"Pendrečenje Biblije"

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Павле иде суботом у јеврејске синагоге да проповеда јеврејима о Господу сведочи да он тога дана није био са својим хришћанима на богослужењу. Њима је говорио недељом (Д. ап. 20.7).
Isti izvor


---------------------------
OSPORAVANJE

Da vidimo šta piše u Djelima 20,7 A u prvi dan nedjelje, kad se sabraše učenici da lome hljeb, govoraše im Pavle, jer šćaše sjutradan da pođe, i proteže besjedu do ponoći.

Po ovome ispada da su apostoli svaki dan imali neradni dan jer su svaki dan lomili hljeb.


Djela apostolska 2,46 I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca,

A kada pogledamo kontekst stiha 20.7 govoraše im Pavle, jer šćaše sjutradan da pođe, i proteže besjedu do ponoći.

Dakle ovo je oproštajni sastanak i zato Pavle govori, a pravo bogosluženje.

Djela apostolska 20,11Onda iziđe gore, i prelomivši hljeb okusi, i dovoljno govori do same zore, i tako otide.

Kada uzmemo u obzir i ove stihove (2,46) (20,11) dio koji govori da Pavle želi sutradan da ide nema govora o držanju nedelje kao neradnom danu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Da vidimo šta piše u Djelima 20,7 A u prvi dan nedjelje, kad se sabraše učenici da lome hljeb, govoraše im Pavle, jer šćaše sjutradan da pođe, i proteže besjedu do ponoći.

Po ovome ispada da su apostoli svaki dan imali neradni dan jer su svaki dan lomili hljeb.

Djela apostolska 2,46 I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca,

A tko tvrdi da su apostoli uveli "neradnu nedjelju"? :)

A kada pogledamo kontekst stiha 20.7 govoraše im Pavle, jer šćaše sjutradan da pođe, i proteže besjedu do ponoći.

Dakle ovo je oproštajni sastanak i zato Pavle govori, a pravo bogosluženje.

Ali to što je Pavao produljio govor, ne mijenja činjenicu kako Luka, govoreći o lomljenju kruha (Euharistiji), baš naglašava kako je to bilo "u prvi dan tjedna".

Dakle ovo je oproštajni sastanak i zato Pavle govori, a pravo bogosluženje.

Djela apostolska 20,11Onda iziđe gore, i prelomivši hljeb okusi, i dovoljno govori do same zore, i tako otide.

Kada uzmemo u obzir i ove stihove (2,46) (20,11) dio koji govori da Pavle želi sutradan da ide nema govora o držanju nedelje kao neradnom danu.

Ti si zaista "biserko". U vrijeme događaja koji je gore opisan (polovica 1. stoljeća), kršćane u Rimu bacaju divljim zvijerima u areni, ili ih vješaju po stupovima i onda ih navečer zapale kao baklje. A ti mudrac, kao opovrgavaš nedjelju, govoreći o njoj kao "neradnoj nedjelji", koju su ili apostoli zapovjedili kršćanima ili su sami kršćani odredili da nedjelja bude neradna. :):) Eto, jesu kršćane bacali divljim zvjerima, ali već tada "svemoćni jezuiti" izboriše neradnu nedjelju!? Eeeeeeeee, biserko, biserko.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Људи у граду уздишу и душе побијених вичу “ (Јов. 24.12);

--------------------------------------------------
OSPORAVANJE

U Bibliji viče krv, drveće, kamenje, pa što ne bi i mrtvi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ti svoju veru ne zasnivaš na bibliji, već na tvojim mišljenjima, a ja ovde odgovaram samo na ozbiljne biblijske argumente, a ne na mišljenja mojih ozbiljnih argumenata koji su nedvosmisleni i istiniti.

Uh uh, aj nemoj me zasmejavati!
Dakle, mani se ljudskih mišljenja, i uzmi čistu reč Božju i pristupi njoj prazne glave.

To treba da bude savet tebi, a ne meni. Jer ti prazne glave ne pristupas bibliji, vec njom dokazujes svoja vec unapred stvorena misljenja, drugim recima "pendrecis bibliju"

Hajde da se osvrnem na neke tvoje opaske.

Dakle, ako reč Božja kaže:

"I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA, JER U TAJ DAN POČINU OD SVIH DELA SVOJIH KOJA UČINI" a Isus kaže u Jevanđeljima "SUBOTA JE STVORENA ČOVEKA RADI" to znači "DA JE POSVETIO SVAKU SUBOTU" a ne samo tu nakon šestog dana stvaranja.

