Pitanja za ateiste???

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Sa tobom ocigledno ne vred razgovarati. Rekao sam vec da izmisljas pravila, koja sam nadjes i tako ih protumacis, kako ih crkve ne tumace, ali ne kazem ni da crkve ih tumace ispravno. Samo izazivas suprotno od onoga sto je sustina hriscanstva, unosis razdor, i nova pravila. Duh hriscanstva je u ljubavi prema ljudima, svim, bilo da su prijatelji, ili neprijatelji, u prastanju, zajednistvu, ljubavi prema bogu, umerenosti u svemu i necinjenju zla. Ne u tom sto ti radis dodajuci dodatna pravila bozijim zapovestima:
1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се калањати нити им служити.
3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.
4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и обави све послове своје, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.
5. Поштуј оца свога и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
6. Не убиј.
7. Не чини прељубе.
8. Не укради.
9. Не сведочи лажно на ближњега свога.
10. Не пожели ништа што је туђе.

Ovo su bozije zapovesti i nista vise. Nigde pomena o svetom duhu, nigde pomena onih tvojih pravila koja pokusavas da dokazes citatima. Da sam vernik, ovo je ono sto je stiglo od boga, sve ostalo je nepotrebno. Crkve vekovima namecu neka dodatna pravila, zato te i poredim sa samozvanim "prorocima" koji izmisljaju svoja pravila, od recimo kako treba slaviti bozic, uskrs, slavu i ostalo do toga kako se treba obuci kada ides u crkvu, sta kada smes pojesti, i sta kada smes radit a kada ne. To je sve izmisljeno od strane ljudi i dodato. Bog je dao samo 10 zapovesti, ne 11 , i ne 1000. Bog nikada nije rekao da ce biti svetih ljudi, sveci su ljudi koje su ljudi proglasili svetima ne bog. Njihova dela su ljudi protumacili svetim i ispravnim, ne bog. To sto su oni nesto uradili ili rekli je sasvim nebitno. Jer oni su ljudi. Nisu bog. Ti kazes da su bili nadahnuti svetim duhom jer crkva ih je velicala i stvarala takvima da bi na njima zaradila, ili mozda iz nekih drugih motiva. Crkva i ljudi su ih nacinili svecima ne bog. Bog nije rekao on je svetac. E zbog toga te ja pitam, gde je to bog rekao da ce poslati bibliju sa dodatnim zapovestima i smernicama? Gde je rekao da se uopste mora postovati biblija? I ostala pitanja sam zbog toga postavio.
Vidi da si svestenik, ili monah, i da neko nadje tvoje spise recimo za 50 godina, pojedini bi prihvatili tvoja tumacenja, kao sto konstantno rade, i proglasili te svetim covekom, ali ne bi te bog proglasio svetim, vec ljudi, koji ce tvrditi da je bog govorio kroz tebe. Pitao sam vec imas li vizije, ako bi zapisao neki cudan san ili da si imao viziju, pa po tebi bi slavu slavili... Ljudima sveci postaju idoli, kao i tebi jer ti uzimas reci apostola ispred bozijih, da je bog hteo jos pravila i zakona on bi ih zapisao, mogao je uzeti veci kamen. Bog nikada rekao da ne treba izucavati nauku ili biti okrenut nauci, nikada nije pomenuo treba li ili ne verovati u evoluciju, o tome su crkve pricale.
Crkve se dele zbog toga sto nekima nije dovoljno ono sto je jedino receno, i to samo doprinosi razdoru a ne zajednistvu, koje je ocigledno Isus hteo da donese. Sada sam sebi zvucim kao vernik :D Uglavnom deljenje i razdvajenje nikako nije poenta hriscanstva. Islam vec ima malo drugaciji pogled i na one koji ne dele njihovo misljenje, ali i to je samo jedno tumacenje islama, ima delova koji kazu da ne treba biti neprijatelj ni nevernicima, koji ne ratuju sa tobom... Ali eto neko ce kruto tumaciti i reci ce da svako ko je druge vere, "ratuje" protiv njih, jer na primer oni ce neprijateljskim cinom protumaciti i ako se neko ne pomoli kada se i oni mole.... Slicno onome sto ti radis, islamski religiozni fanatici, proglasavaju, neka sasvim nevina dela grehom protiv njihovog proroka, ili njih. A pritom mase celu poentu, kao sto po mom misljenju i ti radis...

