"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Koje su to gluposti???

"Pendrecenje biblije" vam je uvredljiv naziv? A bas vi to radite, tucete bibliju da vam kaze ono sto hocete da cujete!

Nema problema, ali ja ne vidim zasto tebe vredja taj izraz...

Mire, ako je za tebe prucavanje Biblije pndrecenje, neka ti bude, za meni nije.
Ja se ne izrazavam tako o onome sto znam da je u nejmu Bozija poruka.
Vi ste gori od ateista,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, ako je za tebe prucavanje Biblije pndrecenje, neka ti bude, za meni nije.
Ja se ne izrazavam tako o onome sto znam da je u nejmu Bozija poruka.
Vi ste gori od ateista,
Ne, nije proucavanje biblije pendrecenje, vec kad neko sa unapred stvorenim idejama koje su mu drugi usadili, uzme da je tuce, analizira i trazi nacin da to sto on vec unapred veruje uklopi u biblijski tekst. A to je literarno ono sto mnogi ovde rade. I ja sam doziveo to bukvalno toliko nasilno kao sto ovaj naslov i kaze, to je bukvalno silovanje biblije sta se ovde radi.

Kako ces to lepse nazvati?

Da je nazvao to "silovanje biblije", ko sto bi ja stavio naslov, pa i mene bi onda optuzili za naslov.

Sta ste zapeli za naslov, kao da ne znamo sta se htelo reci..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nije poslao knjigu, nego zive ljude da propovedaju i da tumace rec, a to znaci poslao je svoju crkvu da ljudima tumace Rec - Pismo!!!

Crkvu čine živi ljudi, i propovednici i obični vernici.

Crkvu podiže Bog, i njoj je data istina od samog Gospoda, on je istinu ustanovio u crkvi po Isusovom obećanju Duha Svetoga "ON ĆE VAS NAUČITI SVEMU, I NAPOMENUĆE VAM REČI KOJE VAM REKOH"

Ta istina je zapisana u pismu, i ne podleže promenama i ljudskim tumačenjima, jer sve što je ljudsko je nesavršeno, a Božja reč savršena.

Ne, nije proucavanje biblije pendrecenje, vec kad neko sa unapred stvorenim idejama koje su mu drugi usadili, uzme da je tuce, analizira i trazi nacin da to sto on vec unapred veruje uklopi u biblijski tekst. A to je literarno ono sto mnogi ovde rade. I ja sam doziveo to bukvalno toliko nasilno kao sto ovaj naslov i kaze, to je bukvalno silovanje biblije sta se ovde radi.

Kako ces to lepse nazvati?

Da je nazvao to "silovanje biblije", ko sto bi ja stavio naslov, pa i mene bi onda optuzili za naslov.

Sta ste zapeli za naslov, kao da ne znamo sta se htelo reci..

Nije lepo pripisivati drugima svoje lične propuste, ili propuste svoje crkve.

To upravo rade tradicionalne crkve.
Pokušavaju da svoja lična uverenja uklope u biblijski tekst.

Čovek koji istražuje istinu sa ciljem da je pronađe, on bibliji pristupa prazne glave, i potom traži istinu u reči Božjoj.

To je princip spoznanja istine.

Ako vas tisuću "proučavate Bibliju" i nakon toga na tisuću načina vjerujete, da, sam sotona vas je u tome vodio. Sveti Duh uvodi u jednu Istinu.

Božja crkva ima jednu istinu "JEDANPUT PREDANU SVETIMA"

Moglo bi se reći da je suprotno, da je u Pravoslavlju sve klimavo i na staklenim nogama, jer od 100 različitih ljudi iz vrha - ne može se naći dvojica koji veruju identično po mnogim pitanjima zapisanim u bibliji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Crkvu čine živi ljudi, i propovednici i obični vernici.
Laodikeja, pises uopste ne obracajuci paznju na ono sto sam rekao, niko od vas!

