"Pendrečenje Biblije"

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Katolicka crkva iznedrtila bibliju, vec su nju napisali proroci i apostoli nadahnuti Bozjim Duhom.

Cak i urednik Jurivaka vise zvuuci kao Hriscanin od vas samih koji se za to izdajte.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije Katolicka crkva iznedrtila bibliju, vec su nju napisali proroci i apostoli nadahnuti Bozjim Duhom.

Cak i urednik Jurivaka vise zvuuci kao Hriscanin od vas samih koji se za to izdajte.
Ako mi i zvucimo kao nehriscani, vi zvucite kao totalni licemeri, jer nista od datog ne uvazavate, a vidimo na ovoj temi ni ne komentarisete. Vec tri posta zaredom izbegavas da prokomentarises, jer nemas argument. Samo ponavljas i pises jedno isto! Cutanje je zlato, ali je i pokazatelj lazi!

Tripo razgovara sam sa sobom i svadja se sa imaginarnom osobom, sto me i ne cudi, on nikad i nije razgovarao sa nama, a ti preskaces postove namerno, sto pokazuje da ni ti ne razgovaras sa nama!

Vi pisete jedino sebi i ostalim potencijalnim zrtvama!

Bas vas briga sta mi odgovaramo!

Dokaz da ste spameri, cak i gore od toga, vi ste zatucani fariseji!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Господе Боже мој, нека се поврти у дете душа његова “ (1Цар. 17.21)

-----------------------------
OBJAŠNJENJE

Ovo je molitva da dijete oživi, a ne da se u njega povrati duhovna osoba.

Duša znači i život, znači da oživi dijete. Kakvo površno tumačenje stiha, kao da je iz djeteta izašla duša duhovna osoba, pa sada da se povrati.

Pravosl. učenje je učenje reinkarnacije, vraćanje duše u tijelo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Господе Боже мој, нека се поврти у дете душа његова “ (1Цар. 17.21)

-----------------------------
OBJAŠNJENJE

Ovo je molitva da dijete oživi, a ne da se u njega povrati duhovna osoba.

Duša znači i život, znači da oživi dijete. Kakvo površno tumačenje stiha, kao da je iz djeteta izašla duša duhovna osoba, pa sada da se povrati.

Pravosl. učenje je učenje reinkarnacije, vraćanje duše u tijelo.

Pogrešno objašnjenje.
Molitva je upućena da Bog, ako mu je volja vrati duša u telo deteta.

Duša ne znači i život. Ali to vama duhovnim potomcima Milera i braći Raselovaca ( jer oni to isto tvrde) ne znači ništa, vi se klanjate Miler-Raselovom tumačenju pisma.
Niko u Crkvi, bilo da je zapadna, bilo da je istočna ne uči o Reinkarnaciji. To je hinduistički koncept, i ako bi ste se, barem malo udubili u proučavanje tog koncepta, videli bi ste da sa učenjem Crkve nema nikakve veze. Ali, pošto je vama Crkva samo ono što kaže Miler - Raselovo tumačenje reči crkva, i omiljena vam je meta napadanja, toliko da i adventisti i Džehovisti koriste iste termine za Crkvu, onda i ne čudi vaše ne znanje osnovnih postulata vere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, tvoj zahtev za uvažavanje onoga što pišete je krajnje sarkastičan, jer zašto bih ja ili bilo koji Adventista uvažili ljudska mišljenja i otvorene svesne neistine koje se ovde iznose.

Čak je suprotno, da vi ne prihvatate tako jasne istine Božje reči, a sve sa ciljem jer niste spremni da se odreknete svog mšljenja.

Sam prosudi da li ja treba da se odreknem pisma, da bi prihvatio vaša mišljenja.

Drugo, kada su tvoji komentari besmisleni, ja na njih ne odgovaram i to i napomenem, jer ne želim da se bavim glupostima.

----------------------------------------------------------------------------------------

DarthShone, u bibliji "DUŠA ŽIVA" je ceo živ čovek, a ne jedan deo čoveka koji se navodno nalazi u nutrini čoveka.

A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa" ( 2 Mojsijeva 2. 7 )

Drugi prevodi umesto "DUŠA ŽIVA" prevode ovaj izraz sa "ŽIVO BIĆE"

Kada čovek umre, duh životni koji predstavlja Božju bezličnu silu koja daje život svemu stvorenom se vraća Bogu, Prah zemaljski ili telo se vraća prahu, i život koji je predstavljen izrazom DUŠA ŽIVA se gasi.

