"Podređenost" i "nadređenost" Oca i Sina?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti to veruješ zato što tvoja zajednica to tako veruje. Ali sam nisi istraživao temu.

Kainos je naveo neke nelogičnosti kada se veruje da je Isus i u samom telu bio Bog. To Božanstvo ne može biti zavisno od Božanstva. Ne može ne znati, ne može služiti(iako je služba plemenita stvar ali nije odlika Božanstva jer se Bogu služi a ne obrnuto..dakle ako je Isus Božanstvo u telu onda On ne može služiti Ocu)..dakle 1000 nelogičnosti postoje samo ako je neko iskren pa to vidi. No, upravo žmurenjem na to nije prava taktika iz mnogo razloga. U krajnjem slučaju šteti onima koji ispovedaju veru u Isusa.

Ali jednostavno je...shvatiti ko je Isus zaista na zemlji i onda nema nikakvih problema sa tekstovima koji govore o Isusovoj podređensti Ocu. On je identično podređen kao i mi i svako stvoreno biće. Nikakve razlike. On se pokoravao Ocu a ne Otac Njemu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti to veruješ zato što tvoja zajednica to tako veruje. Ali sam nisi istraživao temu.

Tako vjeruje Crkva dvije tisuće godina.

Kainos je naveo neke nelogičnosti kada se veruje da je Isus i u samom telu bio Bog. To Božanstvo ne može biti zavisno od Božanstva. Ne može ne znati, ne može služiti(iako je služba plemenita stvar ali nije odlika Božanstva jer se Bogu služi a ne obrnuto..dakle ako je Isus Božanstvo u telu onda On ne može služiti Ocu)..dakle 1000 nelogičnosti postoje samo ako je neko iskren pa to vidi. No, upravo žmurenjem na to nije prava taktika iz mnogo razloga. U krajnjem slučaju šteti onima koji ispovedaju veru u Isusa.

Ali jednostavno je...shvatiti ko je Isus zaista na zemlji i onda nema nikakvih problema sa tekstovima koji govore o Isusovoj podređensti Ocu. On je identično podređen kao i mi i svako stvoreno biće. Nikakve razlike. On se pokoravao Ocu a ne Otac Njemu.

Kad me već tjeraš ja ću još jednom ponoviti. Samo idioti mogu Novim zavjetom dokazivati da Isus nije Bog, jer je Novi zavjet Pismo o Bogu čovjeku - Bogočovjeku.

Prispodobit ću s još jednom slikom. Možete Newtnov zakon odbaciti, možete ga ismijavati, ali, idiot ste ako Newtnovim zakonom dokazujete da se mase međusobno odbijaju, jer Newtnov zakon opisuje činjenicu međusobnog privlačenja masa, kao što je Novi zavjet Evanđelje o Bogu čovjeku, Bogočovjeku.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kad me već tjeraš ja ću još jednom ponoviti. Samo idioti mogu Novim zavjetom dokazivati da Isus nije Bog, jer je Novi zavjet Pismo o Bogu čovjeku - Bogočovjeku.

Znam, duboko je to u tebi i ne možeš zamisliti sebe da veruješ drugačije. Ja to razumem. No, deo je tvoje krivice u tome što nikada nisi naučio da razmišljaš o temi bez da ostaviš po strani nauku koju ispoveda tvoja zajednica. Ne trebaš slepo verovati...trebaš ispitati.

Ovo je kažem suviše duboko u tebi i ti se nećeš latiti da to ispitaš nikako. Mora da se desi nešto u tvom životu, nešto radikalno, što će ti pomoći da shvatiš da trebaš ipak i ti sam doprineti razumevanju ove stvari.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znam, duboko je to u tebi i ne možeš zamisliti sebe da veruješ drugačije.

Ovo jest opis tvog problema, a ne moga. Projekcija, rekao bi tvoj "drug Tripo". Nisam ja patološki narcisoidan tip, nego ti. Ti ne možeš prihvatiti istinu koja je vjera mnoštva, nego moraš imati svoju vlastitu, makar bila laž.

Ja to razumem. No, deo je tvoje krivice u tome što nikada nisi naučio da razmišljaš o temi bez da ostaviš po strani nauku koju ispoveda tvoja zajednica. Ne trebaš slepo verovati...trebaš ispitati.

Opet projekcija. Baš ti, slijepo vjerujući u svoju vlastitu laž, zbog svoje patološke narcisoidnosti, odbijaš pogledati istini u oči. :)

Na primjer, zašto, kad naiđeš na Tomine riječi: "Gospodin moj i Bog moj", čvrsto zgrčiš i oči i razum i vrištiš: "Ne, to ne može biti, ja to ne mogu prihvatiti, ja to odbacujem".

