PayPal - kako, šta?

Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
3
Sto se tice aktiviranja kartice(prvi puti) kad si uzimao karticu trebao si da aktiviras i obavestenje SMS-om i te cetiri cifre procitas u poruci kad ti stifne a stize odmah,znaci pritisnes ENTER i posle dve sekunde stize SMS.
 
Učlanjen(a)
27.08.2013
Poruka
9
a el postoji mogućnost da se na jedno paypal dugme vežu dve paypal adrese. npr. ako artikal košta 10$ da na po oba paypal računa ide po 5$..
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
2
jel imas mozda informaciju kada ce da krene da radi 'u oba' smera ??
U Srbiji PayPal radi samo jednosmerno. Možeš poslati ali ne možeš primati novac. Kod nas je sve uvek okrenuto naopačke. Verovatno se plaše priliva deviza u Srbiju. Tako je to kada su u vlasti nepismeni ljudi sa završenim "spec. večernjim fakultetima"...
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Pažljivo sam čitao sve postove u vezi peypal-a. Zanimaju me informacija koje imaju veze sa poslovanjem našim banaka i uslovima korišćenja računa i kartica za peypal.

1.Pomenuli ste ovde Int**a banku u kojoj je besplatno održavanje računa, uz napomenu da ima više opcija za izbor kartica. Možete li mi konkretno objasniti koja je kartica najpovoljnija?

2.Pominjali ste kreditne kartice sa jednokratnom uplatom UniC****t banke. Koliko košta godišnje održavanje takve kartice?

Ukoliko pravila foruma zabranjuju reklamiranje, pominjanje imena banaka i provizija koje naplaćuju za pojedine vrste računa i kartica, slobodno mi se javite privatnom porukom.
Želim da otvorim peypal nalog, ali ne volim skrivena "iznenađenja" naših bamaka. Moguće je da će neke od njih iskoristiti ovaj trenutak za uvaljivanje svojih "proizvoda" sa skrivenim troškovima. Treba paziti na svako slovo uslova korišćenja kartica i računa. Nekima od nas to je dosadan i prilično naporan posao.

Koliki su troškovi korišćenja kartica naših banaka koje se koriste za peypal i koja banka trenutno nudi najpovoljnije uslove?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
2.Pominjali ste kreditne kartice sa jednokratnom uplatom UniC****t banke. Koliko košta godišnje održavanje takve kartice?

Ukoliko pravila foruma zabranjuju reklamiranje, pominjanje imena banaka i provizija koje naplaćuju za pojedine vrste računa i kartica, slobodno mi se javite privatnom porukom.
Želim da otvorim peypal nalog, ali ne volim skrivena "iznenađenja" naših bamaka. Moguće je da će neke od njih iskoristiti ovaj trenutak za uvaljivanje svojih "proizvoda" sa skrivenim troškovima. Treba paziti na svako slovo uslova korišćenja kartica i računa. Nekima od nas to je dosadan i prilično naporan posao.

Koliki su troškovi korišćenja kartica naših banaka koje se koriste za peypal i koja banka trenutno nudi najpovoljnije uslove?
Kako su mi objasnili u dotičnoj banci, a piše i na sajtu, ne postoje dodatni troškovi niti troškovi održavanja MasterCard poklon kartice.
Opšti uslovi (Srbija):

  • Korisnik kartice može biti bilo koje punoletno lice koje je državljanin Srbije, odnosno lice koje poseduje ličnu kartu
  • Iznos koji se može uplatiti kreće se u rasponu od 1.000 do 100.000 RSD
    (kupac sam bira vrednost koju želi da uplati, s tim što su gornji i donji limiti definisani pomenutim vrednostima)
  • Iznos koji se uplaćuje može biti samo u domaćoj valuti, odnosno u dinarima
  • Kupac može kupiti neograničeni broj kartica
  • Jednokratni troškovi izdavanja kartice kreću se od 100 do 500 RSD (u zavisnosti od uplaćenog iznosa*)

* Za klijente Banke:

  • za uplate do 10.000 RSD naknada je 100 RSD
  • za uplate preko 10.000 RSD naknada je 250 RSD

* Za osobe koje nisu klijenti Banke:

  • za uplate do 10.000 RSD naknada je 250 RSD
  • za uplate preko 10.000 RSD naknada je 500 RSD
Ukoliko vršiš plaćanje putem PayPal-a u Eurima, banka automatski konvertuje iznos po zvaničnom kursu.

Konkretno, izbor banke koja izdaje takve kartice i uslov izdavanja je manje bitan jer su svi na kraju krajeva, u dinar-dva isti, derikože!
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Ako dobro razumem, to je kartica za jednokratnu upotrebu. Kredit na ovoj kartici je dinarski.

E sad je pitanje kako pomenuta banka vrši konverziju dinara sa kartice u evre kojima se plaća na peypal-u ? Primenjuju li oni njihov prodajni kurs ili srednji kurs Narodne banke? Ako trenutno gledamo prodajni kurs svih banaka u Srbiji, najniži je 116,03 din za 1 evro, a kod njih je 118,28 dinara. Srednji kurs Narodne banke je 115,51 dinara za 1 evro. Najpovoljnija banka uzima oko 50 para provizije da nam proda evro, a oni uzimaju 2,25 dinara više.

Razlika je možda beznačajna za male iznose, ali nije zanemarljiva za iznose veće od 10.000. Uzmu ti 500 dinara i onda te dodatno "kazne" na kursu po kome menjaju dinare za evro. Za uplatu od 15.ooo dinara oni naplate 500 dinara + 250-300 dinara više nego što bi ti uzeli u nekoj drugoj banci koja ima povoljniji kurs.

Da li je postojala još neka mogućnost koju si imao pri izboru banke i šta ti se u nije dopalo u ponudama drugih banaka?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Ako dobro razumem, to je kartica za jednokratnu upotrebu. Kredit na ovoj kartici je dinarski.

Da li je postojala još neka mogućnost koju si imao pri izboru banke i šta ti se u nije dopalo u ponudama drugih banaka?
[HIDE-REPLY]

Kredit na ovoj našoj jednokratnoj kartici jeste dinarski. Za druge ne bih znao. PayPal nalog mi je vezan za karticu te banke u inostranstvu koja je u Eur valuti, pa ne bih znao detalje kako funkcioniše u Srbiji kada je kredit u dinarima a plaćanje u Eur i po kom kursu obračunavaju.
Ne bi me iznenadilo da konvertuju po njima najboljoj, a po korisnika najgoroj varijanti!
Kao što se vidi iz uslova: Iznos koji se uplaćuje može biti samo u domaćoj valuti, dinarima!
E sad, u toj banci ovde u Srbiji postoji mogućnost pored dinarskog otvoriti i devizni račun, pa je moguće izvaditi normalnu kreditnu karticu vezanu za devizni Eur račun. Sad ne mogu pronaći token gde sam zabacio za pristup e-banking servisu da pogledam ali, koliko se sećam korisnik može sam on-line vezivati karticu za račun, devizni ili dinarski, sa koga želi prvo da mu se skida novac pri plaćanju.
[/HIDE-REPLY]
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
243
Kompletan i ispravan postupak za paypal, ma da sam ga koristio i ranije sa Hrvatskom adresom i karticom iz Srbije iz Int*** Banke, i radilo je :D
 
Natrag
Top