"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa to je zato što su fariseji kao i ti bukvalno shvatali da se nikakav posao ne smije raditi u subotu, a ne da se radi teški posao kako je objasnio Isaija.

Zakon kaže: Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

Evo vidiš da u Zakonu piše "nikakva posla nemoj raditi". Hoćeš li onda i Zakon proglasiti "bukvalističkim"? Ili je Bog bukvalist pa daje "bukvalne zapovijedi"?

Po tvojoj logici i Darta ne bi trebalo nikakav posao rukom a to je shvatanje fariseja.

Mi o Zakonu govorimo, a ne o nečijoj logici. A u Zakonu piše baš kao gore. A ti kao slijepi zagovornik židovskog Zakona morao bi poštivati ono što piše.

:beee: NIje to taj posao, pa Isus je liječio u subotu. Farisejski fanatizam je zahtijevao da se ništa u ruci ne nosi, pa su napali čovjkeka što nosi prostirku.

Ne govorim ja o nekom čovjeku i prostirci, nego o Isusovim riječima: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim." Dakle, Isus po židovskom Zakonu (Tori) krši subotu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zakon kaže: Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

Evo vidiš da u Zakonu piše "nikakva posla nemoj raditi". Hoćeš li onda i Zakon proglasiti "bukvalističkim"?

Proglasiću tebe bukvalistom.

A u Zakonu piše baš kao gore.

To je bukvalističko tumačenje koje imaš ti, Dart i imali su ga fariseji. Što sam i objasnio primejrima.

A ti kao slijepi zagovornik židovskog Zakona morao bi poštivati ono što piše.

Pa ti si slijepi zagovornik zakona jer ti napadaš Isusa da je kršio subotu zato što je uopšte radio.

A situacija sa prostirkom je povezana sa ovim o čemu govorimo. Vidi se da si formalista, msiliš ako govoirmo o zakonu da samo zakon treba da se spominje.

Ne govorim ja o nekom čovjeku i prostirci, nego o Isusovim riječima: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim." Dakle, Isus po židovskom Zakonu (Tori) krši subotu.

To nije po zakonu nego po farisejskom formalnom tumačenju zakona. A takvo je i vaše tumačenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A u Zakonu piše baš kao gore

To je bukvalističko tumačenje koje imaš ti, Dart i imali su ga fariseji. Što sam i objasnio primejrima.

Znači po tebi Biblija nama manipuliše, piše nam sve to tako, a trebamo tumačiti drugačije.

To nije po zakonu nego po farisejskom formalnom tumačenju zakona. A takvo je i vaše tumačenje.

Znači po tebi Biblija nama manipuliše, piše nam sve to tako, a trebamo tumačiti drugačije.

Ovo vam je klasični primjer pendrečenja Biblije. Vidite kako se tripo, po potrebi, metamorfozira - iz bukvaliste u goniča bukvalista.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo vam je klasični primjer pendrečenja Biblije. Vidite kako se tripo, po potrebi, metamorfozira - iz bukvaliste u goniča bukvalista.

To može svako svakome reći, tvoje i dartovo tumačenje subote je farisejsko. Za njih je bilo kršenje subote bilo kakav posao, kao i za vas dvojicu.

Прво: Седмица (седмични дани) није могла да постоји пре стварања света, а Бог је тек четвртог дана (не седмичног) створио Сунце, Месец и звезде, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима, данима и годинама (1Мој. 1.14-19).
Друго: Св. Писмо нам казује да је “ … један дан пред Господом као хиљада година, и хиљада година као један дан “ (2Пет. 3.8 ; Псл. 90.4). Iz pamfleta Crkva i sekte Zoran Jovanović
------------------------------------------------------------------

Čuj sedmica nije mogla da postoji, evo kako iz jedne laži upadaju u drugu, samo da bi dokazali da se subota ne spominje i da nije data autor ovog pamfleta negira stvaranje 6x24 sata. A neće da kaže koliko je onda trajalo stvaranje. Ovo je takođe arg. JS koji negiraju šestodnev stvaranja.

Stih u 2- Petr. i Psalam nema veze sa stvaranjem nego govori da za BOga ne postoji vrijeme tako da je Bogu svjedno jedan dan ili 1000 godina.

Kakve veze ima što su Mjesec i Sunce stvoreni 4. dana, vrijeme nije samo kategorija toga, nego početka bitisanja.