Duša je izraz živog, manifestacija života, a ne bilo kakva tvar.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gde piše da se DUŠA ŽIVA gasi? Po vama je dakle čovek mašina, i u trenutku smrt je čovek šta? Kompjuter kome je bog stisnuo shutdown? Teologija identična onoj koju forsiraju Džehovisti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Мојсије и Илија разговарају с Христом(Мт. 17.3 ; Лк. 9.4) – Као што знамо Мојсије је умро у земљи Моавској (5Мој. 34.5-6), и место његовог гроба је до данашњег дана остало непознато. 1400 година после његове смрти постоје три човека која тврде да су га видела и чула где говори! Појава Илије на гори и није толико чудна с обзиром да он и није умро већ је био узнешен на небо (2Цар. 2.11-12). Али, откуда ту Мојсије ако, како то тврде секташи, човек нема душу која је суштински различита од тела?! И у овом случају на сцену ступају секташке доскочице. Тако нпр. адвентисти тврде да је Христос подигао Мојсија из мртвих. Где су то прочитали стварно не знам!

---------------------------
OSPORAVANJE

Zašto onda piše da je smrt carovala baš do Mojsija, zašto ne piše da je carovala do Isusa.

Svi koji dostignu savrsen karakter (Hristov karakter), kao sto su to dostigli Enoh, Mojsije i Ilija, bivaju zivi prenijeti na nebo.

ali za Mojsija znamo da je umro i pokopan? Kako je onda moguće da Isus s njim razgovara?


Jeste, Mojsije jeste sahranjen, ali je nakon toga vaskrsnut. Nekoliko tekstova govori o tome.

Najprije se kaze da mu "nikada nije pronadjen grob"(5. Mojsijeva 34,6), zatim se kaze da je "smrt carovala od Adama do Mojsija" (Rimljanima 5,14) jer je Mojsije prvi covek koji je vaskrsnut, a u Judinoj poslanici 9. stihu govori se o raspravi izmedju Hrista i Sotone, kada je Hristos (Mihajlo) vaskrsao Mojsije, a Sotona se bunio zbog toga. Konacno, u Jevandjelju Isus razgovara sa Ilijom i Mojsijem, upravo zato jer su oboijca zivi i vazneti na nebo.

Nadalje Isus kaže da je Otac Bog živih a ne mrtvih, navodi kako u kući Oca nejgova ima puno stanova...


I to nema veze sa pitanjem stanja mrtvih. Isus kaze ucenicima: "Pusti da mrtvi sahranjuju mrtve." Pod "mrtvim"

Isus ocigledno podrazumjeva "duhovno mrtve". Oni koji su umrli u Gospodu i sada "spavaju", oni su zivi za Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde piše da se DUŠA ŽIVA gasi? Po vama je dakle čovek mašina, i u trenutku smrt je čovek šta? Kompjuter kome je bog stisnuo shutdown? Teologija identična onoj koju forsiraju Džehovisti.

To je biblijsko učenje, i nije proizvod ni jedne crkve, već je zapisano u reči Božjoj koju ti odbaciješ kao autoritet istine.

Po bibliji duša živa, ili duše žive, to su živi ljudi kao spoj praha, i duha životnog, i te duše žive ili živa bića - ljudi umiru.

"Ne uzdajte se u knezove, u sina čovječijega, u kojega nema pomoći.
Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju:
taj dan propadnu sve pomisli njegove" ( psalam 146. 3 - 4 )

"I drugi anđeo izli čašu svoju u more; i posta krv kao od mrtvaca, i svaka duša živa umre u moru" ( otkrivenje 16. 3 )

U ovom drugom tekstu iz otkrivenja, drugi prevodi umesto izraza "duša živa" stavljaju izraz "I SVE ŽIVO" ili "I SVAKO ŽIVO BIĆE" umre u moru.