Da li sada razumes ili da ocekujem jos jedno izvrtanje reci?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Torgandwarf: Crkve vekovima namecu neka dodatna pravila, zato te i poredim sa samozvanim "prorocima" koji izmisljaju svoja pravila, od recimo kako treba slaviti bozic, uskrs, slavu i ostalo do toga kako se treba obuci kada ides u crkvu, sta kada smes pojesti, i sta kada smes radit a kada ne. To je sve izmisljeno od strane ljudi i dodato.

Kao što i sam kažeš, to su pravila, ali ona nemaju istu vrijednost - nisu ista kategorija - s Božjim zapovjedima.
Imamo Božje i crkvene zapovijedi i one obvezuju pod grijeh, dakle, njihov prekršaj se ispovjeda.
Sve drugo su liturgijski propise, uredbe, smjernice, preporuke...itekako potrebne za što bolje funkcioniranje Crkve.

Pravoslavci:

1. Moliti se Bogu i slušati službu Božju svake nedelje i praznika.
2.Držati post pred Rodjenje i Vaskrsenje Hristovo, pred praznik Sveti apostoli Petar i Pavle, pred Uspenje Presvete Bogorodice kao i svake srede i petka.
3. Sveštena lica treba poštovati.
4. Ispovedati grehe svoje i pričešćivati se u spomenute velike postove.
5. Moliti se Bogu za one koji su na vlasti.
6. Držati postove i molitve koje zapovedi episkop u vreme kakve nevolje.
7. Crkvene stvari ne upotrebljavati.
8. Svadbe ne činiti u vreme posta.
9. Jeretičke knjige ne čitati.


Katolici:

  1. Svetkuj zapovjedne blagdane i slušaj pobožno svetu Misu u nedjelju i zapovjedne blagdane.
  2. Posti zapovjedne postove i u određene dane ne mrsi.
  3. Svake se godine najmanje jedanput ispovjedi i o Uskrsu pričesti.
  4. Drži se ženidbenih zakona svete Crkve.
  5. Doprinosi za crkvene potrebe.


Gde je rekao da se uopste mora postovati biblija?
Ljudima sveci postaju idoli, kao i tebi jer ti uzimas reci apostola ispred bozijih, da je bog hteo jos pravila i zakona on bi ih zapisao, mogao je uzeti veci kamen. Bog nikada rekao da ne treba izucavati nauku ili biti okrenut nauci, nikada nije pomenuo treba li ili ne verovati u evoluciju, o tome su crkve pricale.
Crkve se dele zbog toga sto nekima nije dovoljno ono sto je jedino receno, i to samo doprinosi razdoru a ne zajednistvu, koje je ocigledno Isus hteo da donese. Uglavnom deljenje i razdvajenje nikako nije poenta hriscanstva.