Ovo je kažem suviše duboko u tebi i ti se nećeš latiti da to ispitaš nikako. Mora da se desi nešto u tvom životu, nešto radikalno, što će ti pomoći da shvatiš da trebaš ipak i ti sam doprineti razumevanju ove stvari.

Ja sve ispitao, i našao kako Novi zavjet "vrišti o Isusu Kristu koji je i pravi Bog i pravi čovjek".

1. Bog tijelom postade i nastani se među nama. (Sveti Ivan)

2. Gospodin moj i Bog moj. (Sveti Toma)

3. iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi (Sveti Pavao)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ovo jest opis tvog problema, a ne moga. Projekcija, rekao bi tvoj "drug Tripo". Nisam ja patološki narcisoidan tip, nego ti. Ti ne možeš prihvatiti istinu koja je vjera mnoštva, nego moraš imati svoju vlastitu, makar bila laž.

A ti zbog mnoštva prihvataš. Pa mnoštvo nije dokaz. Moraš imati svoj stav...to je normalno.

Opet projekcija. Baš ti, slijepo vjerujući u svoju vlastitu laž, zbog svoje patološke narcisoidnosti, odbijaš pogledati istini u oči.


Naravno tvoje režanje jeste odraz tvoje odbojnosti i da kažem alergije da neko može imati svoje mišljenje..to ti reže srce...prosto nemožeš pojmiti da neko ne sledi mnoštvo i da ima svoje mišljenje. To je je pak tvoj problem.

Dakle, vera mnoštva ne znači da je ispravna. Isus i apostoli su bili u opoziciji veri mnoštva itd...znaš i sam da su i proroci bili nasuprot mnoštvu. Mnoštvo ili grupa nije znak ispravnosti.

Možeš i ti imati svoje mišljenje samo je potrebno da to želiš. Bog će ti pomoći. Ovako zavtaraš vrata Duhu Svetom da te vodi..ako veruješ nešto samo zato što to veruje zajednica.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja sve ispitao, i našao kako Novi zavjet "vrišti o Isusu Kristu koji je i pravi Bog i pravi čovjek".

1. Bog tijelom postade i nastani se među nama. (Sveti Ivan)

2. Gospodin moj i Bog moj. (Sveti Toma)

3. iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi (Sveti Pavao)

To nije tvoje razumevanje već interpretacija ovih tekstova od strane tvoje zajednice. Ništa tu ti nisi istražio. Tvoje mišljenje je tu mrtvo...ono je samo strv koje pokreće "mnoštvo". Ništa više.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li neko ne treba da pije vodu, ili da udise vazduh - zato sto ne zna kojeg su oni hemijskog sastava.

E vidite, tako ni hemijski sastav Isusovog bica u smislu "BOZANSKO - NEBOZANSKO" nije preduslov da udisemo vazduh vecnoga zivota, i pijemo zivu vodu spasenja.
Jer ono sto je bitno je to, da smo spoznali da je on nas licni spasitelj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A ti zbog mnoštva prihvataš. Pa mnoštvo nije dokaz. Moraš imati svoj stav...to je normalno.

Pametni, i bogobojazni, ljudi prihvaćaju i istinu koja dolazi od drugih, a idioti misle da o svemu moraju imati svoju vlastitu istinu.

Naravno tvoje režanje jeste odraz tvoje odbojnosti i da kažem alergije da neko može imati svoje mišljenje..to ti reže srce...prosto nemožeš pojmiti da neko ne sledi mnoštvo i da ima svoje mišljenje. To je je pak tvoj problem.

Pametan čovjek reče: Mišljenje je kao i guzica, svatko je ima.

Dakle, vera mnoštva ne znači da je ispravna. Isus i apostoli su bili u opoziciji veri mnoštva itd...znaš i sam da su i proroci bili nasuprot mnoštvu. Mnoštvo ili grupa nije znak ispravnosti.

Mnoštvo zaista nije jamstvo da je to mnoštvo u pravu. Ali vjera Kristove Crkve jest ispravna, jer joj je Bog Isus Krist jamac.

S druge pak strane, vjera patološki bolesnih narcisoida nikada nije ispravna.

Možeš i ti imati svoje mišljenje samo je potrebno da to želiš. Bog će ti pomoći. Ovako zavtaraš vrata Duhu Svetom da te vodi..ako veruješ nešto samo zato što to veruje zajednica.

Već ti rekoh, mišljenje ima svatko, kao i guzicu.

A daleko je od Duha Svetog bolesni narcisoid koji misli da o svemu mora imati originalno vlastito mišljenje.
 
Natrag
Top