nemam problem da je bilo kojeg oblika, ali ti imas!

Kazem, NASA nesto skriva, da li je zemlja ravna, ne znam, ali sve jedno lazu nas gadno.. Sve slike su im lazne, live prenosi sa ISS-a lazni, rakete ne odlaze u svemir vec slecu nakon odredjene visine menjaju putanju, ocima vidis da raketa pravi polukrug i ide nadole.. Kad jednom uhvatis nekog da te laze, ne verujes mu vise nista!

Ocima svojim gledate, i ne verujete, jasno se vidi da ovo ne ide u svemir:

121619-launch1.jpg


Telstar19V-July-22nd-2018-2322-760x380.jpg


I da li iko moze verovati da oni smotani astronauti mogu upravljati tolikom skalamerijom, a svi kao pogubljeni..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije mi poznato gde Ellen White pise da je zemlja okrugla, a voleo bih da to vidim ako je istina.

U svakom slucaju - ja verujem da jeste okrugla, i postoji mnostvo dokaza za to.

Sve ostalo je iz kuhinje teoreticara zavere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Nije mi poznato gde Ellen White pise da je zemlja okrugla, a voleo bih da to vidim ako je istina.

U svakom slucaju - ja verujem da jeste okrugla, i postoji mnostvo dokaza za to.

Sve ostalo je iz kuhinje teoreticara zavere.

Ne postoje "teorije zavere" postoje samo "zavere"!

Nego sta, nego je ucila da je zemlja okrugla!

„Božja ruka neprestano vodi GLOBUS na njegovoj kontinuiranoj putanji OKO SUNCA. {Ellen White: The Christian Educator, April 1, 1899, par. 5}


Postavio sam ti i slike lansiranja raketa u svemir, hoces reci da ove rakete stvarno idu gore?

Navodno objasnjenje je da raketa ide pravo gore, ali zbog rotacije zemlje izgleda kao da pravi polukrug. Ali to ne moze biti, jer zemlja se ne rotira tako brzo da bi taj efekat bio uocljiv! Onda bi i ulazak asteroida u atmosferu ili njegov pad izgledao kao polukrug a ne kao prava linija, ili kada se spejs satl vraca kuci na zemlju ne bi se vracao pravom linijom vec bi bila polukruzna..

Imas dovoljno svedocanstva ljudi koji zive blizu ovih lansirnih postrojenja, da te rakete prolecu iznad njihovih kuca (bukvalno iznad njihovih glava) i odlaze negde u daljinu. Nijedna ne odlazi u orbitu, to se na slikama jasno i vidi..

Lansiranje raketa u orbitu:
121619-launch1.jpg


Telstar19V-July-22nd-2018-2322-760x380.jpg




Pad japanske kapsule:
Japanska-kapsula-Australija


Pad meteora:
2190_quar_480x360_mms.jpg


*Zapazices pravu liniju kod ulaska predmeta u atmosferu (njegovog pada) , a polukruznu prilikom izlaska (lansiranja).. To prosto nije moguce!

Ja sam se cak i licno uverio da NASA lazira video snimke i fotografije. Nasao sam obradjene slike, providnu png povrsinu sa umetnutom pozadinom na kojoj je zemlja. Umetnutog astronauta na laznoj pozadini meseca. Svako ko se bar jednom u zivotu bavio obradom fotografije moze ovo i sam proveriti..

Podvaljuju nam lazne slike i videe. Da ne govorim o tome da mi do dan danas nemamo ni jednu jedinu pravu fotografiju zemlje iz svemira, sve su animacije..

Zato im ne verujem nista! Nekada sam zaista voleo da gledam slike svemira i verovao sam da je sve to istina, da je sve uslikano, ali bio je to velik sok za mene kada sam saznao da je 90% tih slika lazno!

Ti nisi ovo istrazio pa ne znas.. Mozda zemlja nije ravna, ali svakako da NASA od nas krije nesto veliko! Sta je to, ja ne znam.. Ali verujem da sakrivaju istinu koja potvrdjuje bibliju, kao sto inace sakrivaju i istinu protiv evolucije. Ta istina bi bila ravna zemlja, ili voda iznad zemlje ili neki dokaz da smo zatvoren sistem i da iz njega ne mozemo napolje! Svaka od ovih stvari bi dokazivala Boga, a to oni nikako ne zele..

Zato na youtbe vise neces pronaci videe o ravnoj zemlji, kao sto neces naci ni videe koji govore protiv kovida. Sve sto im ne odgovara oni cenzurisu!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala ti za ovaj tekst Ellen White.
Tako je, zemlja je okrugla.