Ovo je vrlo zanimljivo i zrelo razmišljanje. Tim više što se deklariraš kao ateist. Ima puno logike u tvojim riječima. Bog je mogao dati više zakona, a i bilo ih je više. Židovi su imali oko 600 i nešto propisa koje su morali izvršiti. Problem je bio što su svim propisima davali istu važnost. Onda je došao Isus i rekao koja je najveća zapovijed: ljubav. Nije ukidao ni jednu od onih 600 i kusur, ali je ljubav prema Bogu i bližnjemu izdigao iznad svih. To je dosta zgodno sažeo sv. Augustin u riječima: "Ljubi i čini što hoćeš! A može se ispuniti svih 600 propisa bez ljubavi.
U tome je novost kršćanstva. Nisu opterećeni bremenom židovskih propisa, nego pozvani na život u bratskom zajedništvu. "Po tome će se znati da ste moji učenici ako budete ljubili jedni druge".
To je siguran i jasan znak.
Eh, da, podijeljenost kršćana je loš znak, jer Isus je jedan.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sa tobom ocigledno ne vred razgovarati.
Dabome da ne vredi raspravljati sa ljudima tipa Gardian. Dovoljno ti je pogledati kako je shvatio moju uvodnu rečenicu u postu na koji je reagovao - o slabosti čovjeka. Niti je shvatio njen smisao niti poentu, nego je odmah krenuo sa besmislenom tvrdnjom kako slab čovjek ne može biti hrišćanin. I dobro si primjetio kako, u nedostatku argumenata, izvrće smisao riječi oponenata, samo da bi mogao polemisati, u ovom slučaju, sam sa sobom. Ja, recimo, kažem kako se o Svetom pismu može raspravljati i bez lijepljenja citata iz njega, a Gardian to "pročita" da sam rekao kako se o Svetom pismu može raspravljati i ako se ono ne poznaje? I onda se ubi pobijajući tu svoju sopstvenu tvrdnju.
Na takav nači, svaka rasprava se obesmisli i gubi svaku svrhu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Kao što i sam kažeš, to su pravila, ali ona nemaju istu vrijednost - nisu ista kategorija - s Božjim zapovjedima.
Imamo Božje i crkvene zapovijedi i one obvezuju pod grijeh, dakle, njihov prekršaj se ispovjeda.
Sve drugo su liturgijski propise, uredbe, smjernice, preporuke...itekako potrebne za što bolje funkcioniranje Crkve.

Pravoslavci:

1. Moliti se Bogu i slušati službu Božju svake nedelje i praznika.
2.Držati post pred Rodjenje i Vaskrsenje Hristovo, pred praznik Sveti apostoli Petar i Pavle, pred Uspenje Presvete Bogorodice kao i svake srede i petka.
3. Sveštena lica treba poštovati.
4. Ispovedati grehe svoje i pričešćivati se u spomenute velike postove.
5. Moliti se Bogu za one koji su na vlasti.
6. Držati postove i molitve koje zapovedi episkop u vreme kakve nevolje.
7. Crkvene stvari ne upotrebljavati.
8. Svadbe ne činiti u vreme posta.
9. Jeretičke knjige ne čitati.


Katolici:
  1. Svetkuj zapovjedne blagdane i slušaj pobožno svetu Misu u nedjelju i zapovjedne blagdane.
  2. Posti zapovjedne postove i u određene dane ne mrsi.
  3. Svake se godine najmanje jedanput ispovjedi i o Uskrsupričesti.
  4. Drži se ženidbenih zakona svete Crkve.
  5. Doprinosi za crkvene potrebe.

Pa kako da znas da li su jereticke knjige ako ih ne procitas?:D
Postuj svesteno lice i moli se za lopove na vlasti, hahahaha. A i ova vasa -doprinosi za crkvene potrebe- je genijalna. Ovi nasi su skromni, daj koliko das ali se obicno daje toliko...pa posle im digne onaj lik milion evra iz kase i trebaju im godine da provale da im fali milion. A stado im i dalje daje. Religija, najjaca kombinacija kontrole uma i dzepa.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Sa tobom ocigledno ne vred razgovarati. Rekao sam vec da izmisljas pravila, koja sam nadjes i tako ih protumacis, kako ih crkve ne tumace, ali ne kazem ni da crkve ih tumace ispravno.

Zašto onda razgovaraš samnom?
Rekao si već treći put da ja izmišljam pravila, a ja te evo već četvrti put pozivam da izneseš koja su to pravila koja ja izmišljam?
Povrh sve gluposti koje iznosiš ovde, vrhunac je ova tvoja gornja citirana izjava...

Izvini, ali to što si ti napisao ne bi napisao ni pijan čovek...