Da si ti u pravu, onda Bog nije kada je dao četvrtu zapovest o poštovanju subote.
Bog je dao subotu kasnije, "radi coveka" tj. poradi greha! Da bi se covek od svog posla odmorio i da bi taj dan imao zajednicu sa Bogom!

Adamu ni po kom osnovu ona nije bila potrebna, jer je on bio savrsen, nije se umarao i neposredno je komunicirao sa Bogom svakoga dana!

Ti nemas odgovor na to zasto bi savrsenom coveku trebala subota!

Andjelima ne treba niti je drze, pa ne treba ni Adamu!

Dakle izmisljotina, koja veze nema sa Pismom!

Što se tiče mog primera, ja I pišem, i dolazim u kontakt sa ljudima lično, i svedočim I rečima, I svojim životom, i odnosom prema ljudima, a tvoj sud pripiši nekom drugom, ili možda sebi, moj sudija je Bog.

Nisam ja sudio drugima vec ti!
Dakle, sudom kojim sudis drugima presudi i sebi, jer ti nista ne cinis vise od drugih!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
А кад се растављаше с душом те умираше … “ (1Мој. 35.18);

----------------------------------------
Ispravno tumačenje

Nigdje ovdje nije duša neki duh koji je osoba i koji nastavlja da živi.

Duša znači na hebr. život, znači žena umire rastavlja se sa životom, jednostavno umire.

Gdje ovdje duh životni koga zovu dušom opisan kao osoba koja nastavlja da živi?

Osoba umrla, rastavlja se sa životom. A ne da se rastavlja sa sobom samim kao nekih duhom.

Onda bi pisalo da se osoba ne rastavlja sa životom, nego sa samom sobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Jednom prilikom sam te pitao "JESI TI SATANISTA?"

Ocigledno je da se sa tvojom ideologijom nesto desava, jer ona se ni malo ne razlikuje od ateisticke, i satanisticke.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi koliko znam nista odgovorio, ali tvoji stavovi o bibliji, o onome sto se postavi kao cist biblijski dokaz, zvuce kao stavovi jednog ateiste i sataniste.

Bolje da ti ukazem, nego da se sramotis.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
ali tvoji stavovi o bibliji, o onome sto se postavi kao cist biblijski dokaz, zvuce kao stavovi jednog ateiste i sataniste.

A tvoja ljubav prema Bibliji pokazuje te kao najodanijeg pripadnika jedne svete katoličke i apostolske Crkve, koja je iznjedrila, čuvala i prenosila Sveto pismo.

Bolje da ti ukazem, nego da se sramotis.

Hvala ti. I ja sve činim ne bih li ti pomogao da se ne sramotiš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Znači li ti ovo kako se subotom ne smije bježati i tako spasiti život, jer je subota određena za odmor i slavljenje Boga?
Vidis kako je sam sebe pobio!
Jer ako je Isus tvrdio da se "ne treba bezati subotom" time je porekao sam sebe kad je govorio da je "zivot vazniji od subote"!

Nego ovde Isus uopste ne govori kako treba drzati subotu, vec govori da bi bezanje subotom bilo otezano i skopcano sa raznim teskocama, npr. jer bi gradska vrata bila zatvorena, a zimi bi takodje bilo otezano zbog hladnoce.

I jos nesto, ako je zimu pomenuo zbog hladnoce i otezanog kretanja i subotu je pomenuo "zbog otezanog kretanja", a ne zbog njenog slavljenja! :)

А кад се растављаше с душом те умираше … “ (1Мој. 35.18);

Onda bi pisalo da se osoba ne rastavlja sa životom, nego sa samom sobom.

Rastavlja se telo sa dusom. Opet si smesan!

Nisi koliko znam nista odgovorio,

Kako nije??? Totalno vas je dotukao! Pogledaj gore kako Tripo ispada smesan, sam sebe je porekao! A takva vam je sva nauka - smesna!

ali tvoji stavovi o bibliji, o onome sto se postavi kao cist biblijski dokaz, zvuce kao stavovi jednog ateiste i sataniste.

Cim neko porice vasu nauku on je pod uticajem satane. Ajd molim te!

Bolje da ti ukazem, nego da se sramotis.

Vi ste ovde jedini koji se sramotite! Tripo je rekorder u sramocenju adventista!
A ti ni na najjednostavnije pitanje ne mozes dati odgovor. To treba da ti pokaze koliko ti je nauka suplja!

Umesto da se osvestis i preispitas svoju nauku, ti se i dalje suprotis i sramotis!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top