"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo za države ne komentarišem, jer to ponavljate kao oni pačići u pesmi čika Jove Zmaja. "Kva, Kva, Kva".

Pošto svi kažu da imaju pravu, ispravnu, Božju vjeru i samo oni je imaju, a drugi je nemaju, kako onda da znamo ko je prava i ispravna vjera. Bog je u Bibliji uspostavio jedan jednostavan mehanizam. Bog kaže da će se ispravna vjera vidjeti po djelima.

Luka 6,43 Jer nema drveta dobra da rađa zao rod; niti drveta zla da rađa dobar rod.
Luka 6,44 Jer se svako drvo po rodu svom poznaje: jer se smokve ne beru s trnja, niti se grožđe bere s kupine,

Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,26 Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrih djela mrtva.

Može li biti slučajno da su baš ovo najmanje korumpirane države.

1. Danaska (protes.)
2. Novi Zeland (protes.)
3. Finska (protest.)
4. Švedska (protest.)
5. Švajcarska (ima dosta protest.)
6. Norveška (protest.)
7. Singapur,
8. Holandija (protest.)
9. Kanada (ugl. protest.)
10. Njemačka (dosta protest.)
11. Velika Britanija (protest.)
12. Australija (protest.)
13. Island (protest.).

Opet neka slučajnost, najveća pismenost 1900. god. oko 90% i preko 90% je u ovim državama. SAD, Kanada, VBR, Danska, Norveška, Švedska, Island, Australija, Finska, Novi Zeland.

Ovako stvari stoje:
1542978190888.png
Pogledajte!?!?!? Od svih "zemelja blagostanja i sreće", najveći postotak Adventista sedmog dana u ukupnom stanovništvu imamo u Novom Zelandu, i iznosi cijelih 0,278%. Jesu li onda ovih 0,278% Adventista najzaslužniji za "blagostanje i sreću" Novog Zelanda?

Tripu bi ovdje trebalo proglasiti "kraljem foruma", a krunu mu napraviti od "0,278 karatnog zlata".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citiraj i dokaži Biblijom adventističko učenje da su Adam i Eva, njihova djeca i svo njihovo potomstvo odmarali subotom.

Pa već je dat odgovor u kontekstu biblije "DA JE BOG POSVETIO I BLAGOSLOVIO DAN SUBOTNJI.

Takođe, da se za Avrama kaže "DA JE ODRŽAO ZAPOVESTI"

Posvetiti ili blagosloviti znači "ODVOJITI ZA SVETU UPOTREBU I BLAGOSLOV ČOVEKU"

Pitam se i ja kakvi su to Hrišćani, koji veruju u Investigative Judgement, da je Isus anđeo, anihilaciju, sleeping souls, sotonu kao žrtvu za grehe. Stvarno kakvi li su to Hrišćani kojima je spasenje prestalo 22.10.1844.

Sotoni je dato da nas rešeta, a čime nas to rešeta? Svime što mu je na raspolaganju. Čak i pismom. Sve mu je dato, osim da nam lično uzima duše. Baš kao i u slučaju Joba.

U bibliji postoji više fasa suda.

Na prvom mestu je sud u propovedanju jevanđelja jer Isus kaže "SAD JE SUD OVOME SVETU" a na drugom mestu "KO NE VEROVA VEĆ JE OSUĐEN"

Na drugom mestu tu je istražni sud koji predhodi Hristovom drugom dolasku, jer biblija kaže "VIDEH SINA ČOVEČIJEGA KOJI IĐAŠE NA OBLACIMA NEBESKIM I DOĐE DO STARCA ( BOGA ), SUD SEDE I KNJIGE SE OTVORIŠE"

Ovde se govori o istražnom sudu.

I na kraju postoji sud na kraju istorije sveta nakon vaskrsenja mrtvih.

--------------------------------------------------------------------------

Isus nije anđeo, već on obavlja ulogu predvodnika nebeske vojske kao Arhanđeo Mihajlo, što sam više puta dokazao pismom.

Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM: `I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.

--------------------------------------------------------------------------------

Mrtvi po bibliji spavaju u grobu do časa vaskrsenja, što je takođe pokazano pismom.

MRTVI NE ZNAJU NISTA, NE POSTOJE I NISU NIČEGA SVESNI:

"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"
( Jeremija 9. 5 - 6 )


"A čovek umire iznemogao; i kad izdahne čovek, gde je? Kao kad voda oteče iz jezera i reka opadne i usahne,Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog. O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!Kad umre čovek, hoće li oživeti?Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promena.Zazvaćeš, i ja ću Ti se odazvati; delo ruku svojih poželećeš" ( knjiga o Jovu 14. 10 - 15 )

MRTVI SU U GROBU I NE ZNAJU ŠTA SE DEŠAVA NA ZEMLJI:

"Zaista, kao što gora padne i raspadne se, i kao što se stena odvali s mesta svog,

I kao što voda spira kamenje i povodanj odnosi prah zemaljski, tako nadanje čovečije obraćaš u ništa.

Nadvađuješ ga jednako, te odlazi, menjaš mu lice i otpuštaš ga.