Dakle, mene optužuješ tri puta već, da izmišljam nekakva nova pravila (pritom ne iznosiš koja su to pravila) na način kako ih crkve ne tumače. Ali istovremeno govoriš da ta pravila ni crkve ne tumače ispravno!!!!???
Ako ja drugačije tumačim ta neka pravila od crkve koja ih ne tumači ispravno, da li ih ja onda možda ispravno tumačim?
Ali, kako ćemo išta znati, kada ne znamo o kakvim pravilima je reč jer ih ti ljubomorno skrivaš od nas...Ti spominješ nekakva pravila, ali nikome nije jasno koja su to pravila, i o kakvim tumačenjima tih pravila govoriš...

Samo izazivas suprotno od onoga sto je sustina hriscanstva, unosis razdor, i nova pravila.

Evo ga opet!
Čoveče o kakvim pravilima ti govoriš???

Duh hriscanstva je u ljubavi prema ljudima, svim, bilo da su prijatelji, ili neprijatelji, u prastanju, zajednistvu, ljubavi prema bogu, umerenosti u svemu i necinjenju zla. Ne u tom sto ti radis dodajuci dodatna pravila bozijim zapovestima:

Tebi očigledno noge ne smrde...
Peti put te pitam: KOJA SU TO PRAVILA KOJA JA DODAJEM, SMIŠLJAM, IZMIŠLJAM, NAMEĆEM I KAKO GOD???



Ovo su bozije zapovesti i nista vise. Nigde pomena o svetom duhu, nigde pomena
onih tvojih pravila koja pokusavas da dokazes citatima.


Sad već postaješ jako naporan...Ili brate iznesi koja su to pravila, i koji su to moji citati u kojima ja izmišljam ta pravila, ili da ja idem da perem noge i batalim čitanje ovog humora koji kao da je sam Čkalja pis'o...


Crkve vekovima namecu
neka dodatna pravila, zato te i poredim sa samozvanim "prorocima" koji izmisljajusvoja pravila, od recimo kako treba slaviti bozic, uskrs, slavu i ostalo do toga kako se treba obuci kada ides u crkvu, sta kada smes pojesti, i sta kada smes radit a kada ne. To je sve izmisljeno od strane ljudi i dodato.


Ovo je prvršilo svaku mer....Evo, ja već i noge opro i spremam se za počinak, a ti još nisi otkrio koja su ta moja tajanstvena pravila...? Hmm....


E zbog toga te ja pitam, gde je to bog rekao da ce poslati bibliju sa dodatnim zapovestima i smernicama? Gde je rekao da se uopste mora postovati biblija? I ostala pitanja sam zbog toga postavio.


Čekaj malo....polaaako.
Prvo, pitaš "gde je Bog to rekao?"
Drugo, da li znaš gde Bog govori?
U Bibliji! Bog govori u 40 različitih knjiga koje sačinjavaju Bibliju!
Dakle, ako želiš da znaš gde je Bog bilo šta rekao, potrebno je da otvoriš Bibliju i pročitaš šta je Bog rekao!Pošto tebe mrzi da čitaš Bibliju, ti onda pitaš mene "gde je Bog to rekao?", i ja ti iznesem nekoliko citata iz Biblije koji govore o tome šta je Bog konkretno rekao na ta tvoja pitanja. A ti posle toga počneš da vičeš iz sveg glasa kako ja izmišljam neka svoja pravila, i ponovo pitaš "a gde je Bog to rekao?"...?!
Ko je ovde lud, ko zbunjen, a ko normalan...?




Ljudima sveci postaju idoli, kao i tebi jer ti uzimas reci apostola ispred bozijih, da je bog hteo jos pravila i zakona on bi ih zapisao, mogao je uzeti veci kamen.


Ja uzimam reči apostola ispred Božijih? A Bog govori preko apostola! Kako onda ja uzimam reči apostola ispred Božijih?

Uglavnom deljenje i razdvajenje nikako nije poenta hriscanstva.

Koš!
Poentir'o si ubacivši jednu loptu u korpu...ali si stao na crtu pa se ne računa...
Deljenje i razdvajanje svakako nije poenta ničega pa ni hrišćanstva...Ali, deljenje i odvajanje žita od kukolja jeste....Ovo su Isusove Reči ->

"Tako svako drvo dobro rodove dobre rađa, a zlo drvo rodove zle rađa.
Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati.
Svako dakle drvo koje ne rađa rod dobar, seku i u oganj bacaju."

