"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Danas su velike mogućnosti za to, iznajmljivanje prostora, ozvučenja, kadra koji bi vršio takvu vrstu predavanja, seminara, biblijskih časova sa ljudima, molitava, itd..

Ali crkva ne voli ljude, da voli ona bi to činila, ali ih ne voli, i ne mari za spasenje nacije, a svaki dan umiru na desetine ljudi bez svetlosti o osnovnim istinama spasenja.

Bog to sve vidi, i zato će uskoro doći na sud.

Svaki dan umiru desetine miliona ljudi od gladi i bolešćina, a Crkva i da pomene to ne sme, jer bi je mirijade kerbera sotoninih medija napalo da nije njeno da se meše. Kao što je napadaju kada kaže da se mirijade nerođenih poubija na oltaru novog Moloha, na oltaru Humanizma i "Sloboda izbora". Da umesto toga organizuje dobro plaćene skupove egde bi pastori u plavim košuljama i kariranim sakoima tumačili pisma i pozivali na Mojsija, a da niko ne kaže ni reč protiv seksualnih izvitoperenosti modernog doba, da niko ni reč ne zucne o samoljublju i "humanizmu" sotoninom koji žene tera da ubijaju svoju nerođenu decu u slavu "Slobode izbora"? Da pozivaju na shabate, i proopise o hrani i besomučno računjanje dana dolaska? To je propovedanje evanđelja? To je poziv na spasenje?

Jesu li poslednja vremena blizu? Samo nam se čini da jesu. Nećemo znati da su blizu dok se ne pojave oni koji za sebe tvrde da su Hristos. Biće tu hipi Hristosta, genderističkih Hristosa, New Age Hristosa, Chrislam Hristosa, sin,kretističkih Hristosa, svakojakih i svi će se pozivati na PISMO. Svi od reda, ali ni jedan od njih neće biti onaj pravi. On će se pojaviti kada za to bude vreme, a to nije dato nama da određujemo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva propoveda Hrista bez obzira na cenu.

Reći "NEMA SLOBODE" je izgovor.

Da su apostoli to činili, Hrišćanstvo nikada ne bi stiglo do ljudi onoga vremena.

Ali, slobode ima, a ima i onih koji propovedaju.

Adventistička crkva godinama propoveda ljudima Hrista u svojoj crkvi, iznajmljuje prostore u centru grada za tu svrhu, i poziva ljude da na ta predavanja dođu.

Dakle, jedini odgovor je "da tradicionalne crkve nemaju ljubavi za ljude, niti ih briga za njihovo spasenje, već sede po crkvama ui manastirima, često u nemogućnosti da ustanu iz svojih sedala i kreveta od gojaznosti, učmalosti, i bezvoljnosti"

Ovim nikako ne govorim protiv ljudi, jer ljubav je upravo u tome - da čovek na svakom mestu ljude uputi na Boga, i ja to činim u ljubavi prenma Bogu i svim ljudima.

Ovde se govori o onima koji imaju vlast da to čine, a ne čine iz dobro poznatih razloga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U ovom dijelu nije, a inače ukupno je spomenuo sve pa i subotu.

Niti jednom Isus nije spomenuo subotu u afirmativnom kontekstu, onako kako je spominjao ostale zapovijedi. Osim što nije riječima potvrdio zapovijed o suboti, Isus to nije napravio ni jednim svojim činom. Dapače, Evanđelja su prepuna mjesta na kojima "Židovi gledaju da pogube Isusa zbog kršenja subote".

A ti vjeruješ farisejima, pa i taj sam arg. spomenuo, a da li se Isus složio sa njihovim optužbama? Nije.

Je složio se je. Isus se uopće ne pravda pred farizejima niti im objašnjava kako oni ne poznaju Zakon. Dapače, Isus prkosi i farizejima Zakonu - Iv 5,17: Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."
Tko bi ovako nastupio prema Židovima, po Zakonu bi zaslužio kamenovanje. Jer Zakon kaže: Izl 31,15: Šest dana neka se vrše poslovi, ali sedmi dan neka bude dan posvemašnjeg odmora, Jahvi posvećen. Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Kako si se nasukao. :beee: Pa Isusa su nazvali i Belzebulom, pa je po tebi Isus Belzebul. :roll:

Isus nije Beelzebul, ali je kršio subotu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus nije kršio subotu, već tradicionalna pravila koja su Jevreji nametnuli suboti, koje Bog nije uspostavio.