Postoje zavere, ali postoje i teoroje zavere, i one su samo to "TEORIJE"
Jos je gore ako one dolaze sa nekog youtube kanala gde ima svega i svacega.

Evo recimo posledica takvog teoretisanja.

Ti si ovde svojevremeno plasirao teoriju da neke tamo vlasti ne dozvoljavaju da se ode na Antarktik, jer su tamo neki zidovi od leda iza kojih je kraj planete zemlje.

Na yutubu se vrte razne - cesto i jedna drugoj kntradiktorne teorije, kako se tamo nalaze neke tajne baze u kojima zajedno rade ljudi i vanzemaljska bica slicna ljudima, pa podzemni gradovi, vanzemaljske masine, prolaz u unutrasnjost planete zemlje gde zive neki ljudi, zemlja pod nazivom "Sambala" gde zivi gospodar sveta, drevna Atlantida.. itd.

Takodje, da je moguce tamo otici i turisticki, ali da niko ne garantuje za bezbednost, i da ce vam cuvari baza reci da se vratite.
Potom, da postoji mapa stara 500 godina, koja prikazuje Antarktik u periodu pre 6000 godina - kada na njemu nije bilo leda.

Dakle, sve razlicite neproverene teorije koje nije ni moguce proveriti, koje su kreirane da bude mastu, jer je Antarktik podrucje sa surovom klimom, a za ozbiljnije istrazivanje treba oprema i dosta novca.
Tako da youtube teorije nisu pouzdan izvor informacija.

Postoje dokazi da je zemlja okrugla, a jedan od kljucnih je taj, da je Magelan 1519 godine obisao zemlju - posavsi brodovima iz Sevilje, i 1522 vratio se na istu tacku odakle je krenuo, dokazavsi da je zemlja okrugla.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Krist je Božji - veli Pismo. Krist ima svoga Boga. Moj Otac je veći od mene. Bog je glava Kristu. I najvažnji stih od svih - na kraju će se Sin pokoriti Njemu da on - Otac bude Bog u svemu . 1 Kor 15,26....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Krist je Božji - veli Pismo. Krist ima svoga Boga. Moj Otac je veći od mene. Bog je glava Kristu. I najvažnji stih od svih - na kraju će se Sin pokoriti Njemu da on - Otac bude Bog u svemu . 1 Kor 15,26....


Upravo tako jer Hristos samo Čovek. Kada to znamo znamo zašto je pokoren Ocu.

Ali među ljudima sa Božanskim autoritetom.

Inače termini Otac i Sin nisu termini koji odražavaju večne relacije u Božasntvu.

Njihova suština nije determinisana ovim izrazima. Zbog ovog pogrešnog shvatanja imaju problem i trinitarci i antitrinitarci. Jer i jedni i drugi gaje istu zabludu po ovom pitanju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Krist je Božji - veli Pismo. Krist ima svoga Boga. Moj Otac je veći od mene. Bog je glava Kristu. I najvažnji stih od svih - na kraju će se Sin pokoriti Njemu da on - Otac bude Bog u svemu . 1 Kor 15,26....


Ali je njegova prividna umanjenost u odnosu na Oca "uslovna" i iskljucivo se odnosi samo na Isusa kao coveka koji je rodjen na zemlji u telu, i zato sto je on u potpunosti kao covek bio zavistan od Oca, i zato je izjavio "da je njegov Bog, kao sto je Bog svakog coveka koji se radja na zemlji, da on postuje Boga, da drzi njegove zapovesti, da mu se moli..itd.."
Ovo je sve uslovno zbog tela koje je preuzeo rodjenjem i postao covek slican nama, nas brat ( kako kaze biblija ).
U nebeskoj realnosti - Isus je Bog jednak Ocu, nestvoreni, samopostojeci.

Nece se Isus pokoriti Ocu kao da je manji od njega, ili da bi to postao, vec ce se podloziti ( kako kazu neki prevodi ), a to znaci "DA CE ULOGE BOZANSKIH LICNOSTI U PLANU SPASENJA ( Isusa kao posrednika i spasitelja, Svetog Duha kao utesitelja, i Boga Oca kao sudije ) PRESTATI, I ISUS CE ZAUZETI MESTO PORED OCA KOJE MU ODUVEK PRIPADA, DA BUDE BOG SVE U SVEMU ZAJEDNO SA OCEM I SVETIM DUHOM"

To znaci "PODLOZITI"
Zauzeti ponovo mesto pored Oca koje mu pripada, da bude sa njim zajedno Bog sve u svemu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top