(Matej 07)





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Dabome da ne vredi raspravljati sa ljudima tipa Gardian. Dovoljno ti je pogledati kako je shvatio moju uvodnu rečenicu u postu na koji je reagovao - o slabosti čovjeka. Niti je shvatio njen smisao niti poentu, nego je odmah krenuo sa besmislenom tvrdnjom kako slab čovjek ne može biti hrišćanin.

Gde si odgovori argumentima na moje izneseno?
Ja se pozivam na Bibliju, koju citiram s tim pravom što se pozivam na Nju. Na čega se ti pozivaš kada pričaš o religiji i Hrišćanstvu?

Pričaš napamet jer ti izvor znanja o hrišćanstvu nije sam izvor tog hrišćanstva - Biblija, nego žuta štampa...

Ti kažeš da su 2+2=5, ja kažem da je 4.
Ti pitaš otkud ja to izmišljam? A ja ti otvorim knjigu matematike iz prvog razreda osnovne škole i citiram ono što tamo piše, a piše: 2+2=4...
Posle toga ti kažeš kako ja izvrćem smisao tvoje tvrdnje da su 2+2=5, i kako mi možemo o tome raspravljati i bez citiranja računa iz matematičke knjige za prvi razred...

Ako si siguran u svoje tvrdnje, zašto ti smetaju citati iz Biblije?
Pa prosto zato jer ih obaraju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ma, daj, bre, ovako diskutuj sa djecom!
Znaš li ti gdje si? Upuštaš se u rasprave sa ateistima i pri tome im podastireš citate iz Biblije i to nazivaš argimentima? Najmanje što bi morao znati jeste, da su to argumenti u priči sa onima koji vjeruju, a da za ateiste to nisu nikakvi argumenti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
A kada su Jahve, ili Isus, ili bilo koji prorok pomenuli bibliju? Kada je iko od njih rekao: od sada pa nadalje govorim preko apostola?
Da je neko zapisao Isusove, rei kada je recimo isao u wc po tebi bi to bilo pravilo sta treba reci pre nego sto odes u Wc. Tvoje pravilo je hula na svetog duha, moglo bi se protumaciti kao krsenje, zapovesti, " Ne uzimaj imena..." Ali kad je rekao da se to ne prasta? Zasto ne pise ovaj zakon se ne sme prekrsiti, jer je neoprostiv, a druge mozete krsiti i bice vam oprosteni? Zasto ta zapovest nije odvojena kao neoprostiva?

Čovek svoju predstavu o Bogu mora svakodnevno izgrađivati i održavati autoritetom Božje reči. Koliko je Božji karakter uzvišeniji od predstave koju mi prirodno imamo o Njemu, pokazuje činjenica da se veran Bogu hrišćanin, čitajući Bibliju, svaki dan oduševljava kako Bog, koji je toliko svet i pravedan, može da voli njega toliko slabog i grešnog. Razumna predstava o Njegovom karakteru zasnovana na autoritetu Biblije pruža povode Bogu da odgovori na naše usrdne molitve, da nam otkrije sebe u svojoj pravoj veličini, i da nas tako dovede u pokajanje.

Gde je receno da mora? Gde je ikopomenuo bibliju? Koji autoritet biblije?

Zato što su zanemarili autoritet Božje reči - Biblije, mnogi su prepustili njihovoj oholoj i samopravednoj prirodi da im ona sama kreira sliku o Božjem karakteru, te su stekli uverenje da Bog traži od čoveka da se on sam iskupi za svoje grehe: nekakvom žrtvom,zaslugom ili možda procesom posvećenja. Međutim, sam "Gospod iskupljuje dušu sluga svojih, i koji se god u Njega uzdaju neće se posramiti" (Psalam 34,22).
Autoritet bizije reci? A bog ni proroci je nikada nisu pomenuli, a ti je se drzis kao pijan plota...

"Ovde govorimo o Jednom i jedinom Bogu koji postoji - O Bogu koji nam se OBJAVIO kroz Sveta Pisma..."