To može jasno da se vidi u kontekstu tekstova koji govore o osudi Jevreja da su Hristos i apostoli navodno kršili subotu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slažem se da je komunistički sistem bio mnogo pravedniji u pogledu morala, jer su sankcionisali svaku nakaradnost u državi i društvu, učili ljude moralu, etici, porodici kao ćeliji društva u kome se stiče prvo znanje o ovim pojmovima.

Ovakve pohvale komunizmu može izreći samo netko tko nema nikakve veze s Bogom.

To znači, da je Bog blagoslovio i posvetio subotu za čoveka, za Adama i Jevu, i sve njihove potomke.

Ništa ne znači. Citiraj točno iz Biblije gdje piše da je Bog Adamu i Evi zapovjedio subotni odmor. Ili bar citiraj iz Biblije gdje se vidi da je netko prije Židova na Sinaju odmarao subotom.

Isus nije kršio subotu, već tradicionalna pravila koja su Jevreji nametnuli suboti, koje Bog nije uspostavio.

A da mi ipak provjerimo u Tori?

Izl 20,9-10: Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

Iv 5,17: Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Evo, Zakon (Tora) kaže - nikakva posla nemoj raditi subotom, a Isus kaže: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim." Prema tome, nije Isus prekršio neka tradicionalna židovska pravila, Isus je prekršio zapovijed iz židovskog Zakona. Smije li to Isus? Naravno da smije, Isus je Bog koji ni u čemu i ničim nije ograničen, pa ni židovskim Zakonom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam hvalio komunizam, već sam postavio razliku između njega, i onih koji danas treba da budu temelj morala.

U vezi Adama i Jeve ja napisah, ali neko je slep pored očiju.

Isus nije radio subotom, već je lečio bolesne, i to je bila optužba Jevreja.
Lečenje bolesnih subotom nije greh.

Bog čini da subotom cveće cveta, da reke teku, da se okreću planete, pokreće život, daje zdravlje ljudima, i Isus o tome govori, jer se u optužbi Jevreja radi o "LEČENJU U SUBOTU"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U vezi Adama i Jeve ja napisah, ali neko je slep pored očiju.

Da im je Bog zapovjedio subotni odmor? Oprosti, nisam vidio, daj ponovo citiraj iz Biblije to mjesto.

Isus nije radio subotom, već je lečio bolesne, i to je bila optužba Jevreja.

Opet neistinu govoriš. Isus je sam priznao da radi subotom. Vidi:

Iv 5,16-17: Zbog toga su Židovi počeli Isusa napadati što to radi subotom. Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Evo, nije bila optužba Židova, nego Isus sam kaže da radi subotom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neko slabo čita.

Isus nije radio subotom, već je lečio bolesne, i to je bila optužba Jevreja.
Lečenje bolesnih subotom nije greh.
Bog čini da subotom cveće cveta, da reke teku, da se okreću planete, pokreće život, daje zdravlje ljudima, i Isus o tome govori, jer se u optužbi Jevreja radi o "LEČENJU U SUBOTU"


Što se tiče Adama i Jeve, u tekstu koji govori o stvaranju jasno kaže "I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA, JER U TAJ DAN POČINU OD SVIH DELA SVOJIH KOJA UČINI" a Isus kaže u Jevanđeljima "SUBOTA JE STVORENA ČOVEKA RADI"

To znači, da je Bog blagoslovio i posvetio subotu za čoveka, za Adama i Jevu, i sve njihove potomke.


Stvarnoslap, po tvojoj logici evo pitanja.
Gde Isus ili apostoli u bibliji kažu "OD SADA NEMOJTE POŠTOVATI SUBOTU VEĆ NEDELJU?"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet neistinu govoriš. Isus je sam priznao da radi subotom. Vidi:

Iv 5,16-17: Zbog toga su Židovi počeli Isusa napadati što to radi subotom. Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Evo, nije bila optužba Židova, nego Isus sam kaže da radi subotom.

Pa to je zato što su fariseji kao i ti bukvalno shvatali da se nikakav posao ne smije raditi u subotu, a ne da se radi teški posao kako je objasnio Isaija.

Po tvojoj logici i Darta ne bi trebalo nikakav posao rukom a to je shvatanje fariseja.

:beee: NIje to taj posao, pa Isus je liječio u subotu. Farisejski fanatizam je zahtijevao da se ništa u ruci ne nosi, pa su napali čovjkeka što nosi prostirku.

Koje površno poznavanje Biblije. Eno dartsone kaže da kršim subotu jer kuckam na tastaturi, taman imate i ti i on shvatanje subote kao i fariseji. :tease: Po vama čovjek ne bi trebao sebi da prinese čašu vode u subotu.

:roll:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top