Da budu znaci vremenima je da se raspoznaju dan i noć, po tome ispada da vrijeme nije počelo stvaranjem, nego danom i noćima.

Pa kako je onda spomenut 4. dan, onda bi to trebao biti 1. dan.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo vam je klasični primjer pendrečenja Biblije. Vidite kako se tripo, po potrebi, metamorfozira - iz bukvaliste u goniča bukvalista.

To može svako svakome reći,

Ne može svatko svakome. To se može reći samo "pendrekašima Biblije", kao što si ti. Dakle onima, koji se opet kao ti, metamorfoziraju - iz bukvaliste u goniča bukvalista.

tvoje i dartovo tumačenje subote je farisejsko. Za njih je bilo kršenje subote bilo kakav posao, kao i za vas dvojicu.

Nije to farizejsko tumačenje kršenja subote, nego je to kršenje subote po židovskom Zakonu. Vidi: Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ne treba biti ni farizej ni genijalac da bi se razumjelo što gore piše. Uostalom, zar ti lijepo ne reče: Znači po tebi Biblija nama manipuliše, piše nam sve to tako, a trebamo tumačiti drugačije.

Iz pamfleta Crkva i sekte Zoran Jovanović

Pusti ti Zorana, nego sveti Pavao kaže da su tjedne subote sjena. Jednako sjena kao što su to i mlađaci i blagdani i židovske odredbe o jelu i piću.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pusti ti Zorana,

Dao sam ti šansu, rasp. na pokvaren način, oborio sam ti svu nauku. Šta ti je drugo ostalo nego da izvrćeš moje riječi kao što i izvrćeš Bibliju.

Izpendrečio sam ja ali tvoju nauku, jer si ti pendrečio Bibliju.

Према томе, Библија је у овом случају сасвим категорична – дани стварања нису исто што и седмични календарски дани! Isti izvor koji sam već dao.

---------------------------------------

Evo kako se upada iz jednog blata u još dublje, da bi pokušao da ospori (pošto očogledno da ne može) da je subota data 7. dana kao dan odmora, Zoran J. mora da negira šestodnev stvaranja.

Ako nije onda koji je to period? Zoran će reći: pa nije poznato.

Evo kako se iz laži ide u još veću laž.

Slape tvoji me koment. zanimaju taman kao izbori na Madagaskaru.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Још нешто – “ одмор или починак Божији “ не можемо схватити буквално, јер се то противи основном појму о Богу као савршеном и свемогућем бићу који никада не престаје да ствара и да ради, као што то и Библија потврђује (Иса. 40.28 ; Јн. 5.16-17). Богу, дакле нису била потребна 24- ти сата одмора и починка; Па ако Божији починак не можемо схватити буквално, онда нема разлога ни да седми дан, дан Његовог одмора схватимо календарски.

-------------------------------------------------------
OSPORAVANJE

Pa nije Bog odmarao jer je Njemu trebao odmor, nego da bi pokazao da ljudima treba odmor 7. dana.

Evo kako se vidi besmilenost arg. Zorana Jovanovića.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kršćani nežidovi nisu prije krštenja "poštivali subotu". Kako će im onda netko reći: "Od sada nemojte poštovati subotu"? Kako će netko prestati poštivati subotu, ako je nikada nije ni poštivao?!? :mig:

Pitam te za Hristovo vreme, i nakon vaskrsenja.

Ostalo, odgovor je kristalno jasan.

Što se tiče Adama i Jeve, u tekstu koji govori o stvaranju jasno kaže "I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA, JER U TAJ DAN POČINU OD SVIH DELA SVOJIH KOJA UČINI" a Isus kaže u Jevanđeljima "SUBOTA JE STVORENA ČOVEKA RADI"

To znači, da je Bog blagoslovio i posvetio subotu za čoveka, za Adama i Jevu, i sve njihove potomke.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Даље, Адаму у рају није дата никаква друга заповест (да дели дане на радне и празничне) осим да обрађује и чува Едемски врт, и да не једе од дрвета живота (1Мој. 2.15-17).

--------------------------
OSPORAVANJE

Pa što je onda Bog posvetio subotu ako je nije dao za odmor. Kome je posvetio, pa nije valjda samom sebi, kome drugom nego čovjeku.

Znači da je Adam držao subotu.
 
Natrag
Top