Da li se objavio kroz sveta pisma ili se ukazao prorocima, i u pojavio telu covaka?

"On će oprostiti tvoja bezakonja (Jeremija 31,34)."

Gde kaze da neka nece oprostiti?



Sve su to reci ljudi koji su ih tako shvatili, ljudi gresnih kao i Juda, koji su vrlo lako mogli pogresno shvatiti, pogresno protumaciti. Uglavnom bibliju je sastavila crkva, ne bog, ne proroci, ne Isus. Oni su nam dali bozije zapovesti da je trebalo dobili bi smo sva pravila i zakone. Odvajanje zita od kukolja koje si pomenuo takodje nije deo bozijih zapovesti. Jasno je receno da ce bog suditi, ne mozes ti osuditi nekoga na progon iz drustva, jer nije ne misli isto kao ti. Bog odlucuje o tome.

@Isabeleta A sta je zakon do pravilo? Ili pravila smemo da krsimo, a zakone ne? Po Gardianu ispada da se neka pravila ne smeju prekrsiti, a opet Isus prasta i i krsenje zakona. Zar takvo pravilo ne bi bilo ispred svih zakona, zakon nad zakonima, ispred svih deset? Crkve izmisljaju pravila, da bi lakse kontrolisali svoje stado, ili pojedinci to rade radi licne promocije. Postoji li zapovest, o tome, da se mora krstiti, da se mora postiti, da se mora ici nedeljom u crkvu, da se slava treba slaviti, da bog slusa samo u crkvi, da grob treba biti okrenut na tu i tu stranu, da treba postovati bibliju kao boga samoga?

“A Isus ode na Maslinsku goru. A ujutro dodje opet u hram, i sav je narod dolazio k njemu, i on sjede i učaše ih. Tada književnici i fariseji dovedoše jednu ženu, uhvaćenu u preljubi, pa je postaviše u sredinu i rekoše mu: učitelju, ova je žena uhvaćena baš kad je činila preljubu. A Mojsije nam je u zakonu naredio da takve žene kamenjem ubijamo: šta ti kažeš na to? Ovo pak rekoše kušajući ga, da bi imali zašta da ga optuže. No Isus se saže dole i pisaše prstom po zemlji. Ali kako su ga i dalje pitali, ispravi se i reče im: ko je od vas bezgrešan – neka prvi baci kamen na nju. i opet se saže te pisaše po zemlji. A oni čuvši to izlažahu jedan po jedan, počevši od najstarijih do poslednjih; tako osta sam Isus i žena stojeći na sredini. Isus se tada ispravi i reče joj: ženo, gdje su? Ni jedan te ne osudi? Ona reče: niko Gospode. Na to joj Isus reče: Ne osudjujem te ni ja; idi i od sada više ne griješi.“”
(Jovan 8:1-1)

Gardiane, poredio se mene sa Farisejima, evo sada ja tebe nalazim medju ovim Farisejima. Nisi bezgresan, i ne znas sta bog prasta, a sta ne. Preljuba se nije prastala, ali je Isus oprostio, ko si ti da kamenujes ateiste? Ako si bezgresan bacaj kamenje, ako ne cuti...

A da, i kako znam da ni tovja ni crkvena pravila, protumacena kako ste vi mislili da treba da budu nisu ispravna, pitao si. Pa odgovor je u Isusovim delima, ne u recima. A usudjujes li se reci da je Isus gresio i radio protiv svojih reci?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Ma, daj, bre, ovako diskutuj sa djecom!

Zašto?
Deca znaju koliko je 2+2, odrasli često zaboravljaju i koliko je 2+2, i šta su juče ručali i kako se zovu...

Znaš li ti gdje si?

Nisam baš sasvim siguran, al' mislim da se nalazim na temama religije...Ti?

Upuštaš se u rasprave sa ateistima i pri tome im podastireš citate iz Biblije i to nazivaš argimentima?
Najmanje što bi morao znati jeste, da su to argumenti u priči sa onima koji vjeruju, a da za ateiste to nisu nikakvi argumenti.