Ako sinovi njegovi budu u časti, on ne zna; ako li u sramoti, on se ne brine" ( knjiga o Jovu 14. 18 - 21 )

ČOVEK UMIRE - BOG GA TRAŽI, NJEGA NEMA NIGDE:

"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti" ( knjiga o Jovu 7. 21 )

MRTVI NE HVALE BOGA:

"Jer neće grob tebe slaviti, neće te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se tvojoj istini.
Živi, živi, oni će te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu tvoju.
Gospod me spase, zato ćemo pjevati pjesme moje u domu Gospodnjem dok smo god živi"
( knjiga proroka Isaije 38. 18 - 20 )

MRTVI NE SLAVE BOGA I NE POMINJU ISTINU:

"Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? Hoće li Te prah slaviti ili kazivati istinu Tvoju?" ( psalam 30. 9 )

MRTVI NE VIDE ČUDESA BOŽJA, NE SLAVE BOGA, NE VIDE MILOST I PRAVDU BOŽJU I NE GOVORE O NJOJ:

"Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti?
Eda li će se u grobu pripovijedati milost tvoja, i istina tvoja u truhljenju?
Eda li će u tami poznati čudesa tvoja, i pravdu tvoju gdje se sve zaboravlja?"
( psalam 88. 10 - 12 )

MRTVI SU U GROBU I ČEKAJU DAN VASKRSENJA:

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda"
( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

SVI MRTVI ĆE ZAJEDNO OTIĆI NA NEBO, I NI JEDAN ČOVEK NECE OTIĆI PRE DRUGOGA:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima"
( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

SASTANAK VERNIH NA NEBU TEK NAKON HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA:

"Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista, i za naš sastanak u Njemu,
Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Hristov.
Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog"
( 2 Solunjanima 2. 1 - 8 )

VERNI ĆE UĆU U CARSTVO BOŽJE I DOBITI VENAC PRAVDE TEK NAKON VASKRSENJA PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA U SLAVI:

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku"
( 2 poslanica Timotiju 4. 6 - 8 )

-------------------------------------------------------------------------------

Nije lepo lagati da Adventisti veruju da je sotona prineo žrtvu za grehe.

------------------------------------------------------------------------------

Takođe nije lepo lagati i vaditi iz konteksta događaje iz 1844 godine, na šta je više puta odgovoreno.

Dakle, SVE je po bibliji.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovako stvari stoje:
Pogledajte prilog 109197
Pogledajte!?!?!? Od svih "zemelja blagostanja i sreće", najveći postotak Adventista sedmog dana u ukupnom stanovništvu imamo u Novom Zelandu, i iznosi cijelih 0,278%. Jesu li onda ovih 0,278% Adventista najzaslužniji za "blagostanje i sreću" Novog Zelanda?

Tripu bi ovdje trebalo proglasiti "kraljem foruma", a krunu mu napraviti od "0,278 karatnog zlata".

Koliko ih ima u SAD? Mada i to ništa ne znači, jer oni za sebe tvrde da su "remnant Church". Uz to je i EGW tvrdila da će se Britanija uključiti u građanski rat na strani Konfederacije i sa ostalim silama raskomadati SAD. Dakle, ona ne samo da je bila lažni prorok, nego je bila i potencijalni izdajnik i mrzitelj svoje sopstvene domovine. Čini se da bi drugačije vizije imala da su njeni imali ikakve ustavne i demografske šanse za ostvarivanje svoje "teokracije".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne ruši delo Božije zbog jela, jer je sve čisto(Rim. 14.14-20)

---------------------------------------------

Što onda pravosl. ne jedu pacove ako je sve čisto? I katolici. Ako je Bog sve očistio što onda ne jedu sve.

Ipak im je nešto gadno, pacovi itd.

Licemjerstvo, Bog je po njima očistio samo ono što oni jedu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svi junaci popadaše na date biblijske dokaze, jer nemaju kontraargumente, jer su svesni da se protiv biblije ne može boriti biblijom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, i kušač je navodio pismo, ali njemu ne možete pripisati da je imao biblijsko učenje i živeo po pismu, a vi nas optužujete što imamo biblijsko učenje, i živimo po pismu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, isto kao i vi. Citirate Pismo, klanjate mu se kao Bogu, a niti živite po Pismu niti naučavate po Pismu.

Ko kaže da kušač nije živeo po pismu? Zar nije poslušao Boga kada mu je zabranio da ubije Joba, tj da mu uzme dušu? Sve što čini, po svojoj volji, dozvolio mu je Bog.

Što se tiče njih, pa oni baš tako i rade, postupaju po svom tumačenju pisma, klanjaju mu se. Traže da se Biblijom opovrgnu njihovi argumenti, nalik onim komunistima koji priznaju samo sud svoje partije. Pa gospodo, neće moći. Crkva nije Sola Scriptura, niti je Crkvi pismo Bog, pa da na optužbe i lažne argumente klanjaoca pismu začinjenom sotonskim stihovima EGW odgovara.
 
Natrag
Top