Apostoli su "tumacili rec" odnosno Pismo!
Apostoli su vazili za staresine crkve, i osim njih "niko nije imao pravo da tumaci Pismo" odnosno "donosi dogmu crkve", ili "veruju"!

Ako je neko "imao primedbu" to je islo na sabor i to se razmatralo na saboru!

DAKLE NIKO OSIM CRKVE NIJE MOGAO SEBI DA TUMACI PISMO I NOSI NEKO DRUGO EVANDJELJE ILI NAUKU!!!

Iz toga izlazi da su svi sledili ucenje crkve i njenih tumaca!

Dakle, ko tumaci? - CRKVA TUMACI!

I kada mi kazemo - "crkva jedina ima pravo da tumaci!" , to je prosto cinjenica i u slucaju nas i u slucaju vas, samo vi toga niste ni svesni!

Ne mozes ti biti clan crkve - adventista a "samovoljno tumaciti" i protiviti se ustanovljenom tumacenju crkve, jer time se iskljucujes iz zajednice!

To sto neki pojedinac moze danas, kao sto je mogao i onda da uzme Pismo i izvrce ga, moze slobodno, ali on onda vise nije deo crkve, jer iznosi suprotno tumacenje, automatski se iskljucuje!

Dakle, ostaje cinjenica kao sto sam rekao - DA CRKVA JEDINA IMA PRAVO DA TUMACI!

I to je oduvek bilo tako, nikakva "sola scriptura" u ovom slucaju ne funkcionise!

"Samo Pismo" jedino moze da funkcionise u okviru crkve, kada crkva donosi dogmu zasnovanu na Pismu. A nasa takodje zasniva sve na Pismu i u tome nema spora!

Mi samo ne dozvoljavamo nekom van crkve da uzme nase Pismo i tumaci ga svojevoljno a potom se naziva "crkvom" jer se on svojevoljnim tumacenjem "automatski iskljucuje iz crkve"!

Ekskluzivno pravo na tumacenje ima samo crkva, bilo vasa (ako je prava) bilo nasa, a ne pojedinci van nje!

Shvati vec jednom!

Pa ne pricamo mi turski , koliko ste vise nerazumni, sta vam je???



To upravo rade tradicionalne crkve.Pokušavaju da svoja lična uverenja uklope u biblijski tekst

Za to mozemo jedni druge besomucno da optuzujemo, a ko pokusava da uklapa vidimo i letimicnim pogledom.


Čovek koji istražuje istinu sa ciljem da je pronađe, on bibliji pristupa prazne glave, i potom traži istinu u reči Božjoj.

Tacno, ali "mora da postoji tumac"!
Ta prica da covek moze bez nadahnuca sam da razume Pismo licno pristupajuci proucavanju i molitvi vidimo da ne funkcionise, i ako osmotrimo rani Hriscanski period nikada nije tako funkcionisalo! Uvek je Bog slao apostole ljudima da im "oni tumace"!

To je prosto princip, Bog deluje kroz svoju crkvu! I on koristi ljude apostole (poslanike) da ljudima prenesu i tumace Pismo!

Da ste vi u pravu, on uopste ne bi morao da ih salje, i oni se ne bi zvali "poslani"! Ne bi bilo razloga ni proroci da postoje (koji su isto tako tumaci) , niti svestenici (koji isto tumace zakon).

Dakle - BOG KORISTI LJUDE DA TUMACE!

I to upravo vi dokazujete svojim istupanjem ovde, jer - "i vi tumacite"!

Rekoh, da ste vi u pravu, ne bi bilo potrebe da iko ista tumaci ovde, ne bi bilo potrebe da Bog salje proroke i apostole da ljudima tumace Rec i ne bi bilo potrebe da nam vi ovde tumacite ili mi vama!

Da ste vi u pravu, bilo bi dovoljno da delite biblije i onda bi svako kod kuce citai i Bog bi mu razjasnio istinu, i svi bi iskreni odlazili u jednu teistu crkvu. U kojoj ne bi uopste bilo propovednika ni svestenika niti bilo kakvog pravila, jer svi bi razumeli sve, i ne bi morali da se uce!

