"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa zasto lepis ono sto si vec lepio svuda?
Zasto ne stavis link do tog teksta radije?
I kao onda vi ne spamujete?

Pa neprestano ponavljate isto ignorisuci ono sto se pise..

I onda kad vise nemate argumenata ponovite isti post sa pocetka ili zalepite kao ti sada.


Mislim da "pendrecenje" znaci "tuci bibliju" nisam to shvatio bas da ima veze sa necim neprimerenim?

Cak sam taj izraz zapamtio jos od ranije kada smo ja i Slap bili teoloski ptotivnici, i u pravu je da oni tuku bibliju da im ona prizna ono sto oni zele da cuju!


Nepristojno je za nas hriscane da uzimamo takav sinonim za Bibliju.
To pokazuje da oni koji se tako izrugivaju sa Bibvlijom ne cene je niti ona ista predstavlja za njkih. Zato i mrze i ismejavaju one koji je cene, proucavaju, poznaju i tako veruju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bibliju mnogi tumace kako hoce,ali Bog Jehova daje ispravno tumacenje onima koje on hoce.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Istina nikada nije nametljiva to si u pravu, i nalazi se na na mestu koje u svojoj ludosti i ne vidimo. Šta će Bogu svi praznici, mlađaci, žrtve paljenice, levanice, sabati i hrana. Šta mu to dokazuje kada ON VIDI ŠTA NAM JE U SRCIMA. KADA ZNA KAKVI SMO U DUBINI DUŠE.
Da li je On rekavši: Ljubi Boga svoga, mislio na zapovesti? Na zakon Mojsijev? NE. Mislio je na dubinu poverenja u Boga kao OCA Svemogućega, a ne "poštujem zakone, pravila i praznike, ne radi toga što volim Boga, nego radi koristi koju imam od toga, bilo da je korist kao što ju je Job-Jov imao, bilo da se tu radi, a najčešće se radi o aplauzima drugih ljudi. Isus takve i pominje u evanđelju po Mateju glava 6:

Darth, zar nije ono sto Bog zeli i misli izrazio u Svom zakonu DEKALOGU?
Prema tome nema potrebe da mastamo sta Bog misli i koga ce pricnati za vernog, to nam je svima zapisano u Svetom pismu. Zato je i Isus rekao: Koji me beruje kao sto Pismo rece...."


Pismo čereče, sebe uzdižu, tvrde da imaju Istinu, nabijaju drugima na nos načine molitve. Sve to rade da bi dobili platu, a platu dobijaju ovde na zemlji. Dakle, nije im cilj i želja ono Božansko, nego ono ljudsko.[/QUOTE]

Darth, jeli ti to govoris o sebi? Ako sebe opisujes, mozda si u pravu?


Zamisli ovakav slučaj u kome se pred sudom Božijim nađu jedan Adventista (ili bilo koji drugi Sola Scriptura) i neki skroman vernik Crkve koji je palio sveće za pokoj duše, za zdravlje, išao na liturgije - mise i iskreno verovao u Boga, spreman da zbog svoje grešnosti prihvati svaku kaznu ili nagradu koju će mu Bog dati.Drugi je jeo svinjetinu, nije obrezan, poštovao je nedelju, ali je za razliku od prvog svakog sa osmehom dočekao.[/QUOTE]

Darth, da li zaista time zelis da kazes da je onaj sto je palio svecu za pokoj duse i isao na misu, zasluzio da ide u raj?

To je baš ono sotonsko što je navelo Lutera, i mnoge druge pre i nakon njega.[/QUOTE]

Zar je za tebe proucavanje Biblije i verovanje ono sto je u njoj napisano, sotonsko delo, i li je sotonsko ono sto se bori oprotiv Pisma koga je Hristos uzdigao i koje su apostoli postovali?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zdravo cika Miko,
hvala na lepim recima,
Sad cu da odem na jos tu temu hronologije JS da probam da dam neki delimican odgovor,
imam puno obaveza,pa ko zna kad cu ponovo ovamo,
U svakom slucaju drago mi je da malo razmenimo misli,
i vi svi meni nedostajete ,ali obaveze....
Pozdrav od mene
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zdravo cika Miko,
hvala na lepim recima,
Sad cu da odem na jos tu temu hronologije JS da probam da dam neki delimican odgovor,
imam puno obaveza,pa ko zna kad cu ponovo ovamo,
U svakom slucaju drago mi je da malo razmenimo misli,
i vi svi meni nedostajete ,ali obaveze....
Pozdrav od mene