Dakle, ja pričam o Hrišćanstvu, a treba da koristim argumente iz Termografije i kontrole ispravnosti tehničkog sistema?
Koji su to argumenti za ateiste? Eto jednog pitanja za ateiste, jer to je i tema -> "Pitanje za ateiste"
Da li su to oni argumenti koje si izneo u svom komentaru: "Da se svet ne može otarasiti Boga jer je čovek slab i plaši se smrti" ? Na osnovu čega je to tvoj argument?
Da li si vršio eksperiment i anketu među vernicima, ili je to plod tvoje mašte? Razjasni malo to...




A kada su Jahve, ili Isus, ili bilo koji prorok pomenuli bibliju?

Prijatelju uporan si, ali ne vredi kada se sasvim lepo očitava da nemaš čak ni osnovna znanja o Bibliji i Hrišćanskoj religiji...
Reč Biblija je nastala iz grčke reči Biblos - što znači biblioteka, skup više knjiga.
Reč Biblija nije postojala kada su pisana Starozavetna i Novozavetna PISMA. Skup tih Pisama/Knjiga sačinjavaju današnju Bibliju. Zašto baš tih 40 knjiga , a ne recimo još toliko?
Pa zato jer se u ovih sačuvanih 40 Knjiga-Pisama provlači jedna JEDINSTVENA poruka koja se neočitava u drugim spisima i knjigama nastalih u to vreme. Isto kao što se u knjigama istorije, ne nalaze knjige fizike. A u knjigama matematike, se ne nalaze knjige biologije...itd...
Dakle, kada postaviš takvo laičko pitanje: "Zašto Bog, Isus, ili proroci nisu pomenuli Bibliju" , ne možeš dobiti racionalan odgovor jer je pitanje iracionalno...
Ali kada reč Biblija zameniš sa rečju "Pismo" , onda vidiš sledeće:

" Sve je Pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,"
(2.Tim 03)

"Ali šta govori Pismo? Blizu ti je reč u ustima tvojim i u srcu tvom, to jest reč vere koju propovedamo"
"Jer Pismo govori: Koji Ga god veruje neće se postideti."
"Ali svi ne poslušaše Jevanđelja: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom."

(Rim 10)

"Potom reče Gospod Mojsiju: Zapiši to za spomen u knjigu, "
(2.Moj.17)

"Potom godine devete, desetog meseca, desetog dana, dođe mi reč Gospodnja govoreći:
Sine čovečji, zapiši ime ovog dana, ovog istog dana; u taj dan dođe car vavilonski na Jerusalim.
"
(Jez. 24)

Kroz celu Bibliju imamo podatke da Bog govori kroz Proroke i svoje ljude koje odabere, a oni preko Pisane reči prenose narednim generacijama i evo ostade do dana današnjeg...

Kada je iko od njih rekao: od sada pa nadalje govorim preko apostola?

Evo kada ->

"A potom izabra Gospod i drugih sedamdesetoricu, i posla ih po dva i dva pred licem svojim u svaki grad i u mesto kuda htede sam doći.
A reče im: Žetva je dakle velika, a poslenika malo; nego se molite Gospodaru od žetve da izvede poslenike na žetvu svoju.
Idite; eto ja vas šaljem kao jaganjce među vukove.
"

"I u koji god grad dođete i prime vas, jedite šta se donese pred vas.
I isceljujte bolesnike koji su u njemu, i govorite im: Približi se k vama carstvo Božije."

" Vratiše se pak sedamdesetorica s radosti govoreći: Gospode! I đavoli nam se pokoravaju u ime Tvoje.
A On im reče: Ja videh sotonu gde spade s neba kao munja.
Evo vam dajem vlast da stajete na zmije i na skorpije i na svaku silu neprijateljsku, i ništa vam neće nauditi.
Ali se tome ne radujte što vam se duhovi pokoravaju, nego se radujte što su vaša imena napisana na nebesima."