ALI TO TAKO NE FUNKCIONISE!


To je princip spoznanja istine

Pismo jeste princip spoznanja istine, ali coveku treba neko da protumaci Pismo a tumaci mu crkva! Jedino u retkim slucajevima kada ne postoji mogucnost fizickog kontakta, Bog licno intervenise i u tom slucaju od takvog coveka pravi crkvu , recimo u nekoj pustinji! Ali TO NIJE PRAVILO!!!


Božja crkva ima jednu istinu "JEDANPUT PREDANU SVETIMA"
Ima, i to je nasa crkva! A ti veruj da je tvoja!


Moglo bi se reći da je suprotno, da je u Pravoslavlju sve klimavo i na staklenim nogama, jer od 100 različitih ljudi iz vrha - ne može se naći dvojica koji veruju identično po mnogim pitanjima zapisanim u bibliji.

To uopste nije istina, ti si se uhvatio serbian foruma, i nemas ama bas nikakvog iskustva u Pravoslavlju, a pored toga imas i predrasude. Mi nemamo suprotna ucenja vec jedno isto.

To bi bilo kao kada bi ja posmatrajuci tebe Marka, Jovana , Tripa i Kainosa rekao da se vi ama bas nista ne slazete i da svi mate neko svoje ucenje koje se ne slaze.

Na forumu naravno imate, ali u stvarnosti nije tako kao sto nije ni kod nas, samo ti i Tripo koga podrzavas u bezobrazluku jel ti odgovara (i rekoh da si tu licemeran - i to cu ponavljati dok god ne prestanes da ga podrzavas) to isticete a sakrivate svoje neslaganje!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Adventisti imaju "VERU JEDANPUT PREDANU SVETIMA" preko proroka I apostola.

Šta ste vi kasnije tumačili izokrečući reči apostola I proroka - to je očigledno.

Dakle, nije lepo optuživati one koji imaju veru I reč proroka I apostola, a hvaliti one koji su toj very I reči dodali ko zna šta sve, I tumačili po svojoj volji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, Adventisti imaju "VERU JEDANPUT PREDANU SVETIMA" preko proroka I apostola.

Šta ste vi kasnije tumačili izokrečući reči apostola I proroka - to je očigledno.

Dakle, nije lepo optuživati one koji imaju veru I reč proroka I apostola, a hvaliti one koji su toj very I reči dodali ko zna šta sve, I tumačili po svojoj volji.
Vi imate reci apostola? Nemate ni kontinuitet!

Vlast crkvena se delila polaganjem ruku, apostoli su bili 12 staresina imas o tome u otkrivenju, koje ne razumete a koje je u stvari knjiga koja opisuje liturgiku!

Zasto nisi oborio ono sto sam gore dao?

Zato sto ne mozes, istina je na mojoj, odnosno na nasoj strani, a ti ucis laz. Suoci se vec jednom sa time!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi imate reci apostola? Nemate ni kontinuitet!

Vlast crkvena se delila polaganjem ruku, apostoli su bili 12 staresina imas o tome u otkrivenju, koje ne razumete a koje je u stvari knjiga koja opisuje liturgiku!

Zasto nisi oborio ono sto sam gore dao?

Zato sto ne mozes, istina je na mojoj, odnosno na nasoj strani, a ti ucis laz. Suoci se vec jednom sa time!

Neće oni nikada priznati da smo u pravu, jer čitava dogmatika im počiva na tome da je njihovo tumačenje istinito, a naše lažno. Hrišćanstvo koje nakon prvog sabora - koncila u Jerusalemu doslovno ispunjava reči date Isaiji o sakupljanju svih naroda, počiva na veri u Božanstvo Hrista. Ne na zakonima datim samo jednom narodu. Bog u Isaiji, nikada nije rekao da će svi narodi sveta doći da slave Njega po Mojsijevom zakonu. Bog je čak i kod davanja tih njima tako dragih zakona izričit u tome da je to samo za Jevreje. Da i ne govorim o tome šta je o papagajskom ponavljanju zakona Bog rekao kroz usta psalmiste Afasa.

Njihovo opsedanje Danielom - Danilom, Jovanovom - Ivanovom Apokalipsom, iskrivljavanje tumačenja istih, sve to govori da su debelo u zabludi, da ne kažem nešto gore.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Mire, nazarenska zajednica se pominje u Bibliji:). Citirao sam već Dela 24,6..tamo su apostola Pavla optužili da pripada ovoj zajednici a on je i priznao da je u "tom putu koji oni nazivaju jeres" tj. da tako služi Bogu otačkom. To je ta izvorna zajednica koja se pominje u Svetom Pismu. Oni su zapravo Jerusalimska zajednica tako da to nema nikakve veze sa nekom moguće jevrejskom sektom koja je odbacivala Mojsija. ..... Za tu zajednicu ti si upravu ali ona nema veze sa nazarenskom zajednicom hrišćana kojoj su pripadali apostoli Pavle, Petar i svi ostali.

Naravno, nisam mogao odmah o svakom segmentu verovanja ali svakako ću reći. Tačno je da su nazareni verovali u obaveznost Mojsijevog zakona. To podrazumvea pre svega poštovanjae 10 Zapovesti uključujući i subotu i poštavanje praznika Gospodnjih poput Pashe, mladina, presni hlebovi. Tačno je i da su obrezivali tj. jevrejski članovi zajednice su bili obrezani. Takođe držali su i još neke tačke tradicije Jevreja što nije ništa neuobičajno. Međutim, sada sledi pitanje šta su od ovoga držali nejevrejski hrišćani? Pošto je te prve zajednice osnovala nazarenska zajednica onoga čega su nejevrejski hrišćani oslobođeni jeste obrezanje i neki još neki običaji Jevreja nadodati Tori.

Međutim, apostol Pavle u Kološanima 2,16 jasno ukazuje da je hrišanska zajednica oslobođena "obreda" na subote i praznike ali ne i samih praznika i subote. Dakle nije više bilo prinošenja žrtvi jer su se one ispunile u Hristu niti "prinosa" tj. prinosa u hlebu i vinu. Ostalo je obavezivalo sve hrišćane dok su nazareni jevreji držali i obrezanje što nije bilo obavezujuće za nejvreje. Eto u najkraćim crtama verovanja nazarenske zajednice i njen stav prema novoobraćenicima nejevrejima. Dakle Zakon je i dalje bio obavezujuć za sve hrišćane i praznici Gospodnji samo bez žrtve.

Priče da su nejevrejiski hrišćani oslobođeni držanja zakona i praznika ne stoji jer nije u skladu sa učenjem Pisma i onoga o čemu govori apostol Pavle. No, da temu ne dužimo evo odgovora šta je verovanje te zajdnice..:)

Jovan se, čini mi se, predstavlja adventistom sedmog dana. Zato pitam sve, a posebno adventiste ovdje na forumu: Slažete li se s Jovanom, mislite li da "pravi kršćani" (nazareni) zaista trebaju držati sve ovo što je Jovan naveo, ili mislite da Jovan zapravo laprda i "pendreči Bibliju"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, čudim se na ukazivanje nekakvog apostolskog kontinuiteta i vere ( koje istorijski gledano ne postoje ), koje se suprote jasnim učenjima proroka i apostola.

Da li je pošteno sam prosudi, da mi veru apostola i proroka koju imamo, zamenimo verom onih koji su tu veru odbacili od polovine drugog veka, i uveli svoje teorije i dogme suprotne pismu.

Ko mene ili druge iskrene biblijske Hrišćane koji imamo veru apostola I proroka može naterati na to.

I još nešto, na sve što si dao sam odgovorio, ali na to sve je i nezahvalno odgovarati, jer ti ne želiš Isusa i njegovu reč, već ljudske teorije I dogme.
 
Natrag
Top