Drago mi je da si ponovo sa nama.
Imam jeno posebno pitanje koje sam postavio jednom JS i on je obecao da ce mi ideuce sedmice doneti odgovor, a on niked vise nije dosao.
Ovo je to pitanje: Oduvek ste ucili da jedan dan stvaranja iz Prve Mojsijeve, oznacava 7000 godina.
Na osnovu toga ucili ste da je Adam stvoren 4024. godine pre Hrista i na osnovu toga izracunali ste da ce kraj sveta doci Armagedonom koji je po tom recunanju trebnao da bude 1975. godine. Svi znamo da te godine nista od toga nije bilo.

Nas sada zanima DA LI JOS UVEK VERUJETE DA JE JDEDAN DAN STVARANJA 7000 GODIONA ILI NE? AKO STE TO PROMENULI, KAKO SADA VERUJETE I KAKO TO UKLJUCIJETE U NOVO SHVATANJE VASE HRONOLOGIJE?

Unapred hvala na odgovoru
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Bibliju mnogi tumace kako hoce,ali Bog Jehova daje ispravno tumacenje onima koje on hoce.

Jehova daje tumačenje svakako ali ga daje onima koji istinski istražuju Pismo prema principima Pisma tj. Pismo tumači Pismo. Jer postoje tekstovi Pisma koji govore o istoj temi i tako združeni daju jednu celinu. Zato je to princip tumačnja od Jehove samog jer da je Jehova želeo u jednom stihu da sve objasni onda bi za svaku temu postojao samo po jedan stih ili pasus. Ovako vidimo da su iste i slične teme "razbacane" u raznim delovima Pisma pa je zato na nama da sakupimo sve stihove koji govore o jednom i da onda upoređujemo i dopunjujemo stih i stih. Svakako ovo je princip posebno primenjiv kada se radi o nekim ne tako jasnim stihovima na prvi pogled ili nekim koji se čine jasnim ali kroz dopunu sa drugim sličnim dobijaju pravi smisao.

Da li Jehovini Svedoci tako tumače Pismo?

Dobro došao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Sam naslov pokazuje kakav je duh autora teme, ja sam već pokrenuo ovu temu "Kako se izvlače stihovi Biblije iz konteksta".

> 'Dođite k meni svi koji ste umorni i ja ću vas odmoriti'' ukazuju da subota iz Dekaloga JESTE bila senka... budućih dobara.

------------------------
ODG. I OSPORAVANJE
Subota nije odmor od grijeha, nego od radnih aktivnosti. Po tvojoj logici Bog je našao mir od greha kada je počinuo u subotu po stvaranju sveta, a radni dani tokom sedmice su po toj logici dani od umora od greha. No, evo, u samom sadržaju Četvrte zapovesti se vidi da smisao svetkovanja subote nije u ukazivanju na plan spasenja, već u izrazu ljubavi prema Bogu:


"Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ. Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje. A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijednog posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim. Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga." (2.Mojsijeva 20,8-11)


Subota je postala posvećena za svetkovanje i blagoslovena pre pojave greha, tako da ne može biti ukinuta kao ona koja je uspostavljena da ukazuje na Hristovo iskupljenje:


"I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini; I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;" (1.Mojsijeva 2,2-3)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pismo tumaci samo sebe, i taako u krug... :)

A sta su apostoli radili, sto ih je Isus uopste poslao da tumace Pismo, kad ono samo sebe tumaci?

Zasto nisu jedino delili Biblije kao Gideoniti, pa nek svako sebi tumaci, odnosno nek mu protumaci Sveti Duh!?

Nemate vi pojma sa pojmom, nazalost!

Bog nije poslao knjigu, nego zive ljude da propovedaju i da tumace rec, a to znaci poslao je svoju crkvu da ljudima tumace Rec - Pismo!!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top