(Luka 10)


Tvoje pravilo je hula na svetog duha, moglo bi se protumaciti kao krsenje, zapovesti, " Ne uzimaj imena..." Ali kad je rekao da se to ne prasta? Zasto ne pise ovaj
zakon se ne sme prekrsiti, jer je neoprostiv,
a druge mozete krsiti i bice vam oprosteni? Zasto ta zapovest nije odvojena kao neoprostiva?

Otkuda je "Hula na Duha Svetog" moje pravilo?! I šta ima da tumačiš kada Isus jasno kaže šta je Hula na Duha Svetog u Matej 12?

Iz neznanja si pomešao SVETOVNE i Državne zakone od MORALNIH Zakona datih u Mojsijevim Knjigama kada Hulu na Duha Svetog porediš sa zapovestima. To nije Zapovest ili Zakon, to je grešno stanje čovekovog duha u koji zapadne kada više nema nikakvih šansi da se čovek pokaje i poveruje u Boga i Hrista kao Spasitelja, jer se u celosti predao sotoni...
Takav čovek je zauvek ušao na spisak za uništenje u Ognjenom jezeru zajedno sa sotonom i demonima...Sotona može da radi šta hoće ali njemu se neće ništa oprostiti jer je u tom duhovnom stanju hule na Duha Svetog.
Zbog toga Isus kaže da je takva Hula neoprostiva!

Da li se objavio kroz sveta pisma ili se ukazao prorocima, i u pojavio telu covaka?

Bog se ukazao Prorocima, Objavio kroz Sveta Pisma, i pojavio u telu Isusa Hrista po telesnim zakonima života!

Sve su to reci ljudi koji su ih tako shvatili, ljudi gresnih kao i Juda, koji su vrlo lako mogli pogresno shvatiti, pogresno protumaciti. Uglavnom bibliju je sastavila crkva,
ne bog, ne proroci, ne Isus. .

U to da je Bibliju prepravljala i sastavljala crkva mnogi su verovali, sve dok nisu u Kumranskim pećinama pronađene sve osim jedne Starozavetne knjige datirane na 250 godina pre nastanka bilo koje crkve...To je činjenica protiv koje protivnici Biblije mogu samo da grizu i škrguću zubima...

Tvoju konstataciju da su Biblijski pisci mogli pogrešno shvatiti Božije poruke, obaraju sami pisci Biblije -> Jedinstvom misli koja se provlači kroz svih 40 knjiga i ispunjenim PROROČANSTVIMA koja su zapisali a koja su se ostvarila kroz istoriju....Ostalo je još samo jedno proročanstvo, a to je Drugi Hristov dolazak...
Ali kako ćeš ti to znati kada nisi ni otvorio Bibliju, a kamoli pročitao i razmišljao o pročitanom...

Gardiane, poredio se mene sa Farisejima, evo sada ja tebe nalazim medju ovim Farisejima. Nisi bezgresan, i ne znas sta bog prasta, a sta ne. Preljuba se nije prastala,
ali je Isus oprostio, ko si ti da kamenujes ateiste? Ako si bezgresan bacaj kamenje, ako ne cuti...

Kako ja kamenujem a ti doš'o kod mene na moj post u temi Religije da me učiš da Bog ne postoji, da je čovek nastao od majmuna, šta je Isus radio i govorio, šta su Božije Zapovesti a šta nisu, šta su Zakoni, Moral, Žrtva, ljubav, šta Bog prašta a šta neprašta...itd...A pri tome o Bibliji i Njenim tekstovima ama baš ništa ne znaš? Kako to? Pa to je apsurd! To su neverovatne stvari...
Da li uopšte znaš šta znači kamenovati nekog? Već sam ti napomenuo ali si prespavao taj čas...
Kamenovanje je ispunjavanje kazne koja je donešena sudom!
Ok?
Ili treba i to da rašćlanimo na nivo prvog razreda kao i činjenicu da je 2+2=4 ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Gardian

Zar u bibliji nema 66 knjiga?
Sto se tice Kurmanskih spisa, jel tamo bese ono jevandjelje na hebrejskom datirano iz prvog veka?:roll:Znas ono jevandjelje za koje ste culi samo ti i Kent Hovind, doktor istinologije.
 
Natrag
Top