Evo konteksta biblije o zagrobnom životu:

MRTVI NE ZNAJU NISTA, NE POSTOJE I NISU NIČEGA SVESNI:

"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"
( Jeremija 9. 5 - 6 )


"A čovek umire iznemogao; i kad izdahne čovek, gde je? Kao kad voda oteče iz jezera i reka opadne i usahne,Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog. O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!Kad umre čovek, hoće li oživeti?Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promena.Zazvaćeš, i ja ću Ti se odazvati; delo ruku svojih poželećeš" ( knjiga o Jovu 14. 10 - 15 )

MRTVI SU U GROBU I NE ZNAJU ŠTA SE DEŠAVA NA ZEMLJI:

"Zaista, kao što gora padne i raspadne se, i kao što se stena odvali s mesta svog,
I kao što voda spira kamenje i povodanj odnosi prah zemaljski, tako nadanje čovečije obraćaš u ništa.
Nadvađuješ ga jednako, te odlazi, menjaš mu lice i otpuštaš ga.
Ako sinovi njegovi budu u časti, on ne zna; ako li u sramoti, on se ne brine"
( knjiga o Jovu 14. 18 - 21 )

ČOVEK UMIRE - BOG GA TRAŽI, NJEGA NEMA NIGDE:

"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti" ( knjiga o Jovu 7. 21 )

MRTVI NE HVALE BOGA:

"Jer neće grob tebe slaviti, neće te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se tvojoj istini.
Živi, živi, oni će te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu tvoju.
Gospod me spase, zato ćemo pjevati pjesme moje u domu Gospodnjem dok smo god živi"
( knjiga proroka Isaije 38. 18 - 20 )

MRTVI NE SLAVE BOGA I NE POMINJU ISTINU:

"Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? Hoće li Te prah slaviti ili kazivati istinu Tvoju?" ( psalam 30. 9 )

MRTVI NE VIDE ČUDESA BOŽJA, NE SLAVE BOGA, NE VIDE MILOST I PRAVDU BOŽJU I NE GOVORE O NJOJ:

"Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti?
Eda li će se u grobu pripovijedati milost tvoja, i istina tvoja u truhljenju?
Eda li će u tami poznati čudesa tvoja, i pravdu tvoju gdje se sve zaboravlja?"
( psalam 88. 10 - 12 )

MRTVI SU U GROBU I ČEKAJU DAN VASKRSENJA:

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda"
( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

SVI MRTVI ĆE ZAJEDNO OTIĆI NA NEBO, I NI JEDAN ČOVEK NECE OTIĆI PRE DRUGOGA:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima"
( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

SASTANAK VERNIH NA NEBU TEK NAKON HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA:

"Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista, i za naš sastanak u Njemu,
Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Hristov.
Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog"
( 2 Solunjanima 2. 1 - 8 )

VERNI ĆE UĆU U CARSTVO BOŽJE I DOBITI VENAC PRAVDE TEK NAKON VASKRSENJA PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA U SLAVI:

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku"
( 2 poslanica Timotiju 4. 6 - 8 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mojsije vaskrsnut????!!!!!!

:roll::roll::roll:

Ako je ovo reč "Božija" onda je sa gnušanjem odbacujem. Nazivati sebe poznavaocima pisma a ne znati da je Mojsiju zbog grehova bilo zabranjeno da nogom kroči u obećanu zemlju, još tvrditi da je Mojsije vaskrsnuo... Učenje koje ne samo da se kosi sa ljudaskim razumom, nego i sa BOGOM. Isus je "prvenac od mrtvijeh".
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mojsije vaskrsnut????!!!!!!

:roll::roll::roll:

Tako je kad čovek sluša crkvu a ne Boga, i nema silu koja bi ga promenila i dala mu silu posvećenja čije je jedno od obeležja ozbiljnost.

Ako je Ilija živ odnet u vatrenim kolima na nebo, a i Ilija i Mojsije su se pojavili sa Isusom pred apostolima, onda je Bog vaskrsao Mojsija i odveo ga na nebo, jer piše "da se Mihajlo prepirao sa sotonom oko tela Mojsijevog, jer je sotona želeo da ga zadrži u grobu, polažući pravo na njega, jer je smatrao da je Mojsije učinio greh kada je udarivši stenu iz koje je potekla voda dao slavu sebi a ne Bogu.

Naime, Ilija i Enoh su TIPOS ili predslika onih spasenih koji će živi biti uzeti na nebo prilikom Hristovog drugog dolaska, Mojsije je TIPOS onih spasenih koji će vaskrsnuti iz grobova.
 
Natrag
Top