"Podređenost" i "nadređenost" Oca i Sina?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nemam ni ja problem jer upravo shvatajući na ovaj način prirodu Hružistovu savršeno se to uklapa sa ovim stihovima koji govore o Hristovoj službi Ocu.

Vaši poganski bogovi su to "veći" što imaju više podložnika i što su uzvišeniji u odnosu na sve druge i bogove i ljude. Kod nas kršćana stvari stoje upravo obrnuto. Naš Bog i Spasitelj Isus Krist nije onaj koji je sebi sve podložio i podjarmio, nego baš suprotno, sam se ponizio i svima podložio do te mjere da se na križ dao razapeti kako bi nas, svoje podložnike, spasio.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vaši poganski bogovi su to "veći" što imaju više podložnika i što su uzvišeniji u odnosu na sve druge i bogove i ljude. Kod nas kršćana stvari stoje upravo obrnuto. Naš Bog i Spasitelj Isus Krist nije onaj koji je sebi sve podložio i podjarmio, nego baš suprotno, sam se ponizio i svima podložio do te mjere da se na križ dao razapeti kako bi nas, svoje podložnike, spasio.

Isus je u službi Ocu a ne obrnuto. Nigde ne kaže Otac služi meni, Otac će se meni pokoriti..ja sam Ocu sve pokorio, ja samo znam što ni Otac....sve to govori o tome ko je veći u tom poretku koji je određeni terminom Otac, Sin.

Onaj koji veruje da je Isus u isto vreme Bog i Čovek ima problem sa ovakvim Isusovom izjavama ili onda uopšte ne shvata šta je to Bog. Znači, mora imati prolem da objasni kako to Bog je tako podređen Bogu. Ako je iskren.

Drugi pak koji ovo ispravno shvataju o pravoj prirodi Hristovoj u telu ali i dalje prenose ove relacije na nebesku sveru pa govore kako je Sin večno određenenje takođe greše jer Bog ne može biti podređen Bogu. Tako ne postoji večiti Sin na nebesima.

Sve u svemu Biblijski hrišani znaju...zahvaljujući Bibliji kako treba razumeti ovaj poredak Otac-Sin.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja problema nemam. Problem imate "Alibaba" Piramida i vas "trojica razbojnika", ti Jovane, Kainos i Tripo. :);)

Kako i ne bi imali, kada ni sami nisu sposobni da shvate apsurdnost činjenice da nisu ni Hrišćani, a ni ono što bi snagom svog posednutog uma želeli da budu (Hebreji)...

Prvima pripadati ne mogu jer im Isus nije Bog, a drugi ih smatraju i drže prevarantima...

Doslovno lebde u ništavilu međustanja, upravo onome što svojim "vernim" ostacima Samael i sprema ako poveruju njegovim lažima.


Vaši poganski bogovi su to "veći" što imaju više podložnika i što su uzvišeniji u odnosu na sve druge i bogove i ljude. Kod nas kršćana stvari stoje upravo obrnuto. Naš Bog i Spasitelj Isus Krist nije onaj koji je sebi sve podložio i podjarmio, nego baš suprotno, sam se ponizio i svima podložio do te mjere da se na križ dao razapeti kako bi nas, svoje podložnike, spasio.

Upravo tako, poganski, materijalistički, lažni "bogovi" plodovi "uma" ljudskoga su "veliki" samo i isključivo samo koliko podložnika (onih koji bi da manipulišu) imaju.

Bog Kršćana, Otac-Sin - Duh Sveti, je za Sebe doslovno rekao: "Moje misli nisu vaše misli, Moji putevi nisu vaši putevi"....



U Novom zavjetu stoji da su apostoli i prvi Kristovi sljedbenici nazvani kršćanima, a ne biblijskim kršćanima. "Biblijski kršćani" su 'nastajali' 18. stoljeća kasnije u američkim kukuruzuštima.

Da su kukuruzišta bila u pitanju ni po "belaja", nego se radilo o poljima Canabis Sativa
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Novom zavjetu stoji da su apostoli i prvi Kristovi sljedbenici nazvani kršćanima, a ne biblijskim kršćanima. "Biblijski kršćani" su 'nastajali' 18. stoljeća kasnije u američkim kukuruzuštima.


Svasta se ovde moze cuti.

Aapostol Petar kaze "I IMAMO NAPOUZDANIJU PROROCK"U REC, I DOBRO CINITE STO PAZITE NA NJU KAO NA SVETLO U TAMNOME MESTU, DOKLE DAN NE OSVANE, I DANICA SE NE RODI U SRCIMA VASIM” ( 1 Petrova 1. 19 ).

Isus u svojoj molitvi u Gecimanskom vrtu kaze sledece "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REC JE TVOJA ISTINA"

Na jednom mestu on savetuje svoje slusaoce "PROUCAVAJTE PISMA.. JER ONA SVEDOCE ZA MENE"

Dakle, prvi Hriscani su bili oni koji su verovali u rec Bozju, i ona je bila temelj njihove vere.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Svasta se ovde moze cuti.

Aapostol Petar kaze "I IMAMO NAPOUZDANIJU PROROCK"U REC, I DOBRO CINITE STO PAZITE NA NJU KAO NA SVETLO U TAMNOME MESTU, DOKLE DAN NE OSVANE, I DANICA SE NE RODI U SRCIMA VASIM” ( 1 Petrova 1. 19 ).

Isus u svojoj molitvi u Gecimanskom vrtu kaze sledece "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REC JE TVOJA ISTINA"

Na jednom mestu on savetuje svoje slusaoce "PROUCAVAJTE PISMA.. JER ONA SVEDOCE ZA MENE"

Dakle, prvi Hriscani su bili oni koji su verovali u rec Bozju, i ona je bila temelj njihove vere.


Upravo tako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prvi kršćani, kao i danas, su vjerovali apostolima. A vi "biblijski kršćani" s američkih polja kanabisa, kako reče Darth, vjerujete svojim "u glavu udarenim" proročicama i prorocima koji su govorili u drskosti.


Kada neko nema biblijske dokaze, mora da poseze za linijom manjeg otpora, a to je - da lazima i vredjanjem pokusa da diskredituje verne Bozje ljude.

Dakle, ko je udaren u glavu i govorio iz drskosti, treba da sagledas u kreatorima vasih dogmi, koji su na crkvenim saborima izmisljali sve i svasta, na ustrp preciste reci Bozje, i istine jedanput predane svetima.

Ti kretatori papskih dogmi ne samo da su izmisljali bolesne ideje, vec su ih silom nametali, ubijajuci one koji ih nisu prihvatali, jer su imali istinu u Bozjoj reci, vec su i svoje tukli do smrti u toku zasedanja tih sabora, one koji su se protivili usvajanju tih dogmi, za sta postoje svedocanstva, i cesto demontovali sami sebe od sabora do sabora radi dodvoravanja carevima ovoga sveta, tukuci se i izmedju sebe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vratiti se temi a ne kukuruzima :)...

Bravo!

Zaista možete dokazivati, i nitko vam to ne može zabraniti, da je Isus svinja ili šišmiš, ili da je "po položaju" jednak đavlini kako to ovdje mantra Jovan, ali sve to dokazivati Biblijom notorni je idiotizam.

Naime, Novim zavjetom, koji je zapravo Pismo o Bogu čovjeku - Bogočovjeku, dokazivati da Isus nije Bog potpuno je jednako kao da stvarnim i živim djetetom dokazujete neplodnost roditelja toga djeteta.
 
